CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SaraAnn

Bila Kawan Hanya Manis di bibir je...

Hai sara...

saya ada gak kawan hipokrit... memang depan orang... baik je... tapi kat belakang, abes suma dia kutuk...:kant:

saya ngan kengkawan lain memang banyak terasa hati ngan perangai dia... orang lain dia kutuk di belakang... kitaorang yang dia dah biasa sangat ni, dia kutuk depan2...:lol

tapi saya belajar tuk terima perangai dia yang camtu... buat apa nak sengsara diri dok pikir2 nape perangai dia jadi camtu...:ah:

kawan tetap kawan... takde la nak jauhkan diri dari dia... cuma bila dia buat hal... kalau tak tertahan tu... melawan gak laaa...:pmuka:

Reply #19 SaraAnn's post

takler serious sangat hipokrit kawan ko nih. Dia bukannya dah burukkan ko teruk2 kat blkg. Biasa ler org ppuan merungut mende remeh2. Lebih-lebih lagi bila time period.

Ko cari jer lah sorang kawan yg sgt perfect.. itu pun kalau ko jumper...

SaraAnn ko perfect ke?

Originally posted by tyrande_81 at 6-10-2006 02:14 PM
takler serious sangat hipokrit kawan ko nih. Dia bukannya dah burukkan ko teruk2 kat blkg. Biasa ler org ppuan merungut mende remeh2. Lebih-lebih lagi bila time period.

Ko cari jer lah sorang ka ...

Aku taklah org y perfect...
ade juge kurangnye...

Cuma aku taklah suka kawan ngan org iye ye...nak tolong sedangkan tak ikhlas..
better tak yah offer kan..

lady_arviena This user has been deleted
Originally posted by tyrande_81 at 6-10-2006 02:14 PM

Ko cari jer lah sorang ka ...

ko cakap senang la.

skali kena kat ko, baru ko tau.

cam munafik laa dalam islam, kat depan2 tunjuk baik. dalam hati sape tau. nabi sendiri kata hipokrit ni bahaya, musuh dalam slimut. bleh tikam blakang, sakit woo.

Originally posted by SaraAnn at 7-10-2006 12:16 PM

Aku taklah org y perfect...
ade juge kurangnye...

Cuma aku taklah suka kawan ngan org iye ye...nak tolong sedangkan tak ikhlas..
better tak yah offer kan..

aku ngn geng2 aku kena teruk dari ko.

mula2, sumer orang nak berebut2 kawan ngn sorang minah ni, cun takyah citer, nampak perfek serba-serbi. kebaikan hati takyah citer, sumer org puji. time ni minah ni baru masuk blaja, tp sekelas ngn kitorang yg senior nih. aku tengok minah ni cam perfek giler arr, baik cantik plak tuh. body mantap.. tapi sayang, pastu terserlah laa citer sebenar minah ni. ngn aku dier bohong gini. ngn member aku dier bohong lain. ngn member aku yg lain dier cakap lain. minah tu tak tau ker kitorang ni geng, mestilaa citer bley tau kan... lagi2 pasal lelaki... amboi depan lelaki, baik bukan main, pastu nak tunjuk baik dier tu, kutuk kitorang yg nampak teruk. kurang ajar betol. atleast nak kutuk,ngn geng2 sendiri sudahlah. jgn sampai jatuh air muka ngn orang luar.

siap ngadu kitorang suka amik barang dier, mekap n baju sumer, dier tak suka laa tak puas hati sumer.. padahal sumer tuh dier yg ofer!!!! mane aku tak angin. byk lagi dier kutuk tapi aku da pegi mampos laa minah ni, last2 budak2 laki tu sumer pown da tak heran ngn dier. sumer da tau prangai sebenar. kata budak2 lelaki tu yg terhegeh2 kat dier, sebenarnya dier yg cari haha. org hipokrit mmg kurang ajar.

aku stakat sindir2 dier jer. kalo jumpa pown aku mmg tak layan. asyik wat citer tipu jer. member2 aku bleh laa nak jaga hati dier, aku sori laa wei. aku tgk dier pown cam paham2 jer tengok muka aku, sebab aku ni jenis muka bleh nampak apa aku rasa time tu.dier da tak brani nak citer2 up depan aku. bagos lah.

aku ada kawan camni
kawan baik aku
so skang aku dah totally ignore dia
dia plak terkebil2 wat tak tau pape
padan muke!

Follow Us
aku rasa kawan korang yg korang labelkan 'hipokrit' ni seorang manusia (aku confirm bukan seekor hamster, kucing atau ikan emas) so dia mungkin akan melakukan kesilapan... biler dia dah tolong org ramai sgt, ada kalanya dia akan terasa dirinya 'dipergunakan'. Contohnyer, aku kat kampus dulu ada kete selalu bg tumpang kengkawan. Tapi biler aku disuruh antar satu geng ke stesen bas yg jauhnyer 10KM almost every week. Alasannyer teksi mahal so aku le tukang menghantar. Aku pun akan merungut jugak kat belakang. Hipokrit ke aku kalau aku merungut sebegini? Maybe aku merungut sekadar nak minta pandangan.  

Biasanya manusia akan melakukan kesilapan dan dia akan mengulangi kesilapan yg sama jika tiada orang yg menegur nyer. Dari korang 'pulaukan' dier, baik korang tegur je kesilapan dier. Aperlah gunanya kawan kalau korang biarkan kawan korang tu sentiasa buat salah. Inilah namanya kawan tolong kawan.

Aku dulu pun pernah buat silap, tapi bila ada seorg kawan yg tegur aku mana silapnyer. Aku appreciate dier. Mmg ler saat dier tegur tu, pedas jugak lerr.... Tapi aku sentiasa ambil yg positif dan berubah time tu. Kalau kawan korang yg kena tegur tu jenis kepala besar ataupun anggap dia je yg sentiasa betul. Elakkan jer lah ngan org2 gini.... anggap jer lah tuhan tu maha adil.

Dah tegur silap kawan ko tu ke blum???

Rate

1

abih yg jenis ditegur n dapat terima ngan positif tu ok jugak
yg jenih ingat org dok dengki ngan dia
ingat dia semua betul
pastu kuat melatah
camne nak wat

Reply #28 audioslavefan's post

Orang yg tak terima teguran itu ialah orang yg sombong di muka bumi. Biarkanlah orang bodoh sombong... dia sendiri yg rugi. Janji kita dah buat apa yg sepatutnya kita buat.

Sbnrnya,ramai je org yg mcmni..
Kdg2 kita pun ade jugak hipokrit ngan org..(Aku x kata orglah,aku sndiri pun..)Sbb for the sake of nak jaga hati org..tp xdelah sampai gle nak tunjuk baik ngan org,kan..mlampau arr..
Hidup ni biar berpada-pada..xpayah nak lebih2,kan..kalo rasa diri lebih,ade yg lg lebih..so,kan elok kalo be humble je..

Org2 yg mcmni,better talk face to face je!For me lahh...sbb penah ade member mcmni..at least bg die sedar.The rest,is up to oneself lah.Kesedaran tu kdg2 susah nak dpt bg sesetgh org...sbb bila dah rasa diri sndiri je betul,orglain sume salah,susah lahh...

Rate

1

Originally posted by tyrande_81 at 9-10-2006 01:14 PM
aku rasa kawan korang yg korang labelkan 'hipokrit' ni seorang manusia (aku confirm bukan seekor hamster, kucing atau ikan emas) so dia mungkin akan melakukan kesilapan... biler dia dah tolong org  ...

Aku tau kadang kite pun tak puas hati kat org..
sometimes termengadu kat org lain kan...
Pada aku ni tak kira hipokrit...cuma tak berterus terang...
Org minta tolong kite tolong coz nak jaga hati...
walaupun masa tu kitapun taklah dapat sgt nak tolong...
Tapi lepas tu....
taklah kite beriya2 offer nak tolong kan...
Kawan aku tu lain..
Belakang merungut..tapi depan offer baik sangat pasal nak tolong tu...
Pelik juge lah die ni..

Entahlah...skrg ni aku tahu sgtlah offer die tu cam ne kan..
kalau aku ade masalah aku taklah minte tolong dr dia lagi...

[ Last edited by  SaraAnn at 10-10-2006 11:29 AM ]

Reply #31 SaraAnn's post

Ko bleh jer tegur dari segi tak langsung... dari 'pulaukan' kawan saraann dan kawan saraann pun tak tahu kenapa dia dipulaukan bukan suatu tindakan yg bijak. Dia pun tak dpt belajar dari kesilapan dier, dan saraann gak tak dpt belajar dari kesilapan dier.

"A wise man learns from his mistake but a wiser man learns from mistake of others'. "

Sembang2 je macam biasa, tetiba dia offerkan pertolongan kat saraann.. saraann terus jer cakap.

"Takperlah, aku taknak menyusahkan kau... lagipun ko sendiri yg merungut lepas menolong orang".... pastu berhenti. Kalau cakap lebih2 plak kang gaduh plak. Kalau dia ckp, yg dier tolong ikhlas ke aper ker.. dan dier tak pernah merungut. Ko ckp ler "alah, ko pun dah merungut kat aku pasal ko tolong si dia." Kalau dia insist sgt nak tolong saraann, just tolak je perlawaan dier elok2. Kater yg saraann masih lagi mampu buat benda tu sendiri lagipun saraann dah janji ngan org lain (in case saraann mintak pertolongan selain dari dier).

Dier seperti biasa mesti ler berdalih2 gak kan... itu normal la. Tapi yg penting mesej tu dah sampai kat dier....

Rate

1

Originally posted by tyrande_81 at 9-10-2006 01:14 PM
aku rasa kawan korang yg korang labelkan 'hipokrit' ni seorang manusia (aku confirm bukan seekor hamster, kucing atau ikan emas) so dia mungkin akan melakukan kesilapan... biler dia dah tolong org  ...

huk aloh

aku bukan cakap per

aku pown ada keter and kengkawan aku pown suke jer amik kesempatan kat aku

tapi aku ada taktik sendiri arr,, first aku mmg mintak duit minyak

second, aku mmg tak ofer, slalu aku ofer time aku mood tgh baik jer

3rd, aku mmg buat dorang paham aku mmg takleh nak tolong dorang sangat. aku takde laa cakap straight, tapi bila aku cakap takde minyak, dorang pk banyak kali lah.

hahaha. bila kena bayar sumer pown berkira dowh. jgn cakap aku lah. dorang pown rela jer jalan kaki dari bayar.. so? kena pandai2 arrr..

memula aku merungut gak, tapi pastu aku tukar taktik laa haha. itu bukan hipokrit. tu orang nak amik kesempatan ke atas kebaikan kita.

hipokrit ni orang bermuka2 lah.

Originally posted by SaraAnn at 10-10-2006 10:50 AM

Aku tau kadang kite pun tak puas hati kat org..
sometimes termengadu kat org lain kan...
Pada aku ni tak kira hipokrit...cuma tak berterus terang...
Org minta tolong kite tolong coz nak jaga ...

aku paham sara prasaan ko.

mmg depan2 aku ngn geng2 aku tak penah pown mintak barang2 dier, lagi2 paling nampak laaa prangai dier time kitorang ramai2 tengah siap, mekap2 n pilih baju.

bila sorang tanya, sapa ada blusher? nak pinjam. aku cakap amik lah. si minah tuh bleh plak sebok menyampok nak  ofer, i ada pinjam i punya laaaa... kalo cari baju, eyh i ada banyak baju cantik2, bleh pinjam i punyer. haha nasib kitorang tak pinjam, baju sumer cam kampong jer. tolong arr wei.

pastu kat bf dier, ngumpat kata tak suke coz kitorang slalu amik barang dier. wooohooooo AMIK? soryyy sket wei! aku benci betol arr ngn orang camni.

siap bf dier tuh (skang da jadi ex) siap warning lagi cakap, korang hati2 laa ngn minah ni.

herm, so nak cakap ape lagi?

Originally posted by tyrande_81 at 10-10-2006 01:46 PM
Ko bleh jer tegur dari segi tak langsung... dari 'pulaukan' kawan saraann dan kawan saraann pun tak tahu kenapa dia dipulaukan bukan suatu tindakan yg bijak. Dia pun tak dpt belajar dari kesilapan  ...

orang hipokrit ni satu jer.

depan ko baik nak mati kalo pijak semut pown tak mati

tapi blakang ko, bila ko kena kutuk kaw2, siap kena fitnah sebab nak tunjuklaaa ko ni cam jahat n prangai dier sorang jer laaa paling baik, herm, time tu ko bleh cakaplah.

lagi bst kalo yg siap rampas bf2 kawan sendiri tuh.haha.

sukati laa nak cakap per, tapi aku, kawan ngn org hipokrit nih buat busuk nama aku jer. ntah apa citer dier jaja kat orang luar pasal geng2 aku. baik aku takyah layan minah mental camni.

Belian pun ada gak member yg nampak baik, tapi???
cite nie dah lama dah. x ade lah nak berdendam atau nak buruk kan sesiape.
tp ape yg dah belaku menyedarkan kita "buat baik berpada2,buat jahat jgn sekali2".
maknanya kalau terlalu baik dgn org lame2 dia akan ambil kesempatan pada kita.dan kalau kita buat jahat sekali pun dgn member kita ia boleh buat org x berape pecaya kat kita dan timbullah musuh.
dalam kes belian pulak.Belian terlalu baik sgt dkt org.sampai kain baju dia,makan minum dia, tempat tinggal dia,pengangkutan dia pegi balik keje dan ape pun yg kita buat utk dia seakan2 dia adik beradik dgn kita.semuanya percuma dalam tempoh 3 bulan.
kalau belian yg tanggung sorang tak ape lagi yg lebih dikesalkan mak ayah pun terima beban tu sekali.

tobat!tobat!tobat!mintak ampun byk2,menyesal kenal,menyesal dgn ape yg berlaku.
inilah akibat pdg org pada luaran.

Reply #36 BeLiAn's post

last2 jadi je macam aku... shopping sesorang, makan sesorang, tgk wayang sesorang, slamba jer... takder kawan ppuan pun takper.

Originally posted by tyrande_81 at 11-10-2006 17:03
last2 jadi je macam aku... shopping sesorang, makan sesorang, tgk wayang sesorang, slamba jer... takder kawan ppuan pun takper.

emmm...tol tu....aku x kisah kalau x ade bestfriend pun.bukanlah x ade kwn langsung tp kawan gitu2 jer.
kalau ade2lah kalau dah takder buat bodoh jerlah....:hatdown:

Originally posted by BeLiAn at 12-10-2006 11:17 AM

emmm...tol tu....aku x kisah kalau x ade bestfriend pun.bukanlah x ade kwn langsung tp kawan gitu2 jer.
kalau ade2lah kalau dah takder buat bodoh jerlah....:hatdown:

Aku bukannye tak de besfren..
adelah juge...ade juge dorang ajak aku stay sama2 ngan dorang..
tapi rumah dorang dah penuh dan agak crowded kalau aku join sekali..

So aku fikir better aku stay je kat rumah aku sekarang ni..
Kalau aku nak move outpun nanti aku nak sewa rumah kecik je..
Cukup untuk aku sorang..

Kata org walaupun besfren tak semestinye kite kena stay sama...
ermm aku fikir cam tu lah..

Originally posted by lady_arviena at 11-10-2006 01:28 AM

aku paham sara prasaan ko.

mmg depan2 aku ngn geng2 aku tak penah pown mintak barang2 dier, lagi2 paling nampak laaa prangai dier time kitorang ramai2 tengah siap, mekap2 n pilih baju.

bila sorang tanya, sapa ada blusher? nak pinjam. aku cakap amik lah. si minah tuh bleh plak sebok menyampok nak  ofer, i ada pinjam i punya laaaa... kalo cari baju, eyh i ada banyak baju cantik2, bleh pinjam i punyer. haha nasib kitorang tak pinjam, baju sumer cam kampong jer. tolong arr wei.

Kalau aku... dari ade kawan cam tu better tak de kawan langsung...
Susah gaklah ade kawan cam tu..
:geram:

[ Last edited by  SaraAnn at 14-10-2006 10:18 AM ]