CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jeangrey

GROSS SALARY PER MONTH

so far alhamdulilah bersyukur dgn apa yg dapat....

Bersyukur, tapi kalau boleh aku nak lebih..

Eden tak boleh undi sebab, kalau duit gaji eden ditukar kpd Ringgit Malaysia --- tuan thread kena le ...
DARSITA Post at 12-8-2006 07:06

beshnye gaji >10k...
murah rezeki u...

kalau ikot kelayakan n gaji,mmg berpatutan...
tapi pade aku tak cukup...
insya'allah bile abes blaja nanti,dpt naek gred makin bertambah la gaji...

haah..gaji makin banyak..makin banyak utang..

gaji aku lingkungan 2000 lebih sikit. unfortunately tak setimpal dgn

- kelulusan
- pengalaman
- tuntutan kerja 6 hari seminggu + only 10 public holidays utk setahun.

koman2 patotnya dah 2800-2900.

Follow Us
Post Last Edit by 220796 at 29-8-2010 22:23

Reply 339# momopoko

ye ke budak dip lg tinggi dari gaji u sis? sy diploma dgn 8 taun pengalaman.....jenuh apply tp still not my luck tak dpt lg...now keje dgn co ceti halal blom cecah rm2k lg pon.....sdgkan staf yg kelulusan spm je umo muda dari sy dh nak sama gaji dgn sy......still looking for the better offer.......

mgkin sbb starting keje gaji sy mmg rendah....then apply keje baru estimated pay pon xleh mark up tinggi sgt.....now looking 4ward for the ofis yg dekat sikit dgn umah....tuk save petrol rm10/ parking rm4 sehari......

Reply 367# 220796

a'ahh sebab momo keje dgn lecturer jd tak boleh demand tinggi2 sgt...ilmu lecturer tu yg penting sbb org lain kene amik master, phd tp momo dpt ilmu tu directly dr boss. syukur

gaji makin byk...cukai makin tinggi  

Reply 369# buDak_gaTaL

gaji semakin tinggi kene tambah nak la

sebenarnye tak padan pun, tapi lebih dari cukup. salah satu sbbnye, aku takde keter jadi dah jimat tak yah bayar loan keter.....alhamdulillah...

tak padan.. sbb walaupon ada master, tapi gaji sikit daripada org keje kerajaan  yang ada degree. tapi bila apply keje kerajaan slalu tak dpt..sebab kabel tak cukup panjang dan mgkin tk de rezeki. Nasib baik ada biz yang boleh cover skit2..alhamdulillah..

betul2..sgt setuju..susah la nak puaskan hati sendiri..kalau gaji 2000 tak ckup..gaji 5000 pun ...
rosymeen Post at 4-5-2010 15:02

ye la, bb pepatah orang2 tu cakap, sebesar mana periuk, sebesar tu la keraknya.. maksudnya, walaupon gaji dah bertambh, tpi ada je benda yng kita nk beli..last2 bulan2, mcm tu la jugak. Contoh di sekeliling memang bnyk la. Ada satu member opis ni la.
. Gaji husband dia + dia lebih kurang Rm 7000. Tapi tiap2 bulan dok pinjam duit dengan mak bapak dia. Tu yang aku heran tuh. Padahal gaji aku ngan huband tak sampi pon Rm 5000. Tapi aku boleh menyimpan Rm 400 bulan2. Nak kata dia bayar rumah, kereta, anak2 lebih mahal. Tak de la pulak. Aku rasa bil yang aku kena bayr lg bnyak..dia ada 2 orang je anak. Aku ada 3 anak, pas tu aku bayar anak lg mahal, Rm 800 bulan2. Aku dh compare dengan dia, bil yang aku kena bayar, lebih kurang je dengan dia.

Tapi bila tengok cara dia berbelanja, mmg tak ingat dunia. Nak beli tu barang2 branded aje. Tapi aku tak kisah, baju aku area Rm 10-25 je slalunya. Tapi baju branded gak. Pg beli waktu sales 70%.. kan ke dah jimat tu. Baju anak2 pon mcm tu gak. Beli waktu sales je. Dapat jugak jenama yg branded2, tapi harga yg jauh lebih murah. Pas tu aku jenis masak. Sebelum keluar rumah hujung minggu, bagi anak2 mkan nasi kenyang2 dulu. Pas tu cuma bwak makan ringan2 je. Ye la ank 3 orang, plak tu skang semua dh besr skit. Diorang bab mkn ni, alhamdulillah tak cerewet. Jd klau bawk pg kedai mkan mmg satu hidang sorang la..Jd kalu slalu bwk mkn KFC ke, McDonal ke..memang kopak la. Slalu petang2 bawak mkn roti canai telur je. Tapi mmg feberet diorg. Malam plak mesti msk lg skali. Kan ke dh jimat kt situ.

Kalu tak buat mcm tu mmg la sllu tak cukup duit. Klau nk beli mainan pon, bwk diorang kt Long Wan je. Rm 30 dah dapt mainan utk 3 orang dh. Ni kalu bwk pg ToyRUs aku rasa baru dpat beli yang besar kuman kot. Lg pon budak2 ni bukan diorg kisah branded ke apa, asalkan ada mainan, diorg dah puas hati dh. Ye la org kata, berblanja ikut la kemampun. Setakat yng kita mmpu je. Jgn la plak gaji ciput, tpi semua benda nk mahal2..akhirnya kita yng susah..

cam kurang jer

saya pun dah keje 4 tahun tapi gaji masih tak sampai 2k. padahal ade degree & kerja tahap eksekutif. ...
asta Post at 28-8-2007 14:58

wat bisnes la kalau nak kaya...
tu je jalannye...
aku pun berpikir2 utk wat bisnes kecik2...
wat cake & cuppies ke...
cume takde modal je ni...
sbb baru keje dlm setahun...
tgh further study lak tu...
ade rezeki nanti insya'allah aku wat ape yg aku plan tu...

alhamdullilah dgn rezeki yg ade ni..bersyukur sgt2 tpi klu ade lbh sgt2 la bgus nye..amin

ye la, bb pepatah orang2 tu cakap, sebesar mana periuk, sebesar tu la keraknya.. maksudnya, wala ...
julia5094 Post at 15-9-2010 12:54

setuju setuju...
kekadang tgk member.. gaji takat 3 4k jerr.. tp dah beli honda civic.. aku yg gaji lebih dari itu pakai viva jer kikikiki
aku ni lebih suka hidup sederhana, hubby ku yg gaji 2x ganda dr dia pon pakai rush jer.... kalau bandingkan kete diorg menang, kalau bandingkan poket huhuhuu hanya aku dan dia yg tahu...

gaji adik akk lagi banyak walau pun tak sampai setahun kerja

Nak camne..sabo jelah berkurun kerja tak naik2 panggkat lagi

Tapi rasa ada hikmahnya.... akk lebih menghargai duit.

alhamdulilah...duit gaji yg ada lebih mencukupi dari dulu...
skrg nih...hidup dah makin stabil..
sbb dah kawin husband yg byk kuar duit dr i
i and husband mmg nak save seberapa yg boleh...
anak pun xada lagi..umah takde...dok ngan mertua..
sbb me plan nak beli umah...

bleh la buat hidup...