CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 19566|Reply: 54

Bola sepak Malaysia:Yang mana dulu?

Sejak akhir2 ni kita selalu dgr orang2 atas FAM komplen bola sepak Malaysia mundur sebab tak dapat sokongan padu dari peminat.Betul ke?

Bagi aku,terus terang aku cakap aku dah tak ikuti liga Malaysia dah 2-3 tahun.Aku x tau apa2 pasal liga Malaysia.Pasukan negeri aku pun aku x kenal.Sebab apa?Sebab bosan!!Main macam budak sekolah!!Kami sebagai penonton (korang pun same aku rase), nak belanja tiket bola pastu spend 2 jam untuk tengok game yang bermutu.Kalu setakat macam budak sekolah buat apa tgk?Buang masa aja.Bnyk lg bende lain boleh buat.

Tapi ini tak bermaksud aku tak patriotik.Aku nak sangat tengok bola Malaysia maju,nak tgk Malaysia main world cup.Cuma rasa macam dah merajuk pun ade.Lantak la nak jadi apa pun.Cuma kalau la bola Malaysia tunjukkan sikit je peningkatan atau at least cuba untuk meningkat, then baru la aku support betul2. Agak2 kalau stadium sentiasa penuh cam EPL pun, bola Malaysia boleh naik ke?Tak tau la aku.

So aku nak tanya korang semua,yang mana satu dulu(macam telur ngan ayam la ni hehe).Please vote!!!Aku x nak bincang pasal sebab2,cuma nak tau yg mana dulu antara 2 diatas.Nak cari sebab2 tu bukan kerja kita, tu kerja orang2 'berkuasa' bola sepak Malaysia.

Majulah Sukan Untuk Negara
Single Polls, Total 21 Users voted
3.85% (2)
96.15% (50)
Your User group have no permission to vote

Rate

1

Reply #1 Flaming Boy's post

yg ko tulis tu sejibik aper yg haku nak tulis.. :geram:

Reply #1 Flaming Boy's post

haku ikut team negri aku jer.....pasni aku x ikut dahhh.....
psl smlm team haku dah outtt....

:lol :lol :lol

Originally posted by epitome at 13-8-2006 02:57 PM
:lol :lol :lol

epitome:ketuk:

Reply #5 tanabe2287's post

haku x quote pong hang nyer post :lol

Follow Us
team bola kat malaysia bukan semua x bagus main ade yg best & berbaloi tgk rata2 player kite ade kebolehan n boleh maju lg anyway sbg fan aku setuju kite x support team Malaysia pasal main hampeh but now we should be unite n together build our national team start dr revolusi FAM sendiri..... tukar r management dah lame sgt duduk kerusi tu...

:pmuka:       :pmuka:     :pmuka:

owen hargreaves contot terbaekkk... die nih dulu maner owang ingurland suker kat die.. kene 'boo' semedang... tapi he never gave up.. give his all in the world cup... and HE WON THE FANS' HEART...

Originally posted by conan at 18-8-2006 12:36 AM
owen hargreaves contot terbaekkk... die nih dulu maner owang ingurland suker kat die.. kene 'boo' semedang... tapi he never gave up.. give his all in the world cup... and HE WON THE FANS' HEART...

betul tu
menangilah hati peminat dengan cara betul
bukan dengan gunakan air liur aja
we want results :setuju:

Originally posted by Flaming Boy at 13-8-2006 01:58 PM
Sejak akhir2 ni kita selalu dgr orang2 atas FAM komplen bola sepak Malaysia mundur sebab tak dapat sokongan padu dari peminat.Betul ke?

Bagi aku,terus terang aku cakap aku dah tak ikuti liga Mal ...

Boleh sepak Malaysia mundur ialah kerana FIKIRAN-FIKIRAN PENGURUSAN FAM MUNDUR....!!  bukan kerana tiada sokongan padu dari peminat....!!

Peminat bola ialah mereka yang celik tentang BOLASEPAK.....
bila myteam lwn msia.... peminat penuh satu stadium..
bila msia lwn brazil, MU... stadium penuh... sapa kata tak bagi sokongan...

realitinya
PEMINAT BOLASEPAK MSIA TAK SOKONG PENGURUSAN FAM SEKARANG!!

bila dah shortlist golongan yang berfikiran 'profesiional' untuk jadi SETIAUSAHA  FAM ... kanapa tak pilih calon-calon tu....
kenapa pilih orang yang tak termasuk dalam temuduga tu!!

PERBUATAN INI SAMA DENGAN MENIPU PEMINAT BOLASEPAK MSIA !!!

aku setuju sangat.........

Bolasepak mundur di Malaysia tiada kaitan dengan sokongan. Sokongan akan ada secara automatik sekiranya mutu permainan meningkat.....

Jangan dengar cakap si Pandir itu.. dia tiada pengetahuan apa apa.....

rasanya FAM harus amek pengurusan dari luar kot n then belajo dari dia orang

PEMAIN BOLA...

penyokong hanyalah faktor kedua....

takkanlah setiap pemain perlu penyokong untuk maju...diorang berdiri atas kaki sape...kaki sendiri ke kaki penyokong...????
.kebolehan diorang adalah bgantung kepada masing2....penyokong hanya beri semangat... bukan beri skill atau teknik....skill atau teknik adalah datang dari pembelajaran sendiri...

penyokong malaysia ni kalo kite tengok memang diorang kuat kutuk msia niiii.....tapi mereka bersebab...masakan pokok bergoyang kalo tiada angin....
tapi kalo korang perasan laaa....kebanyakkan penyokong msia ni walaupun depa kutuk msia tapi bila msia lawan DEPA jugak yang pi....sokongan tidak pernah hilang ...cuma kutuk2 tu adala....kalo main terang2 macam budak sekolah....mestila orang kutuk...

tak caya tengok la.....walaupun pemain2 terbaik tanah air dah lama dilabel main cam bdak skolah, tapi masih ada yang sudi pi stadium.. pakai baju kuning bawak bendera msia....

[ Last edited by  ussopp at 29-8-2006 02:55 AM ]

amirston This user has been deleted
Ala orang Malaysia tak sesuai la main bola peringkat tinggi
kita main badminton dah la. Barulah world class
bolasepak takat syok kat negeri sendiri je sudah la
tak payah la cite cite nak sampai world
:hmm:

Kepada mereka mereka yg "tak faham dengan fungsi FAM" dan "tak pernah menyumbang kepada bolasepak negara", tolong jangan komen apa apa pasal bolasepak tempatan...

Ada kroni preseiden FAM kat sini, nanti kena sound....

:bgrin:

....mangkok tandas mana yg pi pilih "Bola sepak Malaysia mundur sebab penyokong tak support"...........mana ada org yg suka2 nak beli something tapi tak ada quality.....ada ka org beli kheta surong utk buat angkot tanah merah dgn harga rm3-4,000...
....rakyat mesia tak kedekut nak keluarkan duit utk menonton aksi pasukan kebangsaan..tapi tiap2 kali pi tgk kalahhhhhhhh dgn gaya permainan bebudak sekolah.....mcm game bebaru ni...mng dgn skuad U-23 thai dah mula cakap lebeh...sekali kena bungkuis dgn myanmar terus senyap.........
..cuba tgk kelab2 besar mcm real madrid tu..penyokong sabotaj sampai kena tukaq coach n pengerusi....tapi kat mesia...hang kutuk pilah mcm mana pun....yg duk atas kerusi empuk FAM tu tetap duk mcm tu gak...

..kroni yg sama2 berkongsi mangkok tandas di wisma FAM dan berfikiran 'mangkok tandas'....keekkekekkekekekeke

Originally posted by hasribus at 5-9-2006 12:09 PM
Kepada mereka mereka yg "tak faham dengan fungsi FAM" dan "tak pernah menyumbang kepada bolasepak negara", tolong jangan komen apa apa pasal bolasepak tempatan...

Ada kroni p ...

Originally posted by J_Sky at 5-9-2006 12:13 PM
..kroni yg sama2 berkongsi mangkok tandas di wisma FAM dan berfikiran 'mangkok tandas'....keekkekekkekekekeke

mr.kulop This user has been deleted
Hidup FAM..walaupun sesiapa jua yang mengemudi FAM..aku tetap sokong FAM daripada mencaci dan menghina.. baik aku sokong.. dapat gak pahale..walaupun malaysia duk tangga ke 200 ranking fifa.. aku tetap sokong malaysia dan FAM..buat apa nak malu..aku rakyat malaysia..aku lahir di malaysia..

Reply #19 mr.kulop's post

pada aku.. menyokong pasukan bolasepak malaysia dan menyokong FAM adalah dua benda yg berbeza..:nerd: