CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zarul427

MERGED : All About Medan, Sumatera Utara

Close [Copy link]
x pasti la murah ke atau mahal.. tapi tmpt yg wajib kene pegi biase la.. Danau Toba.. kat situ ade pulau samosir.. pas tu kat p.siantar, jgn lupe makan burung goreng.. mmg sedap gile..

240# poknen

eh sara pi 25-28...... bolehlah bertembung kat sana..... sara beli pakej gak rm459.... danau toba cottage, sibanyak hotel, madani hotel.

242# myasara_m

madani hotel tu ok tu.. hotel islam tu..

242# myasara_m

Insya'allah kalau ada jodoh berjumpalah kita........tengok rega awak mahal gak yek untuk 3 mlm...saya amik yg ni pun sbb ada kawan rekemen.......

243# syafiq_hazmy

Maksud awak islam mcmana tu???....makan atau kawasan dia???...

244# poknen

hotel tu x bagi org mabuk masuk.. x bagi bwk pompuan bukan muhrim masuk.. hotel tu semua pekerja die tutup aurat.. yg pompuan wajib pakai tudung.. kalau x silap, management die berasaskan shariah..

245# syafiq_hazmy

Alhamdulillahhh......nak kena tanya agent kalau mcm ni.....

Follow Us
246# poknen

tu la.. rasanye baik tanye agent.. tapi saye baru balik ari tu, tido kat hotel madani la.. hotel tu sebelah je ngan Masjid Agung.. senang nak gi solat..

244# poknen

sara minta kat agen pakej untuk muslim, maknanya kalau dia bawak pi mkn pun kenalah kedai yg halal. mungkin sbb tu mahal sikit dari pokmen kot. mlm td survey hotel madani, nampak kat kaunter reception dia semua pompuan pakai tudung

248# myasara_m

kak, kat sane senang nak dapat makanan halal.. cume jgn makan B1 panggang ngan B2 panggang je..
B1= Anjing panggang
B2= Babi panggang

249# syafiq_hazmy

tq syafiq.... alhamdulillah kalau senang... tak nak jd mcm bali.... susah nak cari yg halal. kalau ada yg halal pun bersebelahan dgn yg tak halal. ragu2 pulak nak mkn

Saya akan ke sana pada 22-26 julai......nak minta info kepada yg penah pegi kat mana tempat yg wajib pegi......dah amik tourist agent kat sana.....stay kat miki holiday,siantar hotel dan dharma deli h ...
poknen Post at 12-7-2009 02:34 PM

bleh la curik sayur2 ko kat kebun ek...ekekeek

251# opie5662

x baik.. berdose curi sayur..

Dah balik dari medan dah... oleh sebab thread ni byk bagi info sblm sy ke sana, biarlah sy pun kongsi pengalaman gak jadi sapa yg nak pegi bleh tau serba sedikit.

Yang tak best (yg best pun ada, nanti...)

- medan ni.. kalo sebagai lokasi membeli belah mmg tak best.. telekung lagi murah kat bandung, factory outlet pun tak banyak mana, yg glamer pun fashion outlet je.

- sampai2 aku dah kena tipu ngan petugas kat airport tu. ble pakai seragam ingat pekerja kat sana le, sekali ble angkat beg kita setakat ke luar airport tu bleh mintak upah RM5 sorang. kuang ajo betul... tak halal duit tu. aku syak dorang ni dah berpakat ngan agen tour yg kita amek kat sana. pasal.. dorang ada nama kita, tu yg kita ingat dorang mewakili sykt tour yg kita amek.

- perjalanan ke danau toba lahaiii... jauh. mujo aku upgrade naik Innova. kalau naik bas.. mau kematu bontot. tido.. bangun. tido.. bangun tak sampai2 jugak.

- ting2, tong2, ping2, peng2 kejadah suma tu yg diuar2kan cam tempat beli kacang cumalah kedai biasa berkaunter tapi ada toilet & jual brg2 runcit. bagus berenti kat sini tapi takyahlah sampai promot cam salah satu destinasi pelancongan kott.

alamak ada hal.. takpe nanti aku update lagi ek.

253# aryoung

tu standard la petugas kat airport tu.. ari tu diorang angkat beg.. bagi la rp5000.. diorang siap sound balik kalo bagi byk tu, baik x payah.. kuang hajo.. tu la yg x best nyer..

Dah balik dari medan dah... oleh sebab thread ni byk bagi info sblm sy ke sana, biarlah sy pun kongsi pengalaman gak jadi sapa yg nak pegi bleh tau serba sedikit.

Yang tak best (yg best pun ada, na ...
aryoung Post at 29-7-2009 06:03 PM

- Sambungan -

- Tido kat Danau Toba Cottage. Lantai hotel jenis kusam, tv pun rosak. Air panas masa hari pertama takde, esoknya baru ada. Malam tu gi karaoke kat Hotel Niagara. Hotel ni bagus sket, tapi dari segi view Danau Toba Cottage lagi best.

- Kat perkampungan Batak penjual2 dah tahap cam nak memaksa org beli. Elok2 nak beli terus nyampah.

Yang Best La Jugak..

- Makanan kat Medan mmg lazatttt. Especially ikan & ayam bakar. Mesti cuba!

- Gi mana-mana naik beca je senang. Kalau dekat 10,000 rupiah kalo jauh sket 15k.

- Paling best aku beli sepeda ngan harga 75k je kat Pasar Buah sedangkan kalo tengok kat kedai di Medan reganya boleh mencecah 230k.. hiks!

254# syafiq_hazmy

Masa balik dia mintak empat hengget. Aku tak cukup duit kertas, tambah la ngan syiling (RM1). Dia pulang balik cakap takyah laa... Tah hapa-hapa. Mungkin sebab kat sana syiling ni kecik sgt nilainya, so dia rasa terhina la kot dibagi syiling. Tanak sudah. Lantak ko laaaa.

256# aryoung

tu la pasal.. aku bagi 1 sen banyak2.. aku ckp sekeping 1 sen nie bleh makan bakso.. x nak jugak..

254# syafiq_hazmy
betul tu syafiq. sara kena gak. dia mintak duit sara ckp berapa, dia kata berapa2, so sara bg rp10,000. dia boleh mintak lg rp10,000. tolak barang setakat 20 meter je. beca, penjual tp jln & peminta sedekat diaorg xtreme gak, kami takut keluar hotel. asik kena kejar je

anak sara tak nak pg sana lg. serik dia tour jauh + jalan masuk hutan. jgn kata dia sara pun serik. view lake toba cantik, terubat jugak sakit hati tu

lake toba diwaktu senja

lake toba dari atas bukit

paling tak logik teh 'o' + seketul pisang goreng rp10,000. lg satu minum kat kedai tp jln berastagi teh 'o' + kopi 'o' + telur separuh masak 2 biji = rp20,000. cekik darah