CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 111884|Reply: 347

Nike sponsor jersey malaysia!!

DAH SURE, THN NI NIKE SPONSOR PASUKAN BOLA SEPAK MALAYSIA.....ari ni launching secara rasmi....lupa kat mana tempat launching tu....tp klau nak tgk sample jersi malaysia nike tu, bleh la tgk kat al-ikhsan sg wang.....dah dijual kat situ! tapi aku tgk buruk ja sebab logo FAM tu di tampal, bukan di jahit...kalau time adidas dulu, logonya dijahit.....

[ Last edited by  aizusan at 7-1-2007 10:38 PM ]

irwan This user has been deleted
Pandailah Nike :solute: dah lama Adidas jadi supplier untuk Malaysia. Germany punya team pun Nike try nak jadi supplier - tapi tu takkan mungkin lah kot, hehe. Kalau Nike jadi supplier utk Germany & Bayern Munich, hanya ada satu perkataan yg boleh describe -> blasphemy, haha.

aizusan,
Ko tak buat bantahan/petition ke? Mesti ko hangin satu badan nie, hehe.

kau biar betul nike sponser ???:ting:

Reply #2 irwan's post

biasa.. Nike pernah sponsor Italy..

Adidas sponsor All Black lol

Aku rasa aku nampak camna rupa jersi dia. Tadi masa tengok astro, ada satu iklan Nike buatan Malaysia. Masa memula iklan tu, dia tunjuk kanak2 main bola, pastu ada budak sekolah nampak dan dia pun main sama.. dia dribbling bola tu dalam taman, pastu ada gambar tunjuk muka awek dia macam marah.. Last2 sebelum tamat iklan tu ada dia tunjuk player Malaysia pakai jersi nike tapi ada logo FAM (bukan bendera Malaysia, macam jersi2 adidas dulu). Player tu tengah sepak (free kick kot).

Design baju dia camni. Baju dia warna kuning belang hitam, kolar dia macam kolar baju away putih man utd yang terbaru. Seluar warna hitam, stokin kuning. Swoosh nike dia warna merah.

Tapi la kan.. pakai baju nike pun..... kalau main cam hampeh je, tak guna gak..

Follow Us
Originally posted by faiz_azrai at 7-1-2007 09:57 PM
Check this out: http://www.nikefootball.com.my/F ... p;sitesrc=mylanding

oho! BOX kaler itam kuning tu pernah aku lihat kat sg wang! ::....tak sabar nak tgk launchingnya!!!! SEMANGAT BARU PENYOKONG BOLA MALAYSIA!!!!

Irwan, memang aku hangin dgn FAM sebab brand adidas dah sebati dgn bola sepak malaysia!!!! mana taknya, masa kita layak ke Olimpik Moscow dan Munich,  team bola malaysia pakai adidas!!! masa era gemilang bola sepak malaysia zaman 70an dan 80an, team malaysia pkai adidas!!! masa kita menang pingat emas sukan sea 1989 pun, team malaysia pkai adidas!!! shebby singh, dollah salleh, zainal abidin, arumugam, santokh singh, mokhtar dahari, soh chin aun, dell akbar etc smua pkai adidas masa main team malaysia!!!

sedey aku FAM tak kekalkan macam German, Sepanyol, Jepun dan Peranchis maintain pkai adidas sebagai main sponsor:geram::geram::geram:....ni mesti nike dpt jadi kroni si botak yg dalam FAM tu!!!! sultan pahang tak bantah ka???:hmm::hmm:....sultan tu dah lama dalam bola malaysia tak tau ka adidas ni bnyk berjasa utk team bola malaysia.....:ketuk::ketuk:

lps ni sure team kita lawan MU pkai kit nike!!!!:jeling::jeling:

[ Last edited by  aizusan at 7-1-2007 11:35 PM ]

tp yg bestnya nike ni klau launching utk promotion mesti grand dan utk public plak tu!!!! siap buat rumah kotak plak tu utk promote brg keluaran barunya:siok::siok:

5/1/2007 jumaat lepas aku ada gi al-ihksan sg wang. nampak jugak baju tu. warna kuning satu, dan warna hitam. ada logo FAM. aku tak budget tu jersey malaysia sebab setahu aku adidas dan selama ni kita pakai bendera sebagai simbol. teringin jugak nak beli pasa hari tu bf aku, tapi pasal kedai tu pernah terjual brg tiruan so aku tak jadi beli.

logik bukan jersey malaysia;
1-nike, selama ni adidas
2-logo FAM, selama ni Bendera jalur gemilang
3-warna hitam, selama ni jersey malaysia kuning atau kuning hitam. dan jersey kedua adalah biru. takkan team malaysia nak pakai jersey hitam kalau ada game belah petang, panas tu. referee boleh ler.

logik kalau jersey malaysia
1-Brazil, MU dah pakai Nike. konon leh setaraf ler kot. selama ni pakai adidas makin turun rangking.
2-team luar asia tenggara pakai FA punyer logo, bukan bendera. so nak tukar angin ler nih.
3-jersey hitam tu leh pakai kat oversea. sekarang ni team malaysia especially junior main kat tempat sejuk. cuma tak berani nak keluar lengan panjang jer. kang kena pakai glove sekali.

ok jugak baju tu, harap2 boleh ler jual secara besar2an. selama ni aku cuma jumpa sekali jer jersey malaysia yang dijual. jalur2 kuning hitam yang dipakai masa 1996-1998. cuma takde bendera jalur gemilang jer. tu kena cari dan jahit sendiri.

MALAYSIA BOLEH!

harap2 dgn baju baru prestasi makin ok la.. tapi kalo bagi free size or XL jerk kat player, maybe prestasi sama jer kot.. excually kalo baju besar and badan kecik mmg tak selesa nak buat skill and lari semua.. dieorg tak pikir la.. tau nak suruh team jadi power tapi benda camtuh tak pikir.. haih...

Reply #8 aizusan's post

Rilek la brader. Baru brand jersey jer. Kalau Mesia pakai brand cap ayam atau brand line7 ke, bata ker, tapi main power macam Brazil pun aku tak kisah. Ni karang pakai Nike pastu main macam hampeh. Buang karan je

Originally posted by aizusan at 7-1-2007 10:36 PM
Irwan, memang aku hangin dgn FAM sebab brand adidas dah sebati dgn bola sepak malaysia!!!! mana taknya, masa kita layak ke Olimpik Moscow dan Munich,  team bola malaysia pakai adidas!!! masa era  ...

ko ni mesti hardcore Adidas nih.. lol.. rilek brader...

masa kena titik dgn Indon pon zaman pakai Adidas gak.. masa kalah kat Doha pon pakai Adidas gak.. sponsor baju apalah sgt..

cuma aku ralat tak sempat nak beli satu jersi Msia adidas.. :lol

hehehe...cool...cool...:nyorok:...aku pun ralat tak beli jersi adidas malaysia :ketuk::ketuk:...tp takpa, pasni aku dapat jaket klasik selangor era 80an :love::love: dgn satu jersi player selangor adidas lambang daun...saiz M....untuk koleksi ja sebab susah nak dpt, nak pkai tak muat :pmuka::pmuka:

dia bukak pukul 7.30 kot.. siap ada timing lagi kat web tue.. :ting:

ameer, maknanya esok la ya??? ko pegi tak???

Originally posted by aizusan at 7-1-2007 10:36 PM
Irwan, memang aku hangin dgn FAM sebab brand adidas dah sebati dgn bola sepak malaysia!!!! mana taknya, masa kita layak ke Olimpik Moscow dan Munich,  team bola malaysia pakai adidas!!! masa era  ...

aku lg prefer nike....:nerd: alahhh.....tim lain pun dah braper kali tukar...slumber jek....

pergh....baju away baru kaler dah macam baju man u last year...biru merah....:love:

anyway webssite nike tu dah bukak....:nerd:

away mmg ugly giler
hopefully tukar lah design lain cepat cepat
takkan nike tak de template baru nak offer ?

import dari benag international.. wa sudah taruksmlm..

tadi aku terbaca ceta pasal baju jersey malaya yg nike baru taja..

dah jumpa gambo..perghh.. kalau tak terperasan warnig nih le atau kuning ni masuk muka bumi cari yg mampu menghilangkan warna kuning kacang... sebijik nampak mcm juventus ahkak fairy..

jgn jersey aje baru.. main tahap lama gak.. kantoiiii mcm bangau hehehe...

( awek baju hitam timb presdient dah chup dulu arr )

NEW KIT FOR TIGERS
7th Jan 2007