CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ladyhermanas

Kisah-kisah seram di hotel (Dalam dan Luar Negara)

Close [Copy link]
ishh..sejak arwen baca citer2 korang ni kan, setiap kali tido kat hotel mesti takleh tido malam....teringat mcm2....

hahaha... sama la kita.. terbeliak je biji mata..

Reply #222 cuki's post

alermakz . ocho pun selalu gi outstation .. stay kat hotel2 .. tido buka lampu la gamak nya ...

kalau pi mana2 hotel pn kalau diorg kata dh penuh, pi je cari hotel lain. kalau korg berkeras nak gak dok hotel tu pastu diorg ckp, "kalau tak kisah kita ade kosong kt tgkt _____.", baik korg jgn terima sbb  bilik tu mesti ade smtg wrong. silap2 kt tgkt tu kau je manusia kt tgkt tu.

aturcara This user has been deleted
Originally posted by cuki at 8-6-2006 03:24 PM
cuki penah terkene gak masa gi one of hotel kat cherating. siap cakar2 sliding door... ngerinye..

kisahnye cenggini.. malam tu, i nak menikmati udara pantai waktu malam la konon. berdiri la kat ...

mujurla gi kat Cherating tempoh hari , bilik tak de balcony....kalau tak seram gak...sebab bilik berdepan ngan laut hehe

aturcara This user has been deleted
Originally posted by jagung_manis at 9-6-2006 01:31 AM
kalau pi mana2 hotel pn kalau diorg kata dh penuh, pi je cari hotel lain. kalau korg berkeras nak gak dok hotel tu pastu diorg ckp, "kalau tak kisah kita ade kosong kt tgkt _____.", baik  ...

:setuju:

Follow Us
ayo yo... aku ni selalu gak p menginap2 ni hotel ni, tapi biasenye la aku mmg tak lena tido, sejarah aku bekerja kat hotel tu yg membuat kan aku fobia dan trauma nak pejamkan mata, sedangkan laki aku ngan anak2 syok je berselubung selimut, sampai 4 atau 5 pagi baru mata aku boleh lena betui, sedar2 laki aku kejutkan solat subuh, laaaaaa baru nak tido.... tah la mmg dah selalu cam tu, tak tau nak atasi cam ne dah... sian aku tau.

hari tu ada terbaca pasal citer kat hotel mana ntah yg bila staff dia nak gi tukar bulb kat dlm wardrobe skali ada benda tengah perhati tu kan...sampai skrg arwen teringat2....
bila masuk bilik hotel kan mesti takut nak buka pintu wardrobe....adehhlaaaaa....

Originally posted by Arwen at 9-6-2006 12:37 PM
hari tu ada terbaca pasal citer kat hotel mana ntah yg bila staff dia nak gi tukar bulb kat dlm wardrobe skali ada benda tengah perhati tu kan...sampai skrg arwen teringat2....
bila masuk bilik ho ...

aku lak kalo dh masuk bilik air mandi nak kuar balik mesti terpikir memacam....terpikir kang tetiba dia nyegih kat aku ker...

tapi smpai ke saat ni alhamdullillah.....

eeiii......... :geram:

Originally posted by lavender at 9-6-2006 12:47 PM

aku lak kalo dh masuk bilik air mandi nak kuar balik mesti terpikir memacam....terpikir kang tetiba dia nyegih kat aku ker...

tapi smpai ke saat ni alhamdullillah.....

eeiii......... :g ...

ko ni jangan lah cam tu.  adehhhh parah dah ni.......tatot wooooo!!!!!!!!!

tahhhhh... aku pun makin meremang bulu roma nih.... tapi aku agak la..... yg membuat aku lebih takut ade lah kerana bilik tu besar sgt, terasa cam tempat tu terlalu terbukak, bilik aku kat umah ni kecik je, selangkah dah langgor dinding, selangkah lagi dah kuar bilik.... hahahahha.... bukan kat bilik hotel aje, kalu kat umah org lain pun time kenduri kan tido merata2, aku mesti cari dinding dan dekat ngan org, kalu tido tgh2 alam pakatnye aku ngigau...

Cub pernah tinggal 1 hotel apatment area ampang tuh.. cub dah lupa la nama hotel tuh..  memandangkan bilik cuma 2 sj, so cub mengalah la tdo kat ruang tv..hehehe.. tdo kat sofa jer.. tp org yg kat dlm bilik lak yg dier suka.. hubby kakak aku..2 mlm kami kat situ, 2 mlm tu la dier kena kacau... kena tarik2 selimut,dah tuh dier rasa mcm ada org tengah kejutkan dier waktu malam.. selain dari tuh dier mcm nampak ada klibat wanita berdiri dekat pintu bilik diorang..kekekek.. o btw, bilik yg 1 lagi tuh adik aku with his wife la pulak..

Originally posted by kecubung at 12-6-2006 10:09 AM
tp org yg kat dlm bilik lak yg dier suka.. hubby kakak aku..2 mlm kami kat situ, 2 mlm tu la dier kena kacau... kena tarik2 selimut,dah tuh dier rasa mcm ada org tengah kejutkan dier waktu malam.. selain dari tuh dier mcm nampak ada klibat wanita berdiri dekat pintu bilik diorang..kekekek..

hantu betina memang suka kat org lelaki kot.. :nyorok:  ooppss jangan marah:nyorok:

Originally posted by kecubung at 12-6-2006 10:09 AM
Cub pernah tinggal 1 hotel apatment area ampang tuh.. cub dah lupa la nama hotel tuh..  memandangkan bilik cuma 2 sj, so cub mengalah la tdo kat ruang tv..hehehe.. tdo kat sofa jer.. tp org yg kat  ...

holiday villa apartment ker???

Ni cite pekerja  hotel kt jln sultan ismail, KL
..
Die ni keje bahagian artist, ala yg tukang decorate backdrop, pasang scarlopp dsb. Satu mlm ni die kena OT, kena siapkn keje sebab ade function pg esok. Die turun bawah sebab nk smoking,die sorang2 jek...masa tu pukul 1,2 pg kalo x silap. Die lalu la kt bilik stor ni....gulap gulita. Tetiba ada orang sergah die "Hoii" (lbh kurang la..). Die dh cuak dh, masa tu darah dh berderau. Die terpk, sape lak yg duk kt bilik stor mlm buto camni...lam gelap lak tu. Terus die ca alif but....!!!!

Moral of the story : Jgn smoking mlm2 buto..:bgrin:

Ini pengalaman haku sendiri ye, antaranya lah.

Ini masa haku pi cuti kat Medan, kita org tido satu hotel kat tempat org batak ni...ala nama tempat haku lupa lah...parapat kalu tak silap.

Tempat ni memang bukan islam, so masuk je bilik hotel tu, haku memang rasa dah semacam je. Bilik tu penuh ngan patung dan benda2 yg tah apa2 depa gantung kat dalam. Ada satu patung tu dari kayu, yg mcm org lelaki tapi mulut dia ternganga nampaklah gigi. Sapa pigi Medan, tahulah rupa patung ni.

Bili tu pulak katil split, so haku tido asinglah ngan laki haku. Malam tu haku tak leh tido, sekejap rasa panas, sekejap rasa sejuk...haku tgok laki haku sedap je tido. Tetiba haku rasa sakit perut pulak, haku pigi tandas, tapi haku heran, lantai tandas haku basah macam ada org baru lepas mandi, haku tak lah pikir apa sebab sakit perut kan hehe.

Masa haku hemhem tu haku rasa semacam je, pintu tandas haku tutup rapat sikitlah, takutlak karang bau acem kuar nanti. Dalam sekilas pandang haku nampak ada bayang org lintas, eh...hubby haku kot...so haku rileks lah.

Bila habis tu, haku tgok laki haku elok je tido lagi. So haku pun tido balik. Dalam mata pejam tu, haku bole rasa ada org duk tepi katil haku. Boleh rasa hembusan napas dia. Gila siot haku..cuak dah tu.

Haku pura2 je ngereng sebelah lagi satu sambil depang tangan, yelah kot laki haku ke....tak kisahlah kan. Tak ada apa. Haku sambunglah kekonon tido balik. Benda yang sama berulang balik. Lepas tu rasa katil haku bergegar....teruslah haku jerit...laki haku bangun terus terpa tanya napa. Haku citerlah...terus laki haku baca apa2.. pastu tido sekatil ngan haku. Haku tak tido sampai siang, tapi tak ada dah lepas tu.

Masa masuk bilik tu kita org dah baca dah ayat2 semua siap solat lagi. Pastu katil tu kecik sgt utk 2 orang tido, betui2 muat satu badan je. Nak kembarkan sekali tak boleh sebab tgh2 ada meja.

Esok haku cite ngan family haku depa pun kata ada semacam je, yg abg ipar haku lagi best, dia siap pigi tgok org sembelih babi kat sebelah hotel, balik bilik kine ikut..hahahha

Hotel lagi...ini pengalaman hubby sendiri.

Masa ni kita org dlm tour honeymoon versi keberapa tak ingat dah. Konon nak travel dari KL-Pahang-Kelantan-Terengganu, tapi memang bestlah....penat sikit drive, tapi pemandangan sepanjang jalan memang b est dan byk pengalaman dikutip.

So....on the way nak balik KL, turun hotel dah petang, konon nak cari pengalaman waktu malam pulak. Sekali hujan turun lebat, dan hubby pun tak berani nak teruskan drive sebab jalan tu kita org tak biasa lalu. Ini antara Pahang nak turun KL, tapi still area Pahang lagi.

Kita org berentilah kat tempat ni mcm challet, rumah kecik2 style kampung, ada pakai kipas dan ada aircond. Kita org ambik yg kipas je + tz sebijik. Tv pun kine sewa...apa punya challet daaaaaa.....

Malam tu haku tidor lenalah sebab penat oooo...Tapi bila dah sampai KL barulah hubby citer, yg malam tu dia tak leh tido sebab bawah rumah ngan sekeliling rumah macm ada orang jalan dan berlari, dengar bunyi budak menangis, gelak, ada org bercakap...bising sangat. Yang paling gerun, hubby cakap ada budak berlari2 dalam bilik kitaorg hehehe. Pastu dia dengar ada org mandi kat bilik air.

Paling best hubby cakap....bole dengar bebudak tu kata...eh ada oranglah..muahaha....tang ini haku mcm tak caya je ingat hubby buat lawak tapi bila tgok muka dia serius je....pelik pulak hehe.

Padanlah masa kita org register masuk tu, lelaki yg duk kat kaunter tu tgok semacam je. Dahlah pendek botak, perut buncit pastu mata merah je melilau tgok. Bilik kita org dapat pun bila masuk tu dah rasa semacam, tapi buat dek je.....

Haku share cite makcik haku
Kisah benar....

--------------------------------------------------------------------------------

Makcik haku jadi manager hotel. So satu malam tu, front desk call dia suruh check satu bilik ni sebab tenants lain komplen tv pasang kuat. Diaorg dah try ketuk, call bilik tu tapi tak ada yg jawab. So makcik ni pun pilah survey ngan guard sorang. Manager boleh masuk bilik tenants.

Ketuk2 tak ada org bukak or jawab. Checking ngan front desk confirm belum check out lagi. So makcik ni bukaklah pintu dan masuk. Guard tunggu kat depan pintu. Entah makcik kata memang prosedur cam tu.

Bila masuk je, makcik terus tutup tv sebab memang terpasang kuat, tapi org tak dak. Bilik tu bertutup langsir yg tebal so nampak redup. Bilik berkecah-kecah, semak dan berbau. Tapi makcik tak lah syak apa2.

Makcik pun bukaklah langsir sliding door, pastu nak angkatlah selimut dan bantal yg jatuh bawah katil utk dinaikkan ke atas katil balik. Sekali bila makcik pegang je, terkejut beruk dia sebab ada mayat perempuan berbungkus dalam selimut tebai tu. Dia memula ingat bantal dok berbalut dalam selimut tu, sekali dia selak je, muka perempuan ngan mata terjegil lidah terkuar...menjeritlah dia sambil lari ke pintu.

Lepas habis siasatan semua, makcik dapat cuti boss dia kasi. Tapi dia tak leh tido malam. Dok terbayang muka perempuan tu. Dan dia kine badi mayat. Meratalah anak dia bawak dia berubat. So alhamdulillah dan baik sampai sekarang.

Hotel tu pulak bukan setakat bilik tu...tapi floor tu sama berhantu. Kalu tak ada big function, management tak rent out satu bilik pun dalam floor tu. Banyak tenants komplen dengar bunyi prempuan mengilai, berdiri hujung katil, tidor sebelah..hheooo byklah lagi. So bilik berhantu tu dijadikan stor je.

Hotel tu dah tak ada dah sekarang, dah bankrap.

Haku ditugas diutara tanahair, dan seperti biasa sorang diri. Haku dapat bilik yg mengadap ke hutan di tingkat 5. Oklah...sejuk je pemandangan pastu best sebab bila malam mesti ada bunyi cengkeriklah, rasa mcm kat kampung pulak.

Masa tu dah pukui lebih kurang 1 lebih kot, haku tgh sibuk buat report sambil tv terpasang, biasalah hotel mana ada cite best, tak apalah janji ada gak bunyi dari sunyi sepi je. Balkoni haku dah tutup, itu pasti sebab haku ni memang alert sikit benda2 cam ni. Langsir putih dan tebal pun haku tarik kasi habis, kiranya org luar tak nampak haku dan haku tak nampak luar.

Masa tgh sibuk taip2 tu, haku terperasan dari ekor mata yg disebalik langsir kat balkoni tu mcm ada susuk tubuh dok berdiri. Ish..mainan je kot sebab dah malam, mata pun ngantuk gak ni. Tapi haku tak sedap hati, benda tu tak bergerak, tegak je tapi sapa pulak ni. Haku sorang je dalam bilik ni. Pintu balkoni dah kunci.

Entahlah..sebab haku dah biasa sorang diri kot, selamba je haku cakap...pilah jejauh jgn kacau haku, byk kije lagi ni, karang tak siap bos marah. Haku tengok tak gak hilang. Alahai haku dah kecut ni, berani haku pun tak lah sampai nak pi selak langsir tu, gilo apo.

So haku cakap lagi, kalu ko nak duduk situ, duduklah, tapi jgn kacau haku. Lepas haku cakap tu..haku pun tak ingat dah sebab sibuk buat report. Sekali bila haku teringat balik, haku tengok dah tak ada dah benda tu.

mak aiiiii.... aku pun kecut perut la.... kalu aku takde la nak tunggu lagi.... cabutttttttt.....