CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yays

Bini yang pemalas

somi tak sound aku pemalas... tp mak aku salu sound aku ni pemalas...
:nyorok:

but there are times yg memang memang memang memang aku PEMALASSSSS YG AMATTTT nak buat keje2 rumah...

Mameha This user has been deleted
Saya pernah dengar yg vertical steam iron adalah baik untuk memudahkan d ironing process...siapa yg pernah pakai?

mama_Bella This user has been deleted
Bagi mama pulak.. kalau takat gosok baju bukan pemalas .....
Mama pun jarang gosok baju He..he..he.. baju hubby apa lagi..

janji yang penting terjaga...

kalau tak kemas umah.,tak layan suami.. barulah pemalas gamaknya...

tang tu belum kategori lagi.... eeee

tu arrr..
saya pon penah nampak gak kat kedai
orang orang sama duduk jer
syok betul! rasa nak angkut aje bawak balik

bagi sahira kalu isteri keje xsempat nak iron baju kira ok la..
penat tau balik2 dri keje nak masak lagi, jaga anak lagi..
tp kalu dok umah xbuat keje umah tuh bole la kira malas..
xsempat2 pun kena gak iron baju hubby..
sampai tshirt pun sahira iron, selalu kena bebel ngan hubby..xsuka la ngok kedut2..

Originally posted by Mameha at 8-8-2006 11:39 AM
Saya pernah dengar yg vertical steam iron adalah baik untuk memudahkan d ironing process...siapa yg pernah pakai?

aku memang pakai :bgrin:

mudah memang mudah..  halus siot jer.. tapi leceh coz air tuh kena isi selalu..

yang nih, selalunya, aku wat iron langsir

Follow Us
adryn This user has been deleted
mujur lahh...my hubby pakai jeans n t shirt jerk..
just time nak lipat baju tu lah tahap kritikal punyer malas tapi...nak wat camner takder pilihan untuk kesenangan kita gak kan....

takder la sussah nak cari baju...punggah2 i lak jenis tak suka tgok bj dalam nakul...tak lipat...mata nie jahat...asik nak pandang jerk mende tuh...tapi kalau balik keje dah penat...em ken calam jer lah pejam mata tdo...
:kant:

tak iron baju hubby... bini pemalas???  

tak aihhhh... abis tu mcm chole yg tgh temporary xder maid... anak 4 org, yg bongsu baby... chole kerja... anak yg sekolah 2 org (sek. keb & agama, pg ptg)...

iron baju hujung minggu jer... sekali chole iron sekurang2nya  20  pasang baju sekolah anak(tudung dorang lagi)... sbb sorang 10 pasang (kan sekolah 5 hari, pastu pagi & petang)... baju sendiri lagi... tudung sendiri & tudung sekolah anak2 (2 perempuan)

takkan chole dikira bini pemalas kotss... sbb kalau iron baju hubby kena betul2 (takes time) bukan boleh express mcm iron baju sekolah... so, samada antar dobi @ hubby iron sendiri @ chole iron sikit2 kalau ada masa lapang

chole bukan goyang kaki pun kalau x iron baju hubby... melambak lagi keje lain aku buat... masak, cuci/sidai/angkat/lipat baju, sapu/mop lantai, lap habuk, susunatur perabut, jahit baju2 koyak/tetas... belum masuk layan ragam anak2 (esp baby) +hubby... mcm2 ada

ermmm.... bini pemalas ke aku ni.... tak aihhhhh... tak cukup nafas lagi ada laaaaaaaaaa

Originally posted by yays at 7-8-2006 02:46 PM
hehehs!

Tu arr, nak tau gak pemalas ke tidak. Selalunya kalo nak buat kerja rumah, hubby ajak bergolek2 - kalo dia tengok tv, kena tengok sekali, kalo dia baca paper- dia nak saya dok sekali. Na ...

yays
bagi lily takat x iron baju laki x boleh lah panggil pemalas, lainlah kalau banyak bende taknak buat baru bleh panggil pemalas.
cam lily jarang sgt iron baju dia coz dia x pakai uniform, kecuali kalau dia na p temuduga tender or etc baru lily gosok. kalau takat biasa2 tu dia gosok sendiri je sbb dia tau byk lagi keje lain bini dia nak buat. lily pun suka jugak bertempek ngan hubby kalau dia duk lepak2 tp make sure keje2 yg kritikal siapkan dulu. keje2 sampingan tu abaikan ajer dulu hinggan betul2 ada masa.

Originally posted by sahira at 8-8-2006 12:24 PM
bagi sahira kalu isteri keje xsempat nak iron baju kira ok la..
penat tau balik2 dri keje nak masak lagi, jaga anak lagi..
tp kalu dok umah xbuat keje umah tuh bole la kira malas..
xsempat2 pun  ...

sahira, kalau aku kena bebel padahal aku da iron baju dia, mmg nak kena taram r ngna aku....

kalau dia bebel jek, cecepat aku cakap....lain kali buat sendiri!!:geram:

aku lebih suka basuh toilet dr iron baju! aku sorry la nak gosok baju my husband unless dia mintak tolong sbb dia dah lambat nak pi keje. time ni la aku tolong iron or time nak pegi mana2, dia tak sempat iron his clothes, aku tolong.. BUT as long as aku tak tgk dia iron tak pe.. tapi kalau aku tgk dia iron baju or seluar keje,.. aku volunteer to iron sbb dia iron tak lawa! hahah.. mmg aku malas iron tapi aku iron lawa2..

but pemalas ke aku just because i don't iron his clothes? well,.. i cook almost everyday,.. i  clean the kitchen  after i cook, i clean the bathroom 2x a week,.. kemas rumah, do the laundry bla bla bla..  pemalas ke aku?

kdg2 bukan i tak nak iron his clothes tapi selagi dia boleh buat sendiri aku biar je.. tak yah 'lemak' sgt! basuh pinggan sebijik & cwn lepas minum pun malas.. so biar je dia iron sendiri! breakfast pun pandai2 la buat sendiri.. weekend je i buat pancakes or buat mushroom soup.

spidernfly This user has been deleted
Originally posted by muslyn at 8-8-2006 08:46 PM
aku lebih suka basuh toilet dr iron baju! aku sorry la nak gosok baju my husband unless dia mintak tolong sbb dia dah lambat nak pi keje. time ni la aku tolong iron or time nak pegi mana2, dia tak  ...

ekekekeke.... i usually iron my hubby's clothes on sundays lepas we come back from picnic at the park

my hubby comes home everyday for lunch. its a kemestian for us to have all 3 meals together. thus this means... i kena la prepare & masak for the meals.

in the mornings... selalu my time is packed with my boys. i take them out to the park, attend playgroups, mums group, swimming etc. in betweens tu boleh la basuh-basuh the bathrooms & wc

it has oso been 3 months since my washer rosak thus i kena handwash all our clothes... & during winter means all clothes are thick.

weekends are filled with picnics, shopping & just taking our boys out again. masa ni jugak i will vacumm the whole house (yup... my house fully carpeted) & mop the dining & kitchen area. iron baju, lipat baju, susun baju,

so i dont think i dlm category malas kot

mimpi memang iron baju hubby.. semuanya siap dah gosok dalam almari tak kiralah yg bergantung
atau yg berlipat.. kalau baju kerja memang semuanya dah siap bergantung.. selalunya
lepas baju yg mimpi basuh dah kering terus iron then gantung atau lipat tak tunggu longgok2.

kalau suami mimpi pakai t-shirt tak bergosok selain dari duduk rumah memang mimpi suruh buka
tak bagi dia pakai tak kiralah dia nak keluar jumpa kawan kejap ke janji dia keluar dari rumah..
kadang2 dia ckp alah kejap je mimpi tak kira buka jugak..mimpi tak sukalah tgk org pakai baju tak bergosok..

ingat lagi dulu sebelum kahwin adik perempuan mimpi ni memang jenis selamba
keluar tak pakai yg bergosok mimpi suruh buka pastu sanggup gosokkan.
mimpi kalau gosok baju kalau seluar slek lelaki memang tajam boleh luka jari..
takde 2 line punya mesti 1 line.. adik mimpi gelar mimpi desperate housewife ala salah seorg
pelakon tu yg suka perfect je.. ekekekekee tapi memang pun semuanya mesti nak kemas.

sofia selalu iron  baju hubby tapi tu la ada masanya malas gak nak iron baju, bukan baju hubby je, baju sofia pun sama.
kdg2 bukan tak nak iron, tak sempat nak iron... my hubby dulu taknak iron baju dia kalau sofia tak sempat tapi sekarang, tengok dia boleh gak iron baju tapi baju dia je la...baju sofia tak diiron pun, walaupun masa tu sofia demam. dia iron  baju dia je...
dulu, dia marah2 kat sofia gak sebab tak iron baju dia sebab masa sekolah dulu pun, walau dah sekolah menengah, dia tak iron baju pun, mak dia yang buat semua, sebab tu hubby tak pandai nak iron baju2 dia...

ahaha, love time malas dtg..satu bende yg paling malas..malas lipat baju..simpan sampai tinggi bukit..sekali rajin dtg..stgh ari ngadap lipat baju..
dulu hb rajin tolong ..tp sekarang hb pon tukang pandang jek  longgokan baju tuh makin lama makin meninggi ...huhuhu..:geram:

apa bole buat ..sendirilah kene turunkan ketinggian bukit tuh, kalau tak alamat semak la rumah ngan baju2 tak berlipat..
:kant:

Originally posted by Nikai at 8-8-2006 10:40 AM

:setuju::setuju: jangan lupa pm aku sekali kalau jumpa mesin tu

wakakaka... :lol :lol

spidernfly This user has been deleted
Originally posted by lovewife at 9-8-2006 10:57 AM
ahaha, love time malas dtg..satu bende yg paling malas..malas lipat baju..simpan sampai tinggi bukit..sekali rajin dtg..stgh ari ngadap lipat baju..
dulu hb rajin tolong ..tp sekarang hb pon tukan ...

i pun tak suka lipat baju. mcm liat sgt nak lipat baju. tu la last on my chores if nak di buat.....

my hubby selalu offer nak tolong...tapi cara dia lipat baju sungguh tak lawa in my eyes.

aku pon malas lipat kain baju...
memang baju kat umah tu aku longkok je...
hahahahha...

dulu2 masa belom ade anak mmg aku lipat baju tip top...angkat baju je terus lipat...
tp  lepas beranak dua dapat penyakit malas lipat baju... lagikpon kalo aku lipat nanti anak2 aku yg dua org tu dtg lipat balik baju yang aku dah lipat... sudahnya laki aku kate kalo nak lipat tunggu diorang tido, kalo tak buat penat lipat je... masalahnye nak tunggu diorang tido berjanggutlerr... sudahnye dgn mamanye sekali tido sampai ke pagi...

cakap pasal iron teringat maser aku g umah abang aku...maser tu dier baru 3 bulan kawen kot.dorg maser tu baru pindah umah baru la kan...maser tgh lepak2 tu abang aku datang bawak bj keje pastu dier capai iron...aku pandang pelik jer...dier gosok baju sendiri :hmm:

padahal dulu maser bujang tak penah nyer dier nak buat sendiri...sumer aku yg buat..terus aku geram ngan kak ipar aku tu..maser tu dlm ati aku kater pemalas nyer bini dier...sian abang aku :geram:

tapi now...baru aku faham...memg patut pun dier iron bj sendiri...malas sgt dulu :nerd:

Originally posted by yen_mamayen at 9-8-2006 09:37 AM
aku pon malas lipat kain baju...
memang baju kat umah tu aku longkok je...
hahahahha...

samo la deng...kdg2 sampai penuh satu katil dengan baju..
seminggu punya simpanan..:nyorok:

[ Last edited by  awan at 9-8-2006 09:55 AM ]