CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sLapshock

‖► SONY PSP GENERATION

Nak beli psp but kalo beli psp modded kat kedai. Dia bagi sekali free game tk dlm psp tu? Nak beli psp 2k..ehehe

Pasyang posted on 6-12-2013 02:04 PM
Nak beli psp but kalo beli psp modded kat kedai. Dia bagi sekali free game tk dlm psp tu? Nak beli p ...

beli psp 3k aa tambah sikit aa budget tu ..

ada kedai yg bagi game free, ada yg tak .. kena tanya aa .. tapi ada jugak kedai yg "jual" game tu .. rm3 or rm5 per game ..

apapun, memang kena tanya aa

selamat beli psp~!

naen posted on 6-12-2013 03:36 PM
beli psp 3k aa  tambah sikit aa budget tu ..

ada kedai yg bagi game free, ada yg tak .. kena  ...

game psp kan dalam iso? aikk takkan game iso pun dia jual?

Pasyang posted on 6-12-2013 08:02 PM
game psp kan dalam iso? aikk takkan game iso pun dia jual?

ya .. ada kedai yg "jual" .. ikut kedai .. ada yg kasi free (either memang free or kena bodek2 dulu) .. ataupun di"jual" dgn harga rm3-rm5 per game

naen posted on 6-12-2013 09:07 PM
ya .. ada kedai yg "jual" .. ikut kedai .. ada yg kasi free (either memang free or kena bodek2 dul ...

Alaa byk je  game free dlm internet. Eh ko rasa ok tak kalau aku download psp games dulu and save kat laptop aku before beli? saja nak buat preparation..ehehe

Pasyang posted on 7-12-2013 08:08 AM
Alaa byk je  game free dlm internet. Eh ko rasa ok tak kalau aku download psp games dulu and save  ...

ok je kalau nak download dulu pun .. takde sapa nak marah/larang aihhhhh~

Follow Us
naen posted on 7-12-2013 01:21 PM
ok je kalau nak download dulu pun .. takde sapa nak marah/larang aihhhhh~

but asal ko suruh aku beli psp 3k? bukan ke cfw psp3k tak stabil lagi?

Pasyang posted on 7-12-2013 04:05 PM
but asal ko suruh aku beli psp 3k? bukan ke cfw psp3k tak stabil lagi?

jap .. ada lagi ke kedai yg jual 2k nye?

aku ada 3k nye - ok je .. kot tapi dah lama tak on kan sbb aku lebih kpd nintendo tapi ok je kot sepanjang2 main yg 3k dulu .. juz jangan main sampai habis bateri je aa kan - kalau tak kena flash semula (yeeeee .. cikhen )

yg 3k yg tak stable tu guna cfw apa ek?

naen posted on 7-12-2013 04:12 PM
jap .. ada lagi ke kedai yg jual 2k nye?

aku ada 3k nye - ok je .. kot  tapi dah lam ...

Terpikir gak nak beli nintendo but nintendo game dia tak best.

Sorry nak cakap. Tapi game nintendo lebih kurang macam game untuk game tape dulu.
Dah tu de region locking. Tu tak best tu. But aku pernah memiliki nintendo yang tak berkaler dulu pastu aku bawa ke sekolah then hilang. Ntah sape ambik. Mungkin pengawas kot. BTW nintendo tu abang aku pinjam kawan dia. Nintendo tu guna tape.

Ketagih juga le masa main tu sebab first time tengok benda handheld tu kan. Masa tu umur aku 11 tahun -2007.
Beberapa kali beli bateri Triple A untuk nintendo. Aku ingat psp 2k ada lagi. Rupanya takde bila ko cakap camtu.

Asal suka nintendo? Psp kan best? Ada game yang menarik gitu..Jual le psp3k tu..ehehe

Pasyang posted on 7-12-2013 04:42 PM
Terpikir gak nak beli nintendo but nintendo game dia tak best.

Sorry nak cakap. Tapi game ninte ...

ouch! nintendo-fan di sini TERkecik hati

best pe game2 zaman "video tape" (micro genius/nes bagai) dulu tu? infact - nintendo ada keluarkan balik segala classic game bagai ni (termasuk sega punya) - tapi dalam versi digital - kat nintendo eshop .. rege dalam kurang $10 .. biasanya $4-$8 gitu aa juz kena cari/beli eshop nye prepaid card je aa yg agak leceh .. tapi best~

tak berapa sure aa ada lagi ke tidak 2k nye .. sbb masa aku beli yg 3k nye dalam 3 or 4 tahun lepas kot? orang kedai yg aku selalu gi tu pun dah tak jual dah yg 2k nye .. so .. tu aa .. kot2 aa kat tempat lain still ada lagi - tu aku tak tau aa pulak kan

aku setuju gak yg game2 nintendo banyak yg bosan2 aku pun tak berapa minat "big game" meke macam mario/donkeykong/yoshi, zelda, kirby bagai tu .. tapi aku enjoy game pokemon sekarang ni monster hunter pun dah berpindah ke nintendo (3ds/wii u) - so ok aa jugak ada jugak game2 yg orang lain suka macam harvest moon, rune factory, animal crossing bagai (yg ni semua macam sim based games)

game2 yg best memang banyak kat psp aa .. game yg best bagi aku macam RPG, action, adventure .. nintendo tak banyak sangat - kecuali kalau kita jenis yg fan kepada series2 tertentu macam mario, zelda, pokemon bagai semua tu .. graphic wise - memang psp menang aa; walaupun nintendo sekarang ni kononnya ada 3d, tapi tu aa .. nintendo dah banyak improvement ekceli, but still - aku rasa psp nye graphic lagi ok

juz "masalah"nya sekarang ni - nintendo 3ds+wii u takleh main game pirate .. so kena beli game ori (3ds nye range harga game dalam rm130-160) .. tapi boleh download demo dari eshop - so aku rasa ok aa jugak .. aku pun beli game yg aku betul2 nak main sajork .. +ada jugak kedai2 yg kita boleh jual balik game yg kita dah main .. dapat aa dalam rm30-rm50 balik gitu untuk makan kepsi+beli prepaid enpon

region lock tu bukan masalah bagi aku - segala 3ds yg kat malaysia ni (tak kisah aa yg ori or yg sg/tw/hk mod) adalah US region (so boleh access nintendo eshop takde masalah) .. kebanyakan game yg JP pun ada US punya jugak (tho ada gak game yg best2 tak dibawak ke US version) .. so takde masalah aa bagi aku .. lgpun sentiasa sedar diri tak banyak duit, sbb tu tahan nafsu sikit & beli yg betul2 nak main sajork

so kesimpulannya - PSP ok bagi aku, nintendo pun ok bagi aku .. aku juz tak berapa nak main PSP tu sbb aku malas nak flash2 .. penat aa nak main sambil2 usha battery gitu +rasanya battery psp tak tahan selama battery nintendo .. walaupun senang je nak flashkan bagai - tapi yeah - macam agak kurang stable gitu aa kot sikit .. so ada kemalasan di situ ..

nak jual tu boleh je .. tapi mana ntah peginya psp aku tu .. lost in space masa renovate rumah aisehhh .. rasanya ada somewhere dalam lemari kot .. hmmmm

naen posted on 7-12-2013 05:01 PM
ouch! nintendo-fan di sini TERkecik hati  

best pe game2 zaman "video tape" (micro ...

Jap- jap. Ko kata psp 3k ko ok. Pastu ko kata kena flash-flash? Aish..tk sedap hati lak rasanya. Memang betul kata kau 3ds byk game yang bosan. Aku tak suka sangat sim-sim ne. Cam tak ke mana je. Hasihh..Lagipun psp byk sport gameS. Aku kdg-kdg suka gak sport gameS. Byk game lak tu. Kan bagus ps vita dah dihack.. Tak yah beli psp..ehehhe...

Pasyang posted on 7-12-2013 05:36 PM
Jap- jap. Ko kata psp 3k ko ok. Pastu ko kata kena flash-flash? Aish..tk sedap hati lak rasanya. M ...

maksud aku - untuk gaming experience tu ok .. kena flash2 bagai tu je aa masalahnya bila ada error bagai or bila termain sampai habis battery .. ni aku cakap pasal psp aku yg 3 tahun lepas punya .. +cikhen yg 3 tahun lepas punya .. tak tau aa kot sekarang punya dah stable ke tidak memang ada orang yg rasa macam leceh+agak phobia sikit nak flash2kan ni sbb kalau silap, bricked aa jawabnya

sports games eh? fifa ada kat nintendo .. tapi jangan beli .. hancussss racing pun takyah aa .. sama hancusss kalau nak main bola or racing kat handheld console - psp aa .. bukan nintendo

naen posted on 7-12-2013 07:27 PM
maksud aku - untuk gaming experience tu ok .. kena flash2 bagai tu je aa masalahnya bila ada error ...

tumpang tanya kawan2 sekalian..psp terbaru berapa harga?game dia camne?ori ke ada yang lanun?terima kasih...

elastico posted on 29-5-2014 10:28 AM
tumpang tanya kawan2 sekalian..psp terbaru berapa harga?game dia camne?ori ke ada yang lanun?terim ...

masuk sini wak : http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=526520

ni thread info/q&a/sembang pasal new psp

psp tak detect memory card.ade sesape boleh tolong tak?

nuza posted on 4-9-2014 08:24 PM
psp tak detect memory card.ade sesape boleh tolong tak?

tiba2 je ke takleh detect? memory stick lama ke baru? ada terjatuhkan psp tu tak?

langkah pertama - try "cuci" the connection part kat memory stick tu .. yg warna gold tu kan - rub2 sikit dgn kain .. pastu try balik .. kalau takleh gak - try read memory stick tu kat pc .. guna adapter aa .. sbb ada kemungkinan memory stick tu problem/corrupt ke apa .. kalau memory stick semua ok, maybe masalah kat psp kot

so try semua tu dulu aa eh .. good luck, harap semua ok nanti

tetibe je.psp takde jatuh.
dah try semua langkah diatas.
rasenye memory stick kot  yang problem.
sebab tak detect kat pc..

nuza posted on 11-9-2014 08:08 PM
tetibe je.psp takde jatuh.
dah try semua langkah diatas.
rasenye memory stick kot  yang problem.

olorrr. bertabah le. dah le memory stick psp mahal nk mampsss.

aku pon rituh der problem nih. bukan memory stick yg probs. tpi reader dlam psp tuh yg probs. n bnyak laie part yg probs. melayang le duit.

dJaRuLeZ posted on 15-9-2014 11:29 PM
olorrr. bertabah le. dah le memory stick psp mahal nk mampsss.

aku pon rituh der problem ...

berapa harge memory stick tu?

nuza posted on 16-9-2014 10:08 AM
berapa harge memory stick tu?

sekarang dah murah sikit sbb psp dah obselete (lebih kurang, sbb dah takde new game untuk US; japan still ada new game) .. so harga memory stick psp dah jatuh sikit .. harga ikut jenis/brand & ikut berapa Gb .. kalau 8Gb paling murah boleh dapat dalam RM50 (sony), kalau brand lain macam san disk tu mahal aa sikit (RM120++) .. boleh cuba usha kat lelong aa .. rege kat sana boleh tahan gak ..