CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 49612|Reply: 246

Aku pun tak tau nak kelaskan kisah seram ka kelakar...korang la tentukan sendiri

Post time 15-1-2021 07:21 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
yezaaaaa...kita semua ada pengalaman mistik yg sama ada seram atau kelakar. ni aku nak kongsi antara pengalaman seram lawak yg aku alami. aku tak pandai sangat nak menulis pengalaman aku..angpa pun tau aku pandai gaduh ja kat CI..jadi angpa jangan marah na kalau citer yg aku tulis berdasarkan pengalaman aku ni tak menarik.

MAK NAB vs HOLIDAY GHOST
rumah aku dibesarkan..rumah PPRT...tapi bukan flat tau..rumah kos rendah yg mana jiran2 kenal habis antara satu sama lain. aku ni tiap2 petang lepas sekolah aku akan dok seorg diri sebab arwah tok dan tokwan aku sibuk kerja nak membesarkan cucu depa ni..jadi biasanya lepas balik sekolah (tak salah aku masa tu aku baru 11 @ 12 tahun) aku siapkan kerja sekolah, basuh baju sekolah aku dan aktiviti aku paling peberat iaitu membuta...sebelah rumah aku kosong sebab jiran aku pindah masuk ke rumah kos sederhana dan dia simpan katil dan barang2 peninggalan arwah ayah dia. apa yg kami semua jiran2 tak tau yg arwah ayah jiran kami tu membela hantu raya.

sejak barang2 dari peninggalan arwah ayah jiran aku tu diletakkan kat rumah dia, setiap hari tak kira masa, bunyi pintu dihempaskan...kedebum...kedebummm...tak kira masa ikut suka hati bapa dia saja nak bunyi...budak2 kena kacau x yah citer la...tapi makcik2 bawang kat situ tak tau lagi punca kenapa ada gangguan ni...aku pulak selain kena ganggu dgn bunyi pintu dihempas, aku juga kena ganggu dgn kena panggil nama, kena tindis waktu tido dan paling aku tak tahan aku tengah seronok layan radio, tiba2 radio keluar bunyi ketawa...haramjadah sungguh kan...benda ni berterusan sampai la satu rembang maghrib, mak nab (bukan mak nab aku kerja bungkus nasi lemak) dok lepak depan pintu rumah aku sambil "menganyam" ketupat dgn arwah tok aku dengar bunyi hempasan pintu...bukan sekali tapi berkali2 mcm mencabar mak nab...

Mak Nab ni pencen WO ATM...bukan saja handal bab mengata, handal bab bomoh2 tapi jangan korang tak tau handal bab Islam...yasin tu dia hafaz saja...jadi bila dah hanat tu dok hempas pintu menganggu tumpuan mak nab utk "anyam" ketupat, mengamuk la org tua tu...dia sinting tangan...dia ambik penyapu lidi...dia ckp mcm ni lebih kurang " HA...bunyi...bunyi...ang dok mengamuk apa...nak cari geruh dgn aku?...dah ang hebat sangat cuba ang buat kat aku sarang burung cak raya..aku nak tengok la ni sarang burung cak raya yg ang buat". bagaikan magik, bunyi2 hempasan dan gangguan budak2 menangis kat lorong kami tu bagaikan ditarik dan dilempar jauh.

kesimpulan yg aku belajar dari kejadian mak nab vs HOLIDAY ghost, kita kena sedar yg kita lebih superior dari makhluk tak guna ni.

JEBON APAKAH YG MENANGIS KAT TEPI LONGKANG NAN BUSUK TU?
Masa tu umur 17 tahun..lps arwah tokwan aku meninggal.. Aku buat part time kat gerai nasi ayam.. Masuk kerja pukul 5 ptg balik 12 am.. Sambil pi sekolah..

Mula2 ada teman sbb arwah makcik jiran kerja gerai air.. Tapi depa selalu balik awal.. Jadi aku selalu kena tinggal la dan balik seorg2..jadi setiap kali aku nak masuk lorong rumah arwah tok aku.. Aku mesti nampak perempuan baju putih,  dok menangis tepi longkang.. Tak nampak muka.. Aku mcm..kesiannya tapi apa jadah dok menangis tepi longkang yg busuk tu..

Almost setiap mlm kena. Sampai la satu mlm yg penuh indah.. Aku kena balik 3 am.. Sebab cuci gerai.. Sebelum balik aku dengar suara perempuan minta tlg.. Aku cari x jumpa...

Masa kayuh basikal balik.. Aku rasa lambat gila.. Rasa berat bahu aku.. So sampai ja kat situ aku tgk perempuan tu menangis... Mcm biasa la.. Aku lantak la....sampai ja rumah.. Tak sempat aku buka pintu.. Aku kena jerkah dgn mama aku.. Dia tanya ang bawa balik setan apa ni.. Dan dlm masa yg sama dia buka pintu dan baling garam kat aku..

Aku terus blackout.. Tak sedar apa yg jadi...

Kata arwah tok aku yg jadi saksi mlm tu.. Ada benda yg cuba ambik alih badan aku.. Tapi tak boleh...badan aku panas mcm kena panggang.. Mmg arwah tok aku kata.. Kalau aku tak bangun pagi tu depa nak kena bawa aku pi berubat..

Aku x tau apa sebenarnya yg berlaku mlm tu. Tapi tu antar yg aku rasa menakutkan.

KAIN PUTIH KA CIK PONTI YG AKU NAMPAK TU? DAN SIAPA YG TEMAN AKU BASUH BAJU KAT TANDAS 4 PAGI?
Selepas SPM, aku terus sambung matriks kat negeri di Selatan...gigihkan minta jauh2 semata2 tak pernah pi negeri tu.. berangkat la aku ke sana...malam pertama di situ, aku nampak kain putih melayang2 ke satu pokok ke pokok yg lain...dalam otak naif aku...mcm mana kain putih tu bileh melayang2 sebab tak ada pulak angin. tak sangka dgn hanya terfikir di hati aku maka sebenarnya aku dah jemput makhluk tak guna ni rupanya...maka bermula la mlm tu...setiap mlm aku kena ganggu...contoh gangguan...main hembus2 muka aku...hembus2 telinga dan garu2 tapak kaki aku...lepas tu ketawa mengekek tepi telinga...Mcm2 aku buat tapi masih kena ganggu...mau tak mau aku kena hadap...jadi waktu malam adalah waktu yg sangat aku benci. sedaya updaya tahan mata tak mo tido supaya aku tak kena kacau. dan hangpa semua pun taukan dok asrama ni berebut time nak basuh baju..memandangkan aku mengelak dari tido mlm...aku ada aktiviti harian yg aku akan basuh baju pukul 4 pagi..setiap pagi di bilik air yg sama aku akan basuh baju dan akan ada seorg yg hari2 pakai baju yg sana turut basuh baju dgn aku...cuma dia tak pernah habis basuh baju bila aku dah selesai basuh baju...mcm aku komen sebelum ni...otak aku kekadang tahap slownya yang tak boleh dibawa berbincang langsung. sepanjang aku diteman dan meneman dlm aktiviti basuh baju aku tak terfikir yg org yg berjemaah basuh baju dgn aku bukan manusia akan tetapi makhluk tak berguna. yg aku boleh tau sebab ada student lain kecoh yg depa kena ganggu masa pi tandas.

aku dok matriks tu tak lama sebab aku tak mau menyusahkan arwah tok aku utk tanggung kos yg kena top up. aku berhenti dari matriks dan bekerja utk 2 tahun baru aku sambung buat diploma.

kalau hangpa tanya aku, confirm ka perempuan yg berjemaah basuh kain dgn aku setiap 4 pagi adalah cik Ponti yg sama kacau aku? aku tak tau sebab yg aku ingat dia tak pernah tunjuk muka dia kat aku.

BURUNG HANTU SEBESAR MANUSIA?
Banyak kali aku tulis tentang pengalaman aku ni..jadi aku ulang semula

Selepas 2 tahun aku kerja kumpul duit utk sambung belajar, aku daftar kat ITTAR alor setar. takkan aku nak harapkan duit PTPTN sajork kan...aku kena tanggung arwah tok aku juga dan takkan aku nak paksa arwah yg usia 60 tahun masa tu kerja semata2 aku nak belajar kan? jadi sebagai cucu yg acah2 taat + derhaka akujadi pembalut nasi lemak setia kat mak Nab..pukul 3 am dah pi ke rumah mak Nab...walaupun satu lorong..nak ke rumah mak nab kena lalui satu plot kosong yg tok imam surau pun kena kacau.. Huhuhu.. Jadi dipagi yg indah penuh ketenangan.. Sebagai pekerja yg dedikasikan... aku jln kaki la pi rumah mak nab..

Masa sampai di plot kosong yg tok imam kena usik.. Aku nampak burung hantu sebesar manusia warna putih dok atas buaian.. Jadi dgn otak naif aku yg kekadang bendul... Tegur.. Wohaaaa besar no ang burung hantu.. Aku tak pernah tengok besar lagu ang... Sambil jalan.. Sambil kalih dok tgk burung hantu tu.. Sampai saja rumah mak nab.. Dia tak bangun lagi.. Tiba2 rasa bulu roma aku naik. Maka kalut panggil mak nab buka grill..

Otw balik.. Lps subuh.. Tak ada dah burung hantu tu.. Jadi sampai saja kat rumah.. Aku citer la kat arwah tok.. Sekali kena luku.. Huhuhu.. Rupanya tu adalah cik langsiur.. Dan patut aku x tegur.

Tapi sampai skrg aku rasa mmg burung hantu.. Tapi bila fikir balik.. Burung hantu apa sebesar manusia.. Huhuhu.

cc @Jitu

Rate

1

Freaky friday..ok nk baca satgi

ChildrenOfBodom replied at 15-1-2021 07:33 PM
Freaky friday..ok nk baca satgi

tq CoB...

Parking dulu..

RAMBUT HANAT MANA KAT CERMIN TU?
tahun 2012 - 2014 tahun aku lepak Penang...dan dalam masa yg sama aku akan balik ke alor setar tgh2 minggu kalau arwah tok aku masuk wad Hospital Sultanah Bahiyah disebabkan pendarahan akibat dari bladder cancer yg arwah tok aku hidapi. dan biasanya arwah tok aku akan check in wad 4-5 hari sebelum check out...setahun biasanya 4-6 kali kami berdua tido berjemaah di wad.

disatu pagi yg indah aku baru jalan nak pi tunggu BEST B kat sunway carnival seberang jaya, mama aku call bagitau arwah tok aku admit wad lagi dan dia x mo sapa2 jaga dia kecuali aku..dan mcm biasa la...aku call dan update yg perlu kat bos aku..sebelum balik semua bilik sewa aku dan capai baju utk tido 4-6 hari di hospital..mlm pertama dan kedua aku lalui dgn tenang walaupun pendarahan arwah tok aku tak berhenti dan dah top up 1 beg darah. malam ketiga...aku pi makan byk sangat tomyam...jadi sakit perut...kerja ulang alik ke tandas.dan mujur tandas sebelah katil arwah tok aku ditempatkan.

dalam pukul 12 pagi lebih masa tu...paggilan perut aku berbunyi...maka aku dgn malasnya masuk ke tandas utk apa yg patut...takkan aku nak detailkan pulakkan. selepas selesai segala urusan, aku sebagai seorg yg menjaga kebersihan mengikut standard yg ditetapkan, maka aku ke sinki yg ada cermin besar utk cuci dulu tangan dgn sabun sebelum keluar join arwah aku tido berjemaah.

aku pandang cermin...aku pelik..awat rambut aku kat cermin...lps tu aku pejam mata dan buka mata aku luas2..dan mmg rambut aku kat cermin...dan rambut tu dari atas...jadi sebagai seorg yg nak tau sama ada aku mabuk ketum ka atau memang rambut aku dengan ajaibnya berpindah ke cermin, aku pun cari la punca rambut tu, aku pandang ke atas...sekali...wohaaaaa...hanattttttttt...dia tengah sengih menyeringa kat aku...jebon sungguh..ingat dia saja ada taring...aku pun ada gigi taring tau jadi aku senyum la balik kat dia...maka...aku pun teruskan aktiviti mencuci tangan seterusnya lap tangan sampai kering, dan keluar dari tandas tu...x sempat aku nak halang dari org lain masuk, ada org masuk tandas tu dan dia menjerit...mujur ls tak jadi pelik2...rupanya mmg kekadang benda tak guna tu suka kacau wad tu...

lavendernovella replied at 15-1-2021 07:41 PM
Parking dulu..

sila...sila....

Follow Us
Best. Boleh up.kisah seram lain lagi

BATU NISAN RUPANYA.

Tahun 2012 aku pindah dok Penang, jadi aku menyewa kat area Bayan Lepas, aku dah lupa nama flat tu...dari mlm aku mula masuk rumah sewa situ...tiap2 pagi dlm 3-4 pagi aku akan terjaga dan lepas tu ku nampak ramai betul org pakai baju putih beratur berirama tersusun ja kat bawah kaki bukit (aku sewa tingkat 9 dan flat ni atas bukit jadi aku nampak la dgn jelas kaki bukit tu). aku ingat mmg aktiviti yoga ka apa ka time tu. jadi selepas sebulan aku dok menyewa situ, satu pagi yg indah sebelum aku siap2 pi kerja, aku berdiri kat tingkap nak tengok ada ramai lagi tak yg berdiri kat kaki bukit tu.. sekali apa yg aku sangka manusia selama ni rupanya adalah batu2 nisan jirat cina... no wonder opismate aku tanya aku pernah kena ganggu tak dok situ? aku ckp tak ada pulak..tido mati cuma sekali sekala bila aku terjaga time 3-4 pagi mcm biasa, selain aku tengok org ramai pakai baju putih berdiri, aku selalu juga dengar perempuan menangis sayu kat mcm dekat sangat dgn bilik aku tido. rupanya depa semua tahu kwsn aku duduk tu suka mengusik juga dan hantu paling pemes situ nama hantu maria...damnnnn

Nota : mesti akan tanya kenapa aku ambik masa lama utk tau org2 yg beratur tu adalah batu nisan kan? masa awal2 aku belajar utk menerima apa yg tak kena kat mata aku setelah aku menyumpah seluruh keturunan aku dari A sampai Z dgn mengatakan depa siam perut hijau...otak aku sangat slow utk memperoses bila berdepan dgn makhluk2 tak guna ni..jadi biasanya aku anggap apa yg aku tengok adalah manusia atau sebab mata aku rabun.

Syukran...terima kasih sarah atas perkongsian cerita2 sarah...

bukanomi replied at 15-1-2021 07:50 PM
Best. Boleh up.kisah seram lain lagi

InsyaAllah...sy akan update apa lagi mana yg sy ingat.

I like

raihaneem replied at 15-1-2021 08:01 PM
Syukran...terima kasih sarah atas perkongsian cerita2 sarah...

hihihi...dok seorg2 sambil cari idea utk iklan...tu yg sy buka thread citer pengalaman entah apa2 sy ni

Mina2215 replied at 15-1-2021 08:24 PM
I like

hahhahaha...tq...tq...tq...

Yeay.. akhirnya kak sarah bukak thread kisah mistik ni. Tp kan, baca cerita kak sarah yg selamba n bersahaja bile nampak antu tu, jadik takntau nk seram ke nk gelak. Like "oh, antu ke? Bye~" haha..

Skydiva replied at 15-1-2021 08:52 PM
Yeay.. akhirnya kak sarah bukak thread kisah mistik ni. Tp kan, baca cerita kak sarah yg selamba n b ...

Otak kak sarah slow sangat.. Hahahaha.. Lepas tu baru rasa creepy  .

PELARIS PENARI SIAM.

lebih kurang 6 bulan dok kat bayan lepas, aku pindah ke Seberang Jaya, sebab mudah utk aku ulang alik ke kilang aku kerja dgn naik BEST B. kos tambang ulang alik dijimatkan 99% sebab BEST ni adalah percuma dan disediakan utk semua staff Bayan Lepas FTZ.

jadi berangkut la aku pindah naik rapid...aku kisah apa org nak mengata..bawa timba penuh baju naik bas rapid penang, janji aku dpt jimat duit...

dah selesai letak semua barang kat bilik yg aku sewa...aku pun pi tesco seberang jaya utk mengisi perut yg kelaparan...memandangkan DNA siam perut hijau aku agak kuat, maka aku pun memilih la restoran makanan siam yg ada kat situ...

masa aku melangkah masuk ke restoran tu, aku ternampak sekali imbas penari siam dok menari depan restoran,,,aku faham la restoran ni pakai pelaris..tapi sebabkan perut aku dah tahan tak boleh bertolak ansur walaupun sebenarnya ada banyak lemak2 tersimpan yg boleh dibakar utk mendapatkan tenaga, maka aku pun tetap teruskan order kat restoran ni. masa aku order tu, si teller restoran tu ala2 sombong sikit masa ambik order aku...dan aku dgn barannya ckp...ang ingat aku tak tau angpa pakai pelaris siam? aku lapar sbb tu aku gagah makan juga kat sini.

utk memendek kan citer...selepas siap aku makan, aku balik, kemas bilik, mandi dan solat serta mlm tu aku pagar bilik mcm arwah tokwan aku ajar...aku pun nak tertido...tapi mcm biasa la...aku wajib ke tandas biasanya dlm pukul 12 tengahmalam..selesai saja urusan aku dlm tandas, aku keluar dan masa tu la istigfar panjang aku sebab perempua penari siam tu berdiri atas meja tv dan menyeringai sambil tunjuk kuku2 dia yg panjang...dan sepantas kilat dia hilang..plan sebenarnya aku nak buat bodoh tapi dia hilang dan aku pelik...whatever la...aku nak tido kata aku pada diri sendiri walaupun aku rasa dah hampir jatuh jantung aku masa hanat tu tunjukkan kuku2 panjang dia.

esknya mama aku call dan dia gambarkan penari tu mcm mana dan apa yg dia buat kat aku...aku ckp...mmg ada cuma tiba2 benda tu hilang. mama aku bagitau yg penari siam tu hilang sebab dia tengok keturunan aku datang (masa ni aku dah tau aku waris seterusnya utk keturunan aku cuma aku tak pernah terima dan sentiasa middle fingerkan mereka). mama aku pesan boleh tak jaga mulut tu walaupun sebenarnya aku marah sangat dgn perangai tak guna segelintir manusia.

kesimpulannya..ada benda yg patut kita diamkan utk mengelak dari berlaku benda yg tak elok pada diri sendiri.

lebih kurang mcm ni la yg aku nampak...kali kedua aku nampak pulak kat sebuah kedai barangan antik di penang...mengikut pandangan arwah tok aku, mcm mana kita suka dan tergoda tengok penari siam menari penuh kelembutan, mcm tu la kita tergoda utk masuk dan membeli di kedai yg memiliki pelaris mcm ni.

Wowww serba boleh...,semua tempat sis sarah ada

SalenaGomez replied at 15-1-2021 09:22 PM
Wowww serba boleh...,semua tempat sis sarah ada

iols gigih buka demi sesuap tacang yg berguna bila kena potong....hahahhaa

Edited by Afna at 15-1-2021 09:39 PM

Sis Sarah, siam perut hijau tu keturunan ka? Sorry tertanya sebb lama dh nak tau