CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nocturna

Silat Ghaib

betol tuh... apa2 pun, nak belajar kena ada guru..

don This user has been deleted
saya ade ambik dan belajar ilmu persilatan macam tu kat 1 pak guru kat semenyih.........zikir2 dan kemudian silat...tapi masa bersilat ingat...bukan tak ingat......ingat semua ape yang saya mainkan.....dan setiap peringkat yang habis,guru akan ijazahkan sehingga tamat

dan refer kes ni kat 1 pak guru saya yang kat johor.....berkenaan kes ni.....mengikut dia....kalau nak tau ilmu tu salah atau betul.....masuk belajar dulu....dan habis kan....dan kemudian baru tau......kalau salah tak payah pakai.....kalau betul pakai....

dan saya minta maaf...kalau ade yang menyinggung tetuan dan pepuan...tq.

saya ade gi jakim untuk melihat ilmu2 yang salah atau ajaran sesat.......ade 1 ilmu tu BSS....Budi Suci Sejati.....saya nak tau ajaran ni sesat ke tak.....jadi saya masuk....sampai tamat....ilmu tu gerak dan pitung....macam cerita indon tu....sipitung dari gua hantu.....ilmu tu le......no komen pasal ilmu tu.....

dan saya bercita2 nak buka kelas muay thai....martial thailand...... jumpa 1 pak guru di kawasan selatan thai......mengikut pak guru tu......kalau nak buka kelas muay thai ni, berat.....syirik dan melanggar ajaran islam....

sebab sebelum buka gelanggang yang proper....gelanggang nak lah disiram dgn darah ayam hitam......jadi bila saya dengar pun tak sedap......so lupakan le......sekian terima kasih harap tak menyinggung tetuan dan pepuan........ tq

aku rasa bab org kerinci bleh tukar jadi rimau,or berkawan baik dgn rimau, mmg betul. org mendailing and kerinci,suku kaum yg sama ker?

pernah dgr cerita nenek aku yg atuk aku pernah masuk utan dgn org tua mane ntah,nak kasi ilmu harimau, means berkawan malahan jadi harimau kalau darurat...tapi atuk aku lari,taknak ilmu tuh.dulu2..byk arr menda pelik...

aku belajar silat cekak hanafi, ISI pada persilatan aku, bergantung hati pada ALLAH.jika die tak izinkan kite bergerak,maka tak bergeraklah kite walaupon 1mm pon. kalau allah nak tlg, 1001 jalan ada. Kite berusaha,tapi jgn sampai terpesong akidah.

wut ever pon,aku mmg sangat berminat dgn silat2 dan ilmu mistik nie,hehehe

silat hanafi bagus silat tu......setau saya le.....mandailing dan kerinci ni.....lain puak....minta maaf kalau ade yang tersilap...tq

lain puak ker? aku duduk kat kerinci,pantai dalam.ramai ker yg bleh jadi rimau lagi?abis arr kerinci,hehe.joking.

me pembantu jurulatih masa kat u,skang dah keje tak aktif.insyallah,setakat nak pertahankan diri tuh,igt sket2 buah,hehehe

Follow Us
Originally posted by don at 28-7-2006 08:36 AM
sebab sebelum buka gelanggang yang proper....gelanggang nak lah disiram dgn darah ayam hitam......jadi bila saya dengar pun tak sedap.

bukak jer la gelanggang, tapi yang syirik atau bertentangan ajaran islam tu abaikan...
sebagai contoh..masa kat kampung aku  dulu ada seorang guru nih bukak gelanggang silat.Biasanya amalan  bukak gelanggang nih diorang i)sembelih ayam . ii)menyediakan hidangan pulut kuning dan telur(digantung didalam gelanggang silat.
tapi guru nih tidak melaksanakan perkara tersebut...cukup sekadar membaca ayat suci alquran sewaktu membuka gelangang dan setelah menutup gelanggang..

tak nak belajar martial art lain2 ke.....macam muay thai ke.....akido...judo dan silat lain2.....setakat ni....saya boleh kenal orang kerinci yang berdamping dengan rimau.....tapi tak le tulis sebab takut menyinggung perasaan tetuan dan pepuan......tq

bukan begitu tuan razman.....muay thai ni lain sikit......dia percaya benda2 mistik untuk buka gelanggang.....minta maaf kalau ada yang menyinggung.....tq

terpanggil lak nak menulis

ada satu perguruan dulu, nama perguruan ni silat abjad, ada yang claim as silat ibu gayung abjad, ada yang kata silat ghaib abjad. masing2 claim. tapi basic sama, ada bacaannya, kena baca, dan zikir ngan khusyuk sekali. sampai kusyuk sampai lupa segala benda lain. (kira tak la mengelamnum benda lain) then lepas niat minta kat ALlah silat apa saja yang korang nak....

ada beberapa peringkat. peringkat bawah ni, macam aku, just dpt gerakan dan ilham. kira bukan tgn gerak sendiri, just tetiba cam tau gerakan tu, cam dah tau kalau org tumbuk kita smbut camner, nak tolak camner, and apa yg kita buat tu is gerakan from that silatlah...tapi kita still control diri sndiri, luka dan berdarah lagi. hanya mendapat ilham. dgn katamudah, macam citer matrix la, download silat ke kepala dan lawan lah. cuma after habis zikir ingatan gerakan tu hilang.

kalau peringkat tinggi sikit, baru dapat gerakan dan katanya kebatinan sekali. cuma dulu aku malas so tak upgrade,

ada yg claim silat ni sesat satu masa dulu. tapi aku ada baca balik counter claim dari perguruan ni. segala ilu di dalam dunia ni datangnya dari ALlah, so kalau kita betul minta dari Allah kita akan dpt. cuma nak berguru, katanya, lebih baik dgn cara betul. cara manual. lebih mudah. malah seingat aku, tuk guru tu pun galakkan kitorg pegi belaja ilmu silat lain so that badan kita sendiri dah sihat, and katanya bila terdesak bleh lawan balik dgn spontan.

tambahan lagi dia cakap, macam belajar periksa lah, kalau tak baca langsung, tetiba pegi xm dan bawa buku teks,  mmg la bleh jawab, tapi tak sehandal org yang dah berguru,

pndeknyer, belajarlah silat untuk kesihatan badan dan diri sendiri.

kepada yang arif..aku nak tanya korang....
ada sorang mamat nih tak penah belajar pun silat batin...,tapi suatu hari tu dia sedari tangannya boleh bergerak seperti dipandu angin...dan apabila dicuba pergerakan satu badan maka terhasillah pergerakan silat......
ermmm...yang peliknya pulak, biasanya silat batin nih pastinya dikaitkan dengan jin....
  tapi apabila mamt nih pegi jumpa bomoh...takder pulak sebut pasal diduduki jin...dan kalaulah betul ader jin pasti dah cabut lari sebabnya dia pun selalu mengamalkan ayat qudsi, 4qul dan sebagainya..
kesimpulannya...betul ker jin yg ada kat badannya atau pengamal ilmu batin yang lain...?

don.. kau join budi suci sejati ek.. kart mana kau join dia ??

Originally posted by razman_el at 28-7-2006 11:02 AM
kepada yang arif..aku nak tanya korang....
ada sorang mamat nih tak penah belajar pun silat batin...,tapi suatu hari tu dia sedari tangannya boleh bergerak seperti dipandu angin...dan apabila dicu ...

razman.. dlm dunia kita neh.. macam2 kelebihan yg tuhan bg kepada org yg terpilih.. macam mamat kop cakap tuh, maybe dia ada salah silah keturunan dia yg hebat.. so, segala kehebatan tuh turun kart dia.. benda macam tuh ada berkaitan dengan keturunan.. cuba kau tanya dia, masa dia lahir keadaan dia macam mana.. adakah di dilahirkan simpai ( yakni, kuar sekali dengan janin yg menyaluti badan dia).. cuba ko tanya dia..

ada sorang member aku ni lg best.. aku rasa dia neh mmg "the chosen one" laa.. badan dia kebal semulajadi.. bukan tembak x mati.. tp, badan dia neh kalo setakat kena tumbuk biasa tadak apa laa.. kalo tumbuk berisi baru dia rasa.. ada sekali dia penah citer kart aku, time dia semayang dia nampak kaabah depan.. perH ! mmg best.. tiap2 kali dia semayang, akan ada dua org lg pengapit sebelah dia.. macam berjemah lak..

Originally posted by selendangmerah at 28-7-2006 04:29 PM
don.. kau join budi suci sejati ek.. kart mana kau join dia ??

saya ambik kat 1 pak guru di taiping......tq

salam,
pada saya tiap silat kena ada guru
ada majlis ijazah jadi murid, baru tentu ilmunya
ni duk main seru2 kang benda lain yang datang
dulu aku blaja gak jenis mcm ni
tapi dah tinggalkan
tak ada salasilah guru!

BLAJA SILAT TU TAK SALAH YANG SILAP KALAU TAK BLAJA TAPI TUNJUK CAM PANDAI

Reply #36 ianho's post

betul betul betul

Originally posted by kupia at 26-7-2006 11:58 PM
As'kum,

Cerita pasa silat ni memang tak salah belajar silat, seni mempertahankan diri warisan budaya bangsa Melayu, badan pun sihat.

TETAPI kalau jenis silat yang ada  ISI tu eloklah ditinggalkan dengan seberapa segera dan dengan secepat mungkin.  Semua jenis persilatan yang mengamalkan ILMU KEBATINAN ini tak ada bezanya dengan sihir yang juga melibatkan makhluk halus iaitu JIN yang juga termasuk di dalamnya SYAITAN dan IBLIS atau yang sejenis dengan mereka.  TIDAK ADA roh para-para WALi atau roh roh yang dah meninggal dunia tu yang masuk dalam badan kita manusia melainkan makhluk yang dinamakan JIN tu.  Janganlah mudah sangat terjebabk dengan tipu daya mereka.

ILMU KEBATINAN ini bunyi dan gayanya memanglah tidak mencurigakan kerana ada menggunakan ayat ayat Al Quran yang betul.  Jalan apa pun yang dilalui semuanya tak lari dari ilmu HURUF yang akhirnya akan melibatkan bermacam KHADAM yang tidak lain dan tidak bukan adalah sebenar benar JIN......  Belum ada yang hidup berjaya dengan ilmu kebatinan ini, semuanya akan memakan diri sendiri sudahnya dan keluarga akan jadi huru hara.

JANGAN SEKALI KALI LUPA SUMPAH MAKHLUK YANG INGKAR DAN DIBERI TEMPOH INI AKAN MENYESATKAN ANAK NAK ADAM SEHINGGA KE HARI KIAMAT WALAU PUN SEBESAR BAKUL SERBAN DAN JUBAH YANG DIPAKAINYA.

SAMA SAMA KITA MENGINGATKAN BAHAWA ISLAM MELARANG SEKERAS KERASNYA MELIBATKAN DIRI DENGAN MAKHLUK HALUS INI ADALAM APA CARA SEKALI PUN.  RUJUKLAH QURAN DAN RUJUK LAH HADIS HADIS.  SEKIAN TERIMA KASIH.

betul kata kupia....

Originally posted by sisukon at 11-5-2006 11:12 AM
katanyer lagi..adik dia guna ilmu silat harimau yg mana silat ini konon asalnya banyak dipelajari di kalangan orang2 KERINCHI di indonesia..tapi saya pong penah jugak denga sebelom nih yg orang KERINCI nih mmg ada keupayaan2 yg luar biasa berkait rapat ngan harimau nih..

memang betul....

ada org indon cite pd aku...
org kerinci yg amalkan ilmu ni....bila mati....dia akan bertukar jd harimau....

Reply #36 ianho's post

betul betul betul