CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 8368|Reply: 35

pening aku dengan kerja skrg

Assalamualaikum....
hmmmm kalau salah board sowila....
actually aku dah pening pikirkan job aku skrg nie..
honestly aku suka job skrg nie....sebab bidang aku..
yang x bestnya...boss yg too fussy...and gaji selalu lambat...caya x..ari nie dah 5hb aku x dpt gaji lagi....
kalau nak diikutkan akulaa lecturer, admin,akauntan dan marketer...but gaji yg aku terima...less than 1000...but mula2 aku x kisah...sebab aku nak cari experience...but lama2 aku rasa cam x tahan plak....
aku terpikir cam nak berenti...but aku takut plak kalau berenti...nak dpt job lain susah plak....so patut ke aku berenti lepas dpt job lain..atau just continue je?? aku kesian plak dgn student aku..but tension dgn boss...pihak atasan yg x pikir tentang org bawahan nie.....tau nak arah je....gaji lambat sgt.....uhuhuh...tolongla..aku harap ada jalan penyelesaian...dan dpt better job...doakan utk aku ek...thank u.....:pray:

Rate

1

Reply #1 Riesliza's post

takyah ler nak kesian majikan yg taktau hargai pekerja .. kalo dpt keje lain blah jer trus.

students plak .. anggap jer la dorang akan dpt lecturer lain yg lagi bagus. kalo hati ko tk senang camna ko nk tumpu sepenuh perhatian pada tugas utama tu...

Rate

1

lagipun bayo gaji lambat nih tanda-tanda kompeni nk bungkus .. baik ko cepat cari tmpat keje lain.

Originally posted by Riesliza at 5-7-2006 11:38 AM
Assalamualaikum....
yang x bestnya...boss yg too fuss ...

oooooooo cite kite mcm sama plak. tapi nak carik keje lein tu ko ingat senang. as long they pay u it's ok but at the same time try to find other job. if u got the job, just leave ur current job.

Rate

1

cari la keje tempat lain dulu
sementara tu.. keje jelah
takot nanti income tak masok lak
dah dapat keje tempat baru.. blah je teros

Rate

1

uhuh...tuela....sibuk suruh cari student....paksa buat marketing....bos kedekut duit....aku memang x tahan...cuma yg aku tahan..sebab student aku....aku syg ngan student...tapi tuelaa kalau camnie rupanya..nak makan apa...

Follow Us
Originally posted by Riesliza at 5-7-2006 01:24 PM
uhuh...tuela....sibuk suruh cari student....paksa buat marketing....bos kedekut duit....aku memang x tahan...cuma yg aku tahan..sebab student aku....aku syg ngan student...tapi tuelaa kalau camnie  ...

mmg la ko syg kat student ko tue tapi ko kena pk masa depan ko..setakat gaji mcm tue pastu dah la lmbt byr, ko kena buat byk keje...ko mana blh thn kan..better ko cari keje lain laa...aku cian kat ko..

uhuh...tuela....sibuk suruh cari student....paksa buat marketing....bos kedekut duit....aku memang x tahan...cuma yg aku tahan..sebab student aku....aku syg ngan student...tapi tuelaa kalau camnie rupanya..nak makan apa...

mama_Bella This user has been deleted
Saboq je liza...
Kalau betul hati tu tak mau keja kat situ pasal kes yang kau ckp tu////
blah je..tapi kenalah g cari kerja lain dulu..
dah ada barulah blah...
kerja mcm banyak...tapi gaji cenonet....
nak mkn apa..tak cukup., tak cukup
pasal student u tu nak risau buat pe...
nanti depa akan dapat penganti baru...
Kalau u tension dengan kerja u tu....berhenti jeeeeee ...
tapi pas u dapat kerja lainlah..

Ingat tu..:jeling:

Rate

1

hmmm thanks guys...really appreciate ur ideas...i'm looking forward cari kerja baru...harap2 dptla...aminnn....pelik tul ngan perangai bos yg makin pelik...gila duit..uhuh..nie yg buat aku nak mengumpat dia tengahari buta nie..uihuu

aku paham, nak cari keje mmg susah skrg nih...tp, aku percayai org yg ada deg. cam ko (betul ke hek, aku main taram jek nih)...tak mustahil senang jek...ko kena antar resuma kat semua kolej2 yg ternyata kukuhnyer....

pada akulah kan, semua keje ko kena buat dari mengajar, ke marketing semua...tak berbaloi dgn apa yg ko dpt skrg???pengalaman yg ko nak, da ada kannnn....jadik, tunggu per lagik...looking 4 new job maaa........

baper lama da ko keje?

Rate

1

Bukan nak suruh kau penting kan diri, but b4 u think of others do think bout urself n ur future first.

Rate

1

lady_arviena This user has been deleted
betol cakap dorang tuh.. lagi satu, kalo kerja 4 dalam 1 camtu, ko kerja tungkus lumus tp hasil tak seberapa, baik ko keje mcd full time pon ko bleh dapat same gaji ngn ko dapat skarang... keje chillis ker... hehehe... btol tak?

so ko try mintak tempat2 yg ko rasa layak n ko demand laa skit2 pasal gaji.. kalo ko keje kuat2 gaji hampeh jer..lagi2 ko dok bandar.. hermm bila ko nak merasa hidup senang..

aku doakan ko dapat gaji yg jauhhhh lebih better dari yg ko ada skang.mana tau tmpt baru ko ngajar nanti lebih best dier punyer student. usaha tangga jaya. yeah!

Rate

1

Quit from the job. Then, concentrate find a new job.

Rate

1

mama_Bella This user has been deleted
Liza., mama harap u dapat kerja yang bagus..dan gaji yang lumayan..

pas dapat kerja nanti belanja mama makan pulak ok....

Best Wishes to Your New JOB....

doakanla...dpt better job...
memang nak cabut...
but harap dpt job dlm this month gak..so memang blah la...
makin sakit ati plak rasanya...uhuhhu...sabar jela wahai hati

kan manyak kolej kt mesia nie
bole ko gunakan experience ko tuh
kiranya berbaloi gak

Originally posted by kudajantan77 at 5-7-2006 11:54 AM
lagipun bayo gaji lambat nih tanda-tanda kompeni nk bungkus .. baik ko cepat cari tmpat keje lain.

aku setuju bebenor le kata kudajantan nie........itu tandanya kompeni tu nak bungkus....kalau tak bungkuspun dia sengaja nak menduga staff depa tu boleh tahan ke tidak kerja kat situ....paling tidakpun tanda-tanda kompeni tu tak mahu gaji awak dan nak tipu awak kan???????? aku pernah kerja ngan swasta nie 8 tahun gaji swasta memang lambat giler...dapat gaji dah sah setiap 8 haribulan...aku tak leh tahan sebab tu aku kerja ngan kerajaan......lantak pi lah orang nak kata gaji kerjaan ciput ke....janji aku dapat imbuhan lain dan banyak lagi benda lain bila kerja ngan kerajaan....gaji cepat setiap 25 haribulan dah dapat gaji .............dah kat 14 tahun aku chaw dari swasta ni....

Rate

1

angkat kaki lambung jer la .. ko tunggu lama lama pun bkn ada apa .. buat sakit hati jer keje kat situ nak buat apa .. ko cari la keje lain .. ada kala nya kita rasakan keje kita yg skang ni ada la yg terbaik tetapi bila kita dapat keje lain baru la kita sedar yg kita telah tersilap langkah selama ni ..

Rate

1

Originally posted by Riesliza at 5-7-2006 11:38 AM
Assalamualaikum....
yang x bestnya...boss yg too fuss ...

sekarang ni ko cari keje lain, dapat keje baru blah dari situ...kena cari cepat2..sebelum sampai satu masa company tu langsung tak bayo gaji kat ko, ko nak makan apa?....

ko tak yah la emosi sangat bab2 sayang2 ni...kalau gaji tak dapat, sayang ko tu tak leh beli nasik pun...hehe...so cepat2 la cari keje k..all the best to you.

Rate

1

12Next
Return to list New