CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nash^Roy

gossip2 tahun 80an and awal 90an

Close [Copy link]
Originally posted by nrshahirah at 17-2-2005 04:23 PM:

ini kesah prebet Adam tu....tak boleh nak bukak cite banyak2..takut plak aku yang mati..kena pelangkong ngan kayu golf....:nyorok:

sultan tu kabonyer sakit prostat...kayu golf lama tak pegang ...jgn la ko risau:lol  ...sampai bila nak menongkat langit

ok... December 1993.. kondo highland towers runtuh menyembah bumi.. 1st news aku tgk kat tv3 kul 1.30pm.. ternganga aku tgk kondo tu runtuh..

anyway.. yg selamat only 2 org.. pembantu umah berbangsa indonesia ngan bdk kecik.. umur 2 tahun kot.. (ke umur 2 bulan??)..

antara gosip2nya..

- tmpt tu byk ayam.. and byk VIPs simpan ayam kat situ.. kire kondo tu reban ayam la bg diorg..

- ader anak sorg ex TPM kite pass away lam tragedi tu.. al-fatihah..

- indon yg tselamat tu cite dia nampak satu lembaga hitam di langit muncul and bgerak laju ke kondo tu.. bila smpi je area kondo tu..terus kondo tumbang.. kire misteri nusantara la ni..

- ni bkn gosip tp btl.. byk mayat diorg tak jmpe.. so they have to bring bomoh.. aku tgk live kat tv bomoh dok menjampi sana sini... pastu diorg jmpe bbrp mayat.. mayat2 ni kena sorok ke apa??

- hehe.. ni pun live aku tgk.. pembaca berita dunia tv1.. yg pakai spek aper nama tu.. masilamani apa ntah.. menangis teresak2 masa wat reporting live from that area..

ader one more thing nak comment.. pas jd disaster tu byk hotel yg bg org2 kondo tu dok hotel free of charge.. paper pun report la konon hotel2 ni baik hati.. tak lama pas trgaedi kondo kalau tak silap aku ader banjir lumpur.. ramai gak mangsa.. takde plak hotel2 ni bg dok free kat mangsa2 ni.. siot tol..

Originally posted by nrshahirah at 18-2-2005 08:25 PM:

ini kisah arwah miskiah ke...ape ye nama dia..aku dah lupa....apa2 pun AL-FATIHAH.

bukan la... kisah ni melibatkan seorang yang bernama Jalil b. Ibrahim ( kalau tak silap ). Dia ditugaskan menyiasat penyelewengan BMF dalam pinjaman kepada kumpulan Carrian di Hong Kong. ada orang kata skandal ni jugak melibatkan pihak atasan.Ntah laa... sampai hari ni rasanya tiada penyelesaian....

Originally posted by Megahertz at 20-2-2005 03:16 AM:

bukan la... kisah ni melibatkan seorang yang bernama Jalil b. Ibrahim ( kalau tak silap ). Dia ditugaskan menyiasat penyelewengan BMF dalam pinjaman kepada kumpulan Carrian di Hong Kong. ada  ...

yup.. nama dia jalil... kesian le bai.. kerana tugas badan binasa.. kena bunuh ngan sape yer

adehhh.. hari ni baru aku baca thread ni dari mula hingga ke pagi nie...
byk gak yg refresh otak aku pasal gossip2 lama nie...
hmmmm

aku dok belek2 email2  aku...sekali.. masih tersimpan gambo ogy dan nasi lemaknya dan gak gambo zarina berbogel... muakakakakaka.. ampeh tul aku... :malu:

bug_vengeance This user has been deleted
^
cranko
bleh send kat aku tak gambo zarina tu
aku belum penah tgk lagi

Follow Us
muakakakaaka... ko ni bug.. bak meh email ko.. kang aku ada masa aku forward.. heheheheee

Originally posted by Nape?Tak caye? at 18-2-2005 06:27 PM:

tu kumpulan spoon mak pak dia masih tak caya itu along..dia kata along masih idup berdasarkan naluri mereka ...kalau tak silap aku la..:stp:

Ha ah....... disebabkan mak pak dia tak caya yang anak dia dah mati...... dah merata bomoh dia pi carikkk untuk mintak tolong bomoh tu tetengokkan tang mana anak dia dok sembunyi........ sampaikan aku dapat tau...... dia pi jumpa bomoh kat area kampung aku........ kesian....... al-fatihah untuk along!

ermm kisah along spoon tue memang tragis...

ehhh.. siapa tahu citer hantu yg menjelma kat istana pahang tu eh???
citer sket kat aku....

Originally posted by cranko21 at 21-2-2005 01:27 PM:
ehhh.. siapa tahu citer hantu yg menjelma kat istana pahang tu eh???
citer sket kat aku....

yg diorg jmpe bangkai tu ke.. bangkai burung kot rasanya byk2 diorg jmpe..

Hantu kat istana Pahang?? About al-mahhum Ampuan Afzan tu ke?

Ada jugak kisah DJdave kena baling telur busuk semasa buat show kat kuching..tahun 70 an kalau tak silap..

Originally posted by Nape?Tak caye? at 21-2-2005 04:19 PM:
Ada jugak kisah DJdave kena baling telur busuk semasa buat show kat kuching..tahun 70 an kalau tak silap..

Kisah DJdave gak...turun naik court pasai belasah bini no 2 dier yang ex-stewardess tu sampai lebam2...nengok gambaq dari my friend yang handle case tu...kesiannnn...dasar singh suka pukoi bini. tak termasuk karam singh:nerd:

[ Last edited by icelemontea on 21-2-2005 at 04:36 PM ]

Ahkak nak tumpang sekaki

Kisah Mazuin dipinang Pengiran Brunei. Masa tu berdusyum sana sini dengan keta sport merah pemberian tunang dia.
Kisah Mazlan ditahan di Imigresen Brunei selepas adiknya dah kahwin dgn Pengiran. Mazlan marah pegawai Imigresen tersebut ...dia kata tak kan tak kenal dia sape (lebih kurang camtu la dialog dia). Imigresen tipon istana, istana kata jangan kasi dia masuk.
Kisah penyanyi2 mesia meriah dijemput oleh istana Brunei untuk menyanyi ...masa tu Liza Abdullah, Ahmad Fauzee, Salwa dan ramai lagi selalu dijemput buat show di sana. Akan tetapi adalah sorang dari artis mesia ni (yang isterinya ditebus talak untuk berkawen dgn kuarga serombong kapal) yang panjang tangan. Maka nya...tamatlah kisah artis2 Mesia dijemput ke Brunei lagi selepas itu.
Sekian harap maklum :solute:

Originally posted by Megahertz at 2005-2-20 03:16:

bukan la... kisah ni melibatkan seorang yang bernama Jalil b. Ibrahim ( kalau tak silap ). Dia ditugaskan menyiasat penyelewengan BMF dalam pinjaman kepada kumpulan Carrian di Hong Kong. ada  ...

syyyyy...........

aku ada dengar member aku cite..yang kru ni pernah langgar mati seorang orang india (kalu x silap).....dikatakan diorang ni memandu dalam keadaan mabuk...
pastu kes tu settle sebab diorang bayar pak sanggup suruh ngaku bawak kete ..n gaku langgar ..entah laa..aku pun x tau le betu ke takk..sesapa yang pernah tau citer ni..??

Originally posted by lemak_masin at 21-2-2005 04:45 PM:
aku ada dengar member aku cite..yang kru ni pernah langgar mati seorang orang india (kalu x silap).....dikatakan diorang ni memandu dalam keadaan mabuk...
pastu kes tu settle sebab diorang bayar p ...

Aik! Lebih kurang macam kes Salman Khan aje..

bug_vengeance This user has been deleted
Originally posted by O2 at 21-2-2005 04:59 PM:

Aik! Lebih kurang macam kes Salman Khan aje..

kihkih
tu le tu
cam sama je

lol

Originally posted by O2 at 21-2-2005 13:49:
Hantu kat istana Pahang?? About al-mahhum Ampuan Afzan tu ke?

hahhh.. citer yg ni ler... u story me sket O2...
:ah: