CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yays

Bini yang pemalas

aku time hangin rajin memasak, bersungguh-sungguh memasak siap stok banyak nak agih kat family, opis dengan jiran bagai.. nak taknak laki wa kena la tolong kemas, basuh pinggan..

macam semalam, aku buat 10 bijik kek dengan beratus muffin untuk raya.. sepanjang dia basuh pinggan tuh - dengan seriousnya dia membebel-bebel sambil menekankan betapa pentingnya ada maid kat umah.. wakaka! baru dia tau penat mengemas macamana...

Reply #221 yays's post

aiseh...rugi la gua tak jadi jiran lu atau ofismate lu...kalau tak sure selalu dapat makan free....

Originally posted by cantthinkofany at 12-10-2007 09:36 AM
aiseh...rugi la gua tak jadi jiran lu atau ofismate lu...kalau tak sure selalu dapat makan free....

tu ar pasal cant..

ni ha ada lima nam parcel lagi belen, opismate aku ramai dah berangkut pulang ler..

Reply #223 yays's post

hai....beruntung la pak guard and amah cleaner kat ofis lu....

Originally posted by yela at 9-10-2007 07:07 PM
tak pe la aji...u tak respect pun tak pe kat we all yg ada bibik ni. i lak tak respect yg hb tak mo amik maid for wife dorang yg kerja penuh masa, anak ramai, aps tu expect wife jugak buat keja u ...

yela...orang lelaki yang macam ni, bukan hb pada erti kata yang sebenarnya, mereka lebih pada jenis kedekut dan hati kering
memang betul tu...apa yang oshin nampak ada juga jenis lelaki yang macam ni..duit isteri bekerja nak juga tu share
anak2 setahun satu kalau boleh, bini takmo aja dah mula mata nak melilau cari lain
makanan nak sedap2...rumah nak in tip top condition

bang aji ooiiiiiii...ingat kami ni robot ke apa? tak habis2 dengan contoh orang dahulu kala, dah berapa kali oshin kata
nak memberi contoh tu biar lah relevant sikit bang aji ooiii....nanti kang kata lebih cakap oshin tak respect pada orang
yang lebih 'arif'
yang orang perempuan yang pergi sawah/bendang tu semua...ada BEKERJA di office ker bang aji??? kerja di sawah keluarkan keringat jer...kerja kat office mengunakan AKAL....penat tahu dak? kalau your answer is a no then that's it, jangan dok cerita orang ada bibik ni malas lah apa lah..orang dulu2 rajin lah itu lah...tak relevant contoh yang diberi!

memang ada isteri yang selepas ada maid mengambil sikap lepas tanggang terhadap hal ehwal rumah tangga mereka
tapi tak semua nya gitu, ada suami lepas ada maid..maid dia pulak dia dok ngayat...apa nya suami dah...kalau dah berlaku
macam ni pula..TETAP tu nak salahkan para isteri :kant::kant: bosan nya dengan lelaki macamni...macam tak leh nak berfikir
secara jauh dan lebih telus      

[ Last edited by  OsHiN_hOnEy at 12-10-2007 11:01 AM ]

Rate

1

Reply #225 OsHiN_hOnEy's post

relax oshin..org tua2 gitu ler..kalo x citer bab ubi kayu..citer bab sawah bendang..kalo ko citer bab roket...dorg tau dap jek..dorg x tau roket skrg sinonim dgn soyuz...

Follow Us

Reply #225 OsHiN_hOnEy's post

oshin....very practical view la babe.... ...gua likeeeeeeeeeeeeeeeeeee....

laaaaaaaaa...mendap lagi....

letih la...

[ Last edited by  cantthinkofany at 12-10-2007 11:43 AM ]

yg tk bekerja tapi pemalas pon ada.. pagi pergi jumpa kawan petang pegi makan sedap sedap sedangkan laki berhempas pulas cari duit.. maid pon ada 2..

kerjanya tahu buat anak aja.. baru baru ni pon dah disahkan bunting.. sedap lah dia suma maid yg uruskan.. dia tahu mengangkang kt depan TV dok tgk channel Aruna aja..

Originally posted by Dunhill. at 12-10-2007 02:18 PM
yg tk bekerja tapi pemalas pon ada.. pagi pergi jumpa kawan petang pegi makan sedap sedap sedangkan laki berhempas pulas cari duit.. maid pon ada 2..

kerjanya tahu buat anak aja.. baru baru ni ...

bukan ker...the main function of a wife is to do just that...buat anak as a result of meeting the desire of the hubby....yang pi makan and mengangkang depan aruna tu and having a maid to do all the housework...bonuses la bro after all the hard work entertaining the hubby....

Reply #230 cantthinkofany's post

bukan apa, aku cuma kasihan kt laki dia aja kerja sampai lewat malam sedangkan dia sedap sedap aja..  

badan kecik macam lidi pon nk pakai Toyota Fortuner.. muka tk tahu malu.. sib baik laki dia tk banyak ckp dan mampu ..

baru baru ni dia dah gelabah maid dia sorang tu dah nk balik Indon, yg sorang lagikk tu dengarnya nk cabut.. mana taknya.. perangai anak dia macam setan!

Reply #231 Dunhill.'s post

bro betul ker....main contribution to anak perangai tak semengah is due to masa ML tak baca Bismillah....

dah lah rupa paras di bawah par.. pemalas nk mampuss plakk tu..

Reply #232 cantthinkofany's post

ya tepat sekali pandangan anda itu..

Originally posted by Dunhill. at 13-10-2007 12:10 AM
ya tepat sekali pandangan anda itu..

bukan pandangan la bro...gua tanya la...terbukti ker?

Reply #235 cantthinkofany's post

Selain ketentuan oleh Allah.. didikan ibu bapa itu sendiri.. wallahualam..

kalau tak masak baru aku anggap pemalas... sb masak ni wajib wo0o0 nak hidop... yg lain2 kira normal jerr

perempuan di jadikan sebagai teman bagi lelaki

kalo aku balik umah..dari berkebun ubi kayu banyak aku tanam, sebab aku suke cuk ubi masak lemak cecah sambal belacan..aku balik aku nak lepak dengan teman aku..bukan selain teman aku..bibik ke anak ke..kucing meow meow ke !!!

sampai2 pintu teman sambut mesra..tanya ubi dah berpucuk ke banggg? amik ubi aku bawak..dia rebus..hari pun mendung, awan hitam berarak laju kejap lai  hujan lebat lah tu..kene kopi panas tadak gula dengan ubi rebus cicah sambal tumis ngan ikan kering, sambil makan dengan teman aku di beranda, tonton hujan sambil cite2 kehidupan..

bila amalkan selalu jadik akrab.. bila akrab jadik adab , bila beradab naik darjat bila tinggi terlindung ler dari bahaya.

kalo mana2 husband tu rasa isteri dia org tu pemalas...
sebagai lelaki dan ketua kelurga..ini la masa nak menunjukkan skill sebagai pembimbing..sebagai leader...nasihat atau ajar isteri tu supaya jd lebih rajin...
dont tell me  "dah nasihat...dah ajar..tak jalan"...kalo camtu maknanya as husband gagal le menjalankan tanggungjawab sebagai suami...
jd kalo dah org yg sepatutnya membimbing dan mengajar tu pun tak dpt nak jalankan kewajipan dia as ketua keluarga...tak dapat nak mendidik isteri..then how do u expect isteri tu nak jadi isteri yang sempurna ikut acuan kamu...nak isteri jadi rajin..kenala suami pun rajin mengajar isteri tu...
dont tell me "isteri degil..tak dengar cakap...bla...bla.."..sbb kalo kamu ckp isteri kamu cam tu...lagi menunjukkan betapa failnya kamu sebagai suami...

peace...

kalau tanya ustaz, sememangnya suami harus sediakan maid/pembantu utk isteri... sbagai meringankan beban isteri, especially when the husband memang berkemampuan.sbb tu having a maid dalam masyarakat arab satu perkara biasa.  Tugas utama isteri memang melayan suami dan membimbing anak-anak, bukan tukang cuci and kemas...
I ni memang kahwin hampir 15 years pun takda maid...hubby yang taknak sbb katanya takda 'privacy' tapi dia sendiri rajin membantu...especially kemas mengemas...I will do the arrangment and decor but he will always help to maintain (vacuum and mop). Since dia dah sanggup ambil tugas tu,masak dan basuh memang my job.  From bekal anak anak sekolah hinggalah makan minum setiap hari...mesti...sbb bila lagi nak kumpul pahala..kan...hubby tak paksa pun..tapi bila sambil masak tu dapat lah selawat kat makanan yang di masak sambil doa doa sikit supaya sejahtera hidup sekeluarga...
So kalau sayang kat isteri..kena bantu...kesian dah lah sama-sama bekerja...kalau tak nak cari maid kena turun padang jugak sama-sama maintain the house... kalau tak namanya tak sayang bini...  Siapa yang ada anak lelaki...start to teach them to do the housework...sbb mengemas rumah bukan tanggungjawap perempuan jer... sbb itu basic foundation jaga kebersihan...kalau tidak akan ada la..orang orang yang se 'metality' like abang aji kita tu...