CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kelisa

CATS BOARDING

@mimi
wah...slamber je ko tggl anak2 ko 6 hari yek..pandai tul die jge diri...bgs r cegituh....mknn ko ltk cemaner...kalu kucing aku si himawari tobat die x mo mkn kalu dh msk angin(tp mebi kalu dh lapo die hentam jer kot.)...aku alhamdulilah kg kt pahang jer...so angkut die dri kl ke pahang xder r lame maner....tp aku berazam nk cari keje gaji beso ski nk beli kete beso bole letak ank2 aku yg dh sedia besa tuh...skang kalu blk kg hanyer bole aku n akak aku jer..kt blakang seme anak2 aku konker(kete aku kancil jer)....kalu adek aku tumpang..tpakser r akak aku bhimpit kt blakang..aku suh akak kau naek bas die xmo..degil tui....korang seme doakan r aku dpt keje gaji beso lg...bkn ape aku nk beli kete beso tuk anak2 aku tuh....selesa skit....

sama laa ati tinggal budak2 kat rumah 6 hari time raya
hati punye laaa x tenang duk tingat je
balik je rumah mmg horror btul..dgn bau sgale..
xpelaa yg penting, dorg selamat dan sihat

x mampu laa nak anta boarding tempat berbayar..mahal
sekor tu bwk balik..tu pun sbb sakit.Kena ulser.Lau x mmg tinggal jugak tu.
Alhamdulillah seme selamat..lega

Nak bgatu..masa raya aritu...
time nak balik kg..me tinggalkan 2 ekor kucen kat umah selama 6 hari...
makanan air..sediakan cukup2..tp ltk dlm umah..takut kucen lain makan..
so utk senang dorg kuar masuk time kitorg xder kat umah...sliding door tu xtutup rapat..
wat ruang agak2 dorg leh kuar masuk...pastu grill luar kuncilahh takut pencuri lak masuk...
balik2 dr kg..tgk dorg elok2 jer..so sampai skrang sliding door tu biar camtu jer..biler malam
xtutup rapat2..biar dorg senang kuar masuk...xderlah rasa terkurung...

Rate

1

CATS' BOARDING

saya nak tau kalau2 ada tempat cat boarding yang murah dan reliable utk hantar kucing2.

selama ni kalau pegi outstation atau holiday, boocik selalu tinggalkan kucing2 kat rumah mak tapi kalau masa mak pun pegi holiday, boocik dah tak tau nak hantar kucing2 tu ke mana...

kalau dulu PAWS ada cat boarding tapi boocik dah serik sbb masa hantar kucing dulu ada sekor kucing boocik tak pakai kolar. so, bila boocik pegi nak ambik balik kucing2 boocik, tengok sekor dah hilang. bila cari satu kawasan PAWS tu rupanya org yg jaga kandang kucing tu ingatkan dia stray tersesat masuk kat tempat cat boarding area so dia tukar masukkan dlm sangkar kucing stray. masa tu boocik jumpa dia menyorok kat hujung sangkar tu abis kena pukul dgn kucing2 lain dan semua taik kucing terpalit kat badan dia.... lepas tu berjangkit cat flu kat kucing boocik and sampai dia mati (umur 9 tahun) tak baik2 cat flu tu :cry: .

kalau SPCA, jauh sgt dari rumah boocik dan sekarang ni pun dorang caj RM15 sekor kucing sehari. kalau boocik ada 5 ekor kucing, hantar seminggu dah kena RM525.00....

so, sesiapa yg pernah hantar kucing boarding (yg murah dan boleh dipercayai) kat area shah alam, subang, pj ataupun klang tolong2 lah beritau saya kat mana saya boleh hantar kucing2 saya ni...

Pet boarding mentioned in this thread (updated):
1) Petshop Sect.9, Shah Alam (Haiwanku) - RM15

2) Pets Plaza, Taman Tun Dr. Ismail - RM18

3) Petsitter, Cyberjaya (Raja Nurul Ain) - RM6 for 1st cat, subsequent cat RM5

4) Bkt. Antarabangsa - RM15

5) Vet TTDI Jaya, Shah Alam (Lynn's) - RM10

6) Vet Sect. 13, Shah Alam - RM10

7) Bandar Tasik Selatan - RM10

8) Poppy's Pet House, Kota Kemuning - RM15

9) Scallywags Cat Boarding, Kampung Tunku - RM35 (seekor), RM28 (2 ekor), RM26 (3 ekor), etc...

*kalau ada yg tak mention tu, it's because there's no clear description of the location... sorry.

[ Last edited by  boocik04 at 1-1-2009 11:37 PM ]

Rate

1

kat sebelah shah alam kat seksyen 9, petshop yg ati bwk k leo hari tu ada tpt boarding.. tp lupa nak tanye berape dia charge utk sekor...
condition ok la... cuma masuk tu bau dia kuat sgt sbb kepam kat belakang x der ruang udara keluar... patut letak ventilation fan satu kat situ kucing kat situ cantikkkk bangattt... scottish fold dia waduhhhh

Reply #2 leotazz818's post

boocik pernah hantar kat situ, tapi bila time amik dorang balik, satu badan bau taik kucing! memang bau kat belakang kedai dia tu kuat sgt2!

Follow Us

Reply #3 boocik04's post

boocik..area yg boocik sebot tuh maaf lah hate tak tau...tapi kat ttdi ni satu petshop buat boarding gak...tempat boarding dia tidak lah mewah sangat..tapi tahap hygien tu aku kata recommendable la...18 hengget satu malam...uncle tu jaga baik tau kucing2...bersih tempat boarding dia..especially part bau tu...kiranya sape pegi situ memang tak lah menrengsa idong...cuma ada kotak2 mekanan pets la all over..sbb blakang tu pon tempat simpan stok....hubby boocik mesti tau...seblah kfc...dpn maybank...pets plaza...

Originally posted by boocik04 at 20-6-2008 10:31 AM
boocik pernah hantar kat situ, tapi bila time amik dorang balik, satu badan bau taik kucing! memang bau kat belakang kedai dia tu kuat sgt2!

ha'a.. sape yg ada sinus mmg x leh masuk lelama... k leo cepat2 kuar ambik O2 >>sedut inhaler

Reply #4 hatemetoday's post

erk :eek: ! 18 hengget, ek? kalau 5 ekor X 7 mlm = RM630....
mahal gak tuh. kalau time raya for sure dia caj RM20 agaknye....

adus.... kopak mak camnih . tu la, kutip lagi reramai anak kucing :geram:  ....

[ Last edited by  boocik04 at 20-6-2008 11:49 AM ]

Originally posted by boocik04 at 20-6-2008 11:47 AM
erk :eek: ! 18 hengget, ek? kalau 5 ekor X 7 mlm = RM630....
mahal gak tuh. kalau time raya for sure dia caj RM20 agaknye....

adus.... kopak mak camnih . tu la, kutip lagi reramai anak  ...

itu la masalah nak tinggal rumah, kena pk anak2 bulu sape nak tlg tgk.. bg makan...
ramai org tanye k leo.. kalau balik kg sape yg jaga kucing? hantar mane?
k leo tak hantar mane2 pon... dok jer dlm rumah, sediakan makanan byk2..
air dlm toilet sentiasa penuh dlm bekas.. biarkan menitis sikit2 dlm besen rendah..
sofa angkut letak dlm bilik.. kusi makan letak atas meja... lapang jer rumah (rumah k leo pon x byk brg actually)
bukak 1 lampu & kipas pusing pelan2.. sliding door bukak sikit, grill berkunci mangga
balik jer dr kg atau cuti mana.. bukak pintu je mcm nak pengsan... sebijik mcm kapal pecah
tunggang langgang, kuih muih & bau x pyh cite laaaa.... bermulalah operasi basuh rumah & brg2 dlm rumah...
mmg seharian punye kerja x leh g lain
kita kan bela kucing ramai, nak g hantar boarding mmg x mampu

[ Last edited by  leotazz818 at 20-6-2008 12:02 PM ]

Reply #6 boocik04's post

bukan boocik jek tengah pening..hate pon tengah mencongak2 gak nih...raya ni nak balek kucing 10 hari...howaaaaaaa...tepaksa la aku buat muka kecian menompang kat umah emak...adoii...kat bangi pon ade..spoh hengget satu malam..kinik mesra ke ape ntah..tapi kat bangi..iskk

Reply #7 leotazz818's post

alahaii kak leo...sabar betul kak leo nih...

kita yg hari2 kuar bekerja tinggalkan anak2 kat rumah 8/9 jam lam bilik tuh sekali balek nahhhhh...poonnn dah aku geleng2 kepala..pendek kata bembarang lam bilik tu dah jadik utara selatan ler....ini kan pulak nak buat mcm akak nih....caiyok kakk...hanya orang2 yg tabah hati jek wat camni...mana mungkin...

klu klinik kerajaan ada x cat boarding bapa hinggit kena 1hari? kat tmpat aku ada 1 pet shop ni dia wat cat boarding 1ari rm27 mahal gile....

dah ada thread ni dulu..mana pi tah
dah kne delete ngan admin kot sbb x digest

aha kak leo..kt petshop sec9 tu x pyhlah sbb kotorlah
condition kt situ x memuaskan sgt
lgpun byk kucing2 sakit (tuk rawatan) die tempatkan skali ngan yg org anta boarding

tempat len..hmm...ada kt putrajaya..
sorg kakak ni die amek service boarding kucing dgn bayaran RM6 sehari lau x silap..
die jaga kt rumah die.. bersih..siap kasi update lagikk psl kucing kite taww
and die ada kucing2 len gak..kucing die sndiri..
cantikk!
and die akan guide kita psl boarding ngan die tu satu satu smpai kite paham..hehe
murah pun murah..

Reply #11 ati1402's post

putrajaya? ati ada address or contact no. dia tak? nak gak meninjau2 kat sana...

tapi hari raya dia amik tak kucing kalau kita nak boarding nih?

Originally posted by ati1402 at 20-6-2008 02:17 PM
dah ada thread ni dulu..mana pi tah
dah kne delete ngan admin kot sbb x digest

aha kak leo..kt petshop sec9 tu x pyhlah sbb kotorlah
condition kt situ x memuaskan sgt
lgpun ...

kat bkt antarabangsa ni pon ada.. condition ok, bersih la tgk dia jaga..
ada tu yg hantar sampai 3 bulan sbb tuan kucing outstation ke US ..
kekadang singgah sbb just nak tgk kucing2 org tinggal jer..

oppss.. 1 kepla kucing = RM15 hinggit

[ Last edited by  leotazz818 at 20-6-2008 02:30 PM ]

Originally posted by hatemetoday at 20-6-2008 12:06 PM

kita yg hari2 kuar bekerja tinggalkan anak2 kat rumah 8/9 jam lam bilik tuh sekali balek nahhhhh...poonnn dah aku geleng2 kepala..pendek kata bemba ...

sama la kita hate.... nasib baik laki aku bole tukar shift petang 2 hari seminggu so dapat le anak2 kucing tu bebas lama sikit kalau tak kesian dorang terperuk jer kat bilik tu...

tapi waktu balik dari keja, dari pintu masuk jer dah menghidu bau.... ada tak bau taik kucing ?

ikutkan hati haya nak jerk jadi sukarela jaga takyah bayar pown takper janji dapat kepit pelok cium..tapi apakan daya.... anak2 bulu haya sendiri pown lasak kan maen lagi pastu tak mo kawan ngan lelaen la plak tuh..nyombong poyo lebih dorang nie...:@

Reply #13 leotazz818's post

adooiiiii.... 15 hengget? masih mahal lagi dari tahap kemampuanku.

kalau boocik ada sekor dua jer bole le hantar kat tempat memahal tapi ni ada 5 ekor....

bajet dalam 10 hengget sekor tu masih termampu lagi, tapi kalau yg kat putrajaya tu ada 6 hengget sehari/sekor lagi bagus :bg: ...

Originally posted by hatemetoday at 20-6-2008 12:06 PM

kita yg hari2 kuar bekerja tinggalkan anak2 kat rumah 8/9 jam lam bilik tuh sekali balek nahhhhh...poonnn dah aku geleng2 kepala..pendek kata bemba ...

susah gak hate.. selalu kalau k leo tinggal lama sikit.. baby2 kitten ni xleh nak survive.. tak tahu nape.. padahal ibu kucing ada tu