CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14955|Reply: 108

ORANGBESI BERDAILOG DGN TIM

salam

kali ini saya AKAN TEGAKKAN KEBENARAN
walaupun LEHER SAYA AKAN DIPENGGAL
dan saya masih TAK TAKUT
hanya TAKUT kepada YANG MENGHIDUP DAN MEMATIKAN

selama saya berbincang dgn saudara TIM
samada dlm M&M dan C&C
tiada masalah yg UJUD
kerana MASIH ADA PERASAAN HORMAT MENGHORMATI
KEBAIKAN DENGAN KEBAIKAN
walaupun ORANG ISLAM SENDIRI TAK SUKA
walaupun ORG Christian SENDIRI MEMBENCI
tapi HUKUM TUHAN masih BERJALAN
dan terus BERJALAN

maka SIAPAKAH KALIAN
YANG CUBA MENAHAN RAHMAT DAN PETUNJUK TUHAN
dan AKU tak perlu jawapan
SEBAB NANTI KALIAN AKAN BERHADAPAN JUGA DGN...................................................

Rate

1

salam

buat saudara TIM
kalau saudara sudi
marilah kita MEMBACA
SEPOTONG AYAT TUHAN
dr AL QURAN dan BIBLE
agar TEGUH HATI saya dgn KETERANGAN DARI TUHAN
silakan saudaraku

okay nak cakap dengan tiM bukan sini tapi kat RSF...  boleh bicara Christian with Islam...  atau

Orangbesi with tiM...  

wassalam

Macam2 la , pelik tul aku. Susah tul nak brbincang sekrg ni

tiM This user has been deleted
OB,
Thanx 4 ur invitation utk terus bermuzakarah tentang pedoman hidup yg baik.
Kita boleh teruskan dan persilakanlah juga mereka yg berminat termasuk mod Ibnurrrr.... Kerana dia juga saudara kita se-spesis bukannn? hihihih.:pray:

Saudara Bateesta,
Awak nampak susah kerr? Org kata berat mata memandang, berat lagi bahu memikul. Tapi sebenarnya apa guna kita pikul kalau bukan kerana rasa tanggungjawab.... Menyusahkan wajar ianya di humban jer dalam longkan dan teruskan perjalanan tanpa beban itu...
Mari kita sama-sama menggalasnya menggunakan pandangan yg positif.

[ Last edited by  tiM at 1-8-2006 07:20 PM ]

Rate

1

Bagus usaha kamu OB dalam mengadakan perbincangan yang menjana minda.....di samping dapat juga aku menimba lebih banyak pengetahuan dari perbincangan ini nanti.  Aku cuma berharap perbincangan ini x akan dirosakkan oleh mereka yang tidak memahami. :solute:

Follow Us
saya harap bermuzakarah dlm suasana yg harmoni dan mesra...jgn ada nada nada riak semasa bermuzakarah, saya dok peratikan ramai forumner forumner semasa menyampaikan pendapat pendapat mereka, ada nada riak dan ujub yg terluah tanpa di sedari, namun saya harap forum ini dpt menjadi medan yg sebaik2nya utk kita semua berbincang, tiada yg Maha Tahu melainkan Allah Subhanawatallah...pd, yg tidak arif ttg duduk perkara, jgn buat sebarang andaian yg kurang munasabah tt sesuatu hukum, tak jatuh martabat kita kalau bertanya dan mengakui kesilapan, jgn kerana kita merasa kita betul, maka kita tak mahu mdgr pdpt org lain yg mungkin ada betulnya...wallahualam...

Bila nak bincang ni , jgn lak nak claimed AKULAH YANG BETUL n KAULAH YANG SALAH
Itu langsung takkan membantu perbincangan

Kalau dah declare atau mmg dah confirm mmg dah betul , no need lg utk brbincang or brdialog , duduk je sorang2

setuju tue bateesta...

Hmm...am I missing something here?

- MENJ

OB dan X45 tah lama tak berkunjung niii...
Isu yg nak diusulkanpun saya tak tau... Tunggulah kehadiran mereka berdua terlebih dahulu...

Para peminat semua diminta bersabarrrrr...

SALAM

maaf sibuk sikit
tapi masih PANAS
cuma saya nak TANYA kepada saudara disini
bukankan bermuzakarah/berbincang utk KEBAIKAN
itu dimana mana pun boleh
dan takkanlah BIBLE pun org ISLAM sekarang tak mau BACA???
kononnya beriman kepada RASUL RASUL dan KITAB KITAB

jadi saya bertanya
sebab nak masuk topik ni balik dlm M&M
terima kasih semua

I applaud both orangbesi and tiM for their effort in maintaining theircomposure despite having different opinions.
Their respect for each other to me is examplary.

Originally posted by orangbesi at 3-8-2006 05:47 PM
SALAM

jadi saya bertanya
sebab nak masuk topik ni balik dlm M&M
terima kasih semua  

perbinacangan antara seoarng muslim dengan keristian sepatutnya dijalankan di board RSF.
mamandangkan akan timbul isu-isu comparative religion.
juga, di board ini memang disediakan untuk perbincangan sedemikian.
sementara di M&M...  sebagaimana yg OB tahu... ramai yg tidak merasa senang dengan comparative religion.

wassalam

Originally posted by orangbesi at 3-8-2006 04:47 PM
SALAM

maaf sibuk sikit
tapi masih PANAS
cuma saya nak TANYA kepada saudara disini
bukankan bermuzakarah/berbincang utk KEBAIKAN
itu dimana mana pun boleh
dan takkanlah BIBLE pun org ISLAM s ...

Tak per OB....
Di manapun kita berbincang ada juga pembaca setianya.
Lagipun kalau aku lama di saya kredit akan habiss..:no:
Biasanya posting aku hilang begitu jerrr nampaknya kredit berkurang. Tadi saya buat satu eksperimen dengan meletakkan satu posting di sana, tak syak lagi kena tolok 10 credit. Mungkin dia terlupa atau sengajar simpan posting itu, maka i tolong dia delete. Moralnya aku tak dibenarkan walau seminit sekalipun utk berbincang dlm ruangan itu. Anda dipersilakan ke sini atau C&C walaupun saya bukan yg berkuasa di sana atau di sini.:nerd:

[ Last edited by  tiM at 3-8-2006 06:14 PM ]

Baru ku Faham

Salam OB dan tiM

Agak lama juga tak ikut forum di c ni.  seronok dok ikuti forum di astorajabat.com, terutama topik yg dibangkitkan oleh Rita Grace.  Forumers di sana dah teranjak sedikit paradigma mereka, tidak banyak respon sembrono dan serakah terhadap isu-isu yang dibincangkan.  Saya tertarik dengan cara Rita Grace yag melebelkan dirinya sebagai Muslim free thinker.  Mungkin dia nak membezakan dirinya dengan another Muslim 'Freeze' thinker yang hanya sesekali baling 'kerikil' sembunyi tangan.  Kalau bab nak menghukum, ramai!  Berebut-rebut.  Agaknya seronok juga kerja menjatuh hukum agama ni pada orang yang berbeza pandangan(Ambil alih Kerja ALLAH agaknya.  Agak saya sahaja), namun bila di minta pendapat, walaupun pendapat peribadi, masing-masing menggulup kepala macam kura-kura diserang musuh! Dan ada yang lebih pandai untuk pas kepada orang lain menjawabnya.  Saya nak juga bagi pendangan peribadi, namun dok try register beberapa kali namun tak boleh.  Mungkin belum ada rezeki.  Akhirnya Zallyna kot cut&paste jawapannya.  Pandangan kontemporari secara peribadi tak pula dia berani bagi.  Pada saya kalau betul kita menghayati erti Ijtihad, maka kalu pendapat kita kurang tepat, kurang jitu atau salah, masih Allah beri pahala, asalkan kita ikhlas padaNya.

Namun ada pandangan bernas dan segar (kontemporari) dari beberapa forumers dengan kupasan yang jelas yang selari dengan Al-Quraan.  Alhamdulillah.  Ianya adalah berkenaan hukum Fara'id.  Sayapun mendapat menfaat dari perbincangan berkenaan.

Bab ini, saya suka nak 'Quote'kan disini satu frasa:

Sedang Kita sibuk memerhatikan kerosakan rumah orang lain, adakah kita sudah betul-betul memerhatikan kerosakan dan kekurangan pada RUMAH kita sendiri? Terkopakkah dindingnya? Bocorkah Bumbungnya? Retakkah lantainya? Tersekatkah Kumbahannya?  Pada saya, sya mengambil sikap untuk memperbaiki rumah sendiri dulu.

Namun pada OB dan tiM, teruskan usaha anda.  Bukankah Ugama Islam dan Ugama Nasrani(bukan Kristian!)itu adalah SAMAwi?

KENNKID This user has been deleted
??????? whats going on?

Aku nak tau dari ayohpinn.
Apo itu Itu Nasrani? dan Apa itu kristian yg anda percaya?
SAMawi tu apa pulak dah? Awak nak eja ASMAWI ANI kerrrr? Pada saya dia selebreti org islam yg bukan layak sangatpun digelar penyanyi. Suara saya dengan dia dua kali lima jerlah!!!!. Tapi pada saya kemunculan dia di kalangan umat islam adalah satu perkembangan positif. Tahniah utk mawi.

aku cadangkankan...tim bg satu topic..then org besi boleh beri pendapat dia, then tim then seterusnya laaa...

p/s..jgn guna ayat berhemah yg berbunga bunga melampau sgt..tp satu point pun tadak...

Saya akui ayat saya selalu kelihatan berbunga.. Hhihihihih! Sebenarnya anda silap ia bukan bunga ia adalah simpulan dari kegagalan membuat keterangan yg mudah....

Jgn risau kita bermadah dengan ikhlas dlm menyampai maksud tersirat... Saya akan cuba buat simple and nice one...