CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Dahlia.Julia

Catatan-catatan Gangguan.

Ala tkde update lagi... Mana TT pegi nie

Tt sihat ke ? Mcm2 ye tt alami. Moga2 tt sihat selalu amin!

TT tengah tak sihat tuu..

Doa kan semoga TT mendapat pendinding yg lebih kuat lagi.. ameen
(*pendinding TT skang.. dah kira yg kuat sbb.. benda tuu.. selalu fail utk pegang TT..)..

..amalan yg TT buat skang.. jangan tinggal walau sehari

Dahlia.Julia replied at 12-8-2020 07:50 PM
OT sat..
Apesal kat profile aku still ada tulis aku ada new PM? Padahal aku dah bukak semua pm & re ...

Kadang2 friend request pun keluar sebagai PM juga....ataupun cube tekan kat notices,my posts,pastu tekan 1 demi 1 tab kat situ contohnye post,comments,activity,rewards,product,mention to me....

Salam.. Terima kasih kpd semua yg sudi baca.

Sedikit update tentang perkembangan terbaru.

Alhamdulillah gangguan-gangguan kuat dah tak ada. Dah dapat tidur malam tanpa mimpi menakutkan atau terjaga mengejut. Dah tak ada sakit-sakit badan yang teruk. Dah tak nampak benda bukan-bukan.

Cuma ada la jarang2 sekali rasa macam 'benda' tu ada dekat2.. Ada suara bagi salam tengah2 malam tapi takde orang, mimpi sikit-sikit. Tapi semua tu kejap je. Tak sampai mengganggu atau buat jadi takut. Alhamdulillah.

Seronok & nikmat sangat bila dapat hidup normal. (sampai lupa nak update thread ni )

Follow Us
InsyaAllah nanti aku akan sambung kongsi cerita pengalaman-pengalaman gangguan & pengalaman masa berubat dulu.

Kalau ada yang baca thread ni & lalui pengalaman serupa, semoga bertemu jalan penyelesaian terbaik. Aku dulu pun entah berapa kali hampir give-up.

Moga TT sihat selalu yer

Gam.Gajah replied at 29-3-2020 05:19 PM
Haah sama, baca takpe tp aku tak suka dengar. Then sometimes bila ada org tnya pasal 'benda' yg dk ...

Kalau bercerita psl gangguan tu kat org lain..lps tu ada rasa lain tak? Cth..tiba2 tgh cerita tu..rasa panas blkg atau rasa berat kat bahu or blkg bdn? Atau ada rasa yg lain..

adzyla replied at 10-12-2020 12:35 PM
Moga TT sihat selalu yer

Aamiin. Tq.
Sekarang dah ok, alhamdulillah. Hidup pun dah normal. Cuma ada la sesekali datang mimpi2 pelik. Rasanya takde apa dah tu..

NamaKuMawar replied at 11-12-2020 05:56 PM
Kalau bercerita psl gangguan tu kat org lain..lps tu ada rasa lain tak? Cth..tiba2 tgh cerita tu.. ...

Soalan ni tanya kat sis gamgajah or kat saya?
Kalau pengalaman saya, dulu2 kerap juga jadi mcm tu. Rasa panas blkg badan, tengkuk.. Tiba-tiba pandangan mata jadi tajam je tengok kat org yg tgh bercakap dgn kita tu.

Masa zaman2 gangguan tengah kuat dulu, kadang sampai menggigil tangan, berdesing telinga.

DUA LELAKI

Tetiba teringat pulak 2 lelaki yg selalu ada dalam mimpi aku. Sepanjang aku sakit hari tu, aku alami gangguan tidur yg teruk. Aku tak dapat tidur walau mengantuk & penat mcmana sekalipun. Kalau dapat lelapkan mata, aku mimpi macam2 sampai aku terjaga. Akibatnya badan aku lemah & fikiran kacau.

Antara yg paling kerap muncul dalam mimpi aku ialah 2 org lelaki. Rasanya usia akhir 20an atau awal 30an. Diorg ni ada je mana aku pergi.

Ada sekali, aku mimpi aku tgh dlm keadaan tersandar lemah tak dapat bergerak. Datang satu manusia, mcm perompak (tapi bukan perompak), nak serang aku. Aku dah cemas sbb aku dlm kondisi tak mampu nak fight. Dlm masa yg sama, tak tau dari mana, lelaki 2 org ni pula datang meluru ke arah aku. Aku fikir, habislah aku kena serang dgn 3 org serentak.

Sampai je, diorg berdiri kat sebelah aku sambil perhatikan org yg nak dtg serang tadi. Diorg nmpk risaukan aku, so aku pandang diorg and cakap dalam hati, "It's okay. Aku tak apa2." Diorg berdua mcm dapat dengar suara hati aku & nampak lega. Mimpi tu berakhir dgn org tadi tak jadi serang aku. Rupanya diorg berdua bukan nak apa-apakan aku. Aku terjaga dlm keadaan sangat lemah, sama macam keadaan aku dalam mimpi tu. (rasanya aku rasa lemah tu sebab effect aku pergi berubat siang harinya.)

Seingat aku, ini kali pertama aku mimpi diorg. Oh ya, dlm mimpi tu diorg berpakaian serba hitam. Ala2 ninja.

Dahlia.Julia replied at 21-12-2020 02:57 PM
Soalan ni tanya kat sis gamgajah or kat saya?
Kalau pengalaman saya, dulu2 kerap juga jadi mcm tu ...

Mmg nak tanya pada sape2 yg penah alami gangguan..

Ya..kalau bercerita dekat org lain..saya pun ada rasa lain..blkg badan panas atau berat..ada sekali tu rasa sakit kat perut..

Dahlia.Julia replied at 21-12-2020 03:43 PM
DUA LELAKI

Tetiba teringat pulak 2 lelaki yg selalu ada dalam mimpi aku. Sepanjang aku sakit hari ...

Saya pun penah ada 2 org lelaki dalam mimpi..tak silap dah 3 kali mimpi mesti ada 2 org lelaki..

Mimpi yg plg saya ingat..mimpi saya berada kat rumah kat kampung..baring dalam bilik..keadaan gelap..tiba2 dengar suara lelaki ckp lbh kurang mcm ni "aku mintak elok2, lbh baik kau bagi"..masa tu mmg pikir dia ada niat tak elok kat saya..saya tolak kepala dia dan tendang bhgn bawah badan..tak ingat perut ke ape..dia lari keluar..saya ikut..tengok2 kat luar pun adik bongsu saya tengah kalut..ada sorg lagi..mcm ada org masuk rumah kami..tak lama lepas tu..2 org lelaki tadi dtg balik dan berdiri depan kami..pastu dua2 lelaki tu melurut jatuh..blkg tempat dorang berdiri tu ada kesan darah mengalir..

NamaKuMawar replied at 23-12-2020 06:43 PM
Saya pun penah ada 2 org lelaki dalam mimpi..tak silap dah 3 kali mimpi mesti ada 2 org lelaki..
...

Ya Allah.. Baru perasan komen ni. Mintak maaf. Lama tak tengok thread sendiri. Biasa memang gitu la. Kalau time sakit kena kacau, menggagau cari tempat nak catat/share. Bila sihat, terus lupa diri.. Seolah-olah macam tak pernah kena ganggu langsung. Cik mawar mcm mana sekarang? Mimpi2 ada lagi ke?

NamaKuMawar replied at 23-12-2020 06:24 PM
Mmg nak tanya pada sape2 yg penah alami gangguan..

Ya..kalau bercerita dekat org lain..saya pun ...

Aku tengok gangguan jin ni pun mcm penyakit lain jugak kan.. Cth darah tinggi, sakit jantung, covid19.. Masing2 ada simptom.

Kalau tengok org2 yg kena gangguan, simptom2 dia lebih kurang je semua..ada persamaan. Sakit fizikal, mimpi2, dengar suara2, nampak kelibat, fikiran serabut.

Dahlia.Julia replied at 4-6-2021 05:31 PM
Ya Allah.. Baru perasan komen ni. Mintak maaf. Lama tak tengok thread sendiri. Biasa memang gitu l ...

Oh..takpe..hehe

Lepas berubat bulan 12 tu..keadaan saya semakin baik.berat naik semula..emosi ok..takde mimpi ape2 dah..

Tapi baru2 ni..2 Jun..lbh kurang pukul 2 pagi..saya baru nak terlelap..mata hampir2 tertutup..saya terdengar bunyi bola kat luar rumah..mcm ank jiran selalu main bola..tapi mcm pelik..dkt pkl 2 pagi..main apa pagi2 ni..saya abaikan..keadaan mcm gelap..sepatutnya ada cahaya masuk dari ruang tamu..pintu bilik sy tak tutup..

Saya tido mengiring mengadap ke tingkap n membelakangkan pintu bilik..saya nak toleh ke belakang sbb nk tgk lampu kat ruang tamu..masa nk toleh..benda tu dah blkg saya..seolah2 baring blkg saya..dia bg salam n tangan dia dah taut tgn saya..saya sempat istighfar n baca ape yg terlintas..mujur tersedar..sbb kdg2..baca mcm2 susah betul nak lepas..

Ni kira 1st time kena ganggu slps dah berubat dulu..

40x ruqyah??

ciklahcuteII replied at 9-6-2021 05:50 PM
40x ruqyah??

Ye betul. Semua dgn perawat darussyifa.

Saya catat setiap kali pegi ruqyah. Tulis tarikh, apa yg jadi masa ruqyah, apa jadi lepas ruqyah etc.

Bila dah sihat ni kalau baca semula buku catatan tu kadang-kadang macam tak percaya dulu mampu lalui semua tu.

NamaKuMawar replied at 9-6-2021 09:53 AM
Oh..takpe..hehe

Lepas berubat bulan 12 tu..keadaan saya semakin baik.berat naik semula..emosi o ...

Aaaa seramnya

So skrg macam mana? Harap2 dah ok.