CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Edisi gila kuasa:Mengata Dulang Paku Serpih Mengata Orang Dia Yang Lebih:Anwar s

LoveSungmin replied at 18-1-2021 01:11 AM
Bila orang tua ni nak mampus kena covid?

sll i dgr org kata org yg baik2 sll cpt je dijemput ilahi huhu

sam1528 replied at 18-1-2021 03:14 PM
Ha ha ha ha ... kan dah malu bila kena setepek peeek tang dahi

Sampai sekarang ko tak tau ke pu ...

biasanya aku tak buat lawak bodoh.

selalu lawak PhD, tu kurang lucu.

btw, aku memang duduk dekat gua batu.

batu caves.. kahkahkah

(see? lawak phd)

underground replied at 18-1-2021 03:22 PM
biasanya aku tak buat lawak bodoh.

selalu lawak PhD, tu kurang lucu.

Cubaan buat lawak bodoh lagi ke?

Ko ni tak tau malu lah

Ooopppssss ... ko kan macai tegar partty assobiyyah

Mana tau malu kan kan kan .....

Ko tak tau ke kes Covid19 yang mencanak sekarang berpunca dari PRN Sabah ... ye lah kemaruk sangat nak rampas kuasa

Tetiba cakap pasal batu caves pulak & lepas tu gelak bodoh

Aiyoyo ... not the sharpest tool in the shed , are you?

Kalau nak cabar darurat apa langkah pemulihan yang Anwar nak buat? Takde pulak nampak pictures dia ker gang lawyers ker pergi redah banjir bagi bantuan or pergi pelosok kampung bagi bantuan makanan, jadi front liners, Ker dia just cabar,condemn sambil duduk baring di basement dia?

LoveSungmin replied at 18-1-2021 01:11 AM
Bila orang tua ni nak mampus kena covid?

Aminnnnn....

ina_na replied at 18-1-2021 05:21 AM
Dia ni boleh di tangkap x atas akta hasutan dan mencabar intigriti kesultanan melayu.. Aku naik melu ...

Patut gang PN impeach dia atas akta sedition.

Follow Us
Masalah skrg sape yg sokong dia ni lg?aku tgk majoriti kutuk si banduan ni...xde rakyat normal yg nak kamu jd pm... Bila la dia ni nk kena covic..semak betul.

ina_na replied at 18-1-2021 05:22 AM
Aku pun sll terfkr benda yg sama.. Cuma x luahkan je

Manusia2 yang tak beri manfaat ni patut kena la Covid cepat dan cepat go. Ni yang baik2 jer selalu pergi dulu.

‘Ahli Parlimen tidak boleh bincang kepentingan rakyat di kedai mamak’
Oleh ARIF ATANJanuary 17, 2021 9:02 pm 0
https://malaysiadateline.com/

Ahli Parlimen Pulai, Datuk Seri Salahuddin Ayub menggesa agar Parlimen bersidang semula bagi memastikan berlaku proses semak dan imbang.

Timbalan Presiden AMANAH berkenaan berkata, proses perundangan Dewan Rakyat tidak harus digantung memandangkan rakyat menghadapi pelbagai masalah impak pandemik.

“Tolong bersidang semula. MP tidak boleh membincangkan kepentingan rakyat di kedai mamak.

“Rakyat sedang meminta bantuan sekarang,” tegasnya menerusi ciapan di Twitter hari ini.

Sebelum ini, Yang Dipertua Dewan Rakyat, Datuk Azhar Azizan Harun berkata, kedudukan dan tanggungjawab semua Ahli Parlimen sebagai wakil rakyat, tetap sama seperti sedia kala dan berterusan kerana persidangan Parlimen sekadar digantung.

Jelasnya, semua aktiviti kaukus atau kumpulan rentas parti Parlimen dan Jawatankuasa Pilihan Khas yang ditubuhkan masih boleh diteruskan.

Bagaimanapun, Majlis Presiden Pakatan Harapan (PH) berpendapat tindakan menggantung Parlimen dan Dewan Undangan Negeri (DUN) ketika pihak eksekutif serta kehakiman masih boleh berfungsi seperti sedia kala menjejaskan proses semak imbang, merencat demokrasi negara dan menafikan suara rakyat.

Darurat berkuat kuasa hingga 1 Ogos depan atau sehingga suatu tarikh yang lebih awal jika angka kes positif Covid-19 harian dapat dikawal.

Ketua Pembangkang, Datuk Seri Anwar Ibrahim yang juga Pengerusi PH dan Presiden PKR pada 14 Januari lalu, mencadangkan semua Ahli Parlimen menghantar surat kepada Yang di-Pertuan Agong bagi memohon perkenan baginda membatalkan proklamasi darurat dan menitahkan sidang Parlimen diadakan secepat mungkin.

Pengisytiharan darurat berlaku ketika negara berdepan krisis pandemik dan krisis politik dengan kerajaan Perikatan Nasional (PN) hanya memiliki sokongan 109 Ahli Parlimen sahaja daripada 220 ahli Dewan Rakyat.

Sehubungan itu, Ahli Parlimen Parit Buntar, Datuk Seri Dr Mujahid Yusof Rawa menyifatkan pengisytiharan darurat menggambarkan kelemahan kerajaan Tan Sri Muhyiddin Yassin yang hilang majoriti dan terpaksa bergantung kepada Perkara 150 Perlembagaan.

Pakar Perlembagaan, Dr Abdul Aziz Bari yang juga Ketua Pembangkang Negeri Perak pula bimbang tempoh darurat memberikan kuasa tanpa batasan kepada kerajaan PN hingga boleh melanggar sekatan-sekatan di dalam Perlembagaan.

Dia ni mmg xde keja lain lagi ke yg nk dibuat???

Bang Non kan ada numbers.. tak perlu PRU.. tu yang dia menggelupur nak kena tunggu sampai bulan Ogos... dah tak menahan nak jadi PM.. dia bukan kira pun dapat support dari sapa, janji dapat jadi PM   

Tapi tu la.. game numbers ni.. macam Abah gak, tak boleh nak sustain.  Kalau group Zahid & Najib support PH.. mesti ada movement kat tempat lain.. for every action, there is an equal and opposite reaction.  Set2 TDM mesti tak boleh nak accept, maybe certain faction in DAP, Amanah atau PKR sendiri mesti ada yang tak suka.. kalau agree pun awal2 je.. kemudian2 lepas dah kena bantai dgn supporters apa2 boleh jadi... aku rasa tu yang Tuanku malas nak layan tu.. asik nak hadap orang menghadap ada numbers je..  better Darurat, nanti lepas vaccine roll-out atau pendemic reda bole buat PRU terus...

Bung Nuwar ptt buat PC hari2 mklmkan tindakan yg dia pk sesuai untuk atasi Covid dan kemelut politik ni...br org percaya...jgn lupa bawa mat sabu dgn lge sekali...dlm PC tu nnt.

Kadang2 aku sokong dengan anuar tapi kali ni aku jadi geram lak, tak faham ke sekarang tengah covid teruk, doktor jururawat tak menang tangan rawat beribu orang, kau sibuk nak buat parlimen bersidang, ramai ahli politik kena jangkit covid19. Gila dah ke kau bang nuar? Terdesak sangat ke nak kuasa politik? Wan azizah tolong la nasihat anwar ibrahim suruh banyak bersabar.

meratip x abis2.. tau tak org tgh semak dgn covid ni..tolonglaaa jgn menyemak lagi...

Duit banyak-banyak tu pergi tolong orang yang terjejasa Covid & banjir.

Peguam semua tu dah kaya.

tak paham bahasa ke agong kata lepas covid reda baru bole sambung hal politik?

Biarlah dia..atlest kita tahu dr segi perundangan.boleh jd rujukan kes dimasa akan datang utk budakk2 law

ina_na replied at 18-1-2021 05:22 AM
Aku pun sll terfkr benda yg sama.. Cuma x luahkan je

aku pernah luahkan through whatsapp status. sekali kena tegur dengan mak mertua, tak baik doakan orang camtu.

Buritan replied at 18-1-2021 02:06 PM
Khannnn.. dulu time 1999 tuu aku rasa laa dia tak salah baik semua laa.. la ni aku lg suke kak mah ...

Kak mah pandai dr segi strategy.. Tgk la skrg mcm mn dia mengerakkan cybertoper dia.. Abam non ni dl aku pun mcm ko.. Dl rs mcm teraniaya.. Skrg ni aku rs mmg patut ko kn sumbat dlm penjara

Apa yg specialnya abg non sampai jawatan pm tu dia rasa hak dia..
Menang ritu dia kat penjara so limited contribution
Kalau jasa masa jadi menteri kewangan 20 tahun lepas, hmmm macam tak cukup besar untuk kata layak
Pandai berpidato? Bagi yg tak fanatik ni, boleh dengar sikit jela, geli telinga dengan slang baku
Apa perjuangan PKR tu? Nak bebaskan anwar kan? Keadilan kan? Dah bebas kan?
Tak paham betui