CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pejuang_abadi

-Ex- UUM Students

HUHUHU...aku teringat balik dolu antara kisah MISTERIi/SERAM zaman aku 92-97.

KOLEJ PETRONAS...ada cafe which is pada zaman kitaorang panggil CAFE D9...dulu bukak sampai 2-3 pagi. mmg famous. bebudak byk lepak situ, makan minum isap rokok..x kurang juga yg bertenet ngan aweks sambil tgk tv/movie.
Time cuti,,ada yg pernah terjumpa benda takdak kepala tgh round2 keliling cafe tuh...uhh. bukan skali dua...mmg berkali2. Tp cerita tu senyap ditelan zaman dah aku rasa.

KOLEJ GUTHRIE
kat area blok F...masa aku matrik kat situ  ..4-5 org nampak kain putih terbang kat celah2 pokok belakang tu...ada yg tgh dok study kat meja ternampak benda tu lalu tepi tingkap ..pergghhh.

THE MALL
Antara Mall ngan PKP...ada bebudak kena tegur dgn org tua berjanggut..looks like org alim..dia tegur bebudak yg merayau kol 3-4 pagi kat situ. For sure bukan pakguard.

JAMBATAN kat MESJID
Pada zaman aku diwarwarkan sbg tempat paling keras ..byk benda bergayut kat situ.huhu.

Cerita KELUARGA JIN..
Tak silap aku..cerita bawak hantu/jin naik bas ni mmg dah turun temurun. And cerita pasal PAGAR tu mmg aku dengar juga. Menurut ceriita ,,ada satu keluarga ni tak mau pindah..depa menginap kat satu area ..dekat rimbunan pokok2 kolej mana aku x ingatla.   

KOLEJ EON
Ni pengalaman benar member2 sebelah bilik aku masa aku 2nd year. Si A balik dari somewhere dlm kol 4-5 pagi..masuk bilik terus terjah katil membuta. Roomate nyer Si B tengah tidur terjaga..tengok ada dua si A . satu tengah tidor . Satu tengah duduk disisi A kat tepi katil sambil menonkat dagu dan merenung si B..si B tak tahu nak buat apa terus tarik selimut tutup muka sampai pagi esok...esok tu kecoh jap.Ada benda sudah ikut balik la tu heheh.

PENGALAMAN AKU SENDIRI..aku x tipu ni
Masa aku balik buat assignmnt dari kolej Petronas nak naik ke Kolej EON...masa aku final year and last sem dah. Dalam kol 4 am lebih dah..aku balik menapak la sbb dekat ..masa aku lintas kat jalan tu aku toleh kiri- dari arah MALL tu nampak ada sebatang tubuh pompuan pakai mcm dress+ skirt labuh serba putih..sedang berjalan kat tgh jalan ikut line putus tengah2 jln tu. Makin lama makin dekat dgn aku...aku plak cam terkedu la..aku berenti plak kat atas jln tu..teringat plak la kisah seram..aku dah start cuak la..tp aku control lagila..sbb aku tengok pompuan tu jalan mcm pijak bumi...sampai kat aku dia buat donno jer terus jer lalu depan. aku mmg ingat lagi la..ssb cahaya lampu jalan tu buat aku nampak jelas muka dia. Aku rasa dlm baya2 student kita gak la..budak india..jalan pakai 'kaki ayam' ajer..selamba jer. aku lintas jalan tunggu kat tepi ..sambil tengok minah tu jln sampai la kolej telekom..pastu aki x nampak dah..aku tauruuss balik bilikla.
Esoknya aku cerita kat geng2 aku la..ada yg gelak kat aku..ada yg byk tanya ..soal nya kitaorang masih x tahu sapa gerangannya gadis tu..ceeewaahh. Manusia ker Apa???
Cuma aku suspect budak tu maybe kena ragging ngan senior soh berjalan mlm2 buta.. Sbb aku tahu geng2 india zaman aku ragging junior depa tahap giler. Some sort of test la koot..b4 they get along very close.huhu. Tp tu andaian aku..cerita sebenor mmg aku x tau..nasib aku x pengsan time tu heheh.

Sebenarnya ada byk lagi story ..yg aku sendiri pun x ingat dah. cuma tu ler sebahagian kenangan atau cerita misteri/seram sepanjang aku jadi warga uum disana.huhuhu
adios.

Reply #220 finding_bibah's post

syahhhduuu jerrr aku dengor ayat 'makan kat LEGO'....
agak2 korang tau dak apsal digelar LEGO???

tempat makan 'HIGH CHAPRAL' (dekat ngan area stesen minyak kat luar) hanya wujud zaman aku jer kot ..korang x sempat la kot..mmg sempoi. Cam koboi jer heheheheheh.

time aku dulu kecoh org minyak boleh masuk celah lubang kunci...
seme org pakat tidur ramai2..sebab takut
bila dah petang angkut tilam segala...
rupenya cite disebarkan oleh satu kaum yg nak conquer computer lab..
dah la time tu aku nak buat thesis..hampeh tul...

Originally posted by aisirie99 at 29-12-2007 02:28 AM
syahhhduuu jerrr aku dengor ayat 'makan kat LEGO'....
agak2 korang tau dak apsal digelar LEGO???

tempat makan 'HIGH CHAPRAL' (dekat ngan area stesen minyak kat luar) hanya wujud zaman aku je ...

LEGO...ade sape2 tau ka psl ape org panggil LEGO?
sapai la ni aku xtau knapa....

Reply #222 aisirie99's post

Sebab aper ek org Panggil LEGO??
Aku ingatkan mmg yg tu name asal dia LEGO..tak sangka pulak tuh name gelaran jer...

Sesape yg tau citer la sket..

Reply #221 aisirie99's post

Yang pasal kain putih terbang kat kolej Guthrie ni aku pun ader dgr citer gak..

Da lame rupenyer citer tuh ek..aku ingatkan berlaku time dak2 batch aku coz heboh la jgk lu.Kwn aku dok Perwaja tp blok dia sblh ngn cafe Guthrie pun ader citer pasal makcik cafe tu nmpak kain putih terbang kat pokok besar yg dekat ngn cafe tu mase tgh berkemas2 nak tutup cafe tu waktu mlm.Yang aku dgr stat tu cafe tu tak beroperasi smp larut mlm da..aku tatau la betul ker tak citer tuh ek wat nyer tak betul tak pasal2 jer..

Yang pasal bwk jin naik bas tu pun aku ade dgr citer gak..ni lctrer marketing aku yg citer

Ader gak aku dgr org citer pasal bas bergerak tp takde drebar...bas aper aku tak taula samada bas uum or bas express luar...tatau la betul ker tak tp kalu aku tido lmbt mlm konpem aku dgr bunyi bas lalu kat laluan A tuh (blok aku betul2 kat ngn simpang nak masuk laluan A).Selalu pulak tuh. Mula2 tu aku ingatkan kot2 bas UUM la tp biler pikir2 balik takkan la bas UUM beroperasi smp kul 2-3 pagi kot.Nak kate bas lua pulak mase tuh bkn time cuti pun,kalu cuti tu maybe leh consider dak2 request kat pak cik drebar anta smp dlm UUM...tatau la tu bas betul ker or bas yg takde debar yg mcm dorang citer tuh... Wallahualam ...

Walaupun mcm2 citer yg aku dgr tp aku tak penah la mengalami peristiwa2 misteri nih..even aku balik kul 2-3 pagi sesorang dari wat assgnmnt alhmdllilah tak penah lak jupe aper2.. ish kalu ader peluang pun aku tanak deh ish nauzubillahiminzalik..

Follow Us

Reply #222 aisirie99's post

High Chaperal...lego........makcik Bukit tangga ...port nasik bulan pose ngan pak gad belik sekalik

Reply #225 finding_bibah's post

cafe lego tu pasal dia punya kaler macam macam kaler merah ngan kuning ...kan LEGO ada kaler tu .....
ada satu gerai Mee Hailam Pak Yob.kat ujung....tempat port bacth UUM 93-97 esp ex matrik lepak

Ok since dah terbukak thread ni....nak promo sapa sapa budak UUM batch 93-97...sila la ke http://www.uum-with-hons.com/ daftarkan diri anda.....

Reply #228 mehmet's post

o..pasal kaler dia tu yg kene panggil LEGO..Baru aku tauuu...

Tp time aku kaler dia Hijau Kuning.Aku ingatkan warna tema negeri kedah tuh kaler dia ijau kuning...

ya mehmet...aku sudah registerr.  cuma aku x tau sapa hang ni. maybe kita pernah lepak skali kat kedai p.ayob tu. kuikuikui

up skit thread nih....mana hilangs emua ex-uum...

up jugak... x-uum sibuk kerja... takder masa nak berporem... bagus2..

Originally posted by mehmet at 1-1-2008 03:53 AM
Ok since dah terbukak thread ni....nak promo sapa sapa budak UUM batch 93-97...sila la ke http://www.uum-with-hons.com/ daftarkan diri anda.....

nih batch akak roomate kite nih..windu laks kat rommate kite nih..

sunyi2....ade x ex uum pnh wat gathering sesama batch korg or sesama fakulti.......?

salam semua...bz kerja semua yerrr................

gathering kwn2 sebilik time degree ajerrr, itu pon kalo salah sorang kawen..................
setakat yg aku tau, xder lagi dibuatkan fakulti or batch..tak tau la kalo aku tak termasuk..

Nak mintak tolong kat x-uum...kot kalau ada yg kenal sorang student x-uum nama siti hajar, asal karak pahang, kolej yab, course bba  kalau x silap...dia pernah keja part time jaga pc lab ..rasanya grad tahun 2006 atau 2007.

Aku kenal dia masa wat master kat uum dulu tp dah lost contact pulak...no hp pun dah tukar. Kalau ada sesapa yg kenal tolong pm aku yer...

Terima kasih

ups skett................

Reply #237 fushigii's post

cun tak??

Reply #239 nizam_muse's post

mestilah cun...kalau tak kenapa dia beriya cari kan.....hehehehe