CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kakasotong2

Gosip 4 Syawal: Shah Hazvee Didakwa Larikan Isteri Orang (UPDATE: Sudah Didakwa

Dah ade geng sepul bukak thread baru explain pengurus x dilarikan plakon sendu....ekekke....

meow_tompok replied at 27-5-2020 11:05 PM
pompuan yg awak kata tu adalah sepupu saya, saudara dia ada disini yea. bapa perempuan tu adalah p ...

Kalau laki baran kenapa tak tinggalkan je..makin berpeleseran dengan budak2 muda macam betina birah tu dah kenapa..tiga2 salah kat sini,jangan dabik dada sangat kata sepupu awak aman2 bercucu..ada orang hilang anak sebab perangai birah dia taw tak..

Plus laki mana tak naik angin tengok wife keluar masuk hotel..ramai informer bagitahu pulak tu.kalau tak percaya pergi tanya sepupu tersayang awak tu...

nishikido replied at 28-5-2020 01:33 PM
Kalau laki baran kenapa tak tinggalkan je..makin berpeleseran dengan budak2 muda macam betina bira ...

aku share update dan info kat sini. ko nak overreact dan demand kat aku plak. kisah rumatangga org, kita pulak nak bertelagah. choii.. over. sepupu kesayangan... tiberrr

meow_tompok replied at 28-5-2020 02:12 PM
aku share update dan info kat sini. ko nak overreact dan demand kat aku plak. kisah rumatangga org ...

Awak tu yang overreact..bangga naw bersaudara dengan birah macam tu..tiba2 muncul kenalkan diri as saudara perempuan tu,pergi mati..pastu siap tuduh arwah bekas suami baran lah hapa.orang dah takde kot..arwah dah tiada nak pertahankan tuduhan awak yang nak kata dia buat kekerasan kat isteri.bukti mana???awak ingat birah tu jeke ada saudara??arwah bekas lelaki tu takda saudara ke bingai??

ok da tahu tahu siap.. tp malangnya, mmg tahap frozen.. sampai aku gigih baca thread ni semata nak tau apa drama dia belakon.. btw, aku sependapat jer dgn korang, kes ni bukan dilarikan.. ni sma2 birah, menggatal hahaha.. dah 2 tahun kot.. sabar pulak lakinya tu..

Pelakon larikan isteri orang dituduh di mahkamah esok

PELAKON lelaki yang ditahan semalam kerana didakwa melarikan isteri orang akan dituduh di Mahkamah Ampang esok.

Ketua Polis Daerah Ampang Jaya, Asisten Komisioner Noor Azmi Yusoff berkata, suspek akan didakwa mengikut 498 Kanun Keseksaan.

"Suspek akan dituduh pagi esok di Mahkamah Ampang atas kesalahan berkenaan.

"Suspek boleh dikenakan penjara selama tempoh boleh sampai dua tahun, atau dengan denda, atau dengan kedua-duanya" katanya dalam satu kenyataan, hari ini.

Semalam, Harian Metro melaporkan pelakon berusia 23 tahun berkenaan ditahan polis selepas didakwa menjalinkan hubungan dan melarikan isteri orang.

Suspek ditahan 9 malam ketika hadir memberi keterangan di Ibu Pejabat Polis Daerah (IPD) Ampang.

Polis turut merampas telefon bimbit dan kad sim bagi membantu siasatan berhubung laporan dibuat suami wanita terbabit.

Artikel ini disiarkan pada : Khamis, 28 Mei 2020 @ 3:28 PM

Follow Us
nishikido replied at 28-5-2020 02:24 PM
Awak tu yang overreact..bangga naw bersaudara dengan birah macam tu..tiba2 muncul kenalkan diri as ...
pastu siap tuduh arwah bekas suami baran lah hapa.orang dah takde kot.
aku tak tuduh pun suami dia yg dah arwah tu panas baran.
awak tak sabar2 nak hentam org, tak faham apa yg org bagitau.
sementara aku hidup aku bagi tahu ko bagi clear
laki 1st ex laki - ada kat penjara, last update diberi tahu dpt pengampunan. Latest kenduri anak dia, org tu takde, katanya ada lagi kat penjara.
laki 2nd - yg ni yg aku kata yg dah meninggal (kat post #201 aku sebut laki baru) dan aku tak kata pun dia ni panas baran. aku takde bingai nak ckp org yg dah arwah mcm2.  

masa dia bertunang dgn laki first, derang berdua ada dtg berkunjung kat rumah family aku, dari situ mak aku nampak laki tu punye perangai panas. masa kes tu berlaku, arwah makcik aku ckp kat mak aku, ada kekerasan berlaku pada anak dia. jadi bukti tu ada pada arwah makcik aku. disini aku share info, bukan nak justify right & wrong perbuatan org tu.

aku dan family jika dtg rumah pakcik aku tu just maintain silaturrahim saja. peristiwa ni peristiwa hitam berlaku kat family org tu. Jika masa berkunjung tu pihak sana bukak mulut update apa2 info maka kami ni cuma dengar dan ia kan aje. jika tidak kami sekeluarga tidak sekali-kali kami pergi bertanya. aku rasa agak annoying ko nak demand aku pergi bertanya.

post aku #210 aku dah jelas kenapa aku ckp aku sedara dia. bukan tujuan nak dabik dada. kalau tak appreciate first hand story its okay drpd mendatangkan perbalahan dan salah faham mcm ni, baik aku mintak maaf jika awal2 aku terkasar bahasa reply first comment ko.

Edited by zennaya at 28-5-2020 06:25 PM
beta_carotene replied at 27-5-2020 11:30 PM
keganasan rumah tangga bukan lesen utk berpeleseran dgn anak ikan ya

sekian

Tq sebab tolong jawab.

meow_tompok replied at 28-5-2020 04:21 PM
awak tak sabar2 nak hentam org, tak fah ...

Ok,sorry i salah baca pasal laki mana yang meninggal..berapa banyak laki daa,konfius taw tak..but still,laki yang kononnya melakukan kezaliman rumahtangga bukan tiket isteri nak merenyam..claim dizalimi pon yang wife gigih turun naik hotel tu kenapa,mintak fasakh jelah..btw,satu malaya benci dengan birah tu so chuolls tak payah la claim sedara.siap mention sedara awak tu aman2 hidup bercucu plus lawa dari wanita2 seusianya..wtf,so??? Ada dua lelaki jadi mangsa sebab sifat merenyam sheolls kot..and i bukan demand suh tanya betul2 k, it's a sarcasm..pembaris sangat kenapa

Sorry semua,iklan jap...kbye

Dan dan tu aku teringat balik kisah lama vokalis grup Along Spoon yg katanya bercinta dgn pengurus sendiri aka bini orang sampailah hilang dan hanya mayat yg dijumpai

Kena pulak bini polis tu

nishikido replied at 28-5-2020 06:25 PM
Ok,sorry i salah baca pasal laki mana yang meninggal..berapa banyak laki daa,konfius taw tak..but  ...

ok noted. next time aku elakkanlah dari mengaku sedara, walaupun mengaku still remain anonnymous kat sini.
aku ingat dgn mengaku sedara, aku bawak info reliable utk korang. rasa menyesal plak membawang sedara sendiri.

secara lahiriah kita tgk dia happy, anak2 dah besar 3 org dah kawin. dgn laki no 2 dia takde anak (info aku dpt laki org)
secara jujur aku envy dgn dia. takde la cun mcm fazura tu, tapi utk umur dia, badan dia solid tak nampak bam bam. aku bila dah sampai umur mcm dia, terasa nak maintain jugak mcm tu. sorry semua kalau ayat aku tu dah bawak salah faham.

claim dizalimi pon yang wife gigih turun naik hotel tu kenapa,mintak fasakh jelah
ye aku setuju. pengajaran utk kita semua. mintak simpanglah kita diduga dgn perkara2 mcm tu.

selamat hari raya maaf zahir batin semua.

Gam.Gajah replied at 28-5-2020 11:35 AM
Ohh dah arwah ke lakinya? Patut la tgk pose makcik tu  mcm memintak je hihihi

Dah arwah setahun kot lepas kes tu. Jadi janda kaya lah, sekarang ni tak tahu dah remarried ke.

Thread ni dah boleh tukar kepada skandal2 yg terciduk. Iols rasa kisah sedara forumer tu lebih menarik. So utk iols recap, along meninggal, ex husband yg bunuh along tu dipenjara tapi dapat pengampunan, husband kedua meninggal sebab sakit jantung. I reserved my judgement on her sebab ada sedara dia kat sini. Hehehe.

princessmiang replied at 27-5-2020 04:10 PM
“Jangan nak jadi Tuhan, cepat jatuh hukum” - Shah Hazvee pertahan idea buka pub halal
Pelakon bar ...

Ni yang berlakon Drama Nur tu ke? Misai kontot mcm sama je

epal21 replied at 28-5-2020 10:42 PM
Thread ni dah boleh tukar kepada skandal2 yg terciduk. Iols rasa kisah sedara forumer tu lebih menar ...

Owh kak Salina tu nampak maintain slim n awet muda...kiah tengok kat fb kawan2 laa kita nampak dia tersenyum bahagia tapi kita tak tahu dlm jiwa dia macam mana...masa kan dia boleh lupa peristiwa hitam itu? Sedangkan kita pun masih terngiang2 peristiwa arwah tinggal rangka je ...memang satu malaya tak blh lupa aaiihh

nishikido replied at 28-5-2020 02:24 PM
Awak tu yang overreact..bangga naw bersaudara dengan birah macam tu..tiba2 muncul kenalkan diri as ...

Bekas laki yg baran tu apa pulak dh arwah.. Kan dia ada sebut.. Yg arwah tu husband baru dia..

meow_tompok replied at 28-5-2020 04:21 PM
awak tak sabar2 nak hentam org, tak fah ...

Yeee maybe dia salah faham.. Ramai je faham ur intention nk update je

rayray28 replied at 28-5-2020 09:33 PM
Bekas laki yg baran tu apa pulak dh arwah.. Kan dia ada sebut.. Yg arwah tu husband baru dia..

Kan dah update salah baca..

Edited by epal21 at 31-5-2020 09:43 AM
kiahbosan replied at 28-5-2020 01:23 PM
Owh kak Salina tu nampak maintain slim n awet muda...kiah tengok kat fb kawan2 laa kita nampak dia ...

Ntahlah. Iols mampu berkata hurm sajo. Di sebalik kegembiraannya,ada dua keluarga yg berduka.

Edited by boojaat at 29-5-2020 07:08 AM
sukacactus replied at 28-5-2020 06:09 AM
Hahaha....adoiiii!
Lama xtengok ke boojaat..hahaha

Gelabah teks je