CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: [azam]

All About Middle East Countries!!..Dubai, Doha, Muscat & etc

Reply #199 soulha's post

Hehehe...
betul ler tu.."Babai" ng "popeye"
samer jer...satu arab satu orng putih..

:bgrin:

Originally posted by soulha at 16-5-2007 08:35 PM

azam ko nk mai mesir ker..kim maggie sekotak

Huh! Tak tahu mana nak sumbat lagi..beg nak check in je dah penuh dgn samples..samples pulak kalau boleh mkn ok la jugak..nih semua kayu kayan jek..

Originally posted by insignia at 17-5-2007 10:19 AM
Hehehe...

betullah tuh..arab mana ada huruf P..

Reply #202 [azam]'s post

hehehe..
sibuk bisnes ek bro....

Originally posted by insignia at 17-5-2007 10:19 AM
Hehehe...

lorr yer ker..babai tu popeye..patut my B  kata kedai popai..walhal sy tngok dia tulis babai..uhh..sedapnya lama tk order.

Originally posted by [azam] at 17-5-2007 01:51 PM

Huh! Tak tahu mana nak sumbat lagi..beg nak check in je dah penuh dgn samples..samples pulak kalau boleh mkn ok la jugak..nih semua kayu kayan jek..

ehh..tkderlah gurau jer tu..ko bawa kayu kayan msk mesir ker..tokey balak ker ko nie....tp bagus gak ssh nk dpt kayu kat sini..klu ada cam tk quality jer...sambil2 tu ko terokalah apa yg boleh wat msk sini..

Follow Us

Reply #206 soulha's post

need your help....

try bukak web zakaria travel tp lembab sgt....my hubby n i plan nk g umrah...skang i kt Qatar..bleh x bg price kalu i nk pegi umrah dr qatar pakai pakej.

Originally posted by mie_die at 19-5-2007 05:11 PM
need your help....

try bukak web zakaria travel tp lembab sgt....my hubby n i plan nk g umrah...skang i kt Qatar..bleh x bg price kalu i nk pegi umrah dr qatar pakai pakej.

uiks lembab ke?sini laju je..kot connection setempat..site tu kebiasaanya mengambil masa  9.59 sec..skrg ni kat sini yahoo pun problem nak check email..
umrah ke saudi ke? akan diadakah dlm 18july - 15ogos 2007 itu kalau dari egypt lah  flight USD730 dan  kapal laut USD 620  termasuk visa,hotel,makan,transport jeddah-mekah/madinah-jedah

[ Last edited by  soulha at 20-5-2007 05:45 AM ]

phewwww... dah dekat sebulan kat dubai nih, baru ari ni sempat nak masuk cari, utk info korang, dubai panas la ni, almost 40degree, x lama lagi cecah 50degree, summer sale pun dah start... murah gilerrrrrrrrrr. panas2 pun aku sempat merayap sampai ke gold souk, naif road cari jubah... nanti aku citer panjang la yo kat saper2 nak tau more bout dubai tu... rindu nasi lemak wehhhhhhhhh!!!

kalu jumpa jubah yg murah roger2 ok...ingat nk merayap g dubai gak nih...

Heh!..Aku baru sampai dr Cairo semalam..tengah pening2 lalat lagi nih..

Aku dah takmo pergi Cairo dah.Bosan dengan perangai arab2 nih.

Originally posted by [azam] at 27-5-2007 07:06 PM
Heh!..Aku baru sampai dr Cairo semalam..tengah pening2 lalat lagi nih..

Aku dah takmo pergi Cairo dah.Bosan dengan perangai arab2 nih.

ehh..dah sampai dh ker?..ker dah nk balik dah..biasalah perangai pak arab nie..tk kiralah pak arab menr pun..maunya tengah hangat2 terik cam gini..nk cari pasai bertumbuk adalah..
hari nie saja kt depan rumah nie.. bengit telinga dok dngr bertengkar atas jln raya..klu nk gaduh sekalipun..pigilah dok tepi nie tengh2 jln..dhlah bingit hon kete belkng lg..pening..diorng nie tkder stress ker aar...ker lubang telinga tu dah kematu..

assalamualaikum...

waaalikumussalam...faddhol..

Kiutlah avator ifanonline.... ...ehh mana azam?dah pulang ke masia dah ker..cam ner dng berita2 sensasi dr egypt..habaq mailahh

Reply #211 [azam]'s post

dah serik ke cairo?..haku sentiasa tertunggu peluang balik cuti ke cairo..syok..tgk perangai manusia yg berbagai ragam..10/8 ni balik sana pulak sampai 23/9..this will be 1st time berpuasa di mesir..walau tak lama sgt jadilah...

mid august adik ipar bongsu nak kawin...meriah tau org mesir ni kawin..lagi2 kalau kat kampung2 tu...depa main music full blast punye dari maghrib sampai ke awal pagi..lepas sanding tu ada lagi perarakan lori bawak furniture ke rumah pengantin..lori tu siap hon2 lagi..kecoh.. ..but my inlaws tadak buat benda ni semua...derang bukan jenis kecoh2 punya...

teringat satu lagu tu tak ingat sapa penyanyi nye..Assalamualikum, assalamulaikum, assalamualikummmmm......lagu ni memang org selalu pasang time2 kenduri kawin...Soulha..you mungkin tau sapa penyanyi tu..

Originally posted by nour2001 at 13-6-2007 10:11 AM
dah serik ke cairo?..haku sentiasa tertunggu peluang balik cuti ke cairo..syok..tgk perangai manusia yg berbagai ragam..10/8 ni balik sana pulak sampai 23/9..this will be 1st time berpuasa di mes ...

salam nour..baby shat..nour azam maunya tk tension..dia asyik kija jer, dng pak arab tu..sekali sekali pielah tengok arab gelek ker barulah maunya dia tk balik kot..

betoi tu nour..sy pun klu dngr jer grandmusic bunyi..cepat2 jer buka tingkap..semata2 nk tengok arab khawin jer..syok oo,tngok arab nikah nie geleknya meriah sungguh,,mekap cam wayang china..yg pengantin pompuan excitet sungguh..tk mcm kita malu2kan..
sy penah pigi satu majlis khawin kt kpg arab..kebetulan kawan hubby kawin dng minah arab sini..uhh syok giler dia..romatik habis nari2 atas pentas..cam tk caya jer kitaorng tengok..manerlah ada semua tu kt tempat kita..music ngalah disco..lampu klip kelap....lg assalamualaikum tu..penyanyi dia dia hakeem..tp masa kenduri semua lagu arab klu boleh dia nk pasang..start dr lepas maghrib smapi tngh malam jer....tp mmg bingitlah..pastu siap hon2 kete rai pengantin nie..nk tergelak masa kitorng bawa kwn hubby nie..siap pak arab gelakkan kita..sbb hon kita tk real cam diorng..oo,rupanya ada cara gak picit2 hon nie..
yg tk bestnya..minum syai dng sirap jer..balik kena cari nasi kt dapur gak..

Reply #216 soulha's post

yelah...kalau dia pi tgk pempuan mesir gelek, dia pun mesti mau ikut gelek jugak..miahaha.. .masa cousin suami kawin 3 tahn lepas tu, takdelah derang panggil belly dancer tu, pengantin pempuan yg gelek you..aduh malu je haku yg tengok ni...derang biasa ah..pengantin bertudung gelek..bayangkanle..tapi dia gelek dekat2 ngan suami dia lah...

soulha derang hon 5x berturut2...masih lagi terngiang2 bunyi hon tu..ekekeke... ..last year jiran one block away buat kenduri kawin..ya rabbi..tak boleh tidur satu malam..sebaik saje habis azan magrib tu derang tibai pasang lagu disco omputeh,everybody dance now tu..maximum volume..kena taruk kapas telinga tu..esoknya pening tak cukup tidur..
anak ku yg sulung reti buat bunyi yg selalu pempuan mesir buat tu..aiseh camna nak describe ah..like ulululuuiiiiihhh...gitu.. ..

Pompuan Arab kalau buat majlis memang melaram dan gelek abis.  Aku ingat pergi satu party khas untuk pempuan aje.  Masa nak masuk tu  they tanya bawak kamera tak.  Kalau bawak kena off, tak boleh guna.  Oh ya, pempuan yg datang tu semua pakai jubah dan tudung litup, ada yg purdah lagi.  Kawan2 kitaorang jugak.

Bila dah masuk baru faham  pasal tak boleh ambik gambar, sebab they all bukak jubah je ada yg pakai baju gelek, mini skirt, and all kind of dressess yg aku sendiri tak sanggup pakai. Senang cakap, semuanya seksi.

So aku dgn member aku nampak weird aje kat situ sebab pakai baju kurung dgn tudung.  Kalau tau awal2 lagi kitaorang sedia jeans dgn tshirt, masuk la sikit.  Tapi majlis ni kat US, bukan kat middle-east.

x pernah berpeluang nk pergi majlis kawin org arab..selalu tgk diorg pasang khemah kt tgh2 pdg..pas tu letak sofa keliling...kt tgh tu diorg letak karpet...pas tu ader satu khemah besar jer..tp tgk dr jauh lar...

Amboi-amboi, syok bener korang kutuk aku yek!

Mie Die, nak nengok video Egytian kawen? Aku ambik ari tu masa satu majlis dekat hotel tempat aku nginap. Bising siot!..Tapi memang meriahlah..abis datuk nenek kaum sepapat joget sebelum masuk dewan..mcm org melayu silat pulut tapi diorang joget..
Mie Die! Dah seronok ke blom dok dekat Doha tuh.?.

Gelek aku dah penah tengok..Bukan aliran akulah..lagi syiok nengok bini aku gelek..boleh le jugak kalau nak terkam..Ini setakat tengok je mana syiokk!!  
Dari segi entertainment pergi memana pun kecuali Doha, Qatar boleh dikatakan seronok kalau ada geng. Tapi kalau sorang2 je takde geng dekat negara org boleh mati kutu woo..tambah-tambah on business trip melayan arab yang bodoh sombong..lagi fenin kepala aku.