CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4806|Reply: 18

Siapa pernah kena judge dengan makcik bawang bila diorang tau kau belum ready na

Aku dah almost 1 tahun kahwin, so biasa la orang baru kawin ni kena soalan2 killer bila nak mengandung ni. Tapi yang menyirap tu bila mak aku sendiri pun tak pernah tanya soalan mengandung ni dekat aku, makcik opis pulak sibuk2. Tanya bila nak mengandung bagai. Honestly aku dengan husband belum plan untuk dapat anak dalam masa terdekat. Mainly sebab financial.
Untuk newly wed couple yg baru kerja 3-5 tahun, duduk dekat bandar, mmg tahu sakitnya nak maintain financially. Nak ada anak memang belum mampu. Tapi kau orang tahu je la bila cakap dengan makcik2 ni, modus operandi dia "anak itu rezeki", "nanti dah ada anak, tuhan bagi rezeki lagi banyak".

Aku bukan orang yang menidakkan soal rezeki tuhan bagi ni. Tapi aku lagi percaya usaha dulu, baru tawakal. So aku prefer untuk stablekan financial, baru aku fikir soal anak. Tuhan kalau nak uji dengan wang ringgit tu bila2 masa je, and my husband and I belum ready nak hadapi dugaan wang ringgit lagi. Aku jugak berharap bila aku dah ready untuk ada anak, aku tak menyusahkan sesiapa, as in aku takde la terpaksa merayu2 pujuk my mom ke my mother in law ke untuk jaga anak aku. Aku mampu hantar dia dekat daycare yg trusted. Aku mampu bagi dia good education, aku mampu bagi dia good foods. Itu goal kami suami isteri bila kami dah ready untuk dapat anak.

Lagi pun kami husband and wife percaya, marriage is beyond bearing a child. We cherish the moment we have together, jadi anak tu bukan number 1 priority. As long as we are happy and have each other, we are contended enough.

Tapi itu la, makcik2 bawang opis ni mana paham benda2 mcm tu. Semak tau. Kau orang ada pengalaman yang sama tak macam aku?

Rate

1

TT kerja office kerajaan ke?

I dulu pun lambat dapat anak....
Dah 2 tahun kahwin baru pregnant..
Family tak pernah tanya, kawan2 kerja lagi la tak ambil tau nak tanya...

I pun jenis tak bertanya orang...
Bukan tanya pasal anak je, apapun hal yg bersifat peribadi bagi I, I malas nak tanya...
Sampai kawan baik I cerai pun I tak tanya...
Dia tak cerita, sampai sudah la I tak bertanya walaupun I dah tau dari org lain...

Kenapa nak tanya?
Depa cerai, kita kena potong gaji ke?
Begitulah konsepnya... Kenapa tanya bila nak ada anak?
Bila depa ada anak kita kena belikan susu anak depa ke?

Anggap jelah pertanyaan depa tu cara utk

berseloroh..biasala org tua lagi2 kalo

acik2 kampong kurang pelajaran yg suka

banding berlumba kehidupan

Soalan2 lazim in our life:

1. Dah abis spm sambung blaja ipt mane

2. Dah abis blaja dpt keja apa..gomen ke private

3. Dah keja bila nak kawen

4. Dah kawen bila nak ada anak (ur story)

5. Dah ade anak bila nak tambah lg

6. Da tambah anak tak kan 2 jer

7. Anak blaja mana dpt no. brape

8. Anak da kawen bila nak bercucu

9. Etc

In conclusion dats life

ramai yg ade pengalaman mcm ni termasuk aku,
aku sokong tindakan ko,jgn jd mcm sesetengah org yg beranak ramai last2 xreti nk jaga,anak tunggang langgang,
mmg anak tu rezeki,dan mmg ada rezeki dia,tapi apa yg kita nak kualiti dlm membesarkan anak

tagas replied at 6-4-2021 04:32 PM

5. Dah ade anak bila nak tambah lg (anak pompuan
6.Bile nak tambah anak lelaki
7. Da tambah anak tak kan 2 jer

yg aku pelik,xde plak tanya,dah ada sorg isteri,bila nak tambah isteri lagi .....

sarahmirza replied at 6-4-2021 02:38 PM

org ppuan susah nk jwb soalan2 mcm tu,

Follow Us
tagas replied at 6-4-2021 04:32 PM

I pernah jumpa pakcik bawang dengan selamba tanya "gaji berapa?", "bulan2 bayar kereta berapa?", "simpan bulan2 berapa?"....
I was like.......... #$@?*+/-':#'

My parents tak pernah tanya soalan2 pakcik tu..... Dr i mula kerja sampai sekarang, tak pernah tanya tak pernah tau i gaji berapa, hutang berapa, simpan berapa...

sarahmirza replied at 7-4-2021 07:27 PM
I pernah jumpa pakcik bawang dengan selamba tanya "gaji berapa?", "bulan2 bayar kereta berapa?", " ...

How ironic kan???? For someone who claimed bukan dari kalangan bawangrangers, you always seem to stumble upon them????

Nak bubble pun agak agak ler

sarahmirza replied at 6-4-2021 02:38 PM

Jenis tak bertanya org????harlowwwwww????Takda makhluk yg lebih kaypoh nak mamps dlm board nee selain hang...

So please jgn nak buih....

sarahmirza replied at 7-4-2021 07:27 PM
I pernah jumpa pakcik bawang dengan selamba tanya "gaji berapa?", "bulan2 bayar kereta berapa?", " ...

Anggap jelah pertanyaan tersebut sbg panduan maybe utk dia nasihat kan anak nya
tgk anak org tu pandai urus duit bagai cth nye

maybe dia nampak u bagus bleh jadik contoh

tagas replied at 8-4-2021 10:14 AM
Anggap jelah pertanyaan tersebut sbg panduan maybe utk dia nasihat kan anak nya
tgk anak org tu p ...

I bujang masa tu baru sangat kerja...
Cuma ada kereta sebiji bayar down payment habis duit saving ms tu....
Senang citer, tu bapak ex BF I yang tanya...
Lepas tu kami terus putus sbb i tanya dia kenapa bapak dia tanya soalan2 mcm tu, apa hak bapak dia nak amik tau bla3x dia bengang i tak suka bapak dia terus kami putus...
Syukur la kan.... Hahahaha

20tahun lalu ketika tahun ke 3 aku kwin
Time tu kiteorg sesama muda dn lawa
Skg pn masih lawa lgi

Ok teruskan
Di toilet  ..
Aku di tegur oleh pekerja kat line

Eh ko dh brpa lama kawin

3tahun

Bila nk dpt anak...

Aku jawab la rilexla enjoy2 dulu..belum ada rezeki smtra tk de lagi ni enjoy..mmg aku tknak ank awal2 pn..

Boleh dia kata..kalau tk nak anak buat apa kawin
Nk enjoi2 tayah kawin..

Aish molot kau....
Tahun seterusnya aku preggy dia pn sama
Tk lama dia tnya nama ank aku apa2

Aku bubuh la tet
Dia tiru nama anak aku dowh...haha
Sbb nama tu agak rare ..

Edited by Normabaru at 12-4-2021 09:40 PM

Gini la dik..

Bila dorg tny..

ko senyum ja then nyanyi lagu ni

[youtube]cYjwS7sf4sI[/youtube]

Tapayah la nak stress dgn org gini..

Klu blh elak.. Elak

Klu xblh elak.. Ko ikut style politaik msia

Depa rilek je Buat bodo je every time rakyat tny soklan penting melibatkan masalah negara

Dlm kes ko..soklan tu xpenting pun dan bkn masalah negara pon..so who are yous kan sajork acik2 bwg busuk itu

lepas 6 bulan kahwin makcik aku jumpe aku kt wedding sedara aku tgh que nk amik mknn. makcik tu dtg gosok2 perut aku. dh berisi ke ni die tnye. annoying gila aku tk suke org gosok perot aku out of nowhere. suke ati aku la nk ngandung ke nk buncit ke. tp skrg aku dh ad anak 1 org la

Normabaru replied at 12-4-2021 09:39 PM
Gini la dik..

Bila dorg tny..

Lepas ni sis nak save lagu ni sesiap dalam phone pastu play je bila dapat soalan KBKK cemtu

Relax la sis..i dah kawin 6 tahun n smpai skrg belum ready ada anak..i ngan husband fokus kerjaya n kumpul aset je dlu..so xyah nak pk apa org cakap..you do you gitu..

Last tempat keje Ada aci bawangrangers dok sibuk Tanya benda2 peribadi on my first day at work. I dah cakap takde anak..then borak benda lain Tanya lagi pasal anak..I jawab takde gak. Esoknya terserempak kat pantry dia sibuk nak korek2 benda personal Tanya lagi pasal anak Terus I cakap u already asked me this, have u forgotten? ngan buat muka pissed off..barula aci Tu senyap takde Tanya hal personal lagi sampai last day I kat situ..kahkah

Edited by Hana at 1-5-2021 01:24 AM

pasrah aje la..itu aje la soalan2 ice breaking utk masyarakat melayu.
kalau blum kawen, ditanya bila nak kawen.
kalau blum ada anak, ditanya bila nak dapat anak
dah ada 1 anak, ditanya pulak bila nak tambah. kesian, takde kawan main.

masa aku jadi andartua dulu2.. ehemm..emo gak. takleh sket orang tanya soalan "ice breaking" ni.
aku kena tanya soalan tu aje la. soalan pasal anak takde.

skrg..aku kena tanya soalan lain lak..- bila nak tambah? anak ppuan takde. cepatla.

amboi..

oleh kerana aku pun dah tua..hormon dah stabil cuma berat badan aje tak stabil, jadinya aku kurang la emo sket. so, biasanya aku suka jawab
dgn merepek gak..dgn kawan2 aku yang taraf mak2 orang gak "baik. mlm ni aku berusaha dgn gigih"- suka betul derang dengar jawapan ini.
dgn jawapan KLISE ala2 artis dgn makcik2 .."insyallah..rezeki blum sampai"
dgn jawapan jujur dgn kawan cina aku. sbb biasanya orang cina aje boleh terima jawapan jujur.   masa...kewangan..-cam jawapan ko jugakla...sama aje. tambahan, time aku PANTANG/Lps bersalin, aku takleh jadi superwoman. aku betul2 kena berehat. idokle aku buat keje2 umah cam biasa. so, aku tak dpt nak bayangkan nak jaga 2 orang anak + baby. baik jangan. nnt aku depress lak. orang lain apa tau. tau nak komen ajek. pastu riak pasal diri up2.."akak dulu2, orait aje, lps bersalin 3hari, terus buat ambik tugas superwoman cam biasa sambil jaga 4orang anak. kacang aje" bosan weyy..ko nak jadi superwoman lps bersalin sukahati ko la..apesal aku kena ikut cam ko? puihhh..

kesimpulannya, ko bagi jawapan merepek atau jawapan tipu/sedap telinga didengar. sbb masyarakat melayu susah sket nak terima jawapan jujur.

Edited by rospinki at 4-5-2021 08:39 AM

salah komen, pasal takde anak rupanya.
ingatkan psal segala perkara dia tanya..rasanya takde kot. takde sesapa tanya aku apa2..sebab diorg tau diorg akan kena dgn aku kalau salah tanya