CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hiven

Susah Senang Perit Pahit berniaga sendiri

AWESOME! like this topic dari dulu hingga sekarang...
sebenarnya jatuh dan bangun akan banyak mengajar kita bagaimana untuk menjadi usahawan hebat. jangan takut dengan gagal dan jatuh.. tu proses normal je ;)
mostly jutawan hebat mmg melalui pelbagai proses2 ni.. so keep on climbing...
saya doakan semoga semua usahawan di forum ni KAYA DI DUNIA DAN AKHIRAT!

Reply 1221# elle_gogo

Bila otai telah kembali... Welcome back sis!!

usahawan kene berani amibil risiko.....
pengalaman adalah pengajaran supaya kita x melakukan kesilapan yang sama.

The test of success is not what you do when you are on top but when   how high you bounce when you hit bottom.

Majulah ekonomi utk negara

askum...byk info dan kata2 semangat dalam thread ni, oleh kerana saya banyak ambil tips dan info2 dari thread ni saya nak berkongsi jugalah pengalaman dalam bidang perniagaan hehehe...btw saya ni lelaki yer...pinjam nick isteri saya sbab nak cerita pengalaman saya yg tak seberapa hehehe

aku ni buat bisnes pembaikpulih kenderaan( mengecat kenderaan) byk dugaan juga aku tempuhi dalam bidang aku ni, bayangkanlah pekerja aku pecat sbb byk buat kereta tanpa pengetahuan aku di hujung minggu lepas tu duit tu dia makan sorang2....huhuhulagi sadis skrg dia buat bengkel yg sama di sebelah aku lagi (betul2 sebelah workshop aku) ahahahah siap customer2 lama aku dia pau...tapi ndak tau kenapa aku ni jenis yg steady jak...tiada sekelumit rasa dendam/marah atau dengki ahahaha ganjil kan...siap boleh minta rokok lg dgn pekerja lama aku tu, cuma kadang2 rasa terkilan juga la bila tgk customer2 kita semua pegi tmpt dia, tapi aku percaya rezeki Allah S.W.T yg bagi, lagipun syukur alhamdulillah, 3 tahun lebih sudah aku buat bengkel ni tanpa da pengalaman apa pun dalam bidang cat kereta ahahaha walaupun belum laa stabil tapi bg aku kira cukup baik sudah pendapatan bulanan yg aku dapat hehehe, bagi aku, duit yg dapat dari bengkel aku ni ndak seberapa nilainya jika dibandingkan pengalaman yg aku dapat, dari bengkel aku ini lah aku kenal rupa sebenar manusia, siapa kawan sebenar dan pelbagai lagi kerenah manusia yg mmg aku tidak akan ketahui wujud kalau aku ndak buka bengkel ni hehehe......

betul!!! alang alang dah benti keje alang dah bangun 3 pagi hari2 and potong bawang and siang apa segala apa yg nak kena siang...biar sampai jutawan!! cuma dr pengalaman mia ni .....

betul kata wonbin, nak kaya kena guna akal 3x lbh advance..kdg2 tak perlukan tenaga pun...hmmm

now mia akan bangkit balik...insyaallah mencari rezeki bulan mulia ni mmg seronok...thn lepas mia lupa diri and terus jatuh!!!! tahun ni ...semuga allah tetapkan iman ni...serik dah...krn lelaki mia jd kusut and musibah yg mia lalui mia anggap rezeki tak ternilai buat mia.

Ada rezeki lepas raya mia nak all out ....apa nak jd jadila!

cari duit cari jugak

jgn tertinggal ambil peluang untung pahala berganda2 di bulan ramadhan.

p.s. cari duit, cari duit.. staff dah senyum2 tanya bonus raya bila bole dpt... yelah - skrg kan - bawak balik kampung 500ringgit pun tak cukup....

Follow Us
Reply 1224# banisya

steady bro.

kena main dengan pekerja ni ni pun satu pengalaman.
semenjak aku dah pasang camera kat kedai, tenang sikit kepala aku dok pikir kan barang hilang....balik rumah pun boleh tengok apa jadi kat kedai.

Kalau kita makan gaji, hari2 cam tu, kita tak nampak perangai manusia ni macam2. Kalau berniaga...boleh jumpa macam2 manusia. Perangai pelanggan satu hal, perangai orang datang style nak berkawan lagi merbahaya kalau silap langkah.

kasi up lg ni thread hehehe.........

dalam perniagaan confirm kita akan temui pelbagai masalah dan rintangan, untuk menghadapi semua rintangan ni adalah lebih baik kalau kamurang ada tempat untuk meluahkan perasaan, sbb bila kita luah perasaan/masalah perniagaan sama seseorang, insyaAllah boleh jumpa jalan penyelesaian/pendapat2 yg boleh dipertimbangkan, kalau tidak pun sekurang2nya beban di kepala hotak, kurang sikit.....tapi bagi aku kalau ada masalah aku akan luah dengan mak aku dulu baru luah dekat kawan aku sorang tu.....sebab bila kita luah dgn mak kita, mak kita akan mendoakan dalam hatinya supaya masalah kita selesai...sebab aku perhatikan setiap kali lepas aku luah masalah aku pd mak aku, tiba2 aku boleh jumpa jalan penyelesaian kpd masalah2 aku tu....dan paling penting jangan lupa solat minta bantuan kpd Allah...rajin2 la ke surau/masjid...insyaAllah bila kamurang keluar dari surau/masjid selepas memohon bantuan kepda Allah, dlm perjalanan ke destinasi kamurang, kamurang tiba2 akan mendapat jalan petunjuk penyelesaian kpd masalah2 kamu tu........yg penting "hati mau kering" dalam bisnes...ingat semua masalah/dugaan tu ndak lama...pasti ada penyelesaian...

Dapat kawan dari kalangan usahawan untuk nak luah kan masalah ada lah paling baik. Walau pun dia ada masalah jugak tapi sambil berborak tu ada pendapat2 bersama yang kita leh guna kan.
Tapi ramai dari kita yang berniaga sendirian ni, kawan rapat dari kalangan usahawan yang leh kita luah kan masalah pun takda. Tu yang forum2 cam ni jadi tempat luah kan cerita. Nak cerita dengan member yang tak pernah berniaga selalu nya idea dorang ni cam tak bernas.

Nasib baik sebelah kedai aku ada brudder2 usahawan kedai top up, kedai sulam, kedai jamu...kadang aku lepas kan masalah aku kat dorang.

Reply 1229# star_karat

awak niaga apa n dimana eh?

Aku jual pakaian jer. Dalam kedai lot kat subang. Macam style kedai pakaian orang kemboja.

Bila bulan ramdhan datang teringat kisah lalu..duit dalam poket tinggal RM2..nak buka puasa..beli lah juga kuih singgit..baki tinggal singgit..dlm hati Allah je tau..balik rumah jiran sebelah sedekah juadah buka puasa..alhamdulillah..pernah aku berbuka puasa ditangga surau berbekal bubur lambuk pemberian orng..ingat kan kat surau ni ada orang rupanya tak de..maka buka je lah puasa seseorang berbekal air bungkus kat tangga surau..banyak lagi peristiwa sadis zaman jatuh..kekadang seminggu mkn hanya sekali shj sehari..lapar tak lapar tahan je la..

cerita la lagi bro..