CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: misery

Emak aku GILA!

Close [Copy link]
quota:
"Tapi sejak kebelakangan ni sampai le sekarang, mak aku ngan adik pompuan aku tu dah macam geng baik la pulak... macam member2 aje...isk...boring la pulak..."

***kelakar pulak**

mohon petunjuk dari yang Maha Esa
doa byk2 ....... zikir byk2
yg penting jgn lupa Dia.... hanya Dia sj yg faham ati awak..... bkn org lain......
Dia Maha Pengasih n Penyayang......
mohon pada Dia moga dilembutkan hati mak awak...... sabar byk2..... mmg la senang nak minta awak sabar sedangkan msalah yg blaku hanya awak yg tanggung bukan org lain....
tp hanya itu je yg bleh awak buat hanya bsabar.......

tp baik kalau kedua2 pihak berbincang pasal masalah memasing at least secara tk langsung dpt merapatkan silaturrahim

parent kita ni kekadang memang tak ada hati perut - always cakap aku yg melahirkan kau- tapi dia orang tak sedar kenapa
kita dilahirkan, bukan kita yg nak dilahirkan diaorang yg .. tapi... kalau cakap banyak2 salah pulak dengan hukum hakamnya.
nanti keluarlah hadis ini hadis itu- tapi bila parent kita kata ini itu kat kita, tak fikir pulak pasal hadis dan pelbagainya.
d best if ada peluang keluar rumah dan jenguk mereka sekali-kali- tapi if tak hulur duit jangan balik kena maki hamun le.
mereka akan cakap tak kenang budi, penat menjaga dan macam2 lah.so jawap dosa tak jawab makan hati.
Dalam perkara ini parent lah yg sepatutnya dihukum. wallahwaalam.

supercharger18 This user has been deleted
wah,brapa panjang da.......

Originally posted by errynn at 11-1-2007 05:18 PM
ermm giallah kalau anak aku mcm nie?
kechik kechik aku dah picit bg mati penat aku lahirkan dia sakit 24 jam mcm nak mati dah besar melawan....
isk isk budak zaman skang.......

Saper yang tak pernah rasa, mmg tak tahu macamana frustnya bila emak sendiri yang kita harapkan sbgi tempat bermanja tak melayan kita selayaknya...

Honestly aku sangat simpati dengan misery... mmg aku boleh rasakan apa yang dia rasa.... cuma aku rasa tajuk thread ni yang tak sesuai langsung, aku rasa perkataan gila tu too much untuk diberikan kepada orang yang pernah melahirkan kita.  Memang kita pun ada hak utk rasa kecik hati, geram, marah... etc.... I cadangkan misery, you fikirlah apa jua yang your parents buat, biarlah, itu hak dia... kita sebagai anak pun ada tanggungjawab to our parent, that is tanggungjawab untuk menjaga hati mereka, tak kira apa pun yang mereka buat pada kita.  Kalau selalu sakit sbb tinggal sama, then jauhkan diri you jumpa sekali-sekala aje... itu lebih baik dari you memendam rasa dan simpan perasaan marah selalu....

I hope masalah you akan sette.... and you'll find happiness soon...

Follow Us
misery,
u dah kawin kan,
apa kata ko pindah dok ngan somi,
tak mampu sewa umah sewa bilik pu tak pa,
kerjalah apa yg sesuai,
kerja supermarket pu ok janji halal,

Binalah hidup baru ngan somi,
Biarlah susah asal ko tak termasuk group anak d****k*.

Sorilah kalau ko marah,
aku faham perasaan kau,
aku jugak melaluinya, siap diberi gelaran pelbagai,
Dan aku tak pernah lawan balik
Aku cuma menangis sepuas hati,
Sebab macam mana pun, dia IBUKU.

Squirrel faham perasaan misery. Squirrel lalui benda yg sama, skrg ni Squirrel dah abih bljr tgh cari keje, lagilah pulak, memang tak boleh bersua-muka ngan mama. So sekarang Squirrel dok ngan papa Squirrel, sesekali je jumpa mama, tapi kalau jumpa memang gadoh. dah jadi macam anjing ngan kucing. Squirrel pun pening.Sabar ajelah, Kalau jumpa mama, mama pot pet, Squirrel diam aje...buat tak tau..tp memang bengang gler.

actually parents kita manusia biasa jerk
semua org ada barang kesayangan atau anak kesayangan mereka
ermmm parents aku pun mcm tue
dan aku bukanlah anak favourite ayah aku
tp aku akan berikan yg terbaik utk kedua ibu bapa aku
sebab aku tahu satu hari nanti mereka akan sedar kewujudan aku
and masa tue dah tiba....

Originally posted by mr_mrs_smith at 12-8-2006 05:35 PM
jangan salah kan adik di atas sana tuh...

kadang2 salah parent nye...ape sal terlalu kondem anak anak???

anak anak akan rase tertekan, tambah kalo yg mengutuk anak anak tu mak bapak sendiri..

itu la kadang kadang punca anak anak jadi liar..

lepas jadi liar, parents nak salahkan anak lagi...bile jadi tu jadi ni...salah anak jugak.

yg parents ni ape cerita.

P/S:
KALO NAK DIHORMATI, MESTI LA MENGHORMATI..

:setuju: :setuju:

ada member aku dok asik melawan jer laki dia sbb dr kecik dah biasa melawan mak dia...
perangai mak dia lebih kurang la cam mak misery... hasilnya anak jadi suka memberontak...
sifat melawan dah sebati ngan jiwa...

Originally posted by mimzzzy at 13-8-2006 04:05 AM
parents aku lakss.. kalau aku buat salah skit - merajuks sampai tak ada penhujungnya...

kadang2 aku pun ndak merajuks macam tu.. tapi selalu dorang blackmail aku, cakap - dorang kan dah tua..  ...

Parents kita yang dah veteran nie memang suka merajukkan.
Dia yang marah kita,bila kita senyap dan tak jawab dia kata kita dah tak hiraukan
dia.Kelakar betul.
Aku selalu layan je merajuk dia.pujuk le dengan picit2 dia ke,beli makanan kegemaran dia ke..
Kadang2 tu buat bolayan gak.
Jahat nyer aku.Insaf.... lak rasenyer.....

Originally posted by errynn at 21-2-2007 02:47 PM
actually parents kita manusia biasa jerk
semua org ada barang kesayangan atau anak kesayangan mereka
ermmm parents aku pun mcm tue
dan aku bukanlah anak favourite ayah aku
tp aku akan berikan ...

Betul,aku setuju...
Bagi aku lebih baik jadi anak yang paling sayangkan ibu bapanya dari
jadi anak yang paling disayangi ibu bapa.

Sebab bila kita jadi menyayangi kita akan lebih hargai berbanding disayangi sebab
kadang2 kita lupa nak balas kasih sayang tue....

Originally posted by misery at 12-8-2006 02:39 PM
aku tgh MARAH! aku tgh BENCI! aku tgh SAKIT HATI! aku tgh MKN HATI! tp ape pon, yang aku tau aku mmg tgh BENCI!!!!

mak aku ni GILA! mmg jahat untuk seorang anak ckp mak dia gila. tp kalo mmg b ...

sabar... vimash faham ape yang ko rase..

Alaa...rilex la.kunci utama pada masalah ko ni sebenarnya kesabaran dan doa yang tak henti kepada Allah.
Dulu aku pun tak suka bila mak aku banyak komplen, siap dapat gelaran 'Raja Pemalas' lagi. tapi aku pekakkan telinga je. even aku masak dia kata tak sedap, even aku lipat kain dia kata tak betul, even aku vakum umah dia kata membazir elektrik, even aku basuh simen garaj dia kata membazir air.. tapi aku wat dek je. aku wat gak. lama-lama dia pun malas nak tegur2 lagi.
Masa aku dapat dok asrama masa form 1 dulu aku la paling happy sebab akhirnya dapat berjauhan dengan mak aku. masa tu aku cakap dalam hati, aku taknak balik umah lagi. Tapi tak sampai sebulan dok hostel, aku balik umah sebab homesick. aku rindu kat mak aku!
La ni aku la anak harapan mak serba serbi, berbaloi akhirnya kesabaran dan 'kepekakan telinga' aku ni.

"Kita hanya menghargai sesuatu hanya apabila sesuatu itu dah takde lagi"

Sementara mak ko masih hidup, ko wat bakti jela. abaikan la kata2 dia tu. kalau ko melawan, dosa je yang ko dapat. kalau ko sabar, pahala la ganjaran untuk ko.

aku tgh MARAH! aku tgh BENCI! aku tgh SAKIT HATI! aku tgh MKN HATI! tp ape pon, yang aku tau aku mmg tgh BENCI!!!!

mak aku ni GILA! mmg jahat untuk seorang anak ckp mak dia gila. tp kalo mmg b ...

mak-mak ni memang camtu...
jgn dilayan..
iyerkan ajer...

hahaha

kelako bile tgk anak2 memberontak..

saya sayangkan mak...........

alahai..masalahnya tak le besar mana pun...
sebab mak & adik badik suka ikut ko gi jln2 eh...?
tapi, takyah la sampai ko kata mak ko gile....kalau ko tukar tajuk jadi "aku kureng puas hati kat mak aku" pun ada supan sikit...
ko kata mak ko gile...abis ko tu, anak dia jgk kan?nak ke org kata ko anak org gile...???

sori la..ter emo pulak..tapi di usia 21 nak mencecah 22 thn nie tak patut la ko kata mak ko mcm tu..itu mak kandung ko, bkn mak angkat ko tawwww...kalau budak umo 12 thn yg ckp mcm tu, aku maap kan la...

[ Last edited by  disketkosong at 25-2-2007 11:52 AM ]

actually aku pon tgh de problem cmni jgk..

mak aku tu materialistik sgt..bkn la aku nk buka pekung di dada

tp aku rase aku lg terok kot...mak aku sembunyikkan hp aku, aku lansung xleh keluar umah(da 21,lesen pon mak aku xbg amek)..aku mmg hampir2 gile..tp naseb baik aku ade bf aku,die la yg jd tmpt luahan aku,..pnjg cite nye..life journey aku ni dr dulu lg sgt2 complicated.

kdg2 aku da xnk idup..tp bf aku la yg bg smangat ....

aku rase org2 tertekan ni mmg kne bg smangat skit..

smangat2 pon, ari2 aku duk berdepan dgn mak aku,lg sakit jiwa..

akuingat nk further degree sbb aku pon sdar aku dgn mak aku xleh duk serumah....

dulu time kau diploma, aku kat KL,mmg la selisih phm jgk,tp bile jauh mak aku xleh buat perkara yg drastik...

lg la mak aku ni mmg ade kuasa veto..di tambah plak abah aku da meninggal ni,so abg2 n akak aku sume cm hampas!sume nk kipas die dgn mengapi2kan mak aku psl aku dgn bf aku tu..

err...errrrr