CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Peluang Bersukarela

teringin nak jadi sukarelawan jugak ... tapi keadaan x mengizinkan .... aku kene kerja .. kalo x sapa nak tanggung expenses aku, hutang, parents n yuran blajar ...

yg mampu .. through sms ... n doa .. buat masa ni ..

sementara takder paper

sementara takder pape elok gak wat kebajikan ni
kalau lbt gik aku dpt keje insya allah aku join
dapat gak buat amal dan pahala ek
oklah choww...

Rate

1

Nie pengalaman aku dengan Yayasan Salam.

Aku bukan sukarelawan berdaftar dengan Salam. Cuma kelab yang aku join, ada beberapa kali buat joint aktiviti dgn salam. Biasanya kita org bagi radio communication support pada Salam.

Last aktiviti bersama adalah bantuan kemanusian untuk mangsa banjir yang tak dpt ke pusat perpindahan banjir di Segamat. Misi nie joint mission antara Yayasan Salam,MAS,Nationwide Ekspress,MARES dan JPA 3.

Sekarang nie tengah buat persediaan utk ke Batu Pahat jika keadaan banjir utk seminggu nie tak berubah, maka kami akan ke sana pada 12- 14 January.

So pd mana member-member yang dah register gan Yayasan Salam, tapi tak berpeluang terlibat dlm aktiviti sukarela, boleh la volunteer utk misi.

Rate

1

Semangat sukarelawan bantu mangsa banjir

Rencana Pengarang

SEPERTI yang dijangka banjir gelombang kedua melanda Johor ketika trauma kehilangan harta benda yang musnah dalam kejadian banjir pertama tiga minggu lalu masih belum dapat dipadamkan.

Keadaan yang sama berlaku di beberapa kawasan di Sabah dan Pahang yang menyaksikan ribuan penduduk terjejas akibat banjir.

Bak kata pepatah berat mata memandang berat lagi bahu yang memikul. Begitulah sentimen di kalangan penduduk di negeri-negeri yang terlepas daripada musibah bencana alam ini.

Perasaan simpati terhadap kesengsaraan mangsa-mangsa banjir tidak dapat dibandingkan dengan penderitaan yang mereka alami.

Kita memuji pelbagai langkah yang telah dilaksanakan oleh kerajaan untuk meringankan beban mangsa-mangsa banjir.

Begitu juga bantuan yang disalurkan pelbagai pihak

Rate

1

Reply #43 ranjer's post

camne nak join?

dah lama daftar salam since early 2006 tapi lom lagi berkesempatan nak join aktiviti....

Follow Us

KEEN TO STUDY DESPITE WOES: NSTP Flood Aid Mission volunteer Selvabalan holding an NiE and Newspaper in Class session at the Sri Teluk Parit Yanni religious school. The sessions got a very encouraging response from the children of flood victims from the school.

Rate

1

Syd aku pon dah join..

True,
join apa? citer le pengalaman anda

boleh ke budak bawah umo join?

saya baru 15, tapi suka menolong and membantu insan-insani yang lain(cewah ayat )
boleh ke kalau saya nak join?plzz..niat di hati suci, murni dan tulus ikhlas

lepasan spm nk join bley ark? dari dok melepak tunggu result ni

bolehhhh, takde had umur utk kerja2 sukarela

kroit,
boleh...bantu lah mengikut apa yg anda boleh lakukan. Misalnya jika anda mahir subjek2 tertentu, anda bleh organize group study di rumah anak yatim. Bantu mereka dlm pelajaran khususnya yg lebih muda atau sebaya anda. Selain tu kalau anda mahir main badminton atau apa2 sukan, bleh anjurkan permainan di tempat mereka, ajar cara bermain dsbnya....

pendek kata, mcm2 boleh lah.....nak ngan tidak aje lagi

Rate

1

Reply #49 sherrina's post

join yayasan salam
tp kat penang aku kene move alone sbb tak der key person kat sini..

ooo...takpe, sherrina pun gerak solo2 aje....bleh le cuba2 cari pengalaman. dah ok nanti, tak kekok dah

Originally posted by sherrina at 29-1-2007 12:28 AM
kroit,
boleh...bantu lah mengikut apa yg anda boleh lakukan. Misalnya jika anda mahir subjek2 tertentu, anda bleh organize group study di rumah anak yatim. Bantu mereka dlm pelajaran khususnya y ...

betul ke boleh?! Yez! Alamak..tapi kroit lemah dalam belajar nih, selalu dapat markah terendah dalam kelas..kalau bersukan pulak, main badminton tak boleh, because sebelah tangan ni patah sejak kecik, tak penah pegi betulkan..(kira cacat 'sikit' ar..) tapi saya tak suka gunakan perkataan tu..so, boleh join lagikan? bila start aktiviti dia? tahun ni nak PMR..mungkin ada kelas tambahan kot..teringinnya nak masuk sukarelawan..suka bab2 tolong-menolong ni..

kroit,
u baru umur 15 tahun lah? thats good. Muda2 lagi dah ada minat bersukarela. Takpe, jgn risau pasal markah anda dan sbgnya. Gi je sana, jumpa org yg in-charge. Bagitau niat anda dan cerita apa yg anda boleh lakukan pastu minta utk tour melihat kawasan. Baru u ada idea apa yg u bleh buat. Dan org tu pun bleh cadangkan apa yg sesuai utk u.

Reply #57 sherrina's post

pegi sana? pegi mana tu? by the way? takda syarat umur kan? kira tu dah settle, syarat2 lain ada tak? example like, pakaian, bayaran, pengangkutan and so on?..

kene tunggu 18 tahun.

sherrina..boleh tolong carikan x tempat2 volunteer??
nak tau gak kalo boleh tolong mane2 organization yg memerlukan sukarelawan. sebab sekarang ni kalo g mane2 je diorang ckp tanak volunteer, nak duit. i'm 17 turning 18, manela ade duit..itupon kene mintak parents..heheh.
rite now doing nothing at home.
kalau boleh buat tutor ok jugak. insyaAllah boleh tolong. takdela pandai sgt tp kalo subjek english, fizik ngan add math bolehla..lain kantoi sket.