CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gmie

Di Dalam Sepi Itu....

di dalam sepinya malam....aku terus melayan perasaan....segala kenangan seperti tayangan  sebuah filem terus berputar tanpa hentinya....kisah suka duka kehidupan....membuatkan airmata bergenangan menanti saat untuk berjuraian membasahi pipi kehangatan....

didalam sepi ini terasa diri terasing sendiri....terasa ingin aku bicara untuk meluahkan segala rasa terhadap persahabatan kita wahai teman....kiranya satu masa tulisan ini kau tatapi ianya ikhlas luahan dari hatiku terhadapa persahabatan yang terjalin antara kita....emas permata bukan bandingan betapa berharganya sebuah persahabatan yang kau hulurkan...ku hargai setiap teguran terhadap sikapku yang keterlaluan...kau membuatku berfikir dan menilai diri ini...denganmu aku mampu mengubah sikapku yang sering dan mudah terkeliru...kau membuat aku lebih mengenali diriku yang selama ini tak ku pasti mengapa aku begini....ketahuilah oleh mu teman...aku seikhlasnya menjalin persahabatan walaupun masih ada rahsia antara kita itu bukanlah menjadi penghalang....percayalah teman tiada kesangsian dan kecurigaan terhadap kejujuranmu dalam persabahatan ini....aku bahagia dan bersyukur takdir menemukan kita sebagai sahabat...tak jemu ku doa agar persahabatan ini akan berkekalan dan sentiasa dalam keberkatan tuhan...moga segala perkara kebaikan dalam persahabatan kita ini akan mendapat restu yang maha Esa dan sentiasa dalam perlindunganNYA.....

Rate

1

didalam sepi pagi yang semakin kedinginan....mata ini masih tak mahu dipejamkan....terasa masih ada yang perlu aku luahkan....bimbang tak berkesempatan kerana waktu terus berputaran....semuanya untukmu teman yang kala ini bermain difikiran...teman, moga dikala ini kau lena dipembaringan bertemankan mimpi indah....doaku moga esok hari menjanjikan seribu keindahan dan kebahagian buat mu....kerana hanya itu yang aku mampu untuk membalas segala budimu padaku....ku doa segala  yang terbaik adalah milikmu....kerana kebahagianmu adalah kebahagian ku jua....melihat kau gembira dan tersenyum ria aku turut bahagia....terima kasih teman sudi memberi sedikit ruang disudut hatimu untuk aku menumpang...sudilah kiranya kau tempatkan aku disitu sehingga habis nyawaku dibadan...ku juga ingin memohon keampunan terhadap sikap dan keterlanjuranku yang menyiksa dan menyesakkan fikiranmu...lemas dirimu diekoriku dan sesak nafasmu oleh sikap-sikapku....

Rate

1

di dalam sepi ini.....kesedihan bertandang lagi....tak henti arimataku menitis walaupun cuba ku tahan....deras alirannya menuruni pipi...kelabu pandangan.....beginikah malangnya nasib diri...bilakah aku akan merasa gembira dan riang seperti dulu kala...haruskah aku tinggalkan semuanya dan membina hidup baru di tempat dan suasana yang lain...?

Rate

1

di dalam sepi dan penuh kesedihan ini....begitu malang nasib diriku....teman2 sukar mempercayaiku..........bukan salah mu teman....sikapku yang membuat kalian sukar mempercayaiku....aku gagal menjadi sahabat yang baik kepada kalian semua.....

di dalam sepi ini....airmataku mengalir laju...menyesali segala yang terjadi....andai mampu ku putar waktu ingin aku kembali ke masa-masa yang penuh gembira tiada duka membelengu jiwa....buatmu temanku maafkan aku sekali lagi....kesilapan demi kesilapan aku ulangi mungkin tak akan lagi kau maafi....tinggalah aku mengenang nasib diri yang malang....bukan salahmu teman segalanya aku yang memulakan....aku tak tahu menghargai apa yang telah kau lakukan...persoalan demi persoalan membuat kau kelemasan....

Rate

1

Follow Us
di dalam sepi ini aku mengenang segala budimu teman....tidak terbalas oleh ku teman segala apa yang telah kau lakukan....aku tahu aku bukanlah sahabat yang baik ...aku sering membuat kau merasa terganggu...terima kasih atas keikhlasan persahabatan yang kau hulurkan hanya aku yang tak mampu menilai....ketahui la oleh mu teman aku juga seikhlasnya menjalin persahabatan tiada sangsi dan curiga saat terjalinnya persahabatan kita....teman harapan ku cuma satu kita dapat meneruskan persahabatan ini ke hingga ke akhir waktu....tiada mungkin dapat ku cari lagi sahabat sepertimu teman....kau amat memahami aku....sejujurnya aku akui kau sahabat sejati...seikhlas hati aku pohonkan semoga persahabatan ini akan berkekalan...aku tahu aku sering melakukan kesilapan ku mohonkan kemaafan sudilah kiranya kau memaafkan....semoga persahabatan kita akan berkekalan...

Rate

1

di dalam sepi ini ku mohon ke hadrat tuhan moga merestui persahabatan kita wahai teman....ku panjatkan doa moga kita akan berkekalan menjalin persahabatan...ku doakan kebahagianmu teman dalam apa saja yang kau lakukan....pohon ku padamu teman janganlah kau pergi menghindar meninggalkan aku keseorangan aku masih perlukan mu teman sebagai sahabat tempat aku mencurahkan perasaan...

Rate

1

di dalam kesepian yang kian mencengkam....kabur pandangan dek airmata yang bergenang....aku sesali apa yang telah aku lakukan kepada dirimu teman yang telah banyak membantuku....aku akui kesilapanku...berilah aku teguran untuk aku membetulkan segala kesilapan....aku juga ikhlas bersahabat denganmu tiada niat lain dari dulu kini dan selamanya....teman masihkah aku layak untuk berteman denganmu...?masih sudikah kau berbicara dengan ku seperti dulu..?masihkah aku kau terima seperti hari-hari kelmarin..?masih adakah kemaafan dihatimu untuk ku...?bolekah lagi aku menghubungimu seperti selalu..?masih adakah lagi ruang untuk aku menumpang disudut hatimu...?

Rate

1

di dalam sepi ini....kesedihan terus membelenggu hati...teman aku kesali semua yang terjadi....maafkanlah aku wahai teman...aku mengerti segala yang kau nyatakan kerana aku juga tak pernah menyalah tafsirkan persahabatan yang kita jalinkan...teman setahun lebih kita telah menjalin  persahabatan kau amat mengenali diriku kau yang juga memahami perkara yang aku sendiri tidak sedari....terima kasih wahai teman kerana kau membuat aku kenali diri ini...aku terima segala teguran kerana aku tahu keikhlasanmu....teman seikhlas hati aku nyatakan aku sangat  sayangkan persahabatan ini...

Rate

1

di dalam sepi ini kesedihan datang bertimpa-timpa...tak termampu aku menahan titisan airmata dari berguguran....apakah akan hilang segala yang aku sayang dalam waktu-waktu yang mendekat...tuhan aku mohon padaMu jangan la dirampas semuanya dariku kerana hanya itu yang aku ada....padamu juga teman jangan la kau turut membuang diriku ini....aku akui segala salahku moga dapat kau maafkan...

Rate

1

di dalam sepi ini....ingin aku curahkan segala-galanya...tapi semuanya bercelaru bagaimana hendak aku aturkan agar kata-kata tersusun indah....kesunyian yang semakin mencengkam menyenakkan fikiran...kesedihan terusan bermukim di hati menambah kepiluan...tangisan sendu tak dapat dihentikan....kekesalan terus memburuku kerana kesilapan diri yang sering terkeliru...tak pandai menilai erti persahabatan kejujuran dan keikhlasan yang diberikan....teman maafkanlah aku tak mampu menilaikanmu....salahku lakukan menjejaskan persahabatan menghilangkan kepercayaan....tak terhitung kekesalan di atas setiap kesilapan...terasa diri kerdil dan malu untuk terus berhadapan denganmu....begitu tak bergunanya aku sebagai temanmu....ku mohon keampuan wahai teman....tolonglah kau maafkan aku....

[ Last edited by  gmie at 9-4-2006 04:48 PM ]

Rate

1

di dalam sepi itu....kesayuan masih merajai hati....teman andai itu satu hukuman atas segala silap dan ketelanjuran aku pasrah menjalaninya.... asal kau masih sudi menerima aku seperti hari-hari semalam.....biar berapa lama akan aku bertahan moga pengakhirannya sebuah kebahagian....kau sudi memaafkan dan kita akan menjalin persahabatan seperti hari-hari kelmarin....

Rate

1

indieshare This user has been deleted
didalam sepi ini...
aku terdiam
mengharap akal keraskan hati,
namun hanya sedih yang mewarnai hati
segala gundah berganti penat
aku hilang rasa

sepi tak menghantar maaf
sepi tak membangkitkan pasrah
sepi hanyalah sepi
ia buat khayal lebih jauh
ia buang sadar tanpa pernah tersadari

Ketika sepi dijunjung, tangis pun merekah
Ketika sepi dipuji, jiwa menangis
Ketika sepi diingkari, mata jadi gelap
lalu kita ingin terang datang menyapa
membelai sukma yang terluka...

oh...
aku tak ingin sepi jadi kekasihku...

Rate

2

di dalam sepi itu
kedengaran degupan jantung sendiri
terus-terusan aku merenung diri
mengapa aku sepi begini
cuba menghibur hati sendiri
mengenang segala memori indah
yang pastikan menjadi sejarah

sepi ader kala indah
andai tiada berteman duka
sepi dalam keriuhan
terasa diri sangat terasing
ader kala hilang dalam keramaian

sepi yang bersulamkan duka
menambah parah hati yang luka
walau sudah tiada darah
sakitnya masih tak mahu sembuh
kemana harus ku bawa hati
semakin pedih apabila sepi

sepi masih terus bertandang
mengunjung hati yang sayu pilu
puas ku tahan airmata
tetap juga ia gugur......

Rate

1

di dalam sepi itu
ku ingat segala katamu teman
segala nasihat penaik semangat
agar aku tak terus kecewa
dan merasa diri terus terhina.....

sepi tak dapat ku hindar lagi
terus datang menjenguk hati
apa harus ku buat lagi
agar sepi tak merajai hati

terima kasih teman kau masih sudi
berteman dengan aku yang patah hati
bukan dek kerana cinta dinodai
terima kasih sekali lagi wahai teman
dalam kesibukan kau masih sudi
meluang waktu untuk diri ini
memberi perangsang
untuk aku teruskan kehidupan
mencari sinar terang meninggalkan kegelapan

teman... kau tiada dua untuk diganti
tetaplah kau menjadi temanku
budi mu tak mungkin akan terbalas
akan ku bawa sehingga ke hujung nyawa
semoga persahabatan kita akan berkekalan.........

Rate

1

di dalam sepi ini....
nasihatmu  terus terpahat diingatan
terima kasih teman kau ada saat aku memerlukan
menemani aku yang patah semangat
dek rencah kehidupan yang amat pahit
kaulah teman, sahabat dan kawan
budimu akan kekal dalam ingatan
menjadi bekalan ku menempuh kehidupan...

terima kasih tuhan kerana mengutusan
seorang sahabat sepertimu teman
semoga tuhan yang akan membalas
segala kebaikan yang kau lakukan
semoga kebahagian menjadi milikmu
semoga hidupmu dilimpahi kerberkatan
balasan atas segala kebaikan.....

dalam sepi ini aku sendirian
mensyukuri rahmat tuhan
atas utusanNya kau menjadi temanku
sahabat yang sentiasa mengambil perhatian

Rate

1

didalam sepi itu....
ku sedari kekurangan diri
insan kerdil yg tidak punya apa-apa
hidup bertemankan sebuah kesepian.....

takdirkah ini atau satu kebetulan
sepi sentiasa menjadi teman
dalam sepi ku insafi diri
menelek segala kesalahan dan kesilapan
cuba mencari sebuah jawapan
yang tidak pasti bila akan ku temukan....

Rate

1

di dalam sepi ini....
haruskah aku terus meratapi
nasib yang telah menimpa diri

sepi sebuah kehidupan
andai ini takdirnya tuhan
akan aku tabah melalui
berkat doa dan nasihat teman-teman
ku kuatkan semangat untuk hari depan....

Rate

1

di dalam sepi itu
aku mengharapkan ada sinar
yang bakal membawa cahaya menerangi kegelapan
untuk ku pinjam buat merintih perjalanan
hari depan yang masih panjang....

sekalipun sepi masih terus kurasai
ku cuba jua menghibur hati
bersama teman-teman yang memahami
bersama kalian ku hiburkan hati
agar kesepian tidak terus mencegkam hati....

sepi itu pasti datang lagi
dikala aku sendirian
ku ingat saat bersamamu teman
dalam sepi ku senyum sendirian.....

[ Last edited by  gmie at 24-4-2006 08:03 PM ]

Rate

1