CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Peristiwa Bukit Kepong

cerita left adnan pun best.......( sapa pengarah dia ek)

kalo buleh biar la cerita yg agak neutral, berasas kan fakta sejarah yg diluluskan pihak berkuasa( ada fakta yg dirahsia kan tau)

karang wujud plak propaganda......

Originally posted by nal at 7-6-2006 10:47 AM
Ngape lak kat Singapore ada sejarah Bukit Kepong. Bukit Kepong kat Johor. Aku tengok ada tulis Leftenan Adnan Saidi.
Bukit Kepong - berlaku di zaman penjajahan British untuk mempertahankan s ...

Tu la.. Malaysia ni kalo bab2 sejarah memang lembab sikit.  Singapore boleh buat duit dgn sejarah Malaysia.

patut benda2 mcm nih lah didahulukan, awat lah
kena tangguh sampai banyak tahun

orang nak p melawat balai tuh pung, balai lama dah takde
balai baru
tak serupa dgn benda asal

Originally posted by salimrock at 7-6-2006 10:56 AM

isu MEMALi?
mesti la produser filem tu kena buruk kan pihak pembangkang, krang tak lulus plak filem......

kena buat propaganda la , macam US buruk kat soviet, komunis, terrorist.......
...

:setuju::setuju:Jalan cerita yang memperbodohkan penonton,  tidak membina perkembangan otak & menidak benarkan fakta sejarah. Dan baru2 ini ada sebuah filem yang menjadi kontravesi mengenai seorang lelaki yng menjadi komunis (aku tak ingat tajuk filem tu). Hebat di perdebatkan mengenai filem ini di kalangan cendiakawan baik dari bidang akademik, mereka yng terlibat dgn dunia hiburan, pihak kerajaan  & etc. Aku tak sure filem tu di luluskan utk penayangan @ tidak. Jalan cerita dari filem  ini menampakkan memutarbelitkan fakta sejarah. Kalau ada forumner yang tahu akan tajuk filem kontroversi ni tolong ya beritahu tajuk filem tu di thread ni.:tq:

Lelaki Komunis Terakhir?

Originally posted by Syd at 7-6-2006 11:26 AM
Lelaki Komunis Terakhir?

Ya betul Syd. Terima kasih bebanyak atas pertolongan awak.:tq::tq: If U don't mind kalau ada article pasal kontroversi filem ni boleh tak pastekan coz aku punya surat khabar2 lama dah selamat pi bagi kat orang Indonesia yang datang ke rumah.:pmuka:

Follow Us
Fleur, kat Singapore tu tugu peringatan Bukit Candu, tempat last stand Askar Mlayu....

Originally posted by pee3 at 7-6-2006 11:42 AM

Ya betul Syd. Terima kasih bebanyak atas pertolongan awak.:tq::tq: If U don't mind kalau ada article pasal kontroversi filem ni boleh tak pastekan coz aku punya surat khabar2 lama dah selamat ...

ada banyak.

tapi cuba tgk kat link ni, mungkin awak boleh join dgn dorang diskas sekali

link: http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=205294

Originally posted by Syd at 7-6-2006 11:51 AM

ada banyak.

tapi cuba tgk kat link ni, mungkin awak boleh join dgn dorang diskas sekali

link: http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=205294

OK Thanks again Syd so tak payah lah pastekan article tu just tengok & baca ajelah kat thread tu.:tq:

Reply #37 Taufan's post

kalo buat filem memali nih pon akan jd satu kontroversi gaks ler.
kalo buat ikut fakta sebenar...it will tunjukkan kesalahan kerajaan ler.
confirm tk lepas...kt cinema ler.

tu  la masalah nyer industri filem m'sia ni byk halangan, kalo kat hollywood memang buleh eat cerita government yg korupt, yg gomen yg konspiracy, dan macam2 kalo kat sini silap2 masuk ISA......dan producer akan di gam seumur idup.......

tapi wa rasa patut gak la m;sia wat cam tu, kita kan berbilang kaum , tak nak nanti berpecah belah, bergaduh sana sini......, simpan prasangka sesama bangsa lain......

cth lagi cam sekarang,

barat dah propaganda kan yg lelaki islam berserban, berjanggut adalah pengganas....

wa pernah jupe satu budak ( bukan muslim la , tak nak ckp la kaum apa ) dtg umah wa masa raya.....main pistol....dia sebut..beng...beng...i shoot the osama.....

siot jer mesti dah tersemat dlm pemikiran bebudak tu org berjanggut tu terrorist/jahat....

macam 80's dulu , kalo dgr russia jer mesti kita ingat jahat,

Rate

1

Taufan This user has been deleted
Originally posted by salimrock at 7-6-2006 12:57 PM
cth lagi cam sekarang,

barat dah propaganda kan yg lelaki islam berserban, berjanggut adalah pengganas....

wa pernah jupe satu budak ( bukan muslim la , tak nak ckp la kaum apa ) dtg umah wa ...

Betul tu...
walhal amerika yang betul betul jahat...
termasuklah citer perang.. mesti amerika baik.. askar vietnam mesti jahat

nal This user has been deleted
Tak payah la buat filem perang - perang, MEMALI lagi la seram nak tengok mesti ada potong - potong, tetak - tetak ke.. Jadi aku cadangkan kita buat cam Sembilu ke cam filem2 Abg Yusuf. Kan sesuai utk semua orang. Mesti tak ada konfrontasi, propaganda ke.:love::love:

Last2 kita semua jadi lembab sbb nak bercinta aje.:pmuka::pmuka:

Kak Tim salute dengan Pak Jins yang pandai pilih pelakon untuk Bukit Kepong. Dari polis2nya, dari isteri2 polis, sampai ke watak komunis yang muka mengerutu tu (bukan Kak Tim nak menghina fizikal seseorang - contoh je tu).. realistik betul.. rasa benci yang amat2 sangat kat komunis ni.. pengakhiran cerita. masa di tunjuk gambar2 kecil anggota2 yang terkorban, sebak dan terharu yang amat sangat.. airmata menitis (biasa la Kak Tim ni sensitip.. )tapi Kak Tim tengok ayah Kak Tim kesat juga air mata dia..

Rate

1

Originally posted by nal at 8-6-2006 10:16 AM
Tak payah la buat filem perang - perang, MEMALI lagi la seram nak tengok mesti ada potong - potong, tetak - tetak ke.. Jadi aku cadangkan kita buat cam Sembilu ke cam filem2 Abg Yusuf. Kan sesuai u ...

Bukan saja sembab.. bahkah kalau filem melayu mesti komedi romantik... barulah orang nak ke panggung wayang..

Originally posted by TimahMulia at 8-6-2006 10:23 AM
Kak Tim salute dengan Pak Jins yang pandai pilih pelakon untuk Bukit Kepong. Dari polis2nya, dari isteri2 polis, sampai ke watak komunis yang muka mengerutu tu (bukan Kak Tim nak menghina fizikal s ...

Buat pengetahuan Kak Tim pelakon yang memegang watak komunis tu majoriti adalah anggota polis termasuklah yang muka menggerutu tu. Masa filem tu mula di tayangkan saya masih di sekolah rendah & bagi pendapat saya belum ada filem bercorak peperangan & sejarah di Malaysia yang dapat menandingi kehebatan filem Bukit Kepong meski pun era perfileman sekarang punyai pelbagai alatan canggih dalam pembikinan sesuatu filem seperti sound effect, penggunaan teknologi komputer & etc. Respect betul ngan Dato' Jins coz berjaya membuatkan filem Bukit Kepong diingati sehingga sekarang & boleh membangkitkan semangat patriotik di kalangan penonton walaupun filem itu masih di tayangkan di masa sekarang & di tonton oleh generasi muda sekarang seperti anak lelaki saya yang berumur 12 tahun apabila menonton filem Bukit Kepong ni secara spontan keluar perkataan 'Mama, I hate terrorist'  & ' Mama kesian polis2 tu terbunuh b'coz nak jaga keamanan negara'. It's so touching bila saya dengar anak sekecil itu secara spontan boleh mengucapkan kata2 sebegitu, ini secara tak langsung Dato' Jins berjaya dalam menyedarkan betapa pentingnya keamanan & menanamkan semangat patriotik dalam setiap diri penonton yang menonton filem ni.Sememangnya filem Bukit Kepong ni 'Tak lapuk dek telan zaman' & 'Tak lekang dek Panas & Tak Lapuk dek Hujan' coz sentiasa melekat di minda setiap orang yang menonton filem ni & secara tak langsung dapat menyemai bibit kecintaan pada keamanan negara tercinta & insaf akan penderitaan & pengorbanan wira2 negara yang masih hidup mahu pun yang telah meninggalkan alam yang fana ini dalam berjuang bermati-matian sehingga titisan darah yang terakhir demi membebaskan negara tercinta ini dari di belenggu oleh anasir2 jahat .

[ Last edited by  pee3 at 8-6-2006 11:24 AM ]

Rate

1

kalau ader nak buat filem bukit kepong.. aku nak pegang watak komunis.. muahahahaha

teringat bile aku terjumpe polis yg muke menggurutu tu... mase tu kecik lagi.. aku sound bapak aku.. 'abah! tengok tu komunis bukit kepong'. pastu abah aku dok gelakkan jer dan cakap pada aku yg org tu polis dan berlakon jadik komunis..

ermm saper ade vcd bukit kepong? kalo sesape yg ade aku nak mintak tolong.. tolong wat kan satu copy tok aku. nanti aku bayar...
dah 5, 6 tahun aku carik vcd tu... tak dapat....

Originally posted by muor76 at 8-6-2006 01:25 PM
teringat bile aku terjumpe polis yg muke menggurutu tu... mase tu kecik lagi.. aku sound bapak aku.. 'abah! tengok tu komunis bukit kepong'. pastu abah aku dok gelakkan jer dan cakap pada aku yg or ...

Alah muor, aku ada cd tu tapi gambar dia tak berapa eloklah cd tu pun kawan aku yang bagi. Nantilah aku jumpa cd tu aku beli & bagi kat ko. Tapi aku tak boleh promise bila boleh aku dapatkan cd tu ya!ff: