CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puterikhaleeda

Bunyi Guli dan Kaitannya Dengan Supernatural

Originally posted by puterikhaleeda at 8-9-2006 07:32 AM
tapi kan kalau grill pintu bergoncang tu... dulu umah putri selalu.... suspen jugak. tapi ngupe ngupe nyer kucing puteri punyer teknik nak masuk umah. dia pi panjat grill sampai atas... then, turun ...

kucing aku penah buat palat.  sabo je lah. masa tu tinggal berdua ngan abang.  tgh2 malam pintu dapor gedegang2 (rumah kg. pintu kayu. kat bwh pintu tu mcm dah ada hole tu yg kucing tu cuba umpil tu).  wa dah saspen & dah nak nangis dah.  ropa2nya kucing nk masuk.  abg aku tensen je ngan aku sbb kena kejot ngan aku.

Originally posted by puterikhaleeda at 8-9-2006 07:32 AM
tapi kan kalau grill pintu bergoncang tu... dulu umah putri selalu.... suspen jugak. tapi ngupe ngupe nyer kucing puteri punyer teknik nak masuk umah. dia pi panjat grill sampai atas... then, turun ...

hulu pung same jugak....setiap hangin bertiup je...bunyik grill...ingatkan Jin..
ropenya....ensel ada longgar daaaaaa

adakah  kucingtu kaler hitam atau bunyi angin sekali lalu aje...........kucing menjadi favourite cik cong cik pon.....sebab kucing menatang jinak dan mudah menghampiri manusia jadi manusia tak saspek yg bukan2....kalau rimau atau singa atau kambing dok panjat grill  pintu rumah malam2 ...tentu org saspek yg bukan2 .....apapun kita kena faham bahawa  misteri ada di mana2

Originally posted by ashna at 30-6-2006 10:33 AM

bab kuasa bunyi etc.
kalau tinggal rumah teres dan apartment tu normal lah.
kadang2 org rumah sebelah turun tangga, kita dgr mcm dlm rumah kita.
dan kalau bilik kita ni menghala rumah belakang ...

aku slalu na denga bunyi guli nih...malam tadi tetengah stay up wat kije, aku tedengar tap..tap..trap..tap tap..... (macam sebijik guli dijatuhkan lam bilik haku..)aku gi tengok tak de pe..pagi tadi masa sesiap nak gi kije tedengar dari rumah sebelah lak..anak jiran aku kot..tapi dulu cam tu gak..aku tanya  jiran aku..anak akak slalu main guli ke? (derek jeh haku tanya..) tak de..kata hakak tu..nape? haku pun eksplen...Hakak tu kata 'ooooo' ooo apa ntah lee..

puteri khaleeda....

isunye....napa 'depa ' tak moden-moden yek... main guli..apa kes.....mainlaa PS2 ke...kerem  ke..futsal ke...

sebenornya apa yg ko mentionkan tentang permainantu bagi 'diaorang' dah outdated....sekarangni permainan2 tradisional seperti guli gasing dan congkak telah dipercanggihkan oleh 'mereka' bermula dengan guli....dimana pemain2 dan guli tak kelihatan cuma dengar bunyi aje..maybe lepasni bunyi gasing congkak dan batu seremban...

Follow Us
iskkk bolan posa ni pun ada bunyi2 tuh..... tapi bukan bunyi guli. bunyi alih perabot..... aiseyy...... seram jugak bila dah tau sapa punya keje...

ehmm ... :hmm:
win pon selalu gak dengo bunyi marble .. sometime cam bunyi org berlari ..
and same thing umah win pon apt gak ...
usually win takde la amik pusing sgt ... cuma hangin bila mata ngantuk bising pulak kat atas ..
tp obviously kebanykan yg kena kat rumah yg bertingkat ek ? :bgrin:
maybe pengaliran tenaga bunyi kot thru walls .. heh heh .. just my silly theory ...

[ Last edited by  WinXP at 3-10-2006 09:32 AM ]

salu haku dengar bunyi guli kat umah jiran..tapi beberapa hari lalu jiran plak tanya sapa main piano kat umah  haku sedangkan  hujung minggu aku kerja luar..hmmm musykil nih..

Originally posted by ferryman2393 at 9-8-2006 15:18
walau apa pun, aku tinggal kat flat 5 tingkat di tingkat 2.  dah bertahun.  tak ada apa-apa bunyi pun.  cuma sekali je aku tengah lepak sorang-sorang kat living room baca buku dalam pukul 1 pagi.   ...

it happen to me alsooo

Originally posted by cfu at 30-8-2006 17:44
memang tepat kata puteritu bendani suka mempermainkan org (acah2)....benda2 tak kan terus cak bila first time kita buka pintu dia buat 2..3 kali baru cilut cak wajahnye....dia tahu yg buka 2..3 kal ...

mujru est xbukak pintuuu..takutnyeee..dulu xdeeeee apsal skang ade

Originally posted by sciencefiction at 3-10-2006 11:00 PM
salu haku dengar bunyi guli kat umah jiran..tapi beberapa hari lalu jiran plak tanya sapa main piano kat umah  haku sedangkan  hujung minggu aku kerja luar..hmmm musykil nih..

umah science ada violin? orang kata kalau ada violin,violin dia bole main senirik.......piano pun kot?

ada..jarang main..tak de masa..lagipun kalau haku main je haku terus ngantuk..so haku jarang main...yang jiran komplain dia dengar piano...memangla haku slalu main piano tapi week end haku tak de rumah...iskk pelik..

waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

arfghhhhhhhhhh ... yesterday, anak puteri masa nak solat magrib (kat tempat dia selalu solat) ada bunyi guli. dia dengar pelan-pelan... bunyi tu sepanjang dinding hingga ke hujung. (lucky he wast afraid)... dia kata dia dengar bunyi guli... so both of us, tige beranak duduk dengar kat dinding... to cover things up, puteri kata anak owang sebelah.

then,masa kami semua solat magrib, dia senyap. puteri masak nasi, sebelum tido, suiz rice cooker di tutup. pagi tadi...... bila puteri bangun, g dapur, tengok suiz rice cooker on (warmer)... bukak periuk, nasik sebelah dah habis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sapa makan????????

orang umah puteri kata dia tak ke dapur walau mlm tadi dia wat keje kat pc dalam bilik... MAKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK sapa makan tuh??????????????

Originally posted by puterikhaleeda at 10-10-2006 07:34 AM

seramnyer......sapa yg mkn agaknya:hmm:

tu laaa ni tgh rancak sgt bunyi guli tuh

jadi sah laa yg kat umah puteri tu jin ye.. sbb bulan pose ni pun dia bunyi...

kelmarin, anak puteri pi tanya ngan jiran sebelah.. dia tak dengar tapi anak pompuan dia penah dgr... dia pun ingat anak puteri main guli tuh

Anak jiran atas rumah aku ni, aku pening arrr.. manjang main guli je.
Sakit pala aku, seems like kepala aku ni di ketuk2. Nak je aku sound,
tapi kenangkan bulan pose malaslah nak kecoh2. Lepas anak main
guli, mak lak buat keje di dapur coz aku dengar bunyi penumbuk lak.
Aduhai... nilah akibat dok rumah tertingkat2. ff:

Rumah sapa yg ada jin tu, gi panggil Seekers arrr buat doc. Aku pun
nak tau gak sejauh mana kuatnye bunyi guli tu. Tapi kalo kena kat
aku tak lain dan tak bukan sah mesti anak jiran atas ni..

Originally posted by Ucu at 16-10-2006 11:06 AM
Anak jiran atas rumah aku ni, aku pening arrr.. manjang main guli je.
Sakit pala aku, seems like kepala aku ni di ketuk2. Nak je aku sound,
tapi kenangkan bulan pose malaslah nak kecoh2. Lepas  ...

penah tak ucu pi tanya?? ari tu ada gak forumer macam nih, bila tanya, anak dia tak de main guli dan dia pun tak gune lesung batu... pakai blender..

puteri segan nak tanya.. anak puteri laa yg pi tanya.. nyata bukan manusia punya angkara!

biar la budak2 main guli..............