CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: HyeSoo372

Adik tidur di lokap (DRUG)

Ni tools drug ker?

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Tt perempuan ke??? Ingtkan lelaki. Bahaya tu klau adik tt dh aim tt, jaga diri baik2 ok tt

Ohh tt perempuan ke? Tak kawen lagi dan jaga parents serta adik yg mendadih tu. Tt..baik u lari dulu dr jadi mangsa keganasan adik u. Bahaya lah.
Tak yah pedulik dgn pujuk rayu mak ayah u suh tarik balik report bagai. Hati kering ok. Cakap je dari mak ayah kena sembelih baik u sailang awal2. Ugut ckit kasi takut..
I xtau pasal pusat pemulihan ni..tapi mcm yg lain cadangkan..lepas keluar lokap suh pihak berkaitan bwk jauh2 pusat rawatan. Jgn.bg balik rumah ok..klu perlu bayar, u bayar je. Asalkan.u and parents selamat dan dia dpt buat rawatan.
Btw tt, u duduk mana? Mudah dan.ramai.betol geng dadah situ.

Ivysaur replied at 4-1-2021 09:02 PM
Ya betul manjakan sangat. Laki aku pun kata salah didikan. Terlalu bagi muka sangat apa nak semua  ...

yeszaaa aku percaya antara faktor penagih ni naik lemak sebab mentally die fikir semua benda dari kecik die kena dapat...

betullah bak kata Dr Gabor Mate, addiction is a mental illness...ade la tu perkara yang dari kecik tak dididik, pantau, tangan tangankan

Rumah kalau ada di dalamnya ada seorang penagih, bau dia tak sama, iols pernah lepak rumah member baru, ruang tamu dia sebiji ada bau yang iols tak boleh nak terangkan & bau nya memang sebiji seketul sama dengan bau2 rumah2 jiran iols masa zaman iols kecik2 yang anak2 dorang ada jadi penagih.

Nak kata bau kepam tak, nak kata bau hapak tak, sekali lagi sejenis bau yg iols tak boleh explain. Sembur lah dgn minyak wangi 24 jam kat rumah, tetap bau ni akan overpower bau wangi. Bau hasil dari orang mendadih, asap yang melekat kat baju/tangan dorang, melekat pula kat kawasan yg dia duduk & barang2 dia pegang.

Dengan mulut iols yang celupar, iols pun bertanya ke dia, "ada member dalam family dia yang jadi mat pit ke" macam biasa dia terkejut dengan keceluparan mulut iols, dia ckp tak ada, dah lama kawan baru dia mengaku yang adik dia mat pit.

Pernah iols bersembang dgn sorang senior2 iols pasal hal ni, dan dorang kata melalui bau juga boleh tahu tahap keagresifan mat pit itu. iols terbukti biasa2 & tak sampai lagi level senior2 iols tuh. iols fikir iols seorang jer mcm anjing yer gigih test bau rupanya benda ni ramai yang tau.

Untuk tak OT, tahniah iols ucapkan tahniah pada TT kerana melakukan pekara yang terbaik, rare pada iols, kerana tak pentingkan diri sendiri demi menyelamatkan adik tercinta. Berapa ramai keluarga Melayu yang menjaga 'orang sakit' sebegini demi menjaga aib keluarga & dlm masa yg sama menghancurkan si sakit, ahli keluarga & orang sekeliling, Tahniah TT sekali lagu iols ucapkan

TT bear in yr mind & hati.. BUAT KERANA SAYANG... Klu tlambat nyawa diri sdri & parents jd taruhan... bnyk kn news.. pmdadih tetak ahli keluarga sdri sb nak duit beli benda tu..

Follow Us
HyeSoo372 replied at 4-1-2021 07:08 PM
Td i dh g aadk...adik i x lapor diri. Xde rekod. So esok nk g balik. Parents suruh i tarik report  ...

Kesian memang lah kesian tapi klu tak di pantau dan tak di buat sesuatu susah nanti.. mindset parent memang gitu la..

HyeSoo372 replied at 4-1-2021 08:51 PM
X penah bawak die jumpa psychiatry.  Bila i suggest kat parent...dorang menolak. Susahkan...hospit ...

Apa kata kau yang beli ice pastu mintak parents kau suapkan adik kau. Geram pulak aku. Dah anak taik dadah ugut kakak, lagi mau menangkan.

semoga tt tabah ye
selalu kalau mendadih ni kalau diri sendiri tak nak berubah, orang sekeliling tolong macam mana pun tak akan jadi.

harapnya terbuka lah hati dengan otak dia nak berubah

Adik i urine negative.
Aadk x nak amek. Dorang nk die +ve, baru die amek.
Vongok toi.

Btw tq forumer yg byk bg pendapat dan mendoakan jgk. May Allah bless u all. I undur diri k coz nak fokus selesaikan masalah ni.

I juga harap sgt kes2 drug dan mental illness dibincangkan dan cari the best solution.
Kes adik i ni, rase jiwa die dh terlalu rapuh. Menunggu masa nyawa berpisah dari badan.

akak doakan moga TT dipermudahkan urusan.
TT ni seorang kakak yang baik dan seorang anak yang baik.
moga rahmat Allah bersama anda.

penagih nie nak berubah kene pindah jauh dari tempat die duduk sekarang coz kaki2 macai2 ade saje nk menyibuk n hasut2...nie yg pernah terjadi dlm ahli keluarga haku sendiri! Ade sorg tu pakcik haku penagih da belas taun masuk pemjara mmg insaf kuar penjara da niat mmg nak pulih n sihat die tinggal kan kg halaman berhijrah ke tempat lain! alhamdulillah bahagia sekarang n Ade kerjaya sendiri! lg sorg pakcik haku da byk Kali kene tahan tp sejenis nasihat tp kuar ikut kiri kuar masuk penjara da laki,jd makcik haku sefamily da paham kalo pakcik haku menghilang berbulan tanda nyer g tempat tahanan

Utk dpt hasil yg terbaik, perlulah dikorbankan rasa simpati tu dulu. Tanyalah mana2 pun, tindakan anda ni tak salah. Menyelamat lg la ada.

HyeSoo372 replied at 5-1-2021 10:43 PM
Adik i urine negative.
Aadk x nak amek. Dorang nk die +ve, baru die amek.
Vongok toi.

Aik
Mcmn blh negatif ye
Ada yg cover ke
Peliknya

Ape update skrg ni ye tt
Seriously iols simpati sgt2
Iols doakan uols terus kuat utk terus usaha bantu adik uols
Iols doakan jgk moga pintu hati adik uols terbuka utk berubah , be a better person

Amin

X sangka despite tt pny own experience
Ramai jgk kt sini yg hadap isu yg sm
As for me family members yg terdekat alhamdulillah xde
Yg jauh sikit ye ada
Ank kpd sepupu
Keluar msk ...tp iols x phm is it doing time or aadk
X berani tny details
Ganas jgk lh sbb pnh je ugut nenek die nk bunuh2 ape which is my mak cik sbb dorg tgl sekali
Ni pun kes syg x kena tmpt
My makcik lh
Lmbt take action
Cucu tu dh teruk br lh...

My dad pun bising
Jgn bg duk sekali
Biar die hidup di luar
Jd org

Ni dh lm x dgr kabar berita
Hopefully their doing well lh

Btw dorg tgl di neg k, utara

family terdekat aku ada..
bertahun2 mak bapak aku cari tempat rawatan sesuai. mcm2 cara dibuat. ke sana ke mari terjatuh terguling terngadah semua ada.
rawatan fizikal & mental.
dia jenis hisap dadah tak pukul orang tapi disebabkan nak duit beli dadah tu snggup mencuri daripada semua org yg dekat dgn dia.

aku tak amik pot sgt sbb byk benda aku tak stuju dgn cara mak bapak aku handle dia ni. at some points aku rasa terlalu byk masa, tenaga dan duit dihabiskan kat dia smpai adik beradik yg lain terabai. tapi makin aku tua, aku dah let go (read: redho) dan tak kisah sgt.

rule no 1 adalah jauhkan punca dadah tu. kalau puncanya kawan, jgn bg jumpa kawan. kurung dalam rumah. hp pun sorokkan. of course nak buat kena bincang dulu dgn adik kau tu. bgtahu apa kerisauan korang semua dan  korang cuma nak tolong. bak kata forumer sblum2 ni, bab dadah mmg perubahan takkan jadi kalau pelakunya taknak berubah. orang sekeliling ni sekadar penyokong je. sama ada sokong dia berubah atau sokong dia kekal dgn tabiat.

aku doakan TT selamat. jujur aku pun takut dgn ahli keluarga aku ni. tapi skrg dia nampak OK je.

baik TT hati2.
sepupu ku report anak sedara mat pit.
tp mak dia aka kakak pd sepupu, pi merayu2 kat polis.. lepas.. byr berapa ntah.
budak tu kluarr terus mengamuk2 ckp nk bubuh dadah dlm keta, dlm bilik sepupu ku yg report ni.. gila betul.