CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lady_Hac

[MERGED] All about Toyota Avanza

Reply #27 ain_nurain's post

adik ain keje apa kat sandakan tu....

Lady_Hac This user has been deleted
Originally posted by nizam_syah82 at 8-9-2006 11:01 AM

kelebihan Avanza 1.5 dari 1.3 adalah power..avanza body besar& berat..so 1.5 lebih berkuasa untuk bawak body avanza berbanding 1.3 ..x la terlalu kuat minyak..agak aku jek..

just my 10 r ...

mm.. kau agak2 je ke? :hmm:

Originally posted by kinokuniya at 8-9-2006 11:00 AM
sia di putatan....
hehehe kalu pegi tamu di sini...
singgah la rumah sia...

sia kerja di luyang....
kara ...

oO.. terer kau ckp sabah ar..
kau stay putatan pulak..
saya nda pernah pigi tamu situ, ari apa tu?
hb kau cigu di sandakan?
jauhnya.. cuti2 jak la jumpa ni kan,
abis tu baby sepa jaga?
MIL ka?

Originally posted by koyok at 7-9-2006 04:59 PM
Salam semua,
Aku tak pernah ada Avanza, tp pernah gak test drive opismate aku..
Pada pendapat aku, mmg berbaloi kalo beli avanza nie, sebab:
1) Luas, cuba bandingkan keter yg sama harga dengan ...

Mai chek nak tambah lagi...

1)  Kalau bawak 2-3 orang memang tak beberapa best sangat sebab "bouciness issue"...tapi kalau bawak ramai orang, memang sedap bawak...macam pakai Estima lak rasanya. Nak sedap kena tukar spring jenis "tak sekata" (belah atas rapat dan belah bawahnya renggang...)

2)  Minyak memang save, tapi kalau bawak pada kelajuan 120KM/h keatas...ha ha ha...siaplah, jangan terkejut tengok FC dia. Aku pernah pecut menghampiri 160km/h sepanjang highway (TPG-KL)...steady memang steady dan sedap rasanya...tapi FCnya...Ya Allah Ya Tuhan ku...

3)  Pick-up pada lower torque (gear 1 - gear 3) memang terang-terang aku cakap...no so "ngam". Tapi kelebihan Avanza ialah pada gear kelima...pick-up dia wa cakap lu...pergh!!! Especially bila naik bukit (antara Ipoh & Kuala Kangsar tu...), dengan selamba je aku boleh bawak 130km/h keatas. Ada sekali tu, time nak gi keje, kereta Waja (1.6 aku rasa) dok "cucuh" keta aku kat kaki bukit, lepas tu bila naik je bukit dan masuk gear kelima....tercirit Waja tu nak kejar aku...tertinggal jauh kebelakang. Padan muka...dia ingat Avanza 1.3 ni tak power langsung.

4)  Kalau nak performance yang jauh lebih stabil...taruk lah "Voltage Stabilizer" dan buat a few "Grounding". Avanza aku cuma letak satu VS je (cap apa pun aku tak ingat dah...start ngan huruf "M")

Sekian..

Originally posted by Lady_Hac at 7-9-2006 04:29 PM
hehehe.. tu la kan..

bayar rm500 je ok la tuh, jom la kino, hehehe

aku rasa takat round2 bandar kl ni save la kino,

nih la sebabnye aku beria nak amik avanza ni

10 tahun akan datang b ...

BAYAR 10 TAHUN...??? NANTI DAH ABIS BAYAR KONFEM KETA DAH JADI KETA LAGENDA......NAK JUAL BALIK PUN BAWAH 15K JE.....HAKU RASA PALING BAGUS PUN TEMPOH DLM 7 TAHUN....

Originally posted by kinokuniya at 8-9-2006 11:02 AM
adik ain keje apa kat sandakan tu....

polis marin. dia kahwin ngan orang sandakan gak...

Follow Us
Originally posted by Lady_Hac at 8-9-2006 02:16 PM

oO.. terer kau ckp sabah ar..
kau stay putatan pulak..
saya nda pernah pigi tamu situ, ari apa tu?
hb kau cigu di sandakan?
jauhnya.. cuti2 jak la jumpa ni kan,
abis tu baby sepa jaga?
...

mana ada terer....hentam2 je....
tamu putatan hari sabtu dan ahad...
hubby dia sandakan...cuti baru jumpa....
kino and anak2 tak tinggal dgn MIL...
tapi kami ada amik maid...

hihihihi....lari topik pulak kita ni..

tuan rumah...jangan marah....

Originally posted by Lady_Hac at 7-9-2006 04:31 PM
nizam, aku rasa kalau barang2 yg susut nilai ni baik amik loan yg paling lama,

seingat aku itu la ape prof aku ckp masa blaja dulu.. hehehe

tu prof ko cakap.. tak tau la jenis prof apa kan.. hahaha

tapi yang aku tau selepas aku baca 4 buku jutawan azizi ali.. dia kata "kalau anda membeli kereta dengan membuat pinjaman lebih 5 tahun, sebenarnya anda tidak layak membeli kereta!" kuang.. kuang.. kuang..

bayangkanlah.. pada tahun pertama bayar 500 untuk kereta baru.. tapi bila kereta dah berumur 10 tahun dan banyak buat hal pun bayar 500.. kah kah kah..

terima kasih azizi ali atas segala nasihat anda.. saya telah termasuk di kalangan orang malaysia yang semakin bijak melabur wang yang Allah beri ini.. :tq:

Originally posted by wgd4082 at 8-9-2006 02:45 PM

Mai chek nak tambah lagi...

1)  Kalau bawak 2-3 orang memang tak beberapa best sangat sebab "bouciness issue"...tapi kalau bawak ramai orang, memang sedap bawak...macam pakai Est ...

tak heran pun..

kenari aku bawak naik bukit genting sempah dengan gear 4 meninggalkan semua kereta yang bercc 1.1-1.6.. tp bila merc atau bmw nak lalu.. aku surender dan bagi laluan.. hehehe

tp sebenarnya.. bergantung kepada kecekapan anda memandu.. hehe (cekap jugak aku ni) :jeling:

juju baru je trade in kenari juju yang dah 5 tahun pakai dengan avanza. Harga avanza baru Auto RM63,700.00...since juju beli end of Aug 2006, so dapat merdeka promotion i.e TV Sony 32 ".

Kete kenari juju dapat jual dlm RM23K. Full settlement dgn bank lagi 2 tahun dlm RM15K...so balance dapat le bayar deposit kete Avanza, tambah body accessories -  RM1,500.00 & V-kool tinted- RM600.00...so juju kena tambah dlm RM1,300.00

Juju ambil bank AMbank..interest 2.9%...so monthly RM817 selama 7 tahun....baru je bawa...so far so good...sesuai utk juju yg ada 3 anak meningkat dewasa & maid.....so selesa gak le diorg duduk.....cuma tak bawak pergi kerja le lagi......tak biasa dgn kete baru & boring kena running 80km/hrs

[ Last edited by  Juju at 12-9-2006 05:21 PM ]

Originally posted by nazad at 12-9-2006 09:34 AM

tu prof ko cakap.. tak tau la jenis prof apa kan.. hahaha

tapi yang aku tau selepas aku baca 4 buku jutawan azizi ali.. dia kata "kalau anda membeli kereta dengan membuat pinjaman lebih ...

aku tak kisah la ape yang azizi ali tu kata, sebab bagi aku different people, different opinion kan, kalau nak ikutkan, lecturer aku tu dulu lecturer azizi ali gak, bagi aku yang penting kau yakin... lecturer aku tu bukan semua idea azizi ali dia setuju... dia tu CFP... cuma maybe bagi azizi ali cara dia tu banyak membantu dia menjadi jutawan... ala.. biase la kan.. mcm aku ckp tadi, lain orang lain cara.. yang penting hepi ma.. :pmuka:

"bayangkanlah.. pada tahun pertama bayar 500 untuk kereta baru.. tapi bila kereta dah berumur 10 tahun dan banyak buat hal pun bayar 500.. kah kah kah.."

aku kalau pki keta takde la smpi 10 tahun, maybe dlm 3, 4 tahun tu aku dah trade in cari keta yang besar sket.. seiring dengan rezeki yang Tuhan bagi gak.. tu lah the main reason kenapa aku amik loan yang paling panjang.. sementara aku nak amik keta yang lagi best, boleh la aku pakai kete avanza tu dengan harga yg berpatutan gitu... esok2 nak trade in gak.. :nerd: takyah la tunggu sampai 10 tahun.. huhuhu

[ Last edited by  Lady_Hac at 12-9-2006 04:31 PM ]

baraper downpaymentnye... wat 10thn sebln rm500 je.

aku kalau pki keta takde la smpi 10 tahun, maybe dlm 3, 4 tahun tu aku dah trade in cari keta yang besar sket.. seiring dengan rezeki yang Tuhan bagi gak.. tu lah the main reason kenapa aku amik loan yang paling panjang.. sementara aku nak amik keta yang lagi best, boleh la aku pakai kete avanza tu dengan harga yg berpatutan gitu... esok2 nak trade in gak..  takyah la tunggu sampai 10 tahun.. huhuhu

bagi juju lak...kalau ambik lama sgt...by the time nak trade in...let say after 3/4 tahun guna...kena tambah banyak...sah2 harga kete jatuh ...bila nak buat full settlement dgn bank silap haribulan kena bayar kat bank lak sebab market value rendah dari full settlement

rasa yg sesuai ambik loan kete nie 7 tahun....guna 5 tahun...pastu jual...ada gak duit sikit dpt nak top up untuk next downpayment

koyok This user has been deleted

5 tahun la, 7 thn laaa ada yg 10 tahun...

Tak kisahlah yg mana2, ikut kemampuan masing2.. tp bila dah abis bayar tuh nak trade-in lagi kenapa?? eheheh, kalo tengok citer omputih tuh, keter sampai reput , still diorang guna & bangga dgn keter dioreng. Dah abis bayar buat apa nak berhutang lagi, carry on jer guna, ada duit lebih beli keter lain, keter buruk tuh leh kasi anak2 pakai pulak..tak gituu?

Originally posted by koyok at 13-9-2006 04:36 PM
Tak kisahlah yg mana2, ikut kemampuan masing2.. tp bila dah abis bayar tuh nak trade-in lagi kenapa?? eheheh, kalo tengok citer omputih tuh, keter sampai reput , still diorang guna & bangga dgn ...

tu omputih....kete lebih 5 tahun pun labour charges lagi mahal nak maintain...kalau kat jepun & singapore...dah jadi scrap dah kete lebih 5 tahun...tak leh jalan on the road....baru le perusahaan kete kat malaysia leh maju

avanza bagus untuk jangka masa panjang... nk gi jln bekeluarga syok oo...

kalo naik kete nih xde laa berimpit cam sadin... hehee

Originally posted by koyok at 13-9-2006 04:36 PM
Tak kisahlah yg mana2, ikut kemampuan masing2.. tp bila dah abis bayar tuh nak trade-in lagi kenapa?? eheheh, kalo tengok citer omputih tuh, keter sampai reput , still diorang guna & bangga dgn ...

:setuju::setuju::setuju:

bernas aku stuju bangat...

Toyota Avanza 1.5

Avanza 1.5 dah launch di Indonesia....agak-agak bila la nak masuk Malaysia pulak. Dulu teringin sangat nak pakai Avanza...tapi bila pikir balik enjin cuma 1.3, terpaksa tangguh dulu sebab dengar ura-ura toyota nak keluar Avanza 1.5. Ha sekarang dah ada kat Indonesia..... cepatla launch kat Malaysia pulak.

28 September 2006
VARIAN NEW AVANZA YANG MENGEDEPANKAN PERFORMA
Jakarta (27/9) ? PT Toyota-Astra Motor meluncurkan New Avanza 1.5 pada acara launching yang dikemas dalam nuansa buka puasa bersama dan mengambil tempat di kafe De La Rossa ? Kemang.

NEW AVANZA 1.5

Jakarta (27/9) ? PT Toyota-Astra Motor meluncurkan New Avanza 1.5  pada acara launching yang dikemas dalam nuansa buka puasa bersama dan mengambil tempat di kafe De La Rossa ? Kemang. Dengan tampilan yang lebih sporti dan daya yang lebih besar dari varian sebelumnya, New Avanza 1.5 lebih mengedepankan performa, tercermin dari tag line yang diusungnya : ?oves You Fast?.