CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mistyQue

[MERGED] All About Mencari NURSERY/BABYSITTER/PENGASUH

kakak ku pun ngasuh budak gak..
tp area kajang la..berdekatan sg long..

nak tanya...sape2 yg dok area puchong..taska saffa area taman tasik prima tu ok ke?

Balas #1 keretapilaju\ catat

lor... patut ler anak ko tak baik2 dari sakit nyer... haprak punyer care center!!! :@

jap... aku survey nursery...

saye skrg ni dok puncak jalil....pagi tadi anto bb..(7 bln)...org taska tu ada tanye...ada tak pekerja dia anto msg burukkan dia....pastu ckp la takde...(sbb nak gak tgk ape yg dorang cakap...) actually pekerja yg anto sms tu, saya mcm suka cara dia...sbb tiap kali saya amek/anto bb...dia mcm prihatin sket..compared 2 others...kalu bb saya batuk, dia siap bg petua ...sbb b4 ni dia pnah jadi maid org cina...(pekerja ni indon)...
pastu kat taska ni slalu gak asik tukar2 pekerja...sepanjang 5 bln saya anto kat situ, dah 3-4 kali tukar pekerja...tu pon memusykilkan...
sy dah tanye ada sorg forumer kat sini....dulu dia penah anto bb kat area bk4...nnt nak try la g survey......tp tak tau bile leh g survey...coz bz lak skang ni...sabtu ni nak bawak bb g spital nak buat nebulizer coz dia dah batuk2...risau kang masuk spital lg skali...

Reply #1 keretapilaju's post

1st... hantu punya nesery..nak kena dgn aku nie..

Sorry dear, i tak tau sgt pengasuh area sana coz I duk jauh kek nogori nun..
dulu i pun anta neseri tp kes yg sama la..kalo sebulan, x sah 2x g kinik sbb demam/ceceme/batuk..laa ni dh dpt pengasuh (jiran sblh umah je) so al-hamdulillah, kinik panel tu pun dah duk panggil2 tu bila laa aku nk dtg lagi nie..

Reply #1 keretapilaju's post

kalau mcm tuh ramai ramai le gi tanye ngan toke nursery tuh...berani kerana benar...ini bukan untuk baby u saje...utk anak orag lain gak....tak pon terus buat aduan...nursery nih kena berdaftar dgn kebajikan masyarakat...buat report...tah tah tak berdaftar...baby saya pon hantar kat nursery...skang dah nak masuk setahun...so far ok...start antar dari anak yang pertama...since dia umur 2 tahun...for your info...kiter suke sport check nursery anak kiter tuh...kenkadang kiter dtg time lunch hour (if kebetulan nak bwk anak gi kinik or chec-up) nak tgk budak2 sume buat ape...pehtu kenkadang time petang amik anak saje jer kiter nak tumpang buang air..so boleh lah masuk sampai belakang...bleh tgk keadaan bilik air...boleh nampak tmpt mandi kan baby..bersih or tidak...dapor plak keadaan camne...pastu kenkadang if dapat le kiter antar lewat skit dlm kul 10 pagi ke...saje nak tgk budak2 lain tgh buat ape time tuh, yerlah takut gak time tuh budak lain tgh main but yg jaga membuta ke??? mane tau...tp nasihat kiter u simpan sms yg u dapat tuh then trus buat aduan if toke nursery tuh tak nak kasi kerjasama...kalau budak slalu dapat penyakit nursery tuh boleh ditutup tau...tak pon yg slalu buat kije yg mcm u ckp tuh perkerja nursery tu tak...toke ajar sroh buat lain dia owg plak yg buat lain...dasar pemalas.....mane tau....

Follow Us
nak tanya kawan2 semua...teruk sgt ke antar baby ke nurseri ni...sbb saya baru antar anak saya (8 bulan) ke nurseri..baru 3 hari. sebab sebelum ni antar ke babysitter...tapi tak semua babysitter tu baik...ade jenis berkira..ade yg jaga anak kite ala kadar..ade yg kaki menipu...last2 antar je ke nurseri. lgpun anak saya ni lasak sikit...walaupun dia pompuan...dia mmg tak reti dok diam. lepas antar nurseri ni...baru la dgr2 ckp belakang..kata org tak sanggup jaga anak sy pasal lasak n kuat melalak...sedih je saya ni sebagai ibu

smlm saya ada cek kat website jab kebajikan masy.....taska ni tak masuk pon dlm senarai yg registered...tak byk pon taska yg registered....pastu kat area puncak jalil, kinrara...takde pon yg registered...
camne ni????

Balas #15 Shine^of^Daisy\ catat

anak sedara ader sorang macam nih... lasak sangat... tapi tak kuat melalak... cuma nyer... kalau parents dia jemput petang2 tuh, mesti ada lebam2 la... jatuh itu lah, jatuh ini lah... suka terjun sini sana... orang pusat asuhan tuh pulak yg trauma...   

Alhamdulillah, dah selamat di jaga oleh bibik dah sekarang...

Balas #16 keretapilaju\ catat

tu ler... aku pun check tadik... takder la that area... you & hubby keja area situ gak ker?

mak aihh..teruk nye nursery tu:@ ... buat le report kalu betui..sian bebudak tak berdosa tu. :@ :@
gile ke ape org2 sekarang ni..ngan bebudak pun nak buat cam tu. risau nye aku dgr cite2 cam ni.
kita sebagai parents ni kena ambik tau abih2 pasai toke ngan pekerja2 semua tu. kalu boleh selidik abis abisan. check bilik, dapur, bilik air, aktiviti anak2 semua.
kadang2 parents ni pun suka lepas tangan. asal boleh je letak anak utk pegi kerja..dah cukup!!!  kalu semua parents tegas dan concern pasai anak2 sure tak berani toke tu buat sebarangan..

erh nak tanye ni.. nursery kat sana takde ke persatuan ibu bapa yg boleh buat tindakan???

Reply #12 keretapilaju's post

ko amik je pekerja yg sms ko tu jadik maid merangkap bbsitter ko.. aku rasa gaji dia kat nursery tu tak baper sgt..

Reply #6 mummycool's post

skrg ni anto kat taska era d'manja....kat PUJ 2....taska tu baru buka cawangan 1 lagi kat PUJ 8...masa 1st time survey situ, saya tgk budak2 situ mcm happy je.....compared to taska2 lain...yg saya tgk mcm lemau je budak2nya....sbb  tu la saya anto kat situ....tp bb saya asik sakit je...masa umo bb awal 3 bln mmg sihat sangat2...takde sakit ape pon...lps 3 bln tu la dia sakit tak berenti...tp bb saya ni sakit2 pon, mainnye stil mcm biasa...aktif sangat2...masuk spital aritu pon boleh asik nak main je kejenye....cuma badan dia susut la...maybe sbb asik sakit n dah nak besar kot...

Originally posted by Shine^of^Daisy at 1/7/2008 10:03 AM
nak tanya kawan2 semua...teruk sgt ke antar baby ke nurseri ni...sbb saya baru antar anak saya (8 bulan) ke nurseri..baru 3 hari. sebab sebelum ni antar ke babysitter...tapi tak semua babysitter  ...

dari pengalaman i la ye..
1. demam/selsema/ batuk = almost sebulan 2x kena..poie kinik tu kira dh jadi rutin. even kita dh bagi towel tecik utk lap2 ingus, depa tak guna pun and guna kain yg sama utk lap ingus budak2 lain! :@ w/pun dh b'buih ckp, depa nih wat bodoh jer..bukan depa basuh pun kain/baju kotor tu sumer..
2. budak2 jadi takut sbb cikgu2 kt neseri (kt tpt i anta tu la) garang..(mau tak garang nak kontrol budak2 nakal tu sumer) tapi pada2 laa..depan aku pun duk jerkah budak2 (jerkah dgn nada yang lembut) and tunjuk rotan suruh duk diam tepi dinding kul 5 lebih..pada aku, adat la kan budak2 mesti hepi kalo time tu mak derang nak amik..dgn takut2, sumer pakat beratur & sandar kt dinding..tu depan aku tu..kalo aku takde, x tau la camno..sedih plak aku tengok..

alhamdulillah, pengasuh yg skrg nie baik sgt2 and boleh harap kalo ujung minggu pun kita nak letak anak kt umah sbb nak kemas umah (seminggu keje x smpat nak vacuum/basuh baju wooo..weekdays tu umah sdr dh jadik cam hotel pun ada..uik! lari topik laks )..bayaran pun x b'kira, kain baju sumer dia basuh dan yg paling penting, apa2 dia masak, mesti dia pos kt sblh wooo... sampaikan anak i lebih rapat dan suka makan kt umah dia drpd makan kt umah sdrk!

Reply #20 paulinevoon's post

ongkosnya belom cukup mau amek maid skrg ni.....

kalu ongkosnya cukup..udah lama diambilnya...

Originally posted by paulinevoon at 1/7/2008 10:16 AM
ko amik je pekerja yg sms ko tu jadik maid merangkap bbsitter ko.. aku rasa gaji dia kat nursery tu tak baper sgt..

yup...setuju sgt2...:victory:

Reply #23 keretapilaju's post

kena berkorban la kalo nak anak terjaga dgn baik.. korban dr segi duit & byk lagi.. kena put some effort cari penjaga yg baik utk dia

kesian budak2 kecik tak tau apa2...

sedih i baca budak2 diperlakukan mcm tu.. mandi dgn air sejuk atas lantai.. bagi biskut kering n milo je.. susu basi pun takde org ganti kalo bukan ibubapa yg bela nasib budak2 ni, sapa lagi??? nak harapkan org lain yg gaji seciput tu je jaga anak ko dgn baik ke??? nak butakan je mata biar budak2 tu mcm tu ke?

hmm...nak amek maid mmg blom cukup duit....bukan tak nak berkorban...tp mak pak baby pon tak cukup mkn... sume yg dibeli sume nye utk bb....baju mak pak nye tak bertukar pon... nak beli susu bb, pampers, ngan nak kena simpan sket duit utk guna time emergency..in case bb sakit...kena bawak g knik...utk anak, honestly kitorg langsung tak berkira...takde duit, korek la mana boleh korek....

so skrg ni nak try cari pengasuh yg rekomended by sesape je la...sbb kalu main blasah je, sama gak if nasib tak baik dpt pengasuh yg teruk....naya je....

Balas #25 paulinevoon\ catat

tu ler... kita yg tukang bacer nih plak sedih... macam kanak2 kena dera jer kekdah nyer...

kanak2 tuh kecik lagik... amanah Allah pada ibubapa plak tuh... aku sedih + GERAMMMMMMMMM

Balas #26 keretapilaju\ catat

ko & huby keja area maner?