CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eiyoei

Bosan dgn harta2 ni

Reply #59 eiyoei's post

ko dah ter advance....susah jg... ko tak tanya ke masalah ko nie pada guru ko??? @ mgkn ko cari guru yg lagi advance dari ko huhuhuhuh

kesian gak bini ko tu ehhh kalau ko gi tabligh sampai 3hari....

Originally posted by abg_rider at 3-1-2007 05:23 PM
Bro, ape la yg kau pening. Kau nak buat apa-apa pun, takkan tahan lama sbb kau takde aim. Nak join tabligh...nak buat ape? Apa tujuannya? Hilangkan boring ke...nak berdakwah ke....ape ke? Nak berda ...

tq bro.. baguslah info.. sbb tulah aku masuk forum.. huhuhu...

mungkin sbb ape yg aku baca tu cite2 dlm buku zaman dahulu kala.. (kisah2 zaman xde internet)... nanti aku try impliment sket2 la...

philipinoe2---> PS2 x jadi jual

Reply #59 eiyoei's post

ko belajor kat mana ek? aku tengok family aku, kawan2 aku ok ajee belajar.. tak de la extreme cam ko ni... ko just hati2 aje la.. takut apa yang ko anggap sebagai berjihad ke jalan Allah.. jadi sebaliknya. benda2 cam ni tak leh buat main2.. tok angkat aku pun power bab2 ni, tapi dia still berniaga.. byk gak la duit dia.. aku tengok kira dia hidup senang gak la.. tok guru yang bagi kuliah zohor kat opis aku ni pun pakai merc mata belalang tu.. rezeki dia kan? ok je.. tak de la dia nak buang sepah2 merc tu.. cuma satu aje la aku mintak. ko buat apa2 keputusan, berdasarkan ilmu dan petunjuk dari Allah aje lah.. buat la solat istikharah.. ni nak buat decision mintak pandangan kat forum.... mintak la kat Tuhan... nampak sangat ko tak serious :jeler:

sebenarnye aku nak cite benda ni dah lama...bila dah tulis deletee... aku malas nak story...

tapi bila dah tahun baru azam baru ni.. tetiba rasa cam nak mintak pandangan sket..

Reply #65 eiyoei's post

angan2 ko kuat.... tapi takut menjadikan realiti.... belum ada pegangan kuat + keputusan yg betul.... huhuhu same je mcm wa... huhuhuhhu

Reply #65 eiyoei's post

aku rasa sgt bagus..tapi..kena mintak pendapat bini ko lah..

tapi..kalau sapa2 jadi bini ko..sure cuak nie.. ajaran sesat ke hapa..gitu2 la...

Follow Us

Reply #64 tulip's post

aku serius la ni tulip...

kalau semayang istikharah tu lambat sket keputusannya.. kalu hantar kat porem dlm sejam dah bleh dpt jawapan.. itu je...

tapi cam ustaz ko plak pakai merc belalang... nanti masa akhirat esok ditanye.. nape ko pakai merc sedangkan ada org lebih susah dari ko... nabi pun ada kisah pasai ni... jgn simpan harta sbb nanti tuhan akan tanye mana duit kita pegi. Sahabat2 nabi x simpan harta, saidina abu bakar langsung ckp yang tinggal hanya Allah dan rasulnya sahaja..

sori tulip... aku start bagi ceramah2 fakta... (sbb tu aku nak buang harta sebenarnye)

eh hana.. ko tak nak jawab soalan ifan ke? lol cepat laa.. boleh dia kuarkan soalan 8-10 plak

Reply #69 eiyoei's post

hehehheeh ko kasilah semua harta2 + duit simpanan ko kat anak yatim....

bg ps2 kat philipinoe2....jual kete waja ko...gi keje jalan kaki..boleh??

rasanye ko lum serius lagi nak buat benda2 tu.... guru2 ko idupnye macamane? serba sederhana ka? sehinggakan takde baju nak di tukar ganti???... byk manusia pandai cakap sahaja...buat takde... termasulah mcm wa nie hehehehheheeheh

[ Last edited by  darkharis at 3-1-2007 05:50 PM ]

Reply #69 eiyoei's post

entah la.. mungkin apa yang ko buat tu betul.. tapi apa yang ko cakap pasal solat istikharah tu dah salah dah.. tak semesti nye lambat.. mana tau, ko buat solat tu dulu. then ko post kat sini.. ada hamba Allah bagi ko idea yang bernas... itu satu cara ilham datang kat ko.. bukannye kena mimpi aje..

apa2 pun ko pegi la consult org2 yang terer agama ni.. sian la kat bini ko tu... sedangkan Nabi pun berbini..

Originally posted by darkharis at 3-1-2007 05:40 PM
hehehheeh ko kasilah semua harta2 + duit simpanan ko kat anak yatim....

bg ps2 kat philipinoe2....jual kete waja ko...gi keje jalan kaki..boleh??

sebenarnye itu tujuan aku sebelum ni...
bagi segala harta karun aku kat bini (kecuali PS2 - sbb nak jual seribu kat philipinoe2 )

aku ada duit sket bebetul utk gi mekah je. Sampai sana segala2 berserah (makan tido pakaian semuanya berserah)
tapi sbb aku ada bini, jadi xdelah aku nak plan sampai mcm tu... tapi mmg aku ada niat mcm tu.

Reply #72 tulip's post

semayang istikharah tu tetap buat.. aku pasti... tuhan mesti bagi jalan kalau aku bersungguh2 ke arah yg mcm ni... bukan nak buat jahat... iye x

Reply #74 eiyoei's post

long way to go lah.... ko lum bersedia lagi... niat dah ada...cuma laksana je lum ada...

kena adjust sikit plan2 ko...sebab bersama bini... kite tak boleh semunye berserah?? salah tu... takkan ko nak minta sedekah utk makan??

Reply #76 darkharis's post

aku ada plan jangka pendek... lebih logik la dan lebih rileks

ganti solat, belajar bahasa arab, habiskan hutang2 kat malaysia ni.. ni semua kalau nak settle mau 3-4 tahun lagi.. jadi dlm jangka waktu 3-4 tahun ni.. so byk benda aku dah teror... mungkin dlm jangka masa tu aku pun dah ada anak (kena boldkan sbb nak bg si Hana ngan afja baca)

lebih logik dan tersusun

tapi niat aku x pernah padam nak kesana dan betul2 zuhud.. korang rasa aku perlu ke buat mcm tu..

Reply #77 eiyoei's post

yeah...better lebih relax....utk zuhud tu susahlah kalau ko tak mulakan dari sekarang.... mcmane nak zuhud ko tanyalah guru2 ko tu?.....tak payah tunggu 3-4 tahun....

ikut ko lah ape ko nak buat hehehehe itu hasrat + cita2 masing....hidup sekali je... tp tanggungjawap pada ayah ibu + bini mesti tidak ditinggalkan....

mcm ko ckp td...baik ko buat semua tu + pegi umrah dahulu.... tgk persekitaran sana, blajar agama di malaysia dulu....simpan duit...ada perangcangan yg logik...buat perkara yang betul....kalau ko nak pakai merc kepala bulat pun takde masalah....tp igtlah org2 belakang jg...... jika ko hendak pergi sana, perlukah ko tinggalkan isteri ko??

ko pernah tanya isteri ko ke ttg ko gi tablik sampai 3-4hari tak balik???... ape perasaan dia?... ko kesian tak tinggal kan dia duk umah sorang.... zaman2 nabi ada tablik tak?...

ko leh kongsi +masuk bab agama dlm forum cari ni...kan ada section agama...berilah pandangan ttg isu semasa..cara penyelesaiannye, kongsi cerita2 dahulu, pandangan islam ttg sains, benda hidup  dll....at list org lain boleh dpt ilmu ko gak....byk pahala tu... ko buat kajian yg baru2 ke....

buat ceramah free ke kat masjid2, surau2 @ sekolah2 ke...byk boleh buat...cuma ko serius ke tak je???..... bagi ajaran agama yg cukup buat isteri + anak + family + sedara mara...itupun dah cukup besar....buat ape sibuk beri agama pada org tp anak isteri + family terabai?.... buat buku + risalah ttg agama sentuh dari isu semasa, dunia, al quran, kajian dll.....

kalau angan2 je susahlah... ko kena keluar dr angan2 ko dulu.....

[ Last edited by  darkharis at 3-1-2007 06:22 PM ]

aku ada cakap ngan dia pakai tabliq ni... kalau bahasa sedapnye gi kursus la 3 hari. Bini aku ok (tapi muka cam xbagi la).. ustaz aku cakap kita kena pegi sbb nak baiki diri.. gi tabliq ni bukan utk org lain, untuk diri sendiri.. supaya diri lebih terjaga agama terpelihara dll.. mcm2 la ustaz aku cakap...

aku nak gi bukan pun bukan lama... tabliq ni ada mcm2 peringkat paling cikai 3 hari la... paling hebat setahun (setahun x balik umah beb - aku x sanggup)

masa zaman nabi aku tak tau la tabliq ni ada ke tak.. tapi masa nabi, dia akan ziarah dari rumah ke rumah utk mengajak org masuk islam. Samalah konsepnye dlm tabliq. Ni pun ustaz aku cakap. Aku pun mcm nak join sbb benda baru kan...

Kiranya tabliq ni dlm kefahaman aku mcm org masuk CNI la... ada rangking, ada pangkat ada ahli. Cuma bezanya tabliq ni ganjaran dpt di akhirat.

tapi mmg planning aku nak buat umrah dulu... ushaa keadaan sana

aiseh.. aku ni orang baru.. tapi nak beri pendapat.. aku rasa kalau kau berenti kerja.. syarikat, negara akan kehilangan seorang rakyat/pekerja  yg produktif..tapi aku suka mendengar orang macam kau ni.. sanggup nak membuang kenikmatan dunia...tujuan kau nak jadi zuhud.. mungkin untuk diri sendiri..  apa kata kalau kau buat kerja amal.. bantu rumah anak anak aids ke. rumah kanak kanak spastik... buat tuisyen anak yatim free ke..ikut pertubuhan sukarela basuh berak orang kurang upaya kat spital. warga emas... macam macam orang kita boleh bantu.. aku tengok orang kita suka buat pahala untuk diri sendiri.. orang cina/india pulak yg rajin buat kerja kemasyarakatan.. aku faham, jadi zuhud, hafiz ni semua dapat pahala.. Tuhan suka.. tapi.. tolong orang pun dapat pahala gak. Mak aku sendiri mungkin akan habiskan hidupnya jaga seorang anak kurang upaya.. Kadang kadang aku terdengar betapa jiran jiran mengata betapa ruginya mak tak dapat pegi kelas agama, mengaji alquran, dengar ceramah. tak pegi qiamulail di surau.. hidupnya hanya dihabiskan untuk berbakti pada insan lain..... kesian mak. Tak dapat nak penuhi impiannya untuk jadi zuhud.

Reply #81 Brader_Jon's post

emmm..:hmm:  byk gak cara lain utk beribadat... ente x terpikir pun... tenku.. tenku...

mmmmm....no komen la..kalu ianya menuju ke arah kebaikan...alhamdulillah...

Reply #82 eiyoei's post

yeah...byk sebenarnya nak beribadat + dpt pahala... better kite siapkan ummah dr seorang diri sahaja... byk org memerlukan pertolongan... masalah rempit, bohjan ,arak, disco, seks bebas, ajaran sesat dll.... perlu kite lihat juga...

kalau isteri ko tak kisah tu takpelah..ko tak ajak dia join sekali ke.... modern jg tabliq nie...siap ada ranking, pangkat dan ahli.... igtkan cuma mengajar + mengajak agama... takkan nak tinggalkan isteri + keluarga setahun...huhuhuh