CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: hantu1

Siapa selepas Nabi Adam...???????

(PART TWO )

harap maaf kerana kualiti kurang memuaskan, siapa-siapa yang berkeinginan untuk memiliki kedua part 1 dan part 2 (clear version with high quality) bagi salasilah ini, silalah p.m laila dengan memberikan email address anda. Insya Allah, Laila akan hantar.

[ Last edited by  LailaTempawan at 23-2-2007 08:30 AM ]

ZOOMED IN VERSION BAGI SALASILAH NABI ADAM A.S SAHAJA.

harap maaf kerana kualiti kurang memuaskan, siapa-siapa yang berkeinginan untuk memiliki kedua part 1 dan part 2 (clear version with high quality) bagi salasilah ini, silalah p.m laila dengan memberikan email address anda. Insya Allah, Laila akan hantar.

macamana pulak dengan bani tamin? (maaf kalo silap...) pnah trdengar yg bani tamin ni merupakan kaum imam mahadi yg akan muncul bila dah dekat kiamat nnt....

sesape ada info?

Reply #39 paes's post

yg tulisan merah tu aku rase, mereka tu merujuk kpd kaum jin. aku rase la, kalau salah tlg betulkan. sbb jin ni dicipta sebelum manusia, dan dorang selalu melakukan kerosakan. (betulkan kalau salah)

pastu sepengetahuan aku, (drpd pembacaan) kite berasal dari bani jawi. mcm salah sorang forumer kat atas tu ckp la, tulisan jawi, tanah jawi, jawa..tu ada asasnya laaa.. aku rase kat dalam buku permata yg hilang ada terangkan kot?. ye ke? ke buku lain aku pn tak ingat.!

pastu kan mase banjir besar nabi nuh tu pengikut yg terselamat sikit aje (tak sampai 10 orang ek?, betulkan aku kalau tersilap)..so secara generalnya, keturunan manusia banyak bercambah dari situ..
kan nabi nuh tu hidup dalam +- 900 tahun (kalau salah tlg bagitau), so maybe sebelum tu umur manusia panjang2, so bile umur panjang2 kebolehan/pengetahuan tu banyak sebab leh turunkan ke generasi bawah senang2 aje ---> jadi ilmu dorang sangat tinggi. maybe (MAYBE la) mase ni laaa peradaban-peradaban yg kita jumpe kat bawah laut etc. kan peradaban dorang maju? kalau kite ni hidup sampai 900 tahun la katakan (takyah 900 la, 500 tahun je cukup), kan ke banyak ilmu kite leh dapat. jangankan satu bidang ilmu, tak mustahil kite leh khatam 4 hingga 5 bidang ilmu. engineering, alam, astronomi semua dalam tangan, and tamadun pun mesti lebih maju. ni sekadar pendapat aku

pastu dikatakan bangsa yahudi tu lahir dari keturunan bani israel ek? tak silap aku la keturunan bani israel ni ada 12. tapi yahudi sekarang ni (YAHUDI BANGSAT TU LAAA) berasal dari keturunan yg ke 13. haaa camne tu?..aku pun tak igt sgt tp aku tulis ni sbb nak korang ade gambaran tentang mende ni aje. korang leh check kat buku tulisan MUHAMMAD ISA DAWUD, aku tak igt buku yg mane satu tp antara 3 ni laa, DAJJAL AKAN MUNCUL DARI KERAJAAN JIN DI SEGITIGA BERMUDA @ SIAPA PENGHUNI BUMI SEBELUM MANUSIA @ DIALOG DENGAN JIN ISLAM. buku ni leh dapat kat pasar malam. tapi aku rase info ni ade dlm buku siapa penghuni bumi sebelum manusia.

lg satu just nak share ngan korang, duit dolar amerika tu, ada lambang piramid kan? pastu ada mata kot satu bersinar? tu tak silap aku lambang dajjal. dorg percaya yg dajjal ni akan turun nanti dan menyelamtkan dorg. dajjal kan bermata satu? ada diterangkan dlm salah satu buku tu, tp buku tu kat rumah so aku tak sempat nak rujuk. and satu lagi ada kat atas kepala burung, bintang yg berjumlah 13, ni menunjukkan yg dorang ni keturunan yg ke-13. tangga kat piramid tu pun 13 gak? perkataan-perkataan yg ditulis tu ada makna tersendiri.

<br>

<br>

- just my little thought - kalau salah mintak maaf byk2, tak sengaje.

[ Last edited by  heysanto at 30-8-2007 02:13 AM ]