CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wml

Membujang atau Berpoligami?

Reply #277 BeyondSight's post

aku sgt2 setuju dgn BS
aku pun kawen lambat gak 28 nk masuk 29
aku pun penah rasa mcm tu
rasa mcm dah takde harapan nk kawen
mcm dah takde lelaki bujang yg baik kat dunia ni

byk kali frust seblum jumpa hb aku ni
tp aku tak penah putus asa mencari hehe
dan akhirnya aku kawen gak
ada gak lelaki bujang yg baik lg

Reply #281 haril's post

amin......bad pun tgh takut gak ni....dah nak masuk 28 lagi beberapa bulan jer lagi nih......

Originally posted by wml at 31-12-2006 01:51 PM
pomp zmn skang yg offer diri (on the 1st place) utk dipoligami,
setau aku pomp gatal aje.....

Ambooooooooooooooiiiiiiiiiiiiiiiiiii...............sedapnya bercakap, belum kena batang hidung se ...

kes yang berbeza...
bercinta bagai nak rak dgn A..tapi famili lelaki dah ada pilihan hati..
kerana ingin menjaga hati ibu.. lelaki berkahwin dgn pilihan keluarga tanpa meninggalkan si A.. tak lama kemudian dgn restu famili.. lelaki ni kawin dengan si A.... Jadilah A isteri ke 2...
Lelaki tersebut berlaku adil...
nak tanya... salahkah si A?....gatal kah si A?

Originally posted by tulip at 29-1-2007 03:55 PM
since ko dah gelak.. aku baru berani nak gelak.. nanti kena marah ngan tuan tanah

aku gelak sbb...aku 30thn..tahun depan 31..tahun lagi satu 32.. pastu..menapooussss...

apesal ko gelak pulak?
sebookkk ajek..:@

aku tak tahu ler leon nak gelak ke tak..
sbb aku lupa umo leon brp lahh..

Reply #283 rozza's post

klu mcm itu...bad pun sanggup...tp masalahnya....kebanykkan kes bukan mcm tu....

Originally posted by badreena at 29-1-2007 04:18 PM
klu mcm itu...bad pun sanggup...tp masalahnya....kebanykkan kes bukan mcm tu....

Akulah si A....

Follow Us
Originally posted by badreena at 29-1-2007 04:18 PM

Aku la si A...

Originally posted by badreena at 29-1-2007 04:08 PM
amin......bad pun tgh takut gak ni....dah nak masuk 28 lagi beberapa bulan jer lagi nih......

jgn takut dik... dont fear bein or gettin older... dont worry be happy! we live only once so dont worry more bout getting old hehehe...

Originally posted by rozza at 29-1-2007 04:46 PM

Aku la si A...

berlaku adil takpe.. fitst wife tahu akankewijudan ko and ko tau the real deal even before dia kawin ngan 1st wife. tak rasa ko salah sebab ko yang bercinta dulu ngan dia tu... and ko tak gatal....

alhamdulillah bahagia hendaknya

Reply #284 Hana's post

aku gelak sebab leon marah2 kat BS.. tengok2 BS cakap based on pengalaman sendiri.

alaa.. relek la hana.. malam masih muda.. kawan2 mak aku yang kawen lambat sumer nye kawen ngan org bujang.. sumer kawen masa umo dah 40 pun ada.. dekat 50 pun ada.. ni jodoh la.. Tuhan punya keje.. hehehe.. kita enjoy je apa2 yang Tuhan bagi... syukur..  alhamdulillah..

Originally posted by tulip at 29-1-2007 05:07 PM
aku gelak sebab leon marah2 kat BS.. tengok2 BS cakap based on pengalaman sendiri.

alaa.. relek la hana.. malam masih muda.. kawan2 mak aku yang kawen lambat sumer nye kawen ngan org bu ...

40thn..50thn perempuan ada nafsu sex lagi ke?
lelaki takusah citer lah..always ada..
kalau kawen 40thn..nak beranak utk kali pertama ..bila lak? 41thn ke?

yea tulip.... setuju......

Reply #291 Hana's post

sapa kata tak de.. hehehe... ko jangan... aku masa kat states dulu ... jalan2 kat florida... ingatkan bilik sebelah budak2 college mana dok bang katil... rupenye warga emas.. isk...   muntah ijo aku...

Reply #291 Hana's post

hehehe.. sorry aku tak nampak part anak.. maklum lee.. nampak pekataan sex tu ajee..   anak? amik aje la anak angkat.. tapi kan.. makcik aku ok aje.. umor 45 dapat anak.. kawen masa 42 tahun.. orait aje.. tapi dia kawen duda laa... alaa.. itu semua rezeki sayang... aku doa kan la ko kawen tahun ni.... tapi tu la.. kita cuma mampu doa and usaha.. yang decide Tuhan yang Maha Esa.. aku dah lama dah pasrah ngan hakikat tu.. tu sebab aku go with the flo bebeh...

Originally posted by Hana at 29-1-2007 05:20 PM

40thn..50thn perempuan ada nafsu sex lagi ke?
lelaki takusah citer lah..always ada..
kalau kawen 40thn..nak beranak utk kali pertama ..bila lak? 41thn ke?

with the advancement of medical technology and innovation, skarang had umur untuk conceive pon dah naik. dulu org ckp 35, pastu 40. nowadays 60 pon is still save.

Reply #291 Hana's post

ada....
kawan akak aku kawen masa umur dia 51
kawen dgn lelaki bujang gak
umur dekat 60 taun kot
romantik lg

akak aku tu skg dah 40++
bila org sibuk2 tanya bila dia nk kawen
dia kata cik (kwn dia tu ler)
kawen umur 51
dia lambat lg 51 hehe

Originally posted by BeyondSight at 29-1-2007 03:23 PM
eh relak la babe. jgn nak memarah. the main reason why u started this thread sebab nak ceritakan masalah u and u needed people's opinion kan? if not u wouldnt post a thread in this if u dont thin ...

Ait.... nak rilek camne... sbb aku rasa aku ada hak buat pembelaan diri sendiri kat sini. Ini kan forum... semua bebas mengutarakan pendapat. memang la boleh bangkang, tapi aku sekadar nak membetulkan tanggapan korang yang mungkin salah kat aku ni. Aku buat posting kat sini bukan sbb nak mintak nasihat ye... sbb keputusan dah pun aku buat. K....
Cuma aku nak share opinion antara membujang or poligami... so aku bagi la pandangan sbb aku ada kena mengena dlm hal ni.

Tak semua lelaki nak poligami tu miang atau ada niat nak mainkan pempuan. Tolong la kikis pemikiran sempit yg bias tu... kita semua ni pun umur dekat2 jer... pengalaman hidup pun tak byk lagi...  

Ada gak lelaki baik mcm bf aku, tapi tak pasal2 dia kena kutuk plak disebabkan pemikiran sempit lagi bias sebahagian forummer yg ada kat sini. orang bukannya kenal dia... sekor kerbau bawak lumpur, abis semua terpalit.

Kalo betul poligami tu lebih banyak membawa derita, takde la Islam membenarkan poligami. Islam bukan agama yg nak menyusahkan umat nya. Cubalah pandang poligami ni dari sudut positif. Kalo boleh aku pun tak hingin nak membujang sampai mati, tapi dgn wujudnya pemikiran2 sempit mcm sesetengah org tu membuatkan nasib para andartu tak terbela... Nk buang andartu tu ke mana??!! Semua org tau mengutuk jer...

Nasib aku mungkin baik sket sbb bf aku ni sudi gak mengutip aku yg tak laku ni... itupun blum tentu dpt nikah. Tapi aku tetap bahagia walopun cara aku bercinta ni tak sempurna mcm org lain.

Beyond... bak kata Hana... ko tu dah laku... mana ko nak paham perasaan pempuan mcm kitaorg. Kalo ditakdirkan ko jadi janda suatu hari nanti pun, ko still bernasib baik sbb penah gak rasa alam rumahtangga.

Originally posted by itik_magic at 29-1-2007 03:08 PM
betul ke ko  susah sorang....hhmmmmmmmmmmm......

Kompem betul...
Naper... takkan ko pun ikut aku susah skali plak kot?!! :jeling:

Originally posted by haril at 29-1-2007 04:07 PM
aku sgt2 setuju dgn BS
aku pun kawen lambat gak 28 nk masuk 29
aku pun penah rasa mcm tu
rasa mcm dah takde harapan nk kawen
mcm dah takde lelaki bujang yg baik kat dunia ni

byk kali frust ...

"banyak kali frust sblm dpt jumpa hubby"...

Ternyata dunia ko & aku jauh berbeza... so jgn menilai berdasarkan hidup yg sedang ko lalui...
Ko tak pernah rasa hidup yg aku lalui dari kecik sampai skrg... kalo ko kawan aku yg duk serumah dgn aku, pasti ko pun rasa pelik!

Tapi itu la namanya hidup... kalo semua org perjalanan hidup sama, senang la kita dpt agak kesudahan hidup kita pd masa kan dtg, kan?!!

Originally posted by Hana at 29-1-2007 04:11 PM

aku gelak sbb...aku 30thn..tahun depan 31..tahun lagi satu 32.. pastu..menapooussss...

apesal ko gelak pulak?
sebookkk ajek..:@

aku tak tahu ler leon nak gelak ke tak..
...

Hana... aku tak larat nak gelak dah...
Airmata aku ni slalu jer jadi mcm kepala paip yg sesendal dia dah loose!

Sejak cecah jer umur 29 ni, aku semakin garang jer... tak tau la apasal! Sesiapa jer yg cuba nak cari pasal dgn aku, aku main sembur jer semua... puas hati aku! Terkeluar segala benda yg aku dok pendam sejak dulu!