CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alfatihah

Convert dari petrol ke NGV

Originally posted by alfatihah at 14-10-2004 04:27 PM
Boleh tak kalu kita nk convert kete dari guna petrol ke NGV? Agak2 bape kos? lagi satu kete mcmana yg sesuai guna ngv ni?
ye la... since harga petrol semakin dok naik, jimat sket kalu leh pakai NG ...

dlm rm3k, tapi kena tunning balik semua benda sbb kete biasa tunning utk petrol. kalo semua dah setting balik kete power dan jimat.

Originally posted by riffer_tapper at 11-11-2005 09:54 AM

dlm rm3k, tapi kena tunning balik semua benda sbb kete biasa tunning utk petrol. kalo semua dah setting balik kete power dan jimat.

Kereta boleh power ker kalau pakai NGV??.. aku rasa.. pickup kurang sket kot...

NGV

Mod, kalau ada topic yang similar boleh pastekan sekali?

Saya pakai Proton Gen2 1.6 Manual. Agak-gak boleh tak enjin CAMPRO pakai NGV macam teksi wira ngan iswara tu? Aku banyak gunakan kereta ni kat town jadi kalau pakai NGV boleh jimatkan kos.

Aku pernah nampak teksi WAJA Campro pakai NGV ni dan pick up dia boleh tahan gak..bagi advise ye..dan kat mana aku boleh install NGV ni?:love:

aku pun teringin nak pakai NGV ni... murah ya amat...pak mentua aku bawak teksi...pasang NGV ni isi full rm8 bleh pegi dlm 400km...dia cakap la..
dia bwk dari seremban ke JB..pusing balik ke seremban..baru isi balik NGV dia..pastu bleh switch2 lak..nak pakai NGV ke minyak ke..
tapi itu tong NGV agak berat la..kalo nak naik bukit yg agak tinggi..mcm bukit putus tu..harus tukar kepada minyak sbb pikap lebih.

tapi aku rasa mcm buruk jer kalo pasang kat jazz aku..sbb bonet tu bukan mcm kete sedan yg ada space ke dlm sket...ni org kat luar pun bleh nampak tong aku kat belakang....

dia cakap nak pasang dlm RM2K lebih...guna dia punya contact la... kalo kat luar, wa tak sure....

kalo ko nak pasang...for sure mmg jimat la kos ko...mcm pakai motor jer kot belanjanya...

tu sebabnya..sekarang ni kalau isi RM20 tak sampai sehari habis...

tong dia besar.... klu ada tempat nak letak ok ler.... nanti nak balik kampung mana plak nak letak brang nanti

Follow Us
kalau wira, waja, iswara, gen2 ok lagi kot..tapi tak sesuai kalau letak kat kelisa, myvi, jazz dan yang seangkatan dengannya..

kalo boleh sgt menjimatkan kos...aku rela pasang NGV dan mengorbankan sikit space utk letak tong. Still ada ruang lagi kat bonet, tapi kecik la...Lagipun pakai gas kira environmental friendly..so dpt diskaun utk roadtax juga..

tapi...mcm kata venom..utk keta sedan yg bonetnya space luas...sesuai la pakai...kalo pakai MPV..sori la...takde tmpt nak letak tong tu...

Originally posted by venom1 at 16-10-2006 10:29 AM
Mod, kalau ada topic yang similar boleh pastekan sekali?

Saya pakai Proton Gen2 1.6 Manual. Agak-gak boleh tak enjin CAMPRO pakai NGV macam teksi wira ngan iswara tu? Aku banyak gunakan kereta n ...

benang di merged

kwn aku pakai kt van naza ria boleh la jimat kos
mlm2 dia duk isi penuh dlm rm8 jer
pastu kita org lenjan puas2 round kl
hihihi

bapak aku bawak pajero....kejer dia memang menuntut dia utk drive jauh2 pun, pegi tengok site...so dia dah convert petrol ke ngv sejak 2 tahun lepas....mula2 1 tong je, tahun lepas dia letak lagi 1 tong, seblom raya ni dia letak lagi 1 tong, dah jadik 3 tong belakang pajero tu...hasilnya? fuhhh, pegi balik kampung kat jasin,melaka RM20 jek...tapi yg seksa nak letak spring bagi tayar tak tenggelamla...abang aku pasang 2 tong kat crv dia pun bahagian belakang dah tenggelam sket...benda ni memang utk benefit jangka panjangla, kalo takde duit susah sket...luckily petronas depan umah aku memang ada ngv, jadik memang takde masalah sangat...sejak pasang ngv ni, ayah & abang aku memang lenjan abisla kereta....abang aku tu ada projek kat JB, jadik tiap2 minggu ulang-alik KL-JB...so setiap kali balik JB dia akan isi 3 kali, kat bukit jalil, pastu kat ayer keroh, pastu kat senai@JB...okla tu, jimat duit company...

skang ni pun dah ada tong fiber yg ringan, jadi bole pasang kat kancil ke, kelisa ke, kalo yg teringin jugak nak menatang tapi, tapi nak install semua tu, 7,8 ribu jugakla...benda ni ada pros  & cons jugak, kena berebut dgn teksi2 KL ni kalo nak isi ngv...

lagi 1 pakai ngv ada defect gak...takleh lenjan tiba2, 60km/j terus pecut 120km/j, nanti enjin tersentap, pastu tersengguk2...

setakat yg aku tau stesen ngv ni ada kat KL around 20 lebih, kat ipoh, penang (kat juru), kat batu caves, melawati, bukit jalil, kat serdang ada dua, kat ayer keroh, senai, JB....kat seblah pantai timur takde lagi...

Originally posted by iscol_klang at 27-10-2006 04:24 PM
bapak aku bawak pajero....kejer dia memang menuntut dia utk drive jauh2 pun, pegi tengok site...so dia dah convert petrol ke ngv sejak 2 tahun lepas....mula2 1 tong je, tahun lepas dia letak lagi ...

awat mahal sgt? setau aku, kalu keta pakai karburator, rega NGV installation bawah RM3K...... utk bukan karburator, RM5K++

Originally posted by iscol_klang at 27-10-2006 04:24 PM
bapak aku bawak pajero....kejer dia memang menuntut dia utk drive jauh2 pun, pegi tengok site...so dia dah convert petrol ke ngv sejak 2 tahun lepas....mula2 1 tong je, tahun lepas dia letak lagi ...

tong tuh utk spare NGV laaek.. camner ruper tong tuh.. kl letak kat bonet kelisa.. kire dah makan separuh bonet dah kan..?

sajer kasik panas....

REGE PETROL NAIK TAK ESOK WEII.... SAPER ADA HINT BITAU LE SINI...

penah tgk kos pemasangan ngv ni dlm 4k ++ ......... kalau nak gun aketa utk jangka masa pnjang, ok la install

RM0.68 seliter lebih 45 km

Oleh ADHAM SHADAN

Penggunaan gas asli (NGV) memang menjimatkan selain bersifatmesra alam, lebih ringan, tidak berwarna dan tidak berbau. Bagaimanakahia boleh diaplikasikan pada kenderaan persendirian?

FAUZI bersama model komponen sistem NGV yang ditawarkan syarikatnya.

KETIKA pemilik-pemilik kenderaan persendirian di negara ini mengeluhtentang peningkatan harga petrol dan diesel, pada masa yang sama,kebanyakan mereka masih menganggap penggunaan gas asli untuk kenderaan(NGV) hanya terhad untuk teksi. Sedangkan kereta mereka juga sebenarnyaboleh 慸ikurniakan

NGV nie Radator kena bagus... suhu enjin akan up sikit panas... kereta kereta buruk macam aku kena pikir 2 -3 kali nak pakai...

NGV nie Radator kena bagus... suhu enjin akan up sikit panas... kereta kereta buruk macam aku kena pikir 2 -3 kali nak pakai...