CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 110206|Reply: 492

MERGED - all on WASHING MACHINE

dulu kak noor guna mesin basuh ELECTROLUX.. lama betul pakai, jenis computerised, pakaian bersih sgt.. mmg puas hati.. tapi bila dia mula rosak, kak noor tersilap panggil org luar repair..

lepas tu, kami decide beli lain, dan mesin basuh ut kami bagi je pada jiran yg nak.. dia repair balik dlm RM500.. now mesin tu elok balik dah.. and he said.. very good!!

now kami guna ELBA... ni bukan nak condemn, but nak share some infos.. ada tak sapa yg pernah guna ELBA washing machine ni.. kak noor punya ni dia ada pengering sekali.. bolehkering 100%.  tapi kak noor jarang lah guna pengering ni... tetapi satu yg problem.. besar juga problem ni.. baju jadi buruk..!! even baju2 baby.. beli elok2.. semua dah mcm kain burok..!! lepas tu kan.. dekat laci sabun dia tu.. kena sental selalu.. kuning2 tray dia tu..

kalau dulu baju ketiga2 anak kak noor yg terdahulu, sampai sekerang ni simpan dari zaman baby, masih cantik dan elok je rupa.. boleh turun temurun sampai cucu esok..

baju sekolah anak2 mmg sedih lah.. baru masuk 3 bulan dah kuning.. boring tull lah.. rasa nak je beli lain.. tapi ELBA ni pakai pun dlm setahun lebih je baru.. lepas ni for sure cari ELECTROLUX balik.. mahal pun puashati..

sedih lah tgk kain baju semua dah lusuh!!

[ Last edited by  gorgonz at 26-5-2008 01:56 AM ]

Kak Hannah,

Pakai yg computerised ni ok ke? Some say electronic devicenye tu cpt rosak. Betul ke? Ev, ada electrolux juga  (Zanussi electrolux)  front loading1400 rpm, dah lebih setahun, so far alhamdulillah. Cuma 4 months lepas beli dulu, drum dia bocor sbb tercucuk wire from the bra, org elctrolux dtg ganti drum tu FOC sbb under waranty lagi. Elba tak pernah pakai, baju jadi buruk? Camna tu ya? Sbb mesin basuh ke sbb kuality air di malaysia?

anakperantau This user has been deleted
dulu my sister pernah guna sharp, dia kata baju2 pun cepat lusuh, dan ada yang koyak pulak..  jadi dgn sendirinya sharp dah out of my mind... ELBA tak pernah guna, tapi my other sister guna ELEctrolux front loading tu memang bagus kot.. dah lebih 5 tahun, still ok. Saya guna National tak ingat yang mana satu tapi muat 10 kg kalau tak silap, pun ok jugak. ELBA tak pernah guna. Teringat dulu ada terbaca article kat internet, yang mengatakan sesuatu pengeluar barang tu kalau asalnya buat barang jenis A, tiba2 buat barang jenis B, ada kemungkinan barang B tu tak bagus sangat. COntohnya cam ni lah, ELBA ni mungkin popular untuk dapur, tiba2 keluar mesin basuh. Agaknya tulah sebab mesin basuh tak bagus sangat. Macam juga singer, popular utk mesin jahit.. barang lain mungkin tak berapa bagus bila dia keluarkan.. itu intepretasi saya jer :ting:

Originally posted by ev700 at 10-7-2006 09:30 PM
Kak Hannah,

Pakai yg computerised ni ok ke? Some say electronic devicenye tu cpt rosak. Betul ke? Ev, ada electrolux juga  (Zanussi electrolux)  front loading1400 rpm, dah lebih setahun, so far  ...

ev, kalau nakkata kualiti air.. kenapa masa pakai electrolux dulu, bertahun2 baju2 tu semua elok je.. tak comot pun.. sejak pakai elba ni je jadi cam ni..

electrolux yg kak noor pakai tu mmg computerised.. so far mmg bagus.. rasa2nya pakai lama.. more than 5 yrs gak lah.. mmg puas hati.. lenkali mmg nak cari electrolux baliklah..

noor mmg suka front loading, kalau yg top loading ni mcm tak bersih je baju.. sebab tgk dia putar gelek2 manja tu.. setakat syarat je.. kalau front loading ni.. dia mcm hempas2 gitu.. itu lah yg di terangkan oleh electrolux dulu.. sebelum tu kak noor pakai singer.. top loading.. kejap je lepas tu beli electrolux..

baju tu jadi buruk.. means dia nampak mcm dah kuning2 kaler dia.. kak noor rasa maybe dia takde anti rust kot.. masa beli tu lupa nak tanya psl ni.. tu yg semua baju nampak tak berseri warna dia dan nampak lusuh betul..

Originally posted by anakperantau at 10-7-2006 09:57 PM
dulu my sister pernah guna sharp, dia kata baju2 pun cepat lusuh, dan ada yang koyak pulak..  jadi dgn sendirinya sharp dah out of my mind... ELBA tak pernah guna, tapi my other sister guna ELEctro ...

betul kata2 u tu perantau.. mmg serik lah beli elba.. and takkan berani try brand lain dah.. electrolux mmg tersohor psl mesin basuh dia.. so.. ada tak sapa2 nak beli mesin elba kak noor yg tak berguna ni.. hahaha...

kak noor and suami terbeli elba aritu psl kenangkan dia ada dryer.. tu lah tak fikir panjang.. ekceli kalau 2 in 1 ni pun tak bagus gak.. kalau satu rosak.. semua rosak.. ekceli dryer ni pun bukan pakai selalu.. kalau emergency je.. masa mula2 mmg rajin lah basuh terus keringkan.. siap duduk depan mesin lagi.. siap terus lipat panas2.. sekali bil dtg nak pengsan rasanya.. sejak tu, guna dryer bila perlu..

anakperantau This user has been deleted

Reply #5 noor_hannah's post

hehehe kak noor,, setuju benor saya dengan kak noor bahawa 2 in 1 ni tak bagus sangat. Dulu saya ada juga teringin nak beli dryer...yelah duduk oversea dah biasa guna dryer kan. Rasanya dulu ada plan nak beli Samsung ke jenama apa tah tak ingat yang ada 2 in 1, tapi lepas tu terfikir gak, kot rosak dua2 rosak, lagipun dryer ni barang tak popular kat malaysia.. masih mahal agaknya sama ada yang single ke atau yang 2 in 1... tak jadi, dan  beli mesin basuh jerr... tak apalah kak noor, nanti ada duit lebih beli semula electrolux tu.. dan beli dyer asing gitu... -

Follow Us
Minah_Flunxy This user has been deleted
saya guna hitachi ganti sanyo yang lama dulu, dah dekat 2 years, jenis top loading, ok, baju bersih even cuci baju sekolah anak2x bersih pakai breeze biasa tu jer takde laa kuning tu, (kekadang jadik kuning tu disebabkan oleh air jugak or fabrics), even cuci blanket yang besar2x pun bersih, kekadang i malas nak basuh kasut anak2x i main humban jer kasut dalam washing machine tu, ok still works like a charm...but the worse part is, since it's top loading, door dia tu problem, guna magnetic jer, magnet tu kekadang tak dapat nak sense door dah tutup... then error starts beeping and the washing process can't start..tension laa time nie... dah dekat 3 times i call their technician datang umah..

about dryer, nerrp tak guna.. since malaysia nie climate nyer tropical... i suka baju saya bau laut kat depan umah nie...lagi pun save electric... panas jer kekadang jemur dekat 3hours dah kering...

electrolux nie i dgr bagus tahan for many years..maybe in future i will try using one..

hurmm last time saya & member ada survey electrolux skang ada activcare, baju yang comeout tu fresh & ready to wear, tapi tgk harga i telan airliur jer laa 2300 front loading..

[ Last edited by  Minah_Flunxy at 11-7-2006 03:43 AM ]

Originally posted by noor_hannah at 7/10/06 02:19
dulu kak noor guna mesin basuh ELECTROLUX.. lama betul pakai, jenis computerised, pakaian bersih sgt.. mmg puas hati.. tapi bila dia mula rosak, kak noor tersilap panggil org luar repair..

lepa ...

Pernah pakai masa dok Malaysia.

Kita kena ikut dia punya arahan. Lepas tu kena ikut jenis baju juga. Maid emak saya dulu pusing dari cycle yang mula mula  (tak berapa ingat lah) bila keluar baju dari machine warna semua dah jadi pudar.

Originally posted by noor_hannah at 10-7-2006 11:17 PM

betul kata2 u tu perantau.. mmg serik lah beli elba.. and takkan berani try brand lain dah.. electrolux mmg tersohor psl mesin basuh dia.. so.. ada tak sapa2 nak beli mesin elba kak noor yg t ...

kuat pki elektrik ke k.noor dryer nie? lebih kuat dr aircond ke?
w/mch electrolux bagus tu saya setuju..mak kat kg ada guna lebih dr 5thn..mmg bagus..cuma lps tu, dia buat hal..saya x ingat apa masalah dia, cuma nak ganti-2 tu beratus2 jugak...alih2 dia pun beli yg baru...brand apa saya dh lupa.
thnx 4 sharing on elba...eemm...rasanya kalau saya nk tukar baru tu...kena carik brand lainlah ye..skrg saya guna sharp..tu pn dh lama..almost 7 yrs...

Owen guna national(sekarang Panasonic) jenis computerised..Dah 5 tahun guna alhamdullillah ok cuma lately ni rasa bunyi masa spin tu agak kuat mungkin sebab dah lama kuts...

baru jer tukar washing machine last week, before this guna LG, 5.5 kg top loading, dekat 5 tahun jugak, hari Ahad dia rosak, hari ahad tu jugak zasss...terussss beli yg baru, kali ni saya pakai samsung 11.5 kg, top loading jugak, hubby beriya2 suh beli electrolux, tapi mahal bebenor.. my budget biar krg dr RM1800.

My experience, tak best pakai LG coz baju lepas basuh still rasa kesat, even though pakai softener, tapi samsung ni pulak, setakat ni ler, hari tu basuh baju lupa letak softener, lembut jer tshirt2 tu.

Originally posted by deena01 at 11-7-2006 08:28 AM

kuat pki elektrik ke k.noor dryer nie? lebih kuat dr aircond ke?
w/mch electrolux bagus tu saya setuju..mak kat kg ada guna lebih dr 5thn..mmg bagus..cuma lps tu, dia buat hal..saya x ingat ap ...

deena, kak noor punya electrolux tu, ekceli tak sepatutnya rosak.. tapi ada sekali anak jiran dtg masa tu w/machine tgh jalan.. air tgh masuk kat tray tu... so, dia pi buka laci tu.. itu lah penyebab rosak, sebab air tu terlimpah terkena kat chipboard computerised dia tu.. benda cenonet tu yg nak kena tukar.. sakit jiwa tau..!! RM500 tu.. kdg2 geram gak lah, tapi nak buat camana.. dah nak jadi.. kita punya lah jaga, anak2 kita pun tak mengusik benda tu..

Originally posted by owencute at 11-7-2006 10:32 AM
Owen guna national(sekarang Panasonic) jenis computerised..Dah 5 tahun guna alhamdullillah ok cuma lately ni rasa bunyi masa spin tu agak kuat mungkin sebab dah lama kuts...

ok lah tu owen.. dah lebih 5 tahun.. kak noor punya elba ni.. baru setahun lebih, bunyi dia spin mcm tongkang pecah.. kdg2 dok perati.. nak pecah ke mesin ni?? hahaha...

saya pakai WM LG...dah lebih 5 tahun..alhamdulillah boleh pakai lagi..saya tak perasan sgt pasal nampak lusuh ke tidak masa pakai WM..so masuk baju..masuk dynamo..tekan2..dah siap...pindah pulak ke dryer..ini brand ELBA..masa beli murah dlm RM999 aje..tapi pakai dryer ni rasanya..baru nampak baju cepat lusuh...cepat nampak buruk..takde pilihan..dok apt...beli jugak dryer..kalau tak sakit mata tgk baju berjemuran..

eh lupa..pernah sekali awal tahun ni..WM rosak..ada power surge...dia punya computerised chipboard rosak..nasib baik ada LG service centre kat Kelana Jaya..beli seketul dlm 130++...maka WM itu masih boleh diselamatkan lagi..

[ Last edited by  amadeus at 11-7-2006 11:44 AM ]

oo..bagus ek electrolux nih ek..ada le seketul mesin tuh kat kg..nanti nak carik org service electrolux ler..

Originally posted by honeybee1802 at 11-7-2006 12:02 PM
oo..bagus ek electrolux nih ek..ada le seketul mesin tuh kat kg..nanti nak carik org service electrolux ler..

honey.. jgn cari org lain.. go direct service centre dia.. nanti menyesal mcm kak noor.. kalau lepas kita bagi org luar repair.. electrolux takmo bertanggungjawab lagi kalau ada apa2 yg rosak.. means walau pun dah habis warranty period dia.. u kena pi kat dia juga.. sebab diorang je yg tau nak begar apa.. ni thru my experience.. dptkan spare parts ori.. tak rugi..

wahh!! ni betul punya promote.. takde ke org2 electrolux kat sini, bagi le sebiji buat kenangan .. wahaha...

tapi, the truth is.. mmg berbaloi.. kak noor tulis ni sebab terkenang2 mesin lama tu.. berjasa sungguh..

saya sokong....elextrolux mmg bagus... dan sangat puashati.. tapi harga dia mahal.....kumpul duit sket la nak beli......family besar elok la guna elextrolux ni....

dulu pakai national..... rosak..... skang pakai LG..... tak best la LG ni.... lusuh and banyak hampas hampas kat baju even lepas dry........ boring betul........

sudahnye beli pensonic pulak lagi...... puas hati

Tu lah Kak Noor dah 5 tahun guna baru start bunyi bisisng tu, tp owen dah cakap ngan hubby kalau rosak memang nak ambik electrolux yg front load tu

Originally posted by noor_hannah at 11-7-2006 11:29 AM

ok lah tu owen.. dah lebih 5 tahun.. kak noor punya elba ni.. baru setahun lebih, bunyi dia spin mcm tongkang pecah.. kdg2 dok perati.. nak pecah ke mesin ni?? hahaha...

nak nyampuk sat...
kak nor, kalau bunyi macam tongkang pecah tu mungkin sebab overload kut...