CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 15349|Reply: 55

ALL ABOUT MISTERI HAIWAN & ALAM GHAIB

Salamss all....

Meh kungsi cerita meh....Ermm.....Kita selalu dengar citer yang mengatakan kalo dengar anjing menyalak, tanda ia nampak "benda" tuee.......:jeling:

Macam tue jugak kalo ada ular masuk lam umah, kalo boleh jangan dipukul....dihalau keluar dari umah...dikhuatiri ia adalah Jin....:nerd:

Macam kes haku....sejak kematian mengejut jiran haku yg terjun laut tue, jiwa haku mmg tak berapa nak senang la....Kadang2 masa nak tido tue ingat macam2..sekarang dah okey...Cuma sejak kebelakangan neh...(semalam)....Anjing bersahut-sahutan nyalak....manyak lak tue...(luar pagar umah haku perkampungan Cina)......Ishhh.....Haku tingin nak tengok apa yg diorang "tegur"....Takut lak...Ishhhh.....  :jeling:

Kes ular masuk umah tak penah laa..minta simpanglaa sebab haku penggeli..:kant: Tapi kalo kat kampung memang abg haku tak brani pukul....tambah kalo pompuan dia peknen...Takut kalo binatang "sumpah" baby lam perut.. :hmm: Dan itu juga mengingatkan haku ttg pantang larang mencederakan haiwan semasa isteri tengah mengandung...ermmmm....:nerd:

Macamana lak ngan kowang??Ceritala sket pengalaman...  

cite bab haiwan&alam ghaib...teringat aku pada kucing hitam...ada kata kalu kucing hitam melangkah  ke atas mayat,kononnye mayat tu nanti bangkit balik...kalu kat barat lak,kucing hitam tu cam membawa sial dan di kaitkan dgn witch.tapi yg kata kucing hitam tu mempunyai misteri yg berkaitan dgn alam ghaib.kita nak percaya pun takleh sal segala urusan-Nya adalah di atas kehendak-Nya.

Rate

1

Reply #2 narvmarishka's post

Ermmm......betul gak nar... Haku pun dok baca buku2 seram...Kucing yang itam neh(musti itam sepenuhnya) langkah mayat, kemudian mayat itu akan bangun serta merta....Ishhh.....Betu ke idak...wallahualam..

dakkecik This user has been deleted
aku plak penah dengar tentang ayam hutan. jgnla sembarangan dijerat atau ditembak sebab ada yang mengatakan ayam hutan tu jelmaan bunian. tapi bukanle semua. ada yang memang bebetul ayam hutan. tu bergantung le pada nasib. kalau tertembak ayam jelmaan tu berlakula perkara yg tak diingini.

cam ular kalau boleh nak bunuh ada bacaannya... takut taku jelmaan jin.... dah tertulis dalam kitab semasa zaman nabi dulu....

aku ingat suatu masa dulu, aku balik dari keje...agak lambat gak lah aku sampai rumah.....dah dekat2 nak maghrib.  Arwah mak aku lak tak de kat rumah  pergi  ke KL. Sekali tu aku tgk kat tingkap rumah aku, nampak lah kucing aku mcm main2 dgn satu benda.  Aku dok perati je lah apa yg dimainkan, sbb aku ni memang penakut kat ular......jadi aku takut lah benda yg dimain kan itu ular. Perati punya perati, rupanya memang ular dlam  rumah aku....

Punya lah aku menggelabah, nasib baik aku tak masuk kedalam rumah. Dah naik takut satu macam bila ingat rumah aku yg tak ada orang tu dimasuki ular. Bila aku perati sekali lagi nampak cam ular tu dah mati. Aku tak  masuk kedalm....sampailah adik aku balik dari keje . Bila kita orang masuk kedalam,  tgk2 ularnya tak ada. Puas adik aku cari merata tempat tapi tak jumpa...mlm tu gak aku tido pasang lampu.  Aku fikir balik , rasanya yg aku nampak tu ular, tapi mana perginya???..tak kan aku salah pandang kot?......nak kata tali, tapi tak de tali kat situ...

Lagi satu , dulu aku tgk satu  cerita tamil, pasal ular jelmaan ni....konon2nya ular ni kalau bunuh laki dia, bini dia tuntut bela.... ada ke cerita camtu??

Follow Us
Originally posted by Kimmy at 4-8-2006 05:13 PM
aku ingat suatu masa dulu, aku balik dari keje...agak lambat gak lah aku sampai rumah.....dah dekat2 nak maghrib.  Arwah mak aku lak tak de kat rumah  pergi  ke KL. Sekali tu aku tgk kat tingkap ru ...

tu bkn ular jelmaan laaa.... tu jenis ular namenye .. ular tedung selar ... ular tedung selar mmg pendendam ... klau ko bunuh pasangan nye mmg dier akan cari ko .... dier mmg cam tu... ular tedung ni bese bergerak berpasangan(klau ader pasangan)... info pasal ular... klau terjumpa ke teserempak ker ... klau leh pegi sejauh2 nye becoz ular ni akan patuk jer .... tak mcm ular lain klau ular lain tau ade manusia dier akan lari .. ular tedung selar ni dier jahat skit ..pastu besau lak tu ....

satu pasal anjing ni ... klau jumper anjing hitam dan ade tanda putih diatas mata... pegi jauh2 tau sbb ditakuti anjing tu ader laa jelmaan syaitan ..... ni aku dgr dr org ckp laa tp tak tau laa kebenarannyer

another info :
klau ular/harimau/kucing atau binatang lain besenye ..... ade lah jin ...especially ular sbb ular ni dikatakan salah tu permainan jin

klau anjing hitam/babi ...... besenye ade lah jelmaan syaitan ....

so far that;s what i know .....

dlu penah tjadi kt umah aku ...
aku bru balik dr kolej , aku nmpk ular kt garaj kete ...
pahtu aku amik air pns , siram trus mglupur die lari ,
tp kan , aku dh pukul doo time tu n aku campak dlm longkang ....
dlm stgh jam pahtu , aku lepak mkn jap mandi ,
n bende yg aku x  sangke dtg balik ,
ular td sebijik yg aku bunuh , ade dlm bilik abg aku ..
time tu Tuhan je la tau aku cuak gile ..
aku panggil pakcik jiran aku , die bunuh smbil bace2 ayat , die siram air pns n pukul kpale jek ...
2 ari aku demam pns pahtu , tkjut punye psl ....
kire arituh 2 ekor ular dlm kwsn uma aku ....
tatot gile wooooo

Reply #7 fish_o7's post

oooh..ular tedung selar...tak de lah aku nak terserempak dgn apa2 jenis ular pun.......lagi 2 lak ular tedung....beribu batu aku lari..

masa aku kecik2 dulu ular selalu masuk rumah.  blkg umah kelapa sawit so mungkin byk lah spesis ular.  tp yg jadik musykil, ular tu masuk terus menuju ke bilik dan masuk bwh katil.  bwh katil tak de apa2.  mmg pasti lah ular tu masuk bwh katil bila nak halau tgk2 dah tak de.  selalu yg masuk tu ular kaler itam saiz mcm2.  biasanya kalo jumpa pun bpk aku tak bunuh.  dia just tabur garam kat ular tu, then ular tu tak leh gi mana2 mcm terkurung la gitu.  pastu bpk aku amek guna kayu buang jauh2, siap kabo kat ular tu, jgn masuk lagi dlm rumah.

tp tu lah kalo dah blkg rumah sawit, kengkadang scorpion pun masuk gak.  lebih teruk time kera mengganas.  nak gi blkg rumah pun takut. tp tu semua dulu skrg idak lagi.

kalau belalang pelesit masuk dalam rumah pada malam jumaat....cepat-cepat tangkap pukul dengan penyapu lidi sampai kojol pastu ludahkan serta sebut pergi balik rumah tuan kau.....cfu biasa tengok nenek cfu buat camtu....ada sape-sape pernah dengau perkara camni?

Originally posted by cfu at 5-8-2006 07:11 PM
kalau belalang pelesit masuk dalam rumah pada malam jumaat....cepat-cepat tangkap pukul dengan penyapu lidi sampai kojol pastu ludahkan serta sebut pergi balik rumah tuan kau.....cfu biasa tengok n ...

dah kojol camne dia nak balik?......:bgrin:

mcm mane rupe belalang pelesit?

rupa paras belalang pelesit serupa belalang daun kaler hijau....cuma bezanya kat kolarnya kaler merah....jgn engko dah  lanyak belalangtu baru sampai kojol baru nak nengok kaler kolarnya.....naya punya kes...belalang pelesit bertandang hanya pada malam jumaat aje.....he he he he

tgk pelesit jer...dah buat aku takut satu mcm..dgr ade orang santau gune pelesit.....

dulu masa aku umur doblas tahun aku dgn 4 org sepupu jalan2 dikawasan kampung nenek aku waktu tu nak dekat maghrib,tiba2 aku perasan ada benda putih mcm bergerak arah kami aku sound la cousin2 aku,bila kami perhati betul2 rupa2nya ular tedung tapi yg lebih mengejutkan ular tu bukan putih tapi transparent a.k.a lutsinar huhuhuhu terkejut gila kami sampai terpaku,kebetulan azan maghrib berkumandang ular tu perlahan2 hilang depan mata kami huhuhuhuhu satu kejadian ghaib yg aku dan sepupu2 masih ingat sampai sekarang

apa-apa menatang pun kalau kita terserempak lagi mencurigakan terutamana dalam hutan atau kawasan sunyi....perhatikan matanya....kalau berkelip2 mcm mata manusia.....jangan tunggu.....blah..kerana menatangtu adalah jelmaan syaitan......kawan cfu biasa alami semasa membersih kawasan hutan bertemu dgn ular sawa yg besar...tengah ambil kayu nak halau..............  tiba2 ghaib!...sebabtu kita biasa terbaca pemburu tertembak kawan yg di sangkakan kijang!....

eiii, ya ampun
takutnya
esp kalau ular
aku tgk ular lam tv pun separuh pengsan
gambar kat papaer dan majalah pun tak leh tgk
mearung aku baling majalah tue

mintak2 la dijauhkan dari perkara2 ini

rasa takut kat ular sampai  mcmtu takleh dibiorkan.....kira sampai separuh pengsan dah masuk peringkat separuh kritikal.....orang jumpa ular lari ni jumpa ular pengsan pulak....petua cfu kpd taktauler utk menghilangkan rasa takut ini cuba pegang dan bermain2 dgn ular getah nescaya lama2 hilanglah perasaan takut tuu