CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: perrrghhhh

Manukan Island

aku gie bln jun nanti, mmg plan nak at half day ke manukan, mamutik, sapi kalau sempat lah, kl tak manukan jer lah kot..
discovery scuba tu berapa eh?  kat manukan ke? selain parasailing, jet ski kayak seme ada ke?  cari cari gak harga kat internet untuk segala possible cost for the trip nih (for budgeting purposes sbb gie ramai - seme tau tunggu info dari aku dan siapkan duit memasing jer nih) tapi tak berapa nak jumpa lah..

aku gie bln jun nanti, mmg plan nak at half day ke manukan, mamutik, sapi kalau sempat lah, kl tak manukan jer lah kot..
discovery scuba tu berapa eh?  kat manukan ke? selain parasailing, jet ski kay ...
adnil Post at 14-1-2010 11:18

kalo scuba discovery diving ni nak gak 1 hari___kira ni leisure diving__tak perlukan diving license__harga dia tuk malaysian dlm RM310.00 per pax kalo tak silap
jet ski, parasailing, scuba doo, seawalking, kayak tu semua leh arrange kat pulau___pegi aja kat watersport counter___prepare min. rm150 note.

taman TAR ada 5 buah pulau. pulau manukan paling cantik. dan korang kata coral da banyak mati, cuba bayangkan 4 lagi pulau lain. lagi nan hado coralnya.
newspr Post at 14-1-2010 01:52

manukan island coral dia byk yg dah mati sbb tiap-tiap hari menerima kunjungan puluhan hingga ratusan org___tp pulau² yg lain tu seperti mamutik & sulug coral dia okey lagi sbb tak ramai yg pegi sini. manukan popular sbb tempat dia amat sesuai tuk santai atau berkelah. manakala mamutik sesuai tuk diving. bg aku manukan sesuai gelaran paling popular kalo plg cantik sapi ngan gaya pon cantik gak.

plan aku cam ni... pepagi ahad tu aku ronda pasar pagi tu dulu.. pas tu dlm kul 11 - makan then dlm 12 naik bot ke pulau - katalah aku amik bot balik kul 4.30-5.00, leh tak aku wat island hopping & enjoy seasports tu seme? flight kitaorg ada 2 departures.. yg satu tu 805 pm & 915 pm..

bg aku manukan sesuai gelaran paling popular kalo plg cantik sapi ngan gaya pon cantik gak.
h4ni3 Post at 14-1-2010 12:19

ok noted.

last year bulan 11 pergi ke Pulau manukan Dan Pulau Sapi..komen sitislam Manukan tak best pada hari tu sbb ombaknya kuat dan pantainya penuh dengan coral yang mati nak berjlan pun sakit...kat Pulau Sapi best , sbb lautnya tersangat tenang dan jernih  dan ikan jinak pun dekat jer ngan pantai ...ingat bulan 3 ni nak pergi pulau Memutik...harap-harap bulan tu ombak tak berapa kuat sbb bawa ramai family

Follow Us
baru nak syok2 snorkelling kat manukan..rupenye byk coral yg da mati eh
chalet mmg mahal giler..tgk rate cecah 400 per night
rasenye g day trip je kot...tapi perkhidmatan bot tu sampai pukul berapa?last trip balik jeti kul berapa ek?
ingatkan nak tgk sunset dr manukan tuh....

45# safiku

safiku:
kat menumbok nie best ke?ade ape?
ko pegi bape ari?
aku nak g early may ni..pegi 6 hari..labuan+kk+kundasang+manukan
tp rasenye x jadi stay manukan kot..g day trip jek
still tgh arrange jadual perjalanan lagik
leh share ko punye jadual x?

mamutik lah best snorkeling.. tak jauh dari tepi pantai dah ada coral dah.
kat manukan takde coral langsung. ikan ada lah banyak

wohh cantiknye pulau tp sayang dah banyak coral mati ekk.. kalu parasailing yg rm95 tuh brape lame/kali buleh try yek

69# kuncisaya

oohhh...klo sewa bot dari jeti tue..inclusive pegi ke 3-3 pulau ke?

71# nakedeyes9

nakedeyes, kat kaunter tu nanti, kita boleh pilih nak pergi brapa pulau. and harga dia depends on brapa pulau yg kita nak pergi..

Yup , dia ada pakaj gitu tak silap aku
1 pulau RM23 per person
2 pulau RM33 per person
3 pulau RM43 per person

N ada tambahan RM3 utk masuk ke pulau lak ...

kunci: thanks for the info
badar: ade package yg inclusive snorkelling equipment x?or other activities?

Takdela tu cuma harga boat ride aja .... klu nk snorkeling tu dh lain harga . Ko bw aja snorkeling gear sendiri or pi mandi/ bersantai  d pulau aja

kalau nak sewa snorkeling set & life jacket, boleh bgtau kat kaunter tu jugak. nanti bayar sekali

manukan ni hotel mahal tapi takde fresh water..mandi pun masih melekit sbb guna air laut d tapis gamaknya..skali je la overnite kat sana tak p dah..kut nak p pun day trip je

i baru balik sabah few weeks ago.. ada pegi snorkling kat manukan ni tapi..omg anak2 obor2 beribu2 lemon kat situ.. masa baru sampai tak perasan but later bila start snorkling ada rasa gatal2 cam kena gigit sampai tang bibir pun kena.. masa tu still tak perasaan sb syok sgt nak gi snorkling.. Masa ngah nunggu bot nak balik kat jeti baru laaa perasaan... byk sgt kat permukaan air

yup..last week pun i pegi manukan..mmg tgh musim obor2
cantik sungguh air laut dia (bila matahari terik)
nampak biru je
cuma kalau nak tgk coral lawa2 kene berenang jauh ke tengah

lagi info,next month sy nak ke KK......masih belum ada perancangan lagi....