CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: island_insane

[MERGED]Kisah Seram di LRT/ERL/Monorel/Komuter

Originally posted by island_insane at 9-8-2006 15:18
Siapa ada cerita seram berkaitan LRT terutamanya Putra LRT ... tak kisah la pengalaman yg pernah korang sendiri alami sendiri atau cerita seram mengenar LRT yg pernah korang dengar ...

Aku set ...

ai x pernah naik LRT tp terngin nk naik pernah denga cerita seram tp cerita ni dh lame

Reply #141 srisaujana's post

x pernah naik? ko kat mana?

ari2 naik lrt..paling pening kalu ada mat bangla or mat itam..mau pengsan sbb bau2an yg menusuk kalbu itu..naik lrt ni cepat sampai..dari kerinchi ke tmn bahagia dalam 10 mnt aje..jimat masa dan tenaga..

baru2 ni anak jiran akak balik keje agak lewat sket..dlm kol 11 malam dia smpai kat stesen lrt tmn bahagia...masa dia turun nak tunggu teksi..tetiba jer ada org pukul belakang kepala dia...berpinau lah budak tu..berdarah kepala dia..rupenye dah kene rompak...dgn kepala berdarah2 dia tahan ler keter tepi jalan tu...sekor umat tak berenti...last2 dia jalan kaki..nak call umah henpon tak de..lebih kurang 30 minit baru sampai ke ss 5 kJ...nangeh2 mak dia..terus antau gi sepital PPUM...hantu kepala itam ni lagi dasat dri 'hantu2' yg sebenaunye...ati2 ler kalu balik dah lewat2 malam tuu...

Originally posted by Maxx at 19-3-2009 13:01
x pernah naik? ko kat mana?

JB

uiksssssss..... seramnyer......

Hantu yang naik LRT tu...dah penat terbang sana-sini..dia letih kot...

Follow Us
aku ade pengalaman naik LRT ni..Putra LRT la.. Aku xpasti ape yg aku alami ni, misteri or kebetulan..Aku share je la ek.

Mcm ni kisah nye, aku naik LRT dr Pasar Seni nk ke Kg Baru.. Mase aku aku bru blk antar kawan aku kt CM tu..die nk naik bas kt situ.. Masa pegi aku naik LRT ngan die.. So balik tu aku balik sorang la.. Mlm blum lewat lg, dlm kul 9 lbh je baru.. Aku naik tren kt station Pasar Seni.. Dlm gerabak time tu xramai org..aku duk kt gerabak depan sblah pintu.. sederet tmpt duduk aku ade sorang lelaki bangla rsnye duk kt dpn skali memandang ke cermin.. Nk menikmati pemandangan spnjg perjalanan la kot.. depan aku ade satu couple, dua2 dh terlelap.. so kt grabak dpn tu ade 4 org la.. gerabak blh blkg ade la ramai gk..

Smp kt station Dang Wangi, tren berenti.. xde org turun or naik.. lps beberapa ketika, pintu tren tutup la..bru sparuh nk tertutup, tetibe mcm ade org halang pintu tu dr tertutup.. Tp xde pn org kluar or masuk.. Mamat bangla tu pn perasaan benda tu..aku dpt rase ade mcm angin masuk tp aku tak pikir ape2 yg misteri pn time tu.. Aku just bajet tu mechanical error je.. so, aku buat bodoh je la..

smp kt kg baru aku citer kt member aku yg keje kt 7e(aku sggh 7e jap time tu).. die pn citer la yg kt LRT Kg Baru ngan dang Wangi tu mmg keras skit..mcm2 benda misteri penah jd kt situ.. Die ade ckp laluan LRT Kg Baru tu dibina dibwh kawsn perkuburan.. So, lps dgr citer die tu aku terpikir maybe 'benda' tu naik kt station tu.. Huhu..

Rate

1

Reply #129 aiennadia182's post

Tu memang P. Ramlee...dia tak mati sebab dia immortal...kira dia highlander la...dan dia sebahagian daripada 'kami'

Originally posted by ashna at 10-8-2006 11:48

takkan nye...kalau mampus pun sbb kena kejutan electric..that train tu ada sensor...ia akan berenti bila ada obstruct kat depan.
kalau tak kena kejutan electric pun kau cedera dan memalukan di ...

adehhh...sakit prot aku tgelak..imagine si pnerjun bangun smula lepas terjun...niat nk mati tp nyawa liat...mmg knfem malu...hehe

Ni citer pasal laki kawan aku..
keje technician dgn satu kampeni henpon operator...so, dia kena pasang tranceiver kat terowong2 yang lrt lalu ni.
Nak pasang, kenala pasang mlm2 kan..lepas habis operating hour lrt la...pasang siang2 kang kena langgar dgn lrt plak.Dah jadi citer lain plak.  
Dia kata, kalau pasang tu, selalula nampak mcm2 rupa lalu lalang situ..yang terbang, yang main cak2, yang jalan slo mo..
tapi dia wat tak tau jer...malas nak tegur..tengok pun dgn ekor mata..baca gak ayat2 apa2 yang patut..mintak dilindungi dari kena kacau or ikut...
tapi sbb dah biasa, takdela dia gabra sangat..lagipun ramai gak kawan2 yang ada sekali .

Kalau akula, mau dah terkejung kat situ gak..

Rate

1

yg kes chinese bunuh diri kat lrt tu aku penah tengok tapi lupa lak kat mana aku letak tah.....
mmg seriau weh.....

huhhuhuhuh..aku slalu nek lrt tp xde pape pun..ngeri jer bace citer2 org len

Balas #37 ashna\ catat

yer..pakcik aku keje build railway & highway..dia mmg kata landasan lrt putra ni sensitif..even klu ada burung jatuh pun atau objek besar dia ada sensor yg akan stop..

aku rasa klu star logikla sbb ada driver..but for putra i dont think so

aku ni takdela kisah seram..cuma aku penah alami kejadian real depan mata masa tahun 2001/2002 dkt stesen lrt mana tak ingat dah...masa tu aku kuar..tiba2 ada sorang mamat ni ragut sorang akak ni..pastuh org dah bising suh kejar..pastuh dia tak tau nak lari kat mana..last2 dia lompat atas landasan tuh..pastu konpem la dia mati keras sbb kene short dgn beratus2 volt karan..

akhirnye, mati dlm kekufuran..

Rate

1

selama aku naik lrt..tak penah lak jumpa atau kena apa2.. nasib baik ler...... cuma tiap kali lalu kat dalam terowong tuh.. tetiba je rasa seram giler... naper ntah... bulu roma tetiba jer naik sendiri....

x nah lak naik lrt jmpe bnda bkn2...slalunye naik siang ari la..he90...mlm tkut..cuz rmai yang ckap lrt mlm2 nie rmai yang tsrmpak ngan mahluk2 halus..

Yg aku seram tu bila lalu kat terowong bwh tanah tu...pjg lak tu...ada sekali tu tren benti sendrik lama tu... berpeluh2 org kat dalam tu...kalo la tertimbus sesia jerk...lg satu korang pernah rasa ta ...
kacang^soya Post at 10/8/2006 11:00

umah aunty nia kat area jelatek..tp x nah alami pape la..lgpn jrang naik putra..slalu naik kTM & star jea..

xpnah lg jmpa stkat ni...mtak2 xla...dh slalu gak naik lrt ni

Post Last Edit by Santeira at 11-11-2009 16:08

sy slalu naik komuter dr smbn tren 1st kul 5.30...rase serem sejuk psl org ckp kat c2 ade kes org bunuh diri...
tp bt xtau jerk pasal dah bese..

aku ni takdela kisah seram..cuma aku penah alami kejadian real depan mata masa tahun 2001/2002 dkt stesen lrt mana tak ingat dah...masa tu aku kuar..tiba2 ada sorang mamat ni ragut sorang akak ni..pas ...
fatt Post at 18-5-2009 19:54

putra lrt cm tu kan? kalo x silap aku la

btw, stesen sri rampai dh bukak ker?