CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rebas

[MERGED] All about Taska, Tadika, Kindergarten, Preschool

Reply 80# khaliesah

kalau bkn staff sane bleh anta ke?

Reply 81# reewanie

kat sini staff only....tp dia ada cawangan kat presint 14....yg tuh...sapa2 pun boleh minta

Reply 82# khaliesah

ape name taska yg kt p14 tuh?

Reply 83# reewanie

yang tuh saya tak berapa sure ler...cuba col pn amnah...0133634360

dulu i letak kat office area punyer taska..now ..i antar kindergarten...and they also have yang day care punyer... so i dont have to worry untuk kejar2 ambik my son..sebab they already arrange everything...termasuk transportation for my son..dari tadika dia ke transit house..

takziah.sedihnya..tak sanggup aku baca tang darah keluar darihidung..takut..dulu lepas pantang aku hantar anak ke taska katdamansara.jagaan dai tak la bagus mana pun.2org penjaga budak 10 ke 12org tak ingat.satu hari ku pegi ke taska buat spot check.naik je terusku serbu ke bilik tempat anak aku.tengok budak tu terbaring pakaipampers je.aduhhh geram nye baby baru 60 hari di buat camtuh.pastu adepulak sorg baby 6bln ade dakit kulit di biar duk dengan anak ku..eeeeegeram kalu jangkit camna.sebulan je akku antar pastu ku pindah.dapat lapengasuh baru..bagusnya pengasuh baru ni..aku balik lewat nak kasilebih pun tak nak.di buatnye anak aku cam anak sendiri.tapi yang geramnya pulak.dia kasi puting tapi tak cakap.balik umah budak tu kejanyonyot je lah....sampai temuntah2.pegi rumah sedara ade budak hisapputing di tarik nya...baru akau tahu.bila tanya dia kata takut aku takkasi.hurmmmm....
norulle Post at 9-10-2009 09:57

taska mana tu norulle?

Follow Us
taska kat damansara tue kat flora damansara.blok a..yang jaga anak aku sekarang kat taman dato harun..baik sangat org nye

Mommies,

Saper ada info ttg taska di kelana jaya area. Heard about taska salsabilla tapi bila ba ...
idadzira Post at 9-2-2010 09:33

i hantar anak i kat taska salsabiila..

review tak memberangsangkan sebab tak ramai org kelana jaya masuk forum kot, hehehe..

personally i suka taska ni, anak i sebulan masuk sini dah boleh membaca dan do lots of things, and she is barely 5 years old..

rate charges tak banyak beza among babies or toddlers..

tapi ramai sangat hantar situ, masa i nak apply tinggal 3 kekosongan aje utk batch anak i..

teachers pun ramai kat situ, i senang hati sebab dgn ratio kanak2 yang ramai dihantar kat sana dah tentu kena ada lebih tenaga pengajar, kan?

the pengetua pun very nice lady..

concept diaorg ni more to Islamic, tapi masih belajar bahasa inggeris and melayu..

now anak i tu dah banyak recite doa2, surah2 pendek dan sebagainya..

teachers kat situ semua jenis pakai tudung labuh..

yang i paling suka pasal salsabiila ni sebab dlm programme diaorg ada ajaran solat, membaca iqra', computer..

makan 3 times a day..

early morning before class started mesti zikir, ptg ikut group utk play kat playground..

salam, jeles sgt2 kat org putrajaya sbb byk choice taska .....ada sesapa forumers dari subang bestari ? i kene cari taska utk my boys....toddler ngan baby nih...selama ari ni, i usung diorg ke tpt keje  kat shah alam sek 17...tapi start julai nnt nak pindah PJ ....camne den nk berulang pulak...mau 2 jam kene drive.....

anyone ada suggestion x taska yg ok? dh terdesak sgt nih....

saya baru duk kat putrajaya p11.. ada anak umur 6 tahun. ada tak sesaper list tadika kat  area putrajaya. TQ

salam ibu2 semua...

Panjang thread dan sungguh meriah..
Kimy nak tanya, any mommies here  yg duduk area kemuning, bukit rimau & berjaya park.
Ada tak reliable taska/daycare y nearby?
Apa namanya dan berapa ratenye?

Minta tolong ye ..tima kasih..

salam mommies...

miss nak tanya kalu anak kita 3 yrs old taska/kindergarden accept tak. my son still guna pampers plak tu. dekat area umah ada tadika Creative cadangnya nak anto situ jek coz end yr insyaallah deliver seken bby. skrg mak yg jaga adam coz abah tak kasi anto baby sitter takut org tak jaga anak bebaik. so miss tanaklah nyusahkan mak jaga sampai 2 anak tu yg cadang nak anto adam ke taska

salam mommies...

miss nak tanya kalu anak kita 3 yrs old taska/kindergarden accept tak. my son st ...
MMISS Post at 31-5-2010 11:31 AM

hehe
anak ku masih pakai pampers lai even nak masuk 3 tahn
dia yg daycare ok lai
melainkan rasa nak anto yg ada sekolah tu
yg tu dorang prefer diaper free
nak mudah pi je jenguk kat daycare or skolah tu tanya camne
tp mostly yg ada belajo2 mmg prefer diaper less...

Reply 493# cmf_phoebe

weh.. lama bebeno aku tak masuk bod nie. rasanya anak ko tua skit jek dr anak aku kan.. camner nak train adam diaper free kalu nak berak kencing tak reti bgtau. abih2 pong sesekali dia ckp yak... kekadang tu tol dia berak tapi kekadang tu kelentong aku jek

aku cadang nak anto yg ada playschool sekali ler so atleast dia belajo gak n daycare after class.. aku lom tanya lagi situ.. tgh dok survey lagi coz kat sini byk kindi tuk non muslim jek

a ah anak aku beso sket rasanya
dia tak fully train lai
if tak pakai sibuk dia nak
then aku pun tak sempat nak pulun train ujung minggu ngat
tgk la camne kena ajar slow
tak leh nak paksa2
tp if ko nak cr yg preschool
selalu pagi yg skolah petang tu more to daycare
tp dia depends age
ada yg betul2 3 year and diaper free baru dia nak amik
ada setgh dia mmg tak nak
so depends
ko kena pi mula melawat mana2 pre school la
cam ku ni plan maybe dia dah 5 thn kot baru nak anto skolah ke apa
pasal sian plak nak start awal1
coz cam area kl ni pre school mmg dah kaw tim bebetul ajar
cam smart reader siap dah ajar multiple sampai angka 2
heheh

salam mommies...

miss nak tanya kalu anak kita 3 yrs old taska/kindergarden accept tak. my son st ...
MMISS Post at 31-5-2010 11:31

selalunya diaorg accept je..

then nak lagi better, you request kat kindy tu minta ajarkan anak you potty..

kadang2 anak ni dgn mommy banyak halnya, manja gitu..

tapi kalau masuk kindy dia macam segan bila other friends dah off diaper, so kasi semangat sikit utk dia potty train..

macam anak i dulu pun sama, bila masuk school i bagitau teacher and she said she will trained anak i..

bila dia nak kencing buka seluar kawan2 nampak la dia dgn diaper, so yang sebaya dia was like, eh eh, you still on diaper..

dia malu sendiri, so from that day dia try ikut teacher to go potty on his own..

i continue gak kat rumah, even at night pun i tak pakaikan diaper..

lama2 dah terbiasa and dah boleh officially off diaper..   

sorry, terpanjang cerita pasal kisah off diaper..hehehe

Reply 495# cmf_phoebe

takpelah train slow2 kan. aku nie takde masa nak train. weekday sibuk keje weekend plak sibuk berjalan . takan nak suh mak train plak.. sian mak dah ler sibuk memasak tuk adik2 lagi

kat sini tak byk kindi.. yelah aku dok kat small town jek. mostly aku tgk chinese kindi jek cuma aku tgk kreatif tu jek ada staff malay. maybe nak p tanya situ. aku pong bukanlah nak sgt anto adam awal ke kindi tapi memandangkan dia tu aktif sgt nanti tak menang tgn plak mak aku nak jaga sampai 2 org sekali. dah tu adik aku 2 org bakal exam upsr n spm next yr.

Reply 496# pinksarah

dorang accept ek.. nanti miss g tanya dulu.. kat sini limited kindi tu yg pening skit. harap2 dorang terimalah. tol kat kata u bila dia tgk kengkawan diaper free mesti dia malu.. nanti i survey slow.. ada lagi 5 mths be4 deliver. thanks

takde orang penang ke. if ada, bolehla share korang hantar anak kindy mana. if ada yang english islamic, lagi best..

Reply 499# anshi

chek org penang tapi dok di nibong tebal, main land.. hang dok mana