CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hanieliza

PIZZA

Originally posted by NoorMasri at 22-2-2005 01:19 AM:

mrss...cian awak..sekarang ni awak kat maner..selalu yis dijual kat bahagian baking tepi tepung2 tu sumer :cak:

Nak tanya kak liza dengan noor.... kenapa bila cikdak buat base sendiri ni..... dia jadi keras kat bahagian tepinya.... tengah dia perfect jer.....salah teknik menguli ke apa jadi macam ni?.... frust betul..... tengok u all punya nampak lembut gebu sampai kat tepi..... ada apa2 tips ke?
meaceh :tq:

Along05 This user has been deleted
pagi2 mcm ni tengok lak pizza kak liza & kak noor boleh lapar dibuatnya.......meleleh air liur.......along tak pandai buat pizza tapi bila tengok pizza akak berdua tersahut semangat nak belajar......best gak cuba benda yg baru ni.......tenkiu.....tenkiu........tenkui untuk akak berdua:hug::hug:

base  pizza nie leh simpan dlm peti ais  tak?

Originally posted by Along05 at 22-2-2005 10:16 AM:
pagi2 mcm ni tengok lak pizza kak liza & kak noor boleh lapar dibuatnya.......meleleh air liur.......along tak pandai buat pizza tapi bila tengok pizza akak berdua tersahut semangat nak belajar ...

memang elok belajar buat sendirik..
disamping asah skil masak.. seronok jugak..jimat tu pun y jugak..

yg penting....
sure kembang bila orang kata..
:clap:
pandainya buat pizza...
lol

Originally posted by glump at 22-2-2005 01:11 PM:

kak liza belum pernah buat pzza base ni dan simpan dalam peti ais...
so kak liza tak tahu nak bagi jawapan yg tepat..
anyway rasanya mungkin boleh teta[i sebelum dibakar hendaklah biarkan dalam suhu bilik [defrost] dahulu...

Originally posted by cikdak at 22-2-2005 08:17 AM:

Nak tanya kak liza dengan noor.... kenapa bila cikdak buat base sendiri ni..... dia jadi keras kat bahagian tepinya.... tengah dia perfect jer.....salah teknik menguli ke apa jadi macam ni?.... ...

Naper yek :stp:..Noor buat ikut aje step by step tu..tak ada plak masalah ni..agaknya tak cukup uli tak...kena uli sampai licin dan elastikk gitu..:ah:

Follow Us
Originally posted by glump at 22-2-2005 01:11 PM:

boleh glump, samada simpan dlm fridge atau freezer..dgn syarat base tu bakar dulu 1/4-1/2 masak gitu..sbb kak Noor tengok kat sini mmg ada jual base saje, kita tinggal buh topping nya aje..dgn syarat sayuran dan ayam/daging/seafood tu dah separuh masak lah dulu baru tabur..sbb base tersbt dah 1/4-1/2  masak so ianya tak amik masa yg lama utk masak lagi..

Originally posted by NoorMasri at 27-10-2004 01:19 AM:

mrss...cian awak..sekarang ni awak kat maner..selalu yis dijual kat bahagian baking tepi tepung2 tu sumer :cak:

yeq,,,yea....saya dah jumpa yeast...
yea yea,,,,ari ni nak buat pizza,,,,,yea,,,,yea...
saya kat senegal kak noor...
kak noor kat mana?

Originally posted by mrs_livingstone at 27-2-2005 05:20 PM:

yeq,,,yea....saya dah jumpa yeast...
yea yea,,,,ari ni nak buat pizza,,,,,yea,,,,yea...
saya kat senegal kak noor...
kak noor kat mana?

haaa tu dah jumpa yis...selamat membuat pizza lah yer..:pompom:

ff:Kak Noor kat Herts, UK

dah cuba,,,,tp pizza saya tak cantik lah...
tp sedap la jugak...
tak cantik sbb saya bakar dalam pinggan...tak bakar dalam tray/loyang....

Originally posted by mrs_livingstone at 28-2-2005 10:34 PM:
dah cuba,,,,tp pizza saya tak cantik lah...
tp sedap la jugak...
tak cantik sbb saya bakar dalam pinggan...tak bakar dalam tray/loyang....

mrs.. tahniah...tahniah.....:pompom:  tak cantik tak ape janji boleh ngap...:lol
yg ni pun dah ada dalam list projek saya..... hanya takdir menentukan segalanya....

Jom Bebop..
apa tunggu lagi.. kayuh cepat cari bahan pizza..
lepas masak.. kasi repot maut tauuuuuu...

tapi kak liza biasa gak buat pizza ni bakar dalam non-sti pan bertudung kaca tu..

caranya..
uli base macam biasa..
bila dah nampak naik sikit..bakar jer dalam non-stik pan ttudung kaca dengan api paling minimum...bior nampak cam kekuningan sikit...
terbalikkan sebelah yg lagi satu..just 5 minit...
keluarkan dari non-stik pan dan letakkan inti di permukaan yg agak kekuningan..ikut sukalah nak taruk inti apa..macam inti pizza biasa jer...
pastu bakarkan semula..sehingga nampak keju mozzarella tu cair dan bercantum anatra satu sama lain...
pastu keluarkan dan potong gunakan pisau pizza dan...

apa lagi ...

NGAP lerrrrrr...:lol

Originally posted by bebop at 27-10-2004 04:30 PM:

mrs.. tahniah...tahniah.....:pompom:  tak cantik tak ape janji boleh ngap...:lol
yg ni pun dah ada dalam list projek saya..... hanya takdir menentukan segalanya....

caiyuk2 bepop.....
selamat mencuba

RasaCinta This user has been deleted
bagi yg malas uli cam aku...(takot kena blister) :lol
ni resepi senang jer...

TOFU PIZZA

3  roti pita, belah dua
-- dapat ler 6 keping   
1

semlm buat pizza...campuran resepi kak noor dgn kak liza...hehehhe

cedapp wooo....hubby and xette memang antu pizza..dah tu buat beso2..double size  large pizza hut tu..puas ati...huhuhuhu

Originally posted by hanieliza at 1-3-2005 08:47 PM:
Jom Bebop..
apa tunggu lagi.. kayuh cepat cari bahan pizza..
lepas masak.. kasi repot maut tauuuuuu...

tapi kak liza biasa gak buat pizza ni bakar dalam non-st ...

Kak lizaaaaa..... tu lah...ingat nak carik bahan hari ni.... tetiba lak tayar beskal jaguar saya panshit......:lol  Sabar ye kak liza.... akan saya usahakan dan bagi ulasan tangkap baring punyer.....

Hah... part yg masak ateh kuali ni lah yg saya suka.... sonang ba itu....:bgrin:

Originally posted by xette at 2-3-2005 12:07 PM:
semlm buat pizza...campuran resepi kak noor dgn kak liza...hehehhe

cedapp wooo....hubby and xette memang antu pizza..dah tu buat beso2..double size  large pizza hut tu..puas ati...huhuhuhu

xette,,tahniah...tahniah....sedap ye.... fuh....dasat tu 2 orang makan size besor tu....:cak:

dindazZz This user has been deleted
fuiiiiiii..dasat..dasat sungguh...sungguh dasat..bahkan lebey dasat depada dasat.. dasat sangat.. sangat2 dasattt.. dinda makan pizza pom larat cekeping jek...peyot kecik jek.. tahniah buat xette kerana berjaya!!!.. selamat maju jaya... berusaha maka berjaya!!! yehaaaaaa!!!

pzzzzzzt.. san fransisco punya pizza is the best!!! pizza hut sux! zaaaaaaaaaaaaaaaasss!!!! [[no pun intended]]

hehehhee..tengkiu..tengkiu...

lapar punyer pasal ..tu yg jadi besar gedabak punye pizza...
lepas geram punyer pasal pon ada gak..maklum la 1st time buat...kira "sumer ni aku yg punyaaaa..." hehehhehe

Kak liza, aiseyman.... saya selalu cam ni.... nampak je topic baru terus print lepas tu tak bukak dah 1st. page..... masuk je terus pergi next page... saya tak tau kak liza ada edit kat base pizza tuh... saya ikut resepi yg sebelum kak liza edit hanya letak minyak 1/2 cawan sahaja, patut lah bila saya nak uli tepung tu semalam tak boleh nak uli, berderai je....  lepas tu saya belasah je tambah air lagi 1 1/2 cawan, nasib baik jadik....:pray:

Walau apa pun pizza yang saya buat tu menjadik dengan bahan topping sama mcm kak liza punya gak cuma saya tambah cili mesin sikit bila tumis ayam tu ....tekak melayu lah kata kan..:bgrin:  Puas makan anak beranak dpt extra large 2 pinggan....sampai pagi ni anak suruh buat lagi malam karang together dgn onion ring (sapa nak resepi mintak ngan kak jonah). :cak:

Lagi satu saya nak habaq mai... satu pizza tu saya bakar kat oven, yg lagi satu saya ikut style kak liza masak dlm non-stick pan letak atas dapur.  Punya lah senang masak dlm non-stick pan tu dan juga menjimatkan masa sebab masak cepat....:clap:  Yg dok kat dlm oven tu punyalah terkial2 nak masak...i dont know about others tapi saya dah set oven 180 C, pizza tu masak lebih dari 1 jam.  Dengan itu pada sesiapa yg nak jimat masa dan juga tenaga letrik lebih baik lah masak dlm non-stick pan je.... senang banget...even base dia cepat betul masak....lepas tu main baling2 je topping masuk kuali...:pompom: :music:

Anyway timekacih kak liza for de resepi dan juga bagi cara yg tersenang nak masak pizza n maybe next round nak ikut resepi noor pulak nak buat base dia...:hug: