CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dainese

Jom gie camping....

cantek cantekkk...kite wat small-gath dulu.pastu baru bincang mana nak pegi.wehh,gue ada soklan ni.gue nak masuk hutan ujung bulan ni.backpack besor mane yg patut gue bawak?barang2 lain?informer..info-info lah kat gue.gue pun mampu bli sandal overland jer.tu pun dah nak terbelah dua.tak tau apsal...

ala..ko kan rambo..pakai short dahle then masuk utan..bawak pisau rambo jek..hahahah...

anyway..it all depend ngan:
1) ko wat jungle treeking je ke or ade mountain climbing skali??gunung mane??
2) beraper hari ko masuk utan?
3)ko prefer sandal teva or pakai kasut if masuk utan??

if ko duk utan 2 hari jek..or semalam jek..bawak laa beg under 40 liter..30 liter pun dah memadai kot..depend on apa ko bawak la..kalu ko suke melantak..bawak le beg besar sket..bleh simpan byk makanan..tapi harus diingat..setiap gram yg ko tambah dalam beg ko tu akan menambahkan lagi keletihan ko..sebab ko kene jalan jauh dalam hutan..jalan bukan lurus..kene naik bukit,kona sane kona sini..cepat letih ma..so beringat laa skett time nak bawak barang banyak banyak...
nanti kwn2 benci ngan ko plak sebab selalu pancit..haha

then..if ko pi more than 2 days..bawak le yg besar sket...40 liter to 60 liter..tapi kene tgk cara gak..tgk bentuk badan ko camner..saiz badan ko..kalu besar yasin senario jek,tapi bawak beg 60 liter..tu dah menyiksa ko..tak kene ngan saiz badan..org putih kata..postur tak betul..n bile postur tak betul n beg tak betul..ko akan cepat pancit n lenguh2 badan..(percayalah..amex yoko yoko pun tak dapat membantu)

pasal begi beg..biar beli yg branded..mahal skett..tapi tahan..sebab ko bukan beli beg setahun 3 kali ma..aku suggest deuter or karrimor..price from300 to 500...ikut saiz n design la..kalu ko suke design terbaru n remaja mmg suke pakai..beli deuter..carrimor design die agak oldscool...tapi aku tgk bayak oldtimer n hardcore pakai carrimor..tapi kalu ko tanye aku..aku akan beli deuter....

nak beli kat ne?? pi je kat pertama komplex..aku ujung bulan ni nak pi sane beli deuter sebijik..beg lama kawan nak beli..kalu ko nak follow ayuh laaa..kat sane ade banyak design n aku percaya kedai tu jual beg deuter paling murah kat kl ni..kedai lain agak mahal or sungguh mahal...

Rate

1

pasal kasut apa nak pakai..ermm aku prefer pakai kasut dari sandal kalu dalam hutan sebab banyak akar2 kayu yg ko tak nampak time trekking..silap2 leh tercabut kuku kaki ko maa kalu tersepak..

kasut tak payah beli mahal2 ma..kalu beli mahal2 tehn redas sungai ke becak ke..basah n lambat kering nak buat ape..wat kaki ko busuk je..lagipun beli yg mahal2 ko nak belsah masuk dalam hutan pun sayang..ko beli je brand power dari bata..tahan jek..aku pakai bata jek..murah jek..RM30-60..kalu terkoyak pun ko tak rase terkilan..ringan n mudah kering...

kalu tak nak bata..ade satu lagi choice..lagi murah n ramai hardcore gune kasut ni..org asli pun pakai kasut ni time masuk utan..ringan n cepat kering kalu kene air sebab die 100 persen dari getah..nama kasut ni...kasut penoreh getah@ adidas kampung..Rm12 jek..ala yg color coklat penoreh getah selalu pakai tu...grip pun grip..kwn2 aku pun ramai pakai..aku pun ingat nak beli satu bile kasut power aku ni dah koyak....

kalu ko nak pakai sandal..beli le yg branded cam teva..ringan n susah nak putus..kalu beli yg biase..sekali putus tgh tgh hutan tu..sape nak tulung ko..kaki ayam laa balik sampai umah....

barang barang yg perlu dibawa..ermmm..sekali lagi depend on ur trip la..beraper lama ko masuk hutan..tapi yg basicnye ialah..

1)khemah..kongsi le..takkan 5 org pi 5 org bawak khemah..mewah giler..bawak 2 cukup la..pepandai laa agak agak..ko dah besar

2)sleeping beg..beli yg ringan tapi tebal..amat perlu time malam..dalam utan sejuk giler ma..tu blum lagi kire kalu ko camping kat gng brinchang,cameron highland..8 sleeping bag pun tak ilang sejuk lagi maa

3) toileteries..taakan ni pun tak tau..bawak sabun..kalu tak bawak kwn2 pun tak nak cakap ngan ko nanti..sebab kite berpeluh ma..mandi kene laa sabun..kene la ade hygiene skett..kang bau cam kambing gurun jekk

4)messtin- amat penting..takkan ko nak makan n masak megi dalam daun keladi kot

5)portable dapur gas or solid fuel-kalu kaye beli lee dapur gas yg for camping tu..tapi kalu cam aku ni..pakai solid fuel jek(lilin askar) rm3 dapat 8 ketul..cukup untuk masak sendiri 2 hari..api pun kuat..tapi kalu nak masak nasik susah sket laa if pakai solid fuel..api susah nak jaga..tapi aku makan nasi impit nona jee kalu pi camping..hehe..senang maa

6)makanan-pepandai laa korang..takkan tak tau

7)pakaian spare-takkan ko nak pakai baju tu jek sampai balik Kl

8)tali rapia-untuk wat penyidai dan lain lain

9)mancis or lighter

10)handphone-emergency use..kekdanag dalam hutan pun ade line skrg maa

11)coklat-bleh beli power bar kalu ko kaya..aku beli yoki-yoki jek..murah,senang simpan n bleh bawak banyak..coklat bar biasa pun bleh bawak..tapi jgn le beli yg ada kacang hazel tu..beli yg pure coklat..coklat penting for tenaga ma..kalu nak beli red bull pun bleh..suke ati ko la..tapi coklat mmg penting kalu ko naik gunung

12) air mineral n botol mineral..bawak biar lebih..kang tak cukup air minum kang..takkan ko nak minum air lopak kot..

13)sandal murah untuk jalan jalan sekitar khemah

14)daun trup..untuk ilang bosan time malam n time pillow talk depan unggun api

15)lampu karbait(lampu pasar malam) kalu ko malas nak wat unggun api

16)camera-untuk menikmati n capture keindahan alam maya dan bagi kawan kawan yg tak nak ikut trip ko tu jeles giler dan merayu rayu nak join ko for the next trip...haha

17)plastik sampah hitam yg besar- sila bawak at least 3 keping..yg tebal tu..kite ni kalu nak camping kene laa ade responsible skett ngan alam..jgn laa buang sampah merata rata..kumpul dalm satu plastik n letak kat tmpt yg disediakan..aku cukup pantang kalu org buang sampah merata rata dalam hutan..kang kalu kancil datang makan plastik coklat ko..then mati tercekik..sape yg salah..aku mmg takkan ajak org yg suke wat sampah dalam hutan n wat camping site bersepah2 untuk bercamping ngan aku..be responsible ok..kang anak anak cucu kite tak dapat nikmati dah ape yg kite nikmati skrg..tgk sampah jee dalam hutan....

tu jeuntuk skrg..hehe puas ati rambo? ke ko nak lagI??haha

[ Last edited by Informer at 19-1-2006 04:56 PM ]

Rate

1

bila nak jumpa?

kat klcc?

ampang park?

midvalley?

the mall(yaohan)?

Follow Us
midvalley lee senang ma...bulan 2 okay???

by the way.. aku nak pi pertama complex sabtu ni.survey2 or trus beli deuter baru...sape nak ikut??? rambo..ko nak ikut ke??kalu nak ikut pm aku..kang aku bagi no pon..ko sms aku okay!

kalau setakat camping 2-3 hari brapa anggaran price bag tu?

kalau sampai 300-500 tu dah boleh pergi travel tu?

deuter mahal sikit sis....branded ma n tahan...kalu sehari 2 jek...yg RM200++ bleh dah....try laa pi cuci mata kat mall mane mane...kate pompuan..sure suke survey harga barang nye..hehe tapi kalu nak beli brand lain lain pun takpe..ikut taste individu laa

bukan semua shooping complex ada kedai sukan...

japp...dekat sg,wang dan bukit bintang ada banyak kedai barangan sukan...

leh gak survey kat sana.....

kebanyakan shopping complex baju pompuan yg banyak...jgn tak tau lak....

kalau akak siti gi shopping kat klcc ke mv kee.. survey2 lee kat tearproof tu..

really?saya try....

rara...awak ni orang yang sama dengan...sapa nama dia erk...
kalau tak silap saya maznah?

pelaon,pengacara,tokoh belia...

ishhh.. tak laa..

maznah yg bawak superbike tu ke??huhu

uihh..ini macam dah jadi betui2 nih...aku kalo bleh join pun semalan je kot...tapi tengok ah date bile...macam best jer nih...

catwoman247 This user has been deleted
so bila nak buat pre-gath nye..sebelum kene kuar outstation..bulan 2-3 pun okey gak..

rara..kalau awak bukan dia...naper tukar avatar?

saya dah pegi mv..kat tearproof dan lain-lain kedai..tapi kat tp..memang best...

rara ,informer dll...kat sana ada offer 10-25%...

macam informer cakap tu....karimor...
yang 3o liter tu....ada satu tu saya berkenan gak...
alamak.....RM485:kant:colour hijau (tak der offer)
satu lagik...yg saya nampak black,green,red,indigo colour....RM343 before diskaun

design karimor lagi menarik dari deuter....

offer saampai 5 februari....

korang ni camner,kalau betul jadik...baru lah berbaloi beli

mahal sehhh..gue tak mampu.gue rasa cam nak bawak beg yg tak brape besor je.sbb pegi ari jumaat.masuk utan ari sabtu pagi...kuar utan ari rabu...lagipun...aku takut pancit arr bwk beg besor2 ni...kang muntah hijau..masak aku

kalo setakat camping kat satu tempat je, tak bwk beg camping pun tak pe.. pakai je backpack biase or beg balik kpg. . backpack yg besar, 40-50 liter  yg harge ratus2 tu berbaloi kalo rajin panjat gunung &  aktif outdoor.. kalo camping leisure2 ni, tak perlu bazirkan duit.. nnt tak enjoy camping lak.  if you insist of getting a hiking bag, beli je brand murah2... cam first hiking bag aku, brand overland, 35 liter kot.. harge die dlm 70-90 ringgit.. walopun beg murah, tapi aku dah angkut naik gng kinabalu & tahan..

Originally posted by Akak_Siti at 21-1-2006 17:56
rara..kalau awak bukan dia...naper tukar avatar?

saya dah pegi mv..kat tearproof dan lain-lain kedai..tapi kat tp..memang best...

rara ,informer dll...kat sana ada offer 10-25%...

macam  ...

hahhahah.. betul lee akak siti.. rara bukan maznah laa.. tak caya nnt kalau kite jumpe akak siti tau lee..