CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yays

ALL ABOUT: miscarriage, abortion, DnC

sy baru keguguran bln lps..7/7/2011..start dr ari gugur 2 drh kuar 12 ari..18/7/2011 bru stop darah..tp smpai skrg ni, period sy blum dtg lg..klu ikutkan cycle sy mmg x tetap..tp stkt sblm2 ni cycle sy plg lm 38 ari..skrg ni dh msuk 40 ari tp period still x dtg2 jgk..dh cba test UPT, tp -ve..cmna ek?

salam,

kengkawan nak tnya i dah miscariarriage kantung dah keluar sendiri tp gynae ckp kat tepi2 rahim tu ada lg cam darah beku kot. so gynae ada bg ubat. tu pun 2 biji jer nak cuci abis pastu antibiotic jer yg banyk. kalu x kluar gak kena buat dnc. I takut nak kn buat dnc sbb dah 3x dah buat sblm ni. ada cadangan nak mkn apa2 x utk kluarkan sepenuhnya. setakat ni saya makan jamu mak dara katanya utk bersihkan n produk shaklee sbb kalu x mkn vitamin rasa cam nak pengsan jer. cam darah kurang. tq yer

Reply 960# serimaya

ni first time buat dnc ke?samala cam sy (blh refer post kat atas)....mmg masa dlm wad nak tunggu turn masuk OT tu hanya Allah yg tau perasaan mcm mana....rasa takut tu melebihi rasa sakit contraction lps doc masukkan ubat kat 'bawah'...mcm tu la penangan rasa takut nk kena operate...hehehehe (tgk,skang sy dah blh gelak2 kenangkan penglaman hari tu,teringat lg dlm ot hari tu hari ke 11 puasa,doc siap dah pasang lagu raya dlm ot hihihi)...

tp alhamdulillah masa dnc tu mmg takde rasa apa2....of course la sbb dah kena bius satu badan kan...insyaAllah,takde apa2..kuatkan semangat,sy doakan agar semua berjalan smooth ye...amin

Reply 961# blossomgirlz

saya pulak dnc 11/8 hari tu,smp skang darah masih ada lg tp dah berkurangan sikit....sy ni jenis cycle mmg tetap tiap bulan,kalau lari pon dalam 2-3 hari awal/lewat...agak anxious jugak tunggu next cycle sebenarnya,harap2 jgn la irregular sbb selalu dgr kes lepas gugur je mesti cycle period dia 'weng' sket....

pengalaman gugur hari tu mmg 'azab' (blh refer my older post)...masa tu siap ckp ngan hb dah serik nak pregnant lagi,kalau nak pregnant blk pon kena make sure dah tinggal sebumbung ngn hb (skang ni pjj)...tp masa tu tgh sakit kan,so ckp pon ikut sedap hati je (mak ckp setan la tu suh ckp cam tu)....

tp skang ni...mmg rasa really2 ready to concieve mmgla pregnant/bersalin ni sakit yg org tak pernah serik...rasa malu ngan diri sendiri pon ada,moga Allah kurniakan rezeki yg lebih baik dr sebelum ni...btw,im married for almost a year now....mintak2 lepas ni lekat balik....amin

Reply 962# mama_damia

better u go consult gynae,takut nanti datah beku tu jd infection plak...

hi ladies..just nak share yg jgn lupa banyak2 doa n jgn putus semangat..i baru buat dnc 12th april 2011 n sekarang dah pregnant semula 9weeks...i amalkan satu ayat yg sekarang i nak share with all of you...ayatnya
الّلهُمَّ اَجُرْ نِي فِى مُصِيْبَتِى واخلفلى خيرا منها

"Ya Allah, berilah aku pahala atas musibah ini dan gantilah kepadaku yang lebih baik"

Doa ini di baca oleh Ummu Salamah yang diajarkan oleh suaminya dari Nabi S.a.w. Di mana akhirnya baru lah di fahami oleh Ummu salamah, bahawa apa yang tersirat di sebalik pernyataan doa tersebut. Beliau akhirnya menjadi isteri kepada Rasulullah s.a.w setelah suaminya mati syahid. Subhanallah...alhamdulillah tiap kali berdoa after sembahyang i tak putus baca ayat ni..rezeki allah cepat balik pregnant after 3months D&C...insyaallah ada rezeki balik untuk semua

Follow Us
assalamualaikum sume, tgh dlm ward buley berforum lagik nih.. huhu.. sya baru dpt tau yg baby dh meninggal dlm perut time g appoinment ari khamis lepas, nasib la ada appoinment tu, ni 1st baby, so mmg tak tau bile dh rasa baby kurang movement ari selasa mlm, ada yg tak kene, ckp kat hubby, dier kate perasaan je tu, bile dier pegang, mcm ada lagi, pagi rabu sya pegang perut sebelum g keje, ada tendang sekali, pastu sya lega, g keje, mlm onkol, khamis g maternity hospital, bile scan, baby dh takde heartbeat, hubby tgk kat blakang dr time buat scan, dier dh merah mata dulu dah, sya lak tak nampak sgt, plus sya mcm dh tahu jugak, hmmm... kesian hubby, pastu dier confirmkan lagi ng org dari fetal assessment unit, mmg baby tak kecik atau ape, so dier predict mmg baru beberapa hari, sya sesal sgt2 la rasanye, sebab selasa tu amek flu vaccine, yg GP sendiri recommend, mlm tu terus baby reduced movement, owh, sya dh 21 weeks 5 days, huuu, dh besar dh perut, dh separuh jalan dh.. dok pulak jauh dari parents, yg ada hubby je.. so ptg khamis tu dr kasi ubat prepare rahim utk deliver, ari ni admit ward, nurse baru pas masukkan ubat kat bawah utk start contraction pulak, skarang dh cramping sket2.. sya rase nk benti keje.. korang rase betul tak ape yg sya nk buat ni?? hubby kate nk tunggu 6 bulan baru nk kasi sya pregnant balik, biar rahim betul2 kuat, sya rase dh dpt anak nnt baru nk keje balik, bukan ape, keje sya ni, tak tentu tido, tak tentu makan, tak duduk2, tensen pale otak, asek jumpe org mati, sya rase tak bagus la environment ni utk ibu2 mengandung.. hubby mcm dh sokong, dulu beria tak bagi.. huhu.. tapi tak bgtau parents lg, cume parents mcm tau yg sya mesti dh fikir nk give up nk keje, n kate jgn ikut perasaan,. diorang tak kesian kat sya ke.. huuu..

Reply 967# syasyafina

awak keje apa ek? kesian, baby pun dah besar.... anggap la bukan rezeki awak.....

Reply 968# idril

sya keje doktor, baru start dlm 3 bulan, yer la, kite org baru pastu pregnant pun baru gak, tak reti nk kate NO bile org suruh2, sebab anggap tu keje kite kan..

hari ni sedih sangat, td pegi follow up kt hospital, anak dlm kandungan (5 bln 2 mggu) xde heartbeat. ini kali ke2 anak meninggal dlm kandungan, dah abort 6x..... sedih tak terhingga. Ank sulong dah 6 thn dan ktorg mmg exited utk dpt baby baru ni....

Reply 970# ihtisyam

sorry for your loss.... 6 kali pulak tuh... dugaan betul......
bertabah yer......

ada tak sesapa penah conceive semula right after miscarriage?

Reply 972# idril

sya plan utk conceive semula right after miscarriage yg ni, tp husband mcm kate, relax la dulu, kasi rahim n body rest dulu, sya siap dh benti keje utk prepare body for another baby.. tapi sya pun tolak ansur ng hubby gak, dh dier suruh rest, sya kate takper, nnt lepas sya habis pose sebulan ganti sebab ari tu sebulan sya tak pose time pregnant, kite give it a try lagi, darah nifas pon tak setel lagi, huhu, semangat lebih ni.. sya baru beli buku what to expect before you're expecting, ada satu chapter pasal starting again after miscarriage, dier kate 3 months after miscarriage mmg tgh peak fertility la.. so why not try kan.. n research dh mengatakan, takde increased risk of another miscarriage if kite got pregnant again right after miscarriage tu..

Reply 970# ihtisyam

sorry for your loss too ihtisyam, sya pun rasa benda yg sama gak, dh 5 bulan, baby dh berguling2 dlm perut.. tibe2 senyap, sedih sgt, doktor tak buat test ke ye? sebab you dh recurrent miscarriage, n mcm sya ari tu, late miscarriage, dr amek sampai 10 botol darah, utk hantar test, result dier lg 3 minggu harap2nye dpt la, tp letter appoinment tak dpt2 pun lagi, even baby pun diorang buat post mortem, tp baby PM pasal sya timbulkan issue amek vaccine flu n mlm nye terus baby reduced movement.. tu yg jadi coroner's case.

Reply 974# syasyafina

ai still kt hospital, baby tak keluarkan lagi..... darah dah berbotol2 amik, diaorg tggu drh ai stabil before induce coz ai amik warfarin ubat cairkan darah coz ade masalah jantung... still menunggu hari la ni.... sori for ur loss

salam buat semua...

saya baru jer keguguran minggu lepas (baby 5 bulan lebih)...
puncanya sebab pangkal rahim lemah...
(pintu rahim terbuka & baby cam nak kuar)..
waktu saya pi hospital gomen, doc pakar just ckp baby akan gugur sendiri
paling lama pun boleh bertahan dlm 2-3 hari..
walaupun scan baby sihat & aktif...
kalau itu dah doc pakar yg ckp, apa lagi yg boleh kita buat kan..
saya redha kerana Allah lebih sayangkan baby saya...

tapi, bila tgh dlm pantang nie, saya buat search kat internet..
saya jumpa satu blog yg citer masalah yg sama dgn saya..
tapi bezanya dia buat kat hospital private...
dan dia juga mendapat rawatan yg x serupa dgn saya...
walaupun pintu rahim dah terbuka (sama cam saya),
doc sana suruh dia baring & rehat utk 4 hari dulu.
then, bila scan semula kandungan dia dah masuk semula sikit..
dan satu pembedahan utk mengikat rahim berjaya dibuat...
dan akhirnya, dia selamat melahirkan baby dia....

apa yg saya nak share kat sini ialah;
bukan saya nak salahkan takdir Allah pada kami...
tapi, kenapa doc gomen x buat spt doc private tue buat???
kesal sungguh rasanya.....

selain tu, saya nak tanya kawan2 kat sini...

a) berapa lama darah nifas saya (gugur 5 bln) akan berenti?
b) lepas gugur, breast saya sakit dan mengeluarkan susu. berapa lama pula susu tu akan stop? perlukah dipicit keluar atau just biarkan jer..??

harap ada yg sudi membantu.. sbb saya dah cuba search kat internet tapi x jumpa jawapannya.... tq so much...

selain tu, saya nak tanya kawan2 kat sini...

a) berapa lama darah nifas saya (gugur 5 bln) akan b ...
mama_green Post at 20-11-2011 08:34 PM

salam mama.... takziah atas kehilangan...
harap mama bersabar la banyak2 (senang suh org sabar, tp bila diri sendiri nak kena bersabar tu memang berat la)..
eda pernah kehilangan baby dlm perut @ 39weeks... macam orang gila la time tu.... sepanjang berpantang tu xde 1 malam pon x nangis...
lucky me ada hubby yg sangat baik hati (xtau nak cakap apa ) mil yang jaga sepanjang pantang....

pasal breastfeed tu memang akan keluar gak.... tp if x ransang skit je la, xde mencurah2 mcm kite bagi baby hisap....
eda lepas jek bersalin dulu gynea terus bg ubat tuk stop kan breastfeed... dia bg dlm 1 week kot.. memang susu x kuar tp lepas abis ubat susu kuar... sedey lagi... susu ada tp anak xde... jd eda g beli sendiri kat klinik.. lupa sangat apa nama ubat tu... mahal gak la.. kecik cam asid folik rm2 sebiji.... tp x lama eda amik... takot effect plak dok paksa2 susu tu stop.... lepas x makan ubat tu susu ada la... meleleh jek kuar.. kadang time banyak sampak leh basah gak baju.... mil x bagi picit2 pon takot makin banyak... jd eda biarkan je la.... sampai abis pantang tu susu tu still ada... 3-4 bulan camtu baru betul2 kering (time ni xde dah stain kt bra)... bila cakap kt gynea susu ada lagi pun dia cakap biar jek nanti dia kering sendiri tapi amik masa....

salam mama.... takziah atas kehilangan...
harap mama bersabar la banyak2 (senang suh org sabar,  ...
waneeda1904 Post at 23-11-2011 10:05

Ya Allah, ujian eda jauh lagi hebat dari yg saya alami... Semoga insan2 yg senasib dgn kita, akan dikuatkan semangat sangat2... dan moga Allah mengurniakan zuriat yang kita idam2kan.... Amin....

masuk hari nie, dah lebih 2 mggu sejak kepergian baby... saban hari sedih dalam hati.. bila berseorangan, secara tiba2 air mata ini deras membasahi pipi.... bila malam, masih lagi terasa seperti baby menendang2.. sbb time malam baby selalu aktif lebih sikit.... selalu rasa rindu teramat sangat.. nasib baik, suami seorang yg sangat memahami dan pandai meringankan bebanan hati yg ditanggung.. rasa macam nak ada baby semula cepat2... bilakah masanya, saya pun x tahu....