CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: changloon

Undang-2 HUDUD di Malaysia

Close [Copy link]
Originally posted by guagcore at 23-11-2006 02:56 PM

kui kui kui.... baik hang punya auta... hang nak amenooo tunggu sampai bila kata masa yang sesuai??? Dengan kes zakaria Kelang tu hang ingat depa akan jumpa masa yang sesuai ka??? berapa lama dah ...

kui kui kuii...Guak..nak tggu smpai bila bukan persoalan..selagi tak cukup syarat (mcm melisia skrg ni) selagi tulah xleh jalan hukum hudud, smpai kiamat pon! berapa byk perubahan yg kerajaan tlh buat utk lebih memartabatkan islam dan cuba menerapkan nilai2 islam dlm masyarakat..cthnya disekolah2 kerajaan zaman mak bapak aku dulu, kalu pempuan pakai skirt dan sekarang dah tukar ke baju kurung dan kalu lelaki pakai sluar pendek, skrg dah tukar ke sluar yg lebih menutup aurat, UIA dulunya tak diwajibkan pelajaran bahasa arab tp skrg dah jadi matapelajaran wajib, jururawat2 zaman mak bapak aku dulu pakai skirt dan tak bertudung tp tgk skrg....come buke..?? dan byk lg laa...!! pikir sendiri la Lobai Guag kalu ngko waras lagi gak..malas aku nak tulis..!! blako-lako tu sapo buat?? sapo yg setuju?? harap ko Pas gak prung prang prung prang ceramah..pastu TAKBIIIRRR: (ngaloh org nak gi jihad)...pastu gi pekeno roti tepaye, kenye gak blk tidooo!!! esok TAKBIIIRRR pulok....cakap byk habuk taraaa..oghe tau blako eh..kui kui kui..:nerd:

Originally posted by hammer at 22-11-2006 11:52 AM

alahi pelaga!!!..yg hang sebok2 dgn hudud tu..pasai apa....hang dah tak mau, buat apa tanya2 lagi....lagi pun bukan boleh hukum hang...hang ni biaqlah nampok cerdik sikit...ni saja tunjuk bodohhh ...

Lebai2 penganut PAS dah tak mahu cerita pasal hudud lagi ko?

Malu ko oghe nampok Hudud tulisan Mostamsdol2 PAS zalim? ;)

Originally posted by pelaga at 24-11-2006 05:41 AM

Lebai2 penganut PAS dah tak mahu cerita pasal hudud lagi ko?

Malu ko oghe nampok Hudud tulisan Mostamsdol2 PAS zalim? ;)

hudud tu semata2 nak mengelabui mata rakyat, walhal rakyat skrg bukannya jahil...
nak berpolitik tp takde modal...kui kui kui.....:pmuka:

JoeJambul This user has been deleted
Originally posted by hammer at 22-11-2006 11:46 AM

dalam pas mana ade lembu....dalam umno ada lembu suci....
najib pelira...berok pun ade, kery pelira

:bodek:  dtg dgn kulit baru, dok pening.
tak tahu yg istilah lembu tu adalah dari Najib :nana:

Lobai Malang 7Eleven yg buka thread ini tak bagi
intro lagi ker apa itu HUDUD :hmm:

Bersalin Kulit kerap, tapi tetap dunggu  juga.

Originally posted by novadead at 24-11-2006 02:10 PM
hudud tu semata2 nak mengelabui mata rakyat, walhal rakyat skrg bukannya jahil...
nak berpolitik tp takde modal...kui kui kui.....:pmuka:

kalo dh tanam dlm hati tu utk berjuang menentang perlaksanaan syariat hudud tu di muka bumi Allah ni, tak kira sapa yg wat pun dia akan tetap tentang.. kalo umno wat, dia akan kata hudud umno.. kalo pelaga wat, dia akan kata hudud pelaga...

tapi tak tau la kalo ko perjuangan menentang perlaksanaan hukum hudud ni ko wat kerana Allah.. harap-harap la...
:pray::pray:

Follow Us
changloon This user has been deleted
Originally posted by JoeJambul at 24-11-2006 09:44 PM
Lobai Malang 7Eleven yg buka thread ini tak bagi
intro lagi ker apa itu HUDUD :hmm:

Bersalin Kulit kerap, tapi tetap dunggu  juga.

Aku diam hang bising... camna ngn hang ... telur dak masuk sarung ka? Kalau aku berani bersumpah menafikan dakwaan hang awat hang x berani nak buat sama? sembang ja lebih.. Tapi tulur x dak... ekekeke..

Hang ni aku intro pasai HUDUD? Isk... Nak aku bagi ceramah pasai HUDUD ka kat dalam ni? Nak taip dari A sampai Z mengenai Undang-2 HUDUD? Hang ni gila apa?  Bukan main banyak reference pasai hudud.. Apa itu HUDUD? hang nak definasi saja ka? Ke nak detail? :pmuka:

Jenis tak paham soklan kot hang ni... Cuba hang baca 1st page... Apa tujuan aku bukak topik ni?

Aku ghasa kalau dibuat poll tanya masyarakat ISLAM di Malaysia, rasanya mostly SETUJU HUDUD dilaksanakan... Aku pon setuju... TAPI adakah melaksanakan HUDUD semudah yg dikata? Dalam melaksanakan HUDUD perlu dibuat persediaan rapi... Bukan masalah Hudud tidak relevan utk dilaksanakan di Malaysia... Hudud sentiasa RELEVAN! Cuma perlaksanaannya harus dirancang rapi... W'pun kaum lain tak terlibat dalam Undang-2 HUDUD, namun harus dibincang bersama mereka agar mereka mendapat penjelasan mengenai Hudud... Apakah non-Muslim benar-2 faham mengenai HUDUD?

Ada org tanya, apa pentingnya persetujuan bukan Islam? Hudud utk org Islam... Betui la... Tapi M'sia ni multirational country... KONGSI kuasa... At least kena adakan perbincangan dengan non-Muslim... Jika mereka membantah contohnya, then bertegas akan keluar parti gabungan, macam mana? Kuasa majoriti pemerintah akan kurang... Pemerintahan goyah... Siapa rugi? Negara yg rugi... Jadi adakah relevan pembabitan non-Muslim?

Bila non-Muslim membantah, kita perlu tahu KENAPA mereka bantah? mcm mana nak buat mereka setuju kalau tak tau sebab kenapa mereka membantah? Bantahan mereka boleh menyebabkan Undang-2 Hudud tak dpt dilaksanakan kalau mereka keluar gabungan... Nak tak nak kita kena akui mereka juga berperanan... jadi mahu @ tidak kita kena tau KENAPA mereka tolak? Adakah kerana Hudud tersebut dari PAS? Jika demikian jawapan mereka, maka bolehlah ditanya jika UMNO nak melaksanakan HUDUD, apa kata mereka? Setuju @ Tidak... Jika TIDAK, nak tau le pulak apa sebabnya... Tu la tujuan aku bukak topik.. Harap paham kot noooo...

[ Last edited by  changloon at 26-11-2006 10:26 AM ]

Reply #187 changloon's post

kita minta Lobai Suka Salin Kulit untuk intro apa itu HUDUD, dia
dok merapu panjang pasal lain.

BODOH betul la Kulit Baru akulahini tu        

[ Last edited by  JoeJambul at 29-11-2006 04:23 PM ]

aku yakin changloon ( Kulit Baru bagi akulah7eleven ) akan terus merapu di thread ini
kerana Lobai Malang yg kuat Salin kulit itu dungu dan kolot mengenai HUDUD

changloon This user has been deleted
Originally posted by JoeJambul at 27-11-2006 12:36 AM
aku yakin changloon ( Kulit Baru bagi akulah7eleven ) akan terus merapu di thread ini
kerana Lobai Malang yg kuat Salin kulit itu dungu dan kolot mengenai HUDUD

Hang kot kuat merapu? Cuba balas hujah aku tu... Tu br la tak merapu... Ni tak habis-2 ngn cerita salin kulit kehulu kehilir... Tapi aku tau... hang x kan dapat balas hujah aku sebab hang bukan pandai pon... Buat-2 pandai jer... ekekekeke...

[ Last edited by  changloon at 27-11-2006 09:52 AM ]

Hukum Hudud hanya boleh dilaksana oleh  Pemimpin bertaraf Al-Amin.  Ini pula mesti diakui dan memperolehi kepercayaan tinggi dari  segenap rakyat.

Lain-lain  pemegang anugerah kehormatan dari rendah sampai ke paling tinggi, masih tak sanggup laksana hukum hudud.

Sebab takut 'backfire' dan  kepentingan diri akan  hilang. Almaklum,  zaman Harta dan Duit.

Tak setuju langsung kerana tak bermakna dan penuh dengan pemalsuan.

Originally posted by JoeJambul at 26-11-2006 10:14 PM
kita minda Lobai Suka Salin Kulit untuk intro apa itu HUDUD, dia
dok merapu panjang pasal lain.

BODOH betul la Kulit Baru akulahini tu        

:setuju:

sebab tu gelaran ketua bodo LP cukup sesuai dengan jaguh bodohan itu joe..

M5 yg dipanggil, kulit lain pula yg menjawab:lol

Originally posted by novadead at 23-11-2006 11:23 PM

kui kui kuii...Guak..nak tggu smpai bila bukan persoalan..selagi tak cukup syarat (mcm melisia skrg ni) selagi tulah xleh jalan hukum hudud, smpai kiamat pon! berapa byk perubahan yg kerajaan tlh buat utk lebih memartabatkan islam dan cuba menerapkan nilai2 islam dlm masyarakat..cthnya disekolah2 kerajaan zaman mak bapak aku dulu, kalu pempuan pakai skirt dan sekarang dah tukar ke baju kurung dan kalu lelaki pakai sluar pendek, skrg dah tukar ke sluar yg lebih menutup aurat, UIA dulunya tak diwajibkan pelajaran bahasa arab tp skrg dah jadi matapelajaran wajib, jururawat2 zaman mak bapak aku dulu pakai skirt dan tak bertudung tp tgk skrg....come buke..?? dan byk lg laa...!! pikir sendiri la Lobai Guag kalu ngko waras lagi gak..malas aku nak tulis..!! blako-lako tu sapo buat?? sapo yg setuju?? harap ko Pas gak prung prang prung prang ceramah..pastu TAKBIIIRRR (ngaloh org nak gi jihad)...pastu gi pekeno roti tepaye, kenye gak blk tidooo!!! esok TAKBIIIRRR pulok....cakap byk habuk taraaa..oghe tau blako eh..kui kui kui..  

kui kui kui.... betulla cakap orang buta macam hang ni.... tu pasal bila hang tengok realiti tv hang akan nampak mak pakai tudung, bapak pakai kopiah, anak nampak pusat, nampak alur... keh keh keh.... simpanla hang nyer pemerhatian tak berakal tu.... hahahahahaha

errrr.... bahasa arab tu Islamka????

Originally posted by novadead at 23-11-2006 12:26 PM

kui kui kui....tau pon kena slow2..pastu bakpo yg peliknya kalu umno tak buat hudud skrg...umno pun bukan kata tokse ko hudud, cuma tgk keadaan la dulu BONGOK! sesuai ka kalu keadaan mcm skrg n ...

manusia kalo nak masuk Islam ..pertama sekali dia kena mengucap 2 kalimah sahadat
negara kalo nak ,masok islam pun kena mengucap jugok...
caranya sedikit lain.
Pak Lah Badawi mestilah mengistiharkan bahwa undang2 tertinggi negara adalah Al-quran dan hadis (perlembagaan yg ada  sekarang hendaklah dirombak atau dibatalkan) dan mengistiharkan apa2 undang2 yg berlawanan dgnnya akan terbatal dgn. sendiri.
ade ke pimpinan umno cakap mcm ni?  kalo tadak , tak boleh membawa hujjah bahawa umno  akan membuat islam beransor2...melainkan umno menolak islam beransor.

Originally posted by pires7 at 28-11-2006 11:28 PM

:setuju:

sebab tu gelaran ketua bodo LP cukup sesuai dengan jaguh bodohan itu joe..

M5 yg dipanggil, kulit lain pula yg menjawab:lol

yearrh ..  Lobai Malang 7eleven yg kerap salin kulit
wajar sangat di panggil Ketua Bodoh LP     

tepuk tangan kat Lobai Malang 7eleven yg Suka Salin Kulit :

:clap::clap::clap::pompom::ketuk::bodek:

Originally posted by guagcore at 29-11-2006 08:58 AM

kui kui kui.... betulla cakap orang buta macam hang ni.... tu pasal bila hang tengok realiti tv hang akan nampak mak pakai tudung, bapak pakai kopiah, anak nampak pusat, nampak alur... keh keh ke ...

ngko ingat puak2 pakai kopiah pakai tudung ja ke kat melisia nih..??
kalo pak pakai kopiah mak pakai tudung, anak nampak pusat, nak salah kat kerajaan lagi ka..?? apsal x salahkan mak bapak dia...?? gajah depan mata ngko x nampak, semut dalam lobang nampak la plk ye...??: kui kui kui......
bahasa arab adalah bahasa al-quran, semua hadis2 ditulis dlm bahasa arab....tak islam lagi ka..??
BANGANG punya soklan...kui kui kui......:nerd:

Originally posted by hammer at 29-11-2006 10:56 AM

manusia kalo nak masuk Islam ..pertama sekali dia kena mengucap 2 kalimah sahadat
negara kalo nak ,masok islam pun kena mengucap jugok...
caranya sedikit lain.
Pak Lah Badawi mestilah mengisti ...

kui kui kui.....banyakla ngko punya istihar, ngko ingat nak gubal sesuatu undang2 tu mcm nak buat ceqodok ka..??
utk merombak sesuatu undang2, perlu persetujuan ahli parlimen dulu, dlm parlimen ngko ingat blh menang ker..?? dlm parlimen bukannya 100% org islam NGOKKK..!!
Pak Lah dah ishtiharkan bahawa negara melesia adalah sebuah negara Islam, secara otometik al-quran dan hadis adalah yg tertinggi...cuma.. perlaksanaannya perlulah dgn berhikmah...
perbankan Islam, kehakiman Islam, OIC, perlakasanaan J-QAF...tu mende...??:hmm: menolak Islam beransor2 ke tu Lobai HIMAR ooiiii......
:nerd:

Originally posted by novadead at 30-11-2006 12:27 AM

ngko ingat puak2 pakai kopiah pakai tudung ja ke kat melisia nih..??
kalo pak pakai kopiah mak pakai tudung, anak nampak pusat, nak salah kat kerajaan lagi ka..?? apsal x salahkan mak bapak di ...

kui kui kui.... tu dia salah sorang dari orang buta yang nak tahu macamana rupa gajah.... pung sana pang sini cerita pasal aurat, hang ingat tak sapa yang buat ni

"kalu pempuan pakai skirt dan sekarang dah tukar ke baju kurung dan kalu lelaki pakai sluar pendek, skrg dah tukar ke sluar yg lebih menutup aurat, UIA dulunya tak diwajibkan pelajaran bahasa arab tp skrg dah jadi matapelajaran wajib, jururawat2 zaman mak bapak aku dulu pakai skirt dan tak bertudung tp tgk skrg"

bila aku cerita pasal realiti tv, hang dah meroyan.... buat apa aku nak salahkan mak bapak dia?? kalau ikut cakap hang yang aku boldkan tu, sama la bangangnya aku ngan hang, tapi aku bukan begitu... jadi cermin balikla, nak berkokok tak kene tempat

bahasa arab adalah bahasa al-quran, semua hadis2 ditulis dlm bahasa arab....tak islam lagi ka..??
BANGANG punya soklan...kui kui kui......

keh keh keh........sebab bahasa arab bahasa Quran n hadis dah jadi Islam ka??? ....prrrpftphrrrpftph... tu pasal awal awal aku kata hang bahalol..... hahahahahahahha... errrr.... hang baca hadis dalam bahasa arab tak??? kang tak Isle....prrrpftphrrrpftph

Originally posted by guagcore at 29-11-2006 08:58 AM

kui kui kui.... betulla cakap orang buta macam hang ni.... tu pasal bila hang tengok realiti tv hang akan nampak mak pakai tudung, bapak pakai kopiah, anak nampak pusat, nampak alur... keh keh keh.... simpanla hang nyer pemerhatian tak berakal tu.... hahahahahaha

...

Lebai Guagcore tgk pusat dan alur anak org dlm realiti tv ye? haha! :lol

Simpanlah pemerhatian ente tu sundri-sundri. :lol

ps: haha! lobaaaai lobai. Sundri tgk pusat dan alur org lain, dia marah2 org lain plak! :lol

[ Last edited by  pelaga at 1-12-2006 08:52 AM ]