CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: island_insane

[MERGED]Kisah Seram di LRT/ERL/Monorel/Komuter

my hubby dulu keje ngan rapidkl arah Kelana Jaya... everytime dia pesan .. masuk lrt tu bg salam dlm hati .. insya-allah tak de apa2 yg pelik nampak kat mata...
so happen 1 day i naik lupa nak bg salam coz kelam kabut tren dah standby kat ampang park.. lupa nk bagi salam. then masa nak turun kat masjid jamek.. aku kene cubit ngan satu passenger india .. dia kata aku degil n lupa pesanan! aku mula nak marah.. nak kejar tp minah india tu dah ilang... citer kat hubby.. so simple dia tanya .. bg salam ke tak? tekedu

Rate

1

Reply 393# artgeex

Dok bace2 tebayang lak lrt rempit.. hahaha.. tgh buat skil kot.. seb baik tak boleh wheelie.. mau sakit jantung terus anda.. hahaha..

lama dah aku tak naik putra, dulu masa keje lu selalu gak selalu gak kena naik train yg last-last, k ...
batu_bergolek Post at 9-8-2006 21:32

yakin ke p.ramlee??

Entah2 musly ramlee yg uols tgk tu

tiap kali kalo naik lrt n turun stesen gombak ke, wangsa maju event dah pukul 11 malam lebih rs cam happening je. nak2 mlm yg esoknya adalah hari cuti.

suasana keangkeran tu x terasa langsung da...

rasanya dah tak ada dah kisah seram... mungkin tahun 90an...berlaku...

GRINDSAKHTANIC posted on 29-9-2007 03:34 AM
tapi memang aku akui banyak hantu kat lrt.....yang tengah lalok ada....yang tak malu peluk sana sini ...

hantu2 jenis ni ada jisim..bukan setakat kat dalam lrt, kat taman ada,kat dataran ada,bawah pokok..kalau kita campak kasut tumit, kasut tu melantun balik,tu hantu jenis kepala hitam muka tembok..kalau tembus, emm ..hantu betol la tu.

Follow Us
Selalu balik malam lalu dari gombak ke kelana jaya pun dah takde ape dah...cume kurang orang aje...best juga..senang aku nak tido

sekarang dah tak ada lagi.....

bulan lepas kat LRT sg besi
kejadian dalam pukul 11 pagi
sangat misteri
masa tu ramai dalam gerabak...tetiba aku terperasan...aku ada bau busuk..pekat
haram jadah mana yg kentut...puiiii
hahahaha

sangat misteri sebab aku tgk muka sorg2 semua buat muka x bersalah

Aku buat strengthening structure bawah KL Sentral. Masa tu wat keje pukul 2 pagi. Ngah sebok dok tgk bangla2 balut pier (tiang besar) tepi rel ketapi, ada sekor mamat nih datang bejalan kat platform (pelik kol 2 pagi ada orang lagi?). Dia lalu tempat kitorang buat keje then sampai hujung sikit dalam 10m dari tmpat aku, kitorang nampak dia terjatuh kat bawah platform. Kitorang pon lari la kat dia nak tolong... Sampai je kat situ, dia suda ilang daaaaa.....

Rate

1

d_rynna posted on 21-12-2012 09:22 PM
Aku buat strengthening structure bawah KL Sentral. Masa tu wat keje pukul 2 pagi. Ngah sebok dok tgk ...

muka dia mcm bangla gak ke.. bau ketiak x?

ade dengar cerita .. perempuan ni nk balik dari seremban nk ke kl..naik ktm.dia naik last train. jadi x ramai orang yg adaadakan beberapa kerat je.. dia naik last coach tp knp la perempuan ni berani duduk dekat belakang sekali..last coach pulak tu..# mungkin dia nk tidur tak mau org lain dgr dia dengkur kot # jadi perempuan tu pandang ke luar tingkap..dia dgr orang berjalan ke arah dia..makin lama makin dekat..perempuan tu ingt orang yang check tiket tu..tiba2 bunyi tapak kaki tu berhenti. cepat2 perempuan tu cari tiket. bila nak bagi tiket tu utk hulurkan, mata perempuan ni x pandang lg ke atas.. tapi x de sape yang amek tiket yg dia hulur tu. dia pandang je atas....tengok x de sesiapa..perempuan ni dah cuak. nak kata orang tu patah balik, tak dengar pulak tapak kaki, dia tercari2 susuk tubuh manusia dia situ. dia sedapkan hati dia konon orang ketot duduk depan, sbb tu x nampak.. dia senyum sendiri..dia bangun dan lihat di hadapan kerusi...berderau darah dia sebab tiada sesiapa di situ.. perempuan tu cepat2 ambil beg dia..belom sempat dia beredar, tiba-tiba terdengar orang ketuk luar cermin..tuk! tuk! tuk! perempuan tu beranikan diari meihat cermin.. alangkah terperanjatnya dia yang dilihatnya kepala  tanpa badan tersengih menampakkan giginya sambil melekapkan mukanya di cermin itu..perempuan tu terus lari dan duduk di tempat yg ada orang.. pucat muka perempaun tu..

#zaman sekarang last train pn ramai orang..indon, nepal, bangla, myanmar balik umah lepas shift malam...

Rate

1

mr_mrs_smith posted on 20-8-2006 03:24 PM
kite lak lagiik seram...mase tu naik ai sabtu..crowded giler...tibe tibe ade bau ketiak foreigner tu ...

hahaha.. pengalaman lebih kurang sama.. ai naik lrt nk pergi jomheboh berhimpit mcm sardin, sekali keluar bau yg amat tidak menyenangkan, sampai satu station semua org keluar terus n saling berpandangan 1samalain.. tatau nk salahkan sape punya bau kentut tersebut...

tak pernah pulak ada pengalaman mcm gini rupa...

mizzriena posted on 2-2-2013 03:15 PM
hahaha.. pengalaman lebih kurang sama.. ai naik lrt nk pergi jomheboh berhimpit mcm sardin, sekali ...

ai yg kentut kot???
kentut ni, selalu foreigner je..selamba je kentut senyap2.. kebanyakan yang slalu kentut ni adalah bangla. bagi aku, dalam banyak2 foreigner dekat malaysia ni, yang paling pengotor dan kurang ajar adalah bangla!
ade sekali, ade makcik ni nak naik ktm, bawak anak dia. sebagai seorang ibu mesti la bagi anak dia naik dulu kan? pastu selamba je bangla haprak ni tolak budak tu sampai terjatuh bangla tu takot pintu tertutup. budak tu adakan 3-4 tahun. masuk je dalam ktm semua orang pandang  bangla haprak. jujurnya mulut aku ni main lepas je cakap. jadi aku hanjing bangla tu sebab bangla tu boleh nak rebut kerusi dengan aku. semua bangla mcm tu. pergi midvalley, dah tau aku jalan kat depan, jadi bagi lah laluan, ni aku pulak yg kena ke tepi. bila aku dah beralih, dia langgar bahu aku pastu dengan x ada mintak maaf terus blah. tapi bagus, sebab kena tahan dgn polis masa nak naik ktm mid valley

af_mania posted on 1-5-2012 09:07 PM
yakin ke p.ramlee??

Entah2 musly ramlee yg uols tgk tu

musly ramlee???hahahahaha
cerita nampak p ramlee kat landasan tengah baca surat khabar dah lama dah aku rasa. mulut ke mulut bertukar2 dia punya jalan cerita. yg penting, dia sendiri jumpa, tak pun kawan dia yang jumpa. banyak uols kwn dia..kalau boleh 1 malaysia ni kwn dia yg jumpa p ramlee tu.

UnicornBerapi posted on 20-10-2007 06:41 AM
yang misterinya.. apasal diorang bina jugak stesen kat sri rampai tu kalau dah tau dekat dgn wangsa  ...

ni namanyer perancangan bijak... tgk skrg ada kondo... ada wangsawalk... org leh naik lrt jer... ramai gak org yg naik kat station tu...

mizzriena posted on 2-2-2013 07:15 AM
hahaha.. pengalaman lebih kurang sama.. ai naik lrt nk pergi jomheboh berhimpit mcm sardin, sekali ...

LRT ni pagi2 je wangi sket..time blk keja,petang tu..mak aiii azab sgt.mcm2 bau

cerita seram aku adalah beli tiket lrt tapi
naik monorel. yang seramnya masa turun
nak keluar kat laluan tak lepas sebab tiket
tak di terima tepaksa la akumelompat keluar.
selamba jek. pekerja tiket tekejut nyaris dia tak kojol
kat situ jugak

nak cerite pengalaman kezen bumi naik lrt dr kg baru nk pi klcc. diorang pi 3 beradik & bwk skali anak buah bumi yg mase tu umur 3 @ 4 thn. pi kul 8 mlm. nk tgk wayang katanya. mase kt stesen kg baru tu anak buah bumi tetiba ckp ngan kezen bumi "eh eh...... byk nya hantu kat sini".... Huhuhu... tak taw la kalo anak buah tu nampak betul2 @ saje2 nak takut2 kan mak cik2 dier.