CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gigipalsu

CARA MERAWAT RUAM LAMPIN????

Baby kimo pun sama..kena truk gak ruam ni, kesian tgk dia.. lps ni ingat nak ltk tepung ubi la.. Btw, tepung ubi n tepung jagung ni sama ke?

for my baby kalau kena ruam I letak calomine lotion setiap kali tukar diaper..dulu cuba pakai drapolene..tapi ruam lagi worst ..lepas tu I sapu bedak jagung (product by pureen) yg kaler light blue

I tried bepanthen. It worked very well. Mahal sket lar. Tapi berbaloi.

kalo cara saya nk elakkan ruam lampin:

saya letak bedak sebelum pakaikan diaper.

tapi kalou dah jdk ruam, saya akan sapukan:
1) FVR kat area yg kena ruam - yg nie saya letak selepas mandi pagi
2) Hand & Cleansing Gel - yg nie saya letak sblm tido mlm

kesian bb mira hari tu...teruk ruam dia...pasal cirit birit yg buat lagi worst tu...jumpa pakar hari tu dia kasi krim..dah ok..tp still ada lagi sikit2..

miza...FVR tu apa?

guppy...bepanthen ni boleh dapat kat farmasi ek?

hmm.. some babies mmg jenis sensitive skin. mcm my boy... senang kena ruam. tapi mujurla bukan ruam lampin. but stilll tetap ruam. try guna cetaphil. ni doc bagi masa bb kene gegata aritu. n sesuai sangat ngan dia. skrg klau ruam ke.. gatal2 ke.. sapukan je cetaphil cleanser tu.. kejap je ilang

Follow Us
my baby tak sesuai guna calamine lotion...  bila guna kulit dia mengelupas. sbb calamine lotion ni panas sket. n lagi satu.. akan ada parut gelap. huhu... so skrg guna cetaphil aje.

[ Last edited by  talapia at 12-11-2007 04:39 PM ]

baca kat sini semalam pasal bepathen...terus balik keje g tgk kat guardian...nasib ada...dah letak kat bb semalam..nampak kurang sikit pagi ni..
pastu tny pasal cetaphil tu..SA tu kata tak dak utk bb...cetaphil tu ygcleanser ke talapia?

try pakai bedak brand AIKEN...
bedak ni bgs..
anak aku kulit dia kemerah2an bhgn punggung..
pakai dlm 2 ..3 hari dh ilang..

Reply #48 neisya's post

cetaphil ni bukan khusus utk baby.. tapi dia adalah care product khas utk sensitive skin. yg doc bagi kt saya aritu... cetaphil lotion. try search kt net... mmg khas utk sensitive skin. bukan khas utk baby aje. so dia bukan dlm kategori baby product.

saya xplain kt doc yg my boy mmg jenis sensitive skin. pantang kene apa sikit mesti bertanda... n klau berpeluh, panas, miang, kotor.. ha.. ada je la nnti yg naik merah2la.. gatal2 la.. mcm2. so doc suggest sediakan je cetahil tu kt rumah as precaution. skrg pon.. klau anak gatal2 sket je pon... saya taruk cetaphil tu. senyap la dia tak menggaru dah.

aritu kene gegata.. just imagine gegata tu camne. kene kt kita pon tak diam duduk nk menggaru. lepas mandi.. sapu cetapil tu.. diam dia tak menggaru langsung. 2 3 ari terus baik without any scar.

tapi nk cari susah gak kot. so far tak jumpa lagi kt leading farmasi mcm guardian tu. pernah jumpa kt kedai ubat.. 1 botol dlm 500ml camtu.. RM40... huhu...

Reply #48 neisya's post

cetaphil ni bukan khusus utk baby.. tapi dia adalah care product khas utk sensitive skin. yg doc bagi kt saya aritu... cetaphil lotion. try search kt net... mmg khas utk sensitive skin. bukan khas utk baby aje. so dia bukan dlm kategori baby product.

saya xplain kt doc yg my boy mmg jenis sensitive skin. pantang kene apa sikit mesti bertanda... n klau berpeluh, panas, miang, kotor.. ha.. ada je la nnti yg naik merah2la.. gatal2 la.. mcm2. so doc suggest sediakan je cetahil tu kt rumah as precaution. skrg pon.. klau anak gatal2 sket je pon... saya taruk cetaphil tu. senyap la dia tak menggaru dah.

aritu kene gegata.. just imagine gegata tu camne. kene kt kita pon tak diam duduk nk menggaru. lepas mandi.. sapu cetapil tu.. diam dia tak menggaru langsung. 2 3 ari terus baik without any scar.

tapi nk cari susah gak kot. so far tak jumpa lagi kt leading farmasi mcm guardian tu. pernah jumpa kt kedai ubat.. 1 botol dlm 500ml camtu.. RM40... huhu...

bepanthen tu tak sesuai pulak ngan bb..abis naik biji2 ruam..kesian dia...p lagi farmasi semalam....pastu derang kata try sebamed sbb dah melecet balik....tp nasib baik tak teruk macam hari tu...

talapia..
sabitla SA tu kata cam tu...kalau mcm tu boleh la neisya pakai utk my baby...byk jugak kegunaannya ye....
mira ni sensitif sguh skin dia...kalau kena gigit nyamuk..mesti naik bintil...tp ok lagi kalau nyamuk...semut gigit mesti tinggalkan kesan hitam tu...(mcm kat avatar tu..tgk la pp dia..... ..sampai sekarang tak hilang lagi tau....)..ni la agaknya bahana minum soya byk sgt masa peknen kat dia...hmmm...

kat guardian ada cetaphil tu...yg neisya tgk dalamRM29++ utk size kecik...

thanks ye talapia.....

bepanthen tu tak sesuai pulak ngan bb..abis naik biji2 ruam..kesian dia...p lagi farmasi semalam....pastu derang kata try sebamed sbb dah melecet balik....tp nasib baik tak teruk macam hari tu...

talapia..
sabitla SA tu kata cam tu...kalau mcm tu boleh la neisya pakai utk my baby...byk jugak kegunaannya ye....
mira ni sensitif sguh skin dia...kalau kena gigit nyamuk..mesti naik bintil...tp ok lagi kalau nyamuk...semut gigit mesti tinggalkan kesan hitam tu...(mcm kat avatar tu..tgk la pp dia..... ..sampai sekarang tak hilang lagi tau....)..ni la agaknya bahana minum soya byk sgt masa peknen kat dia...hmmm...

thanks ye talapia.....

talapia..

thanks ye talapia.....

Reply #45 neisya's post

Ha'a, kat farmasi ada jual. Kalau pandai cari kedai ubat yang jual murah untung lar. Kadang tuh beza harge leh sampai rm3.

neisya, kalau bepanthen tu tak berkesan pd anak neisya...kene try lagi product lain yang mungkin sesuai dgn kulit anak u. Tapi Kalau boleh jgn biar lama sgt berlarutan. Bukan apa kalau dah teruk, sian anak...

Tak pun bw g paed/doktor lg sekali dapatkan ubat khas.

testing

thanks sasha....

guppy..

dah try mcm2 dah...paed dah jumpa dah..bkn takat sorang..dah 3 org doktor dah pun....tp tak ok gak...
tp nasib baik semalam ada anak buah bagi ubat apa ntah...tak ingat..yg ingat krim 31...alhamdullillah...petang semalam balik dari nursery tgk merah2 lagi...dah apply 2 kali..pg tadi tgk dah kering...
baru serasi kot.....

bagus betul krim yg neisya sapu kat bb mira...dah kering elok...sekata ja...alhamdullillah..

krim tu kalau nak beli kat farmasi..minta krim utk kulit yg makan air..pastu campur dgn vitamin E...

satu lagi product.... merawat raum lampin paling berkesan yang pernah saya cuba... krim sapu... mmg berkesan..sapu tempat ruam tu.. 2-3hrs...hilang ruam tersebut..... Pernah cuba kat kaki meleceh kerna pakai kasut baru..pun berkesan!!!  Cuba lah!!!

nama product tu :  DECOCORT dari HOE Pharmaceuticals S/B

harga??? tak tahu mungkin kurang dari RM15 kot... kecik je tube nya... beli kat farmasi...

[ Last edited by  nanamiri at 12-12-2007 06:03 PM ]