CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ladyhermanas

Kisah-kisah seram di hotel (Dalam dan Luar Negara)

Close [Copy link]
hadoi....benda ape yg merangkak tu? tp nasib baik ramai yg nampak. kalo sorg2 mau terkencing kat situ.. bestlah citer ko tacang....
cpt cite lagik.....

wokeh!!! yipeee.... ni kisah mid 2008....hari yang jadi ni kacang kerja shift 3-11pm....jadi kacang  ...
kacanghazel Post at 17-6-2011 19:27

Tapi kenapa lepas diaorg cari-cari, lepas tu diaorg terus lari masuk kete.. Adakah masa cari2, diaorg ternampak 'sesuatu'?

Reply 2302# mnaa

bukan mcm tu mnaa......diorang semua gerenti yang diorang nampak susuk manusia melintas a.k.a. merangkak & bas kitorang dah terlanggar.....so...apa lagi....darah ape pun takde...tapi ramai yg dah mengelak...dan depan bas kami ada kesan kemek...tambahan pula bunyi 'terlanggar sesuatu yg besar' tu yg pelik gila....last2 diorang ramai2 cari....apa benda pun tak jumpa...lagipun....siapa yg gila  sangat nak merangkak camtu tgh2 malam..????? Apa lagi...blah la diorang pun..

terima kasih mod medangmru...tocey tocey....

Reply 2301# babette

wahh......sabtu & ahad sangatlah busy....sorry yer...nak cari mood mengarang....hihihi....akan kacang update lagi sesudah mood itu datang...hihihiihih....sabar yer

Post Last Edit by babette at 20-6-2011 12:09

DI GANGGU PANGGILAN MISTERI....

Aku keje kat hotel dulu sbg FOA kat kaunter reception. Biasalah kalau dah keje hotel mesti ada shift. Minggu tu aku di arah utk keje shift malam iaitu dari pukul 11pm hingga 7am.. Biasa kalai keje malam memang akan ada 2 staff jek kat kaunter tu.

Satu mlm tu aku keje dengan abg Din. Abg Din ni senior keje malam & uols pun tau lah kan kalau senior mesti buli budak2 baru macam aku ni. Lagi2 aku ni seorang perempuan. Di pendekkan cerita Abg Din ni mesti tinggalkan aku sorang2 kat kaunter dari pukul 1 sampai 3 atau 4 pagi. Dia mengular pergi tidur katanya. Aku pun tak kisah sbb biasa malam2 buta macam tu memang jarang ada guest nak check in.

Tengah dok melayan perasaan sorang2 kat back office (belakang kaunter reception) aku di kejutkan dengan bunyi talifon. Dengan suara yg merdu aku pun angkat phone tu..
Tapi yg buat aku terkejut bunyi suara si pemanggil tu sangat menyeramkan. Bunyi dia macam bunyi dengusan suara. Aku ni dok hello hello tapi si pemanggil ni tetap mendengus. Malas nak layan aku pun letaklah. Mungkin orang gila yg dok mengacau, fikir aku time tu.

Tak lama talifon bunyi lagi & bunyi yg sama dari suara si pemanggil. Naik menyirap dah aku time tu. Dengan malas aku letak balik phone tu. Selang beberapa minit talifon bunyi lagi. Aku agak memang org gila tu yg call. So, aku angkat & mmg betul bunyi yg sama juga dari si pemanggil. Last2 aku ignore je bunyi tu. Buat sakit otak je layan.

Perkara ni berlaku sampai 2-3hari masa aku keje malam. So, hari ke-3 aku bgtau abg Din perkara yg berlaku. Ingakan dia nak simpati kat aku tp tak, makin di ejek lagi aku adalah. Dia kata aku ni pengecut. Hampeh betul.. ... So, hari ke 4 macam tu aku terima lagi panggilan misteri tu. Kali ni memang aku dah tak boleh sabar, aku maki si pemanggil misteri. Dah puas maki aku hempas talifon tu. Puas hati aku.

Lepas tu ingatkan dia dah serik nak call lagi, rupanya tak. Bila aku angkat je suara dia macam lain.
Aku : Hello!! (Suara yg sedikit kuat)
'Dia' : Haaaaaaaaaaa.. (Suara yg mendengus tp kali ni macam sedikit kasar)
Aku : Kau ni kenapa? Dah takde keje nak kacau orang?
'Dia' : Haaaaaaaaaaa...
Aku : Gila eh? Jangan main2 boleh?
'Dia' : hahahaha.. (Dia ketawa tp tak dengar suara yg jelas. Memang seram suara dia time ni)
Aku : Kau nak apa?
'Dia' : Kauuuuuuuuu... (Meleret panjang suara dia dengan suara yang seakan berbisik.)
Aku : Kau nak apa dengan aku?
'Dia' : Roh kauuuuuuuuuu..
Masa ni aku memang rasa macam nak pitam so aku letak je phone tu.. Aku rasa gabra time tu. Dah lah aku sorang2 kat kaunter waktu tengah2 malam buta pulak tu.
Talifon bunyi lagi. Aku dah malas nak angkat aku biar je sampailah abg Din balik ke kaunter.

Abg Din tanya aku kenapa tak angkat call tu? AKu jawab malas cuma cakap org gila buat kacau. So, abg Din pun angkatlah dan tak lama dia hulurkan gagang kat aku. Pelik aku time tu. Berderau darah aku. AKu tanya siapa, abg Din cuma angkat bahu je. "Dia cuma nak cakap dengan kau." Kaa abg Din. "Siapa? Laki ke perempuan?" Soalku balik. "perempuan." Teragak-agak aku nak jawab tapi aku gagahkan diri aku utk menjawabnya.

Aku : Hello.
'Dia' : Aku nak kauuuuuuuuuu.. (Suara dia yg seperti berbisik macam tadi.)
Aku : Nak apa?
'Dia' : roh kauuuuuuuuuuuu.. (memang meremang kalau ingatkan balik suara dia )
Aku : Nak buat apa? Jangan kacau aku.
'Dia' : Hahahahaaaaa...
Aku : Hoi org gila, kalau nak main2 jangan kat sini. Pergi kacau org lain.
'Dia' : Aku bukan oraaannnnnnnnnggggg.. Hihihihi.. (Dia mengilai & time ni aku terus letak phone. Tak sanggup nak dengar suara dia.)

Abg Din tanya aku kenapa sbb muka aku nampak pucat. Aku bagitau dia tapi abg Din senyap. Tak lama baru abg Din cakap yg dulu pun dia pernah kena kacau juga dgn benda tu. Dekat sebulan gaklah dia di ganggu. Lama-lama dia malas nak layan & dah lama benda tu senyap. Cuma bila ada budak baru kerja shift malam je benda tu kacau lagi. Tergamam aku dengar cerita tu. Aku tanya tu benda apa? Abg Din cuma cakap benda tu memang ada dari sblm dia masuk kerja. Staff lama cakap benda tu dah ganggu dari hari pertama hotel tu di buat. 'Dia' marah sebab tempat dia dah di kacau dan di robohkan sbb tu dia ganggu kami. Tapi benda tu tak teruk jadi sbb tu staff2 yg tau cerita tu ignore je panggilan misteri tu.

And beberapa minit kemudian talifon bunyi lagi. Aku pandang abg Din, dan abg Din pandang aku. Dia bg isyarat suruh aku angkat. Dengan takut2 aku pun angkat dengan buat loud speak.. Suara si pemanggil begitu nyaring ketawa mengilai hingga buat aku dan abg Din berpandangan sesama sendiri. Terus gagang tu aku campak dan wayar talifon kami cabut..

Tu lah kisah di ganggu oleh si 'pemanggil misteri.' Walaupun tak berapa seram tapi aku saja nak share story tu kat kwn2 semua. Harap kalian terhibur...

Rate

1

Follow Us
Reply 2306# babette

wahhhh......seramnya babette...kalau kacang yang kena memang cabut dah wire phone tu...dah la shift 11pm -7am memang sikit je staff....housekeeping (bilik) dah balik pun...cuma tinggal yg in charge public area....babette masa keje hotel dulu kat negeri mana?

sy dlm plan na pi holiday kat PD,N9
bole habaq mai tak..... hotel mana yg keras
bole sy berjaga2 kan...da lah sy lemas semangat

Reply 2307# kacanghazel

babe keje kat hotel di JB.. walaupun dkt dgn bandar tp 'benda'2 pelik ni mmg ade jek nak ganggu kita... dkt blkg hotel tmpt babe keje tu kwsn tanah terbiar yg kononnya dulu nak naikkan building lain tp sampai skg mcm takde pape.. yg peliknya ada satu pokok besar yg masih terpacak kat situ. menurut org lama2 kat kwsn tu pokok tu tak boleh nak di tumbangkan. sbb kenapa tu pun dorg taktau..

nnt kalau ada masa babe amek pic pokok tu & tepek kat sini.. sbnrnya takut gak nak amek pic tu nnt.. try gagahkan diri bwk tunang babe...

DI GANGGU PANGGILAN MISTERI....

Aku keje kat hotel dulu sbg FOA kat kaunter reception. Biasalah k ...
babette Post at 20-6-2011 12:05

tak seram ko kata..........
seram hokeyy......
mintak roh pulak tu lagik ......

kalo aku...ngan tipon tipon tu haku bako

Reply 2306# babette

Fuh berpeluh-peluh bace....serammmmm...tak boleh bayangkan suare si dia camane

Post Last Edit by adnil at 20-6-2011 18:01

Reply 2309# babette

babe, hotel jb tu NxxA ke?  aku penah stay 1x kat situ.. mmg area belakang hotel tu agak menyeramkan lah.. dgn ada rumah tinggal, cam tinggalan rumah runtuh pun ada rasanya kat situ.. pokok besar tersergam lagi.. tapi dalam hotel tak de apa lah... alhamdulillah...

Reply 2306# babette

Kurang seram ko cakap, mmg ko hebat ah, kalo aku ah, aku dah lamer cabut, dibuatnyer merangkak jek darik bawah kaunter ke.

seram tetap seram...takut tu tak perlu nak cerita la mcm mana...tapi orang2 yang pernah keje hotel je yang tahu camne nak control tahap ketakutan tu.....biar takut cam nak mati sekalipun....kerja mau siap...hari2 kerja jalan..hihihihihi... xcaya tanya la babette...betul tak babette?????

Reply 2243# shroom

Nak tanyer, nie banglo kayu atas bukit ke?

Reply  shroom

Nak tanyer, nie banglo kayu atas bukit ke?
ka6_jeram Post at 20-6-2011 08:40 PM

bukan.... banglo ni sebelah Ming Court (sekarang dah tukar Corus Paradise)

Reply  shroom

hihi...tetamu yang tak diundag pinjam kot @ kita ni yang invade space dioran ...
kacanghazel Post at 27-5-2011 12:31 PM

pinjam pun pinjam laa.. janji x muncul depan aii....

banyak betul kredits hantuu tu nak kacau tiap2 malam kan..

Reply 2318# amwer12345

hahaha...dah diorang takde kerja lain...itu je la yang termampu.....

Reply 2312# adnil

ermmm... NxxA tu kat area mane? tp mmg hotel yg babe keje tu blkg dia mcm semak & tersergam satu pokok beso kat situ.. hotel babe keje tu pun takde lah teruk sangat kena kacau. sikit2 je & alhamdulillah babe tak pernah jumpa. abd taknak jumpa...