CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bruce_Lee

Slam Dunk

Originally posted by abangyo at 24-6-2006 05:38 PM
aku suker citer nie sebab dia memang banyak lawan.memang ganas hah masa team basketball kene serang dengan mitsui and gang.aku suke youhei sebab dia terrer lawan.tapi kalah dengan tandukan hanamichi.

yup..mmg ganaz abes..... belasah pakai penyapu yg ade besi tuh ....gilerrr...
pas tuh youhei yg kawan dia tuh sempat wat lawak plak...time perkenalkan diri diorang...

youhei best..sebab dia nih ala ala semangat setiakawan kuat gitu... salute seh..
pasal tandukan hanamichi tuh.... keh keh keh ... classic tuh... tiada tandingan tuh ...ala ala free kick 'bekam' ... eh??!!!!!!

sakuragi hanamichi is tensai!!!
  tuh sebab die best ler.

Rukawa naik basikal sambil tido, langgar orang pun tak sedar... Ore ingat lagi part yg die steamroll belakang kawan Akagi yg suka judo tuh... Dpt ler cop bodyglove kat uniform skolah dier! Hahaha!

Originally posted by carrim7 at 30-6-2006 01:15 PM
sakuragi hanamichi is tensai!!!
  tuh sebab die best ler.

tensai.... dia nih evolve seiring ngan every game yg dia involve....
dia belajr sekejap jer...belajar pun gitu gitu jer...
perrghhh...paling best game lawan sannoh ah...aku suke giler part dia ngan rukawa tuh.... giler best....

tapi antara 5 org pemain shohoku tuh...aku paling suker Mitsui nyer skill ... cool laa...dah potong rambut lagi cool .........

Reply #44 MadaMadaDane's post

mitsui the legendary 3 pointer scorer ler.
slak die pancit jer.
selalu gaduh ngan sikecik tuh ler.

Mitchin tu MVP waktu Junior High, kan? Tapi Mitsui ni aku nengok dribbling die tak berapa best ler...

Follow Us
sendoh best dribbilng ngan miyagi

aku plak suker cite i sbb banyak player yg cool..mcm fujima...sendoh,maki,hanagata..mcm karakter dorg cenggitu jer...yg nak nampak mriahnyer pun miyagi,hanamichi of coz,mitsui..(kalo part dia respect gilr ngn ansai sensei),and lagik satu..monyet liar..nobunaga kiyota....siap nangis sbb rasa malu lawan ngan group hanamichi..(time hanamichi nak shoot tapi kiyota yg sambut...lawan ngan toyotama nye team...)..

rukawa plak kerja dia asyik bg org lain sedar jer...mmg cool...."bodoh!" "3 org bodoh"

paling tak tahan dia lah yg start gaduh ngan geng mitsui tu...diam2 dia..terus2 jer baling bola tepay kat muka mitsui..sib baik mitsui pandai sambut...terkejut gak aku time tuh mitsui dapat sambut bola laju tuh...ruper2nyer dia pun bekas pemain basketball gak...

part kiyota berlagak sebelum match ngan shohok pun lawak gak...tetiba jer ada bola dari bawah kaco kiyota show of..rukawa gak yg betindak dulu..lawak jer citer nih...
hanamichi ngan rukawa...x leh ngam..tapi hanamichi ni tetap  sedar rukawa slalu tolong dia sebenarnya...lawok2!!

Originally posted by carrim7 at 5-7-2006 06:53 AM
mitsui the legendary 3 pointer scorer ler.
slak die pancit jer.
selalu gaduh ngan sikecik tuh ler.

a'ah itu laa aku nak maksud kan..mvp... tapi aku lupe ape kebende nyer tuh... hahahahha ...
yup dia nih pancit sket....thanx to bad habit time dia join geng bebudak nakal tuh..

Originally posted by meitantei at 6-7-2006 10:37 PM
Mitchin tu MVP waktu Junior High, kan? Tapi Mitsui ni aku nengok dribbling die tak berapa best ler...

oo..ye ke...aku tak dpt recall plak tang tuh.. aku asik ingat dia nyer style shoot bola tuh ajer... ngan dia penat giler time lawan sannoh ajer...part lawan  mane tunjuk dia dribbling tak bape best nih...

btw,time jr. high skool tuh...lawak gilerss nengok akagi...

Originally posted by abangyo at 8-7-2006 09:37 AM
sendoh best dribbilng ngan miyagi

sendoh mmg terer... miyagi pun terer gak...tapi dia nih pendek sket...

tetibe raser cam kene wat revision balik ... dulu aku bace slam dunk nih...aku ignore ajer... nota nota inoue pasal basketball .... bace slam dunk tak sesusah nengok/bace hikaru no go..

[ Last edited by  MadaMadaDane at 9-7-2006 02:46 PM ]

Originally posted by JUSTcircle at 8-7-2006 03:57 PM

monyet liar..nobunaga kiyota....siap nangis sbb rasa malu lawan ngan group hanamichi..(time hanamichi nak shoot tapi kiyota yg sambut...lawan ngan toyotama nye team...)..

monyet liar tuh...kecoh giler.... ... satu geng ah ngan hanamichi monyet rambut merah...

Originally posted by JUSTcircle at 8-7-2006 03:57 PM
aku plak suker cite i sbb banyak player yg cool..mcm fujima...sendoh,maki,hanagata..mcm karakter dorg cenggitu jer...yg nak nampak mriahnyer pun miyagi,hanamichi of coz,mitsui..(kalo part dia respe ...

Hmm... memang Hanamichi ngan Rukawa takleh kawan. Tapi last2 waktu lawan ngan Sannoh, Rukawa pass gak bola tu kat Hanamichi... pastu Hanamichi put shoot! Bola pun masuk! Shohoku pun menang! Rukawa ngan Hanamichi bagi cam hi-5 lah pulak! Pastu semua org team Shohoku gi Smackdown si Hanamichi... Terharu giler part nih...

ninjamerah This user has been deleted
part ni memang terharu....tapi seingat ingat aku walaupun mereka seolah olah ingin meng high five, tetapi apabila mereka mengenangkan bahawa mereka itu bermusuh maka tangan mereka tidak bertepuk.

tak pun diorang hi-5 pastu terus berpaling daripada satu sama lain...

aku raser diorang hi-5..tapi lepas tuh baru tingat yg diorang nih tak baper kamceng....

tah...aku pun tak hingat.....

ninjamerah This user has been deleted

dari segi gaya, nampaknya Rukawa menghayun tinggi tangannnya sebaliknya Hanamichi menghayun rendah, dan nampaknya Hanamichi hanya mampu menyentuh siku Rukawa.

time dorg hi-5 tuh mmg best..sbb time tuh dorg bekerja sama...
sakuragi yg ingatkan rukawa yg tangan kiri juz bertahan...time tuh rukawa dah nak shoot..tapi sakuragi nampak kesalahan dia,,time tuh rukawa baru sedar n terus pass kat sakuragi yg tepat2 dok kat sudut 45 darjah jaring...sbb sakuraginyer balingan dari tuh selalunya tepat...
lepas rukawa pass..sakuragi terus shoot..time tuh pun x der org halang dia...sbb sumer industri sannohnyer geng tertumpu kat rukawa jer... sakuragi dapat jer bola terus shoot....and habis masa....dapat 2mata..lebih satu mata dari sannoh...
time tuh aku baca manga dia pun berdebar2 gak....kalo aku jadik rukawa,aku pun nak hi-5 ngan sakuragi...
dalam keadaan tak sedar dorg 2 org tuh hi-5..lepas sedar dorg tak ngam..baru buat x pandang.....

Originally posted by MadaMadaDane at 9-7-2006 02:45 PM

monyet liar tuh...kecoh giler.... ... satu geng ah ngan hanamichi monyet rambut merah...

ada lagik satu geng sama ngan hanamichi gak...x salah aku dlu waktu aku kecik2 aku ada baca manga dia..tapi bile aku collect balik manga slamdunk nih.aku x jumper plak part tuh..kalo ada pun dalam slamdunk the movie..hanamichi gaduh ngan sorg team TSUKUBU..budak laki TSUKUBU tuh sukakan haruko gak...dia ngan hanamichi gaduh rebutkan haruko..gelak sesama kat padang lepas dorg wat pertaruhan saper menang game nanti dia yg dapat haruko...perangai pun sama ngan hanimichi...rambut higlight..lawo....hahahaha...

Originally posted by meitantei at 9-7-2006 10:33 PM

Hmm... memang Hanamichi ngan Rukawa takleh kawan. Tapi last2 waktu lawan ngan Sannoh, Rukawa pass gak bola tu kat Hanamichi... pastu Hanamichi put shoot! Bola pun masuk! Shohoku pun menang! Ruk ...

masa lawan ngan Shoyo pun dorg nih bekerja sama gak..hanamichi amik rebound...rukawa serang pantas....sampai Fujima pun jadik kucar kacir ngan persembahan dorg...time lawan ngan kainan pun..hanamichi selamatkan bola yg nak out tuh..pastu dapat kat rukawa...banyak sebenarnya passing dorg nih...tapi x sedor...rukawa and hanamichi mmg kelakor..
part last2 yg rukawa jogging kat tepi pantai tuh..siap bukak sweater lagik nan eksyen kat hanamichi yg dia dapat wakil jepun..hahahaha....lawok jer...

Originally posted by MadaMadaDane at 9-7-2006 02:42 PM

oo..ye ke...aku tak dpt recall plak tang tuh.. aku asik ingat dia nyer style shoot bola tuh ajer... ngan dia penat giler time lawan sannoh ajer...part lawan  mane tunjuk d ...

aku x leh luper part Taoka flashback balik camner dia mintak Mitsuimasuk Ryonan..mitsui jawab nak balas jasa ansai sensei...tahun berikutnyer..nak tarik miyagi..miyagi pun pilih ansai sensei...lagipun ada Ayako..mestilah miyagi nak kat sana..hehehe...kepasntasan ngan cara miyagi steal bola aku suker giler...macam fujima gak...
tahun berikutnyer..taoka nak tarik rukawa plak...rukawa cakap nak gi Shohoku...mana x bengang si Taoka nih...3 tahun tarik pemain handal2 sumer nak gi kat ansai sensei...bnila tanya rukawa kenapa nak gi shohoku...jawapan sempoi giler..."sebab dekat ngan rumah"..lawak jer rukawa nih..dahla tido keluar air liur basi....lawok2...sian cikgu pendek tuh..time dia jer mesti sakuragi ngan rukawa tido dalam kelas...akagi ngan kokure jer student bagus...