CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Friska

Cara berdamai dengan madu

Friska replied at 26-2-2021 05:26 PM
Maaf Kakak, saya nikah dengan suami saya bukan karena benefit, saya punya usaha sendiri, bisnis ke ...

Tahniah Friska, kau telah menyelamatkan seorang lelaki Muslim.. 7 tahun dengan isteri yg tak function tu adalah masa yang sangat lama.

Boleh saja dia cari sugarbaby, tapi itulah..

Kau cuba berbaik dan sebagainya.. tapi untuk orang toxic ini adalah tanda kelemahan dan masa untuk menyerang.

Hiraukan saja madu mu itu, mudah-mudahan kurang dosanya dan stressnya juga, dia kan sakit.

Strengthen your base dan pertahankan diri mu. Jaga hak mu sebaiknya. Jaga diri dan berbahagialah dengan pilihan mu.

Edited by green~tea at 26-2-2021 07:32 PM
CiliPadiSedap replied at 26-2-2021 06:06 PM
habislah cariforum bakal di jajah madu2 indonesia kaka teringat yang cipta hina lagu indon ...

Unfortunately duit pencen hanya utk perkahwinan dgn isteri pertama sahaja (unfortunate bg perception trisna 2.0 lah, kalo tengok dari persepsi isteri pertama, CASH lah

Ya Kakak, wassalamualaikum warahmatullahi wabarakatuh. Tapi maksud Kakak apa?

Hadap la dh gatal sgt kan nk menikah dgn org malaysia..org indon dh x d ke? Klu dh tau nk menikah dgn laki org pandai2 la bawak diri x yh nk menagih simpati kt sini, telan sndri je la..

green~tea replied at 26-2-2021 05:35 PM
kalo dia dah kerusi roda, maka dia dah tak mampu serang puan.. so baik la puan duduk diam2 je tak  ...

Saya tidak bermaksud madu saya menyerang secara fisik, tetapi secara kata-kata mau pun lewat telpon dan Whatsapp. Terus menjelek-jelekkan saya sama tetangga, relasi saya dan juga anak-anak madu saya. Saya berusaha menghindar konfrantasi karena kondisi kesehatan madu saya tidak bagus. Saya khawatir dengan akan memperparah kondisi beliau. Soalnya rumah saya dan madu masih satu kompleks taman. Saya sering mengirim makanan buat madu dan anak-anak beliau. Saya punya usaha kedai makan kecil-kecilan dan katering buat asrama pekerja pabrik warga asing di tempat saya, hasilnya lumayan lah.

JayJet replied at 26-2-2021 05:49 PM
Friska, usah hiraukan madu mu itu. Tumpu saja kepada suami mu dan kehidupan sendiri.
Hidup ini lebi ...

Terima kasih atas nasihatnya, menyejukkan. Ya Kakak, pernikahan saya terdaftar di Mahkamah Syariah dan saya punya surat nikah yang sah.

Follow Us
CiliPadiSedap replied at 26-2-2021 06:23 PM
pergi jumpa madu kamu dan anak2 dia minta ampun maaf. selesaikan cara elok. kamu ambil suami orang l ...

Sudah sering saya mohon maaf dengan madu saya karena menikahi suaminya, tapi yah, mungkin karena kondisi kasehatan madu saya membuatkan emosi beliau labil. Saya coba mengikuti saran dari Kakak di atas agar lebih banyak bersabar dan mengalah, mudah-mudahan lembut hati madu saya.

Cinta suami saya itu tulus, beliau sering mengungkapkan merasa sangat bahagia setelah menikahi saya. Saya melayan suami saya dengan sebaik mungkin. Saya tidak tega untuk bercerai dengan suami saya.

JayJet replied at 26-2-2021 06:42 PM
Tahniah Friska, kau telah menyelamatkan seorang lelaki Muslim.. 7 tahun dengan isteri yg tak funct ...

Iya Kakak, suami saya itu orang baik dan saya yakin madu saya juga orang baik, tapi dikarenakan kondisi kesehatannya yang buruk, maka madu saya gampang emosi dan tidak rasional.

green~tea replied at 26-2-2021 07:30 PM
Unfortunately duit pencen hanya utk perkahwinan dgn isteri pertama sahaja (unfortunate bg percep ...

Pertama-tama, saya tidak mengejar uang dari suami saya. Kedua, pernikahan saya ini sah dan rasmi di Mahkamah Syariah dan punya surat nikah. Dari penelitian saya, isteri kedua yang dinikahi dengan sah, bisa mendapat pensiunan dari suami.

https://www.facebook.com/bahagia ... a/2278655598890487/
Bahagian Pasca Perkhidmatan (PENCEN)
23 Jun 2019 ·
SOAL JAWAB ISU PERSARAAN:

TAJUK: PERKAHWINAN

Soalan:

Saya berkahwin dengan seorang warganegara Azerbaijian, adakah kelak kalau saya mati, pencen saya boleh dipindahkan kepada isteri saya tersebut?

Bagaimana pula kalau isteri pertama saya warganegara Malaysia dan isteri kedua saya bukan warganegara?

Atau ada syarat-syarat lain? Atau hanya warganegara sahaja? Adakah saya perlu kahwin hanya dengan warganegara Malaysia sahaja untuk membolehkan isteri saya dapat pencen saya kelak?

Tolong saya incik, saya buntu

Jawapan:

Tuan,

Pasangan yang dikahwini melalui perkahwinan yang diiktiraf oleh agama, adat atau undang-undang tetap akan layak menerima pencen terbitan setelah kematian suami/isterinya yang merupakan pesara Kerajaan.

Bukti secara dokumentasi perlu dikemukakan beserta pengesahan daripada Kedutaan Malaysia / Pesuruhjaya Tinggi di negara di mana berlakunya perkahwinan tersebut. Jika dapat dibuktikan bahawa perkahwinan tersebut sah dan diiktiraf, maka pasangannya layak menerima pencen terbitan.

Kalau perkahwinan tersebut berlaku di Malaysia, walaupun dengan pasangan bukan warganegara, tetap layak tanpa perlu pengesahan kedutaan atau pejabat consular kerana ia berlaku dalam negara, cukup sekadar sijil nikah atau sijil pengesahan perkahwinan yang dikeluarkan oleh Jabatan/Agensi Kerajaan yang berkaitan.

Yang tak layak tu kalau perkahwinan tersebut tidak berjaya dibuktikan kesahihannya, tanpa dokumen dan tanpa pembuktian.

Yang paling tak layak ialah kalau kahwin dengan makhluk asing

Sekian dimaklumkan, terima kasih.

http://www.jpapencen.gov.my/penerima_PT.html
Pencen Terbitan

Pencen Terbitan merupakan suatu faedah persaraan yang dibayar setiap bulan kepada balu atau duda, dan anak anggota berpencen atau pesara yang telah meninggal dunia. Formula penghitungan Pencen Terbitan adalah sama dengan formula yang digunakan bagi Pencen Perkhidmatan.

Takrif anak menurut undang - undang pencen ialah anak yang di bawah umur 21 tahun dan belum berkahwin, termasuk anak angkat, anak tiri dan anak tak sah taraf. Bagi anak yang cacat atau hilang upaya dari segi jasmani secara kekal serta tidak berupaya menanggung nafkahnya sendiri, tiada had umur ditetapkan.

Kadar bayaran pencen terbitan adalah mengikut pembahagian syer berikut :

Balu/Balu-balu/Duda
2 syer bagi tiap-tiap seorang balu/duda

Anak-anak
1 syer bagi tiap-tiap seorang anak

Rate

1

duricinta replied at 26-2-2021 08:01 PM
Hadap la dh gatal sgt kan nk menikah dgn org malaysia..org indon dh x d ke? Klu dh tau nk menikah dg ...

Saya buntu dan stress berat, ingin mencari solusi terbaik agar saya dan madu bisa berdamai.

green~tea replied at 26-2-2021 07:30 PM
Unfortunately duit pencen hanya utk perkahwinan dgn isteri pertama sahaja (unfortunate bg percep ...

habislah friska dah buat kajian pencen malaysia. makin ramai wanita malaysia bermadu dengan indonesia. serumpun gitu

Friska replied at 26-2-2021 08:26 PM
Saya buntu dan stress berat, ingin mencari solusi terbaik agar saya dan madu bisa berdamai.

pertama sekali duit pencen suami jgn sentuh wakafkan kat isteri pertama

Ade gak jantan meleis yg bekap kerabat trisna ni bagus la..esok lusa rkyat mlysia ni diganti &dipenuhi dgn zuriat dr poen2 indo jgn ko lelaki meleis dok merempan ketuatnan puleks.pejabat putrajaya tu nanti penuh dgn kerabat indo jah..cukup2 si zahid & kunan membiak2 kt sni.

MissYouSayang replied at 26-2-2021 09:04 PM
Ade gak jantan meleis yg bekap kerabat trisna ni bagus la..esok lusa rkyat mlysia ni diganti &d ...

alasan cliche bini xkemut  layan 7 tahun, kena kencing manis. lepas tu dapat bini muda separuh usia. time2 nak pencen madu indon muncul cliche sangat. skrip drama ni kaka dah hafal sangat dah. haru biru jadinya.

nanti dah hilang harta dan kering madu baru menyesal bermadu cm kawan kaka punya uncle habis harta benda kena sakau sebab poen menderam indon. keluarga dia buang semua. bukan blh percaya madu yang datang time nak pencen ni

CiliPadiSedap replied at 26-2-2021 09:23 PM
alasan cliche bini xkemut  layan 7 tahun, kena kencing manis. lepas tu dapat bini muda separ ...

Biasa la kaka,jantan meleis ni mmg kebulur nak poen indo or bangsa bkn melayu.segala harta kekayaan nk diberi dkt bini indo..dorg x tau puak indo ni benci melayu tp xsemua la.pastu kawin dgn indo, xke hilang susur galur melayunye tu.pastu jantan meleis ni gak la meroyan,merempan nape mlysia dijajah oleh bangsa bukn melayu.kehulur kehilir teriak ketuatnan.bodohnya dorg ni.demi memenuhi tuntutan nafsu sex jantan meleis yg sangap ni sanggup gadai ketuatnan.habis diberi hak2 istimewaan & privileged (pencen)dkt indo ni..hahaha...

Edited by green~tea at 26-2-2021 10:17 PM
Friska replied at 26-2-2021 08:24 PM
Pertama-tama, saya tidak mengejar uang dari suami saya. Kedua, pernikahan saya ini sah dan rasmi d ...

Isteri yang di register dalam perkhidmatan kerajaan ya.. bukan yg diregister di mahkamah.. your husband declare ke u second wife dalam data majikan?

Kalo belum register dalam sistem, boleh laa u suruh husband register dalam sistem... nnti tak dpt pencen

green~tea replied at 26-2-2021 10:15 PM
Isteri yang di register dalam perkhidmatan kerajaan ya.. bukan yg diregister di mahkamah.. your  ...

Iya Kakak, menurut suami saya sudah register di pejabatnya. Karena itu suami sering bawa saya ke function rasmi jabatannya, rapat outstation, seminar, workshop. Cuman sekarang sudah kurang banget, gara-gara corona barangkali ya.

Edited by Friska at 26-2-2021 10:41 PM
CiliPadiSedap replied at 26-2-2021 08:52 PM
pertama sekali duit pencen suami jgn sentuh wakafkan kat isteri pertama

Saya sudah bilang begitu ke suami, tapi beliau bilang uang tabungannya sudah lebih dari cukup untuk membiayai pengobatan sakit gula madu saya. Suami saya adalah pria yang bertanggungjawab.

MissYouSayang replied at 26-2-2021 09:36 PM
Biasa la kaka,jantan meleis ni mmg kebulur nak poen indo or bangsa bkn melayu.segala harta kekayaa ...

Dh miskin nanti bini pertama juga kutip bela. Bahaya tau jerangkap madu.

MissYouSayang replied at 26-2-2021 09:36 PM
Biasa la kaka,jantan meleis ni mmg kebulur nak poen indo or bangsa bkn melayu.segala harta kekayaa ...

Kenapa Kakak bilang begitu? Saya keturunan Melayu Deli dari Kesultanan Melayu Deli, Sumatera. 100 persen Melayu. Malah famili saya masih punya hubungan kekeluargaan sama pengurus Istana Maimun di Medan sana, yang juga disebut Istana Putri Hijau.