CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: noraidil_06

Surabaya, Indonesia

Close [Copy link]
Originally posted by sunsuria at 4-4-2009 00:02
jom kita gi sama2 tahun depan...AA ni kena rajin selak..dari pengalaman gak ni 4 hari dok tenung website tu pantang free...lastly last nite dpt gak flight yg dihajati dgn harga yang menawan...yg  ...

hehehe...boleh aje...

by the way, awak book tiket AA tu gi mana? jogja ke?

tapi kan...neighbour sebelah umah mak saya baru balik dari Surabaya last week...saya dengar dia kata cam tak best aje kt sana...hotel pun cam mahal aje..dia beli kain pun harga mahal jugak...tak tahu kisah sebenar coz bukan saya yg interview dia.. nanti ada masa saya interview akak tu...

travel agent mana ni ek? puteri pun ke sana abt 9 days!!!!

nape saya post tadi tak kuar yek???

testing...testing...123

Reply #197 xy2's post

xy2,
Ok gak itinerary xy2.. more to shopping events. Tapi x include Taman Safari Tretes kan? Rasa2 menarik tak taman safari ni? Kalo x pergi rugi tak?

RM655 per person rasa ok jugak kot. Yg rossa punya tu belum tanya harga lagi, baru minta itinerary je..

Originally posted by xy2 at 4-4-2009 09:09
PRICE : Min 6 pax

Adult Twin Sharing    RM 655.00 per pax

VALIDITY : 1 - 30 August 2009
Includes :

*       3 Day Transport by Inova Type V / similar
*       Transfer hotel - airport  ...

XY,

iternary ni amik dari travel agent kat sini or travel agent kat surabaya....??!?!? tak tau nak kata ok ke tak sebab tak penah lg survey rege pakej nih, tapi..kalo dah msk dengan pakej ke bromo skali kre ok la kot ek...

Balas #204 rossa_queen\ catat

Rossa...tak include tmn safari tretes..entah la ya ok tak tmn safari ni sebab x pernah msk any tmn safari kat indon..rasa2 trip ni not so much on soping moping sebab 1 hari aje allocate utk shopping ni, itu pun hari yg sama nak ke epel farm..sempat ke nak rush semua2 tu..x kesah sgt sebab our main intention nak tengok the famous mt. Bromo tu... nanti inform la bila rossa dpt harganye ye..bole compare yg mana bagus

Follow Us

Balas #205 lala56403\ catat

Lala..
Amik dari TA kat sini tapi rasanya depa pun dpt dari counterpart diorang kat surabaya jugak tu..Kita just ckp nak visit mt.bromo, epel farm & jambatan merah shopping centre..ni tengah tunggu satu lagi quotation..

Balas #202 puterikhaleeda\ catat

kalo puteri betul2 interested just PM me ya..sshhh..tak leh reveal kat sini, nanti jadik advertisement pulak..hehehe

Originally posted by pilates at 16-3-2009 13:01
hi salam semua, aku baru balik dari jln2 pulau jawa. perjalannan aku start dari jogja-malang-bromo-solo. so kat sini aku cerita pasal malang & bromo aja.
Day 1 & 2 aku dah cerita kat trid jogja. ...

pilates...aku bc balik report ko kat malang tu....malang ni menarik ke tempatnya? dia ni otw dalam perjalanan dari solo ke bromo eh...meaning kalo dr solo, akan jumpa Malang dulu, pastu Batu, pastu br sampai Bromo? betul ker cengitu? aku tgh nak nyusun itinerary nih....pas tu brape jauh pulak dari malang ke batu ke bromo? rasanya blh kaver malang&batu dalam satu hari tak, then bermalam kat bromo utk sunrise package the next day? ker...kne tido gak kat malang? camner environment malam kat malang nih? menarik tak? ada banyak tempat ke nak melawat kat malang ni or just pemandangan dia jer...???? ( banyaknye soklan aku.......sori ye pilates...ko jawab je la setakat yg ko termampu....)

Originally posted by xy2 at 7-4-2009 21:37
Lala..
Amik dari TA kat sini tapi rasanya depa pun dpt dari counterpart diorang kat surabaya jugak tu..Kita just ckp nak visit mt.bromo, epel farm & jambatan merah shopping centre..ni tengah tun ...

XY dah dapat ke quotation yg satu lg tu? lg murah ker lg mahal...??!?!?!

puteri pun dah booking ke surabaya nov nih.. tapi ada 2 tiket tak leh pakai laa.. buleh tukar nama tak??

Balas #211 puterikhaleeda\ catat

saya penah call AA dan tanya pasal tukar nama...
dorang kata kalau tiket promo tu takleh tukar nama...
tapi dulu2 boleh tau...

Originally posted by lala56403 at 9-4-2009 22:22

pilates...aku bc balik report ko kat malang tu....malang ni menarik ke tempatnya? dia ni otw dalam perjalanan dari solo ke bromo eh...meaning kalo dr solo, akan jumpa Malang dulu, pastu Batu, ...

aku cuba ehh menjawapnya ..dari solo akan jumpa Batu..tpt ni berbukit bukau..dingin sekali..view kat situ cantik..coz nampak gunung ganang..then baru jumpa malang. kota malang ni kira besar jugak...tapi aku x meround bandarnya..coz pak supir kata hanya ada shopping mall...then dari malang ni ke bromo dlm 1 1/2-2jam la ..x ingat sgt. tapi dah dekat la malang ke bromo...

Balas #209 lala56403\ catat

lala, malang & batu tu dekat ajer..boleh sesangat nak kaver 1 hari..malang tu tpt nak petik epal tu...
kat bromo tu mesti kena tidur utk join sunrise package tu...
ok ke jawapan aku...apa yg aku boleh jawap..aku cuba sebaiknya..

Balas #201 mimiekiut\ catat

agaknya kakak tu expect lain..tapi bila di surabaya lain plak..kan..aku baca dlm surabaya tourism mcm best jer..entah la..aku kalau travel ni selalu x nak letak harapan tinggi..terima seadanya dan belajar psl culture dan kehidupan tpt tu..x mo komplen2..nnti yg ruginya diri sendiri kan...

Balas #215 pilates\ catat

betul tu pilates...setuju sangat ngan cakap awak tu..
kalau nak gi jalan2 tu toksah letak harapan tinggi2 sangat...lain orang lain caranya...review yang kita dapat kat forum @ kat internet buleh dibuat panduan...yang penting kita ENJOYYY!!!!

tapi sekarang tgh konpius pulak....tahun depan nak ke Padang/Bukit Tinggi/Medan @ Surabaya...iskh...cam nak baling dadu je plak rasanya..hehehe

Balas #216 mimiekiut\ catat

mimiekiut tengah pening ehhhh......kalo tgh pening kene tgk la pulak apa speselnya kat setiap tempat tu, pas tu blh decide ikut interest...
serba sikit yang saya tau utk panduan....
padang/bukit tinggi - padang ngan bukit tinggi ni sekali. Kat padang takde pape, bese org g b.tinggi. kat b.tinggi dianye highlight kalo tempat lawatan is Pagar Ruyong. Sape nak mengetahui lebih lanjut tentang adat pepatih, this is a gud place to start. Nak cari waris ker..... pas tu barangan plak specialitynye, sulaman la...kebaya sulam, telekung...sumer bersulam...cantik n halus sngt.
kalo kat medan, highlite dia Danau Toba....
Kalo kat surabaya pulak (yg ni aku pon br nk smpi hehehe) rasanye hilite dia Mt. Bromo la kot....
so mimie rasa nk g tgk tapak sejarah pagar ruyong ker...nak tgk tasik ker...or nk g gunung...
Tp dngn adanya Pak Tony...nak g tiga3 tmpt pon xde masalah.....

( offtopic ker mod?? sori ehhh...)

pilates...tenqiu very much atas kesudian menjawab....
bukan aper, aku g 4h3m jer...so aku rs masa tu agak tight ler jugak kalo n k kaver sumer. Tu yg nk organize iternary properly tu supaya setiap saat dipenuhi sebaiknye....
kalo mcm tu, aku nak wat plan camni la kot, aku smpi surabaya pagi. Dari surabaya - bromo kalo ikut info dalam 3 jam. So aku akan terus ke Batu, then ke Malang, pastu malam tido kat Bromo.
itu xtvt utk hr pertama...hari kedua nanti dl....

tretes kat bhgn mane ek....nak kne survey google earth dl ni....

Reply #215 pilates's post

Sama gak dgn rossa. Yang penting hasrat kita nak tengok tempat orang. Sebab lain tempat lain keistimewaannya. Rossa pun dah pengalaman pergi byk tempat kat indonesia nih... padang, medan, bali, jogjakarta, bandung, solo.  Semua tempat ada daya tarikan tersendiri.

To mimie, selak2 lah rate AA dulu. Mana2 rate promo yg paling rendah, tempat tu lah yg diterjah dulu

Balas #217 lala56403\ dan rossa_queen catat

hehehe...kalau ikut hati semua tempat nak terjah...
tapi bak kata pepatah kalau ikut hati - mati...hehehe...kita kena tengok poket sebenarnya...

sebenarnya kalau setakat ke Padang , Bukit Tinggi dan Medan, saya takde problem nak pegi..tinggal nak beli tiket aje...pasalnya sedara mara belah ayah saya stay kt area ni... tapi kalau pegi sendiri2 segan lah pulak sebab tak brape rapat ngan dorang tu..kalau dorang datang Mesia pun saya setakat jumpa salam2 gitu2 aje....kalau ayah saya pegi sama2,  for sure accomodation + supir free...

tapi kalau Surabaya ni tak dengar lagi ada sedara mara kt sana...yang ada pun bibik kakak saya aje..tapi apa2 pun saya mmg teruja sgt nengok photo Mt Bromo tu...

Balas #218 rossa_queen\ catat

rossa, bab promo yg paling murah tu aku setujuk..tu ahh psl aku beli tiket ke surabaya bulan nov..tu jer yg paling murah..nak jejalan ni kena tengok poket jugak kan