CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10678|Reply: 76

Petua nak ELAK LUBANG/JALAN MENGGERUTU...

Ada tak eh apa2 spesifik petua untuk elakkan daripada melanggar lobang??

aku selalu terpaksa redah langgar lobang sebab...

i. takut kereta belakang marah kalau aku tiba2 slow..
ii. takut kena langgar sebab masuk lane sebelah (jalan 2 hala)
iii. takut motor terlanggar kereta aku

Yang paling aku concern yg no. 2 tulah.. takkan aku nak berhenti sampai kereta lane sebelah takda baru nak jalan kot?

[ Last edited by  freekey at 29-1-2007 10:25 AM ]

Reply #1 freekey's post

tak yah drive.. miahahahahaha.....

ko benti dulu ko kambus lobang tu  dengan cangkul kemudian baru sambung perjalanan dengan rasa bangga dan selamat

Originally posted by pawa_rut at 29-1-2007 10:01 AM
ko benti dulu ko kambus lobang tu牋dengan cangkul kemudian baru sambung perjalanan dengan rasa bangga dan selamat

Ahahahaha.... siot.........

Originally posted by d34n at 29-1-2007 09:52 AM
tak yah drive.. miahahahahaha.....

:jeler:

ko elak je..tp sblom tu mata kena le melilau tengok line clear ke x..amek lane sebelah pun jgn ler ke tengah sgt..tp kalo stakat ko brek tu org blkg x marah ah,komfem dia pun akan brek jugak nk elak lobang tu

Follow Us
ninjamerah This user has been deleted
Originally posted by freekey at 29-1-2007 09:51 AM
Ada tak eh apa2 spesifik petua untuk elakkan daripada melanggar lobang??

aku selalu terpaksa redah langgar lobang sebab...

i. takut kereta belakang marah kalau aku tiba2 slow..
ii. takut kena langgar sebab masuk lane sebelah (jalan 2 hala)
iii. takut motor terlanggar kereta aku

kerap melanggar lopak atau batas ubi dengan HALAJU TINGGI adalah sangat baik untuk TIDAK diamalkan SELALU. ini kerana perbuatan ini boleh merosakkan atau mematahkan drive shaft, yang mana, drive shaft ini mahal harganya serta membahayakan kesihatan diri sendiri dan orang ramai jika ia patah di tengah jalan sedangkan kereta sedang dipandu dengan halaju tinggi.

oleh yang demikian, adalah menjadi lumrah kebanyakan manusia untuk memperlahankan kereta apabila menghadapi lopak ataupun batas ubi.

jalan mana yang freekey ambil? berapa kemampuan lane tersebut? 2 kereta ? satu kereta?

1-MUNGKIN tidak perlu memperlahankan kereta secara tiba-tiba. mungkin boleh diperlahankan daripada suatu jarak yang jauh, jika lopak itu sudah dikenalpasti lokasinya.

berapakah saiz lopak tu, dan di mana lokasinya? tepi jalan sangat atau tengah jalan? kalau saiznya kecik, boleh cuba lalukan lopak itu di tengah kereta.

cara yang aku fikirkan terbaik ialah dengan menggesa pihak terbabit untuk menurap jalan  jalan yang terlibat atau kita sendiri menurap jalan jalan tersebut.

jika itu tidak dapat dibuat, maka bolehlah menghafal kedudukan lopak-lopak tersebut dan membuat rut perjalanan sendiri; misalnya; kalau sampai di lokasi A kita akan memandu ke tengah jalan sehingga ke suatu jarak tertentu; kemudian akan berada di pinggir jalan apabila sampai ke lokasi B etc.

selalu kalau lobang kecik2 ni aku lalukan tengah2 keta je.

ko ada masalah rabun or mata kelabu ke??..
kalau takde spt diatas. tumpukan perhatian pada jln insyallah selamat... :lebai:

Originally posted by ninjamerah at 29-1-2007 10:14 AM
kerap melanggar lopak atau batas ubi dengan HALAJU TINGGI adalah sangat baik untuk TIDAK diamalkan SELALU. ini kerana perbuatan ini boleh merosakkan atau mematahkan drive shaft, yang mana, drive shaft ini mahal harganya serta membahayakan kesihatan diri sendiri dan orang ramai jika ia patah di tengah jalan sedangkan kereta sedang dipandu dengan halaju tinggi.

oleh yang demikian, adalah menjadi lumrah kebanyakan manusia untuk memperlahankan kereta apabila menghadapi lopak ataupun batas ubi.

jalan mana yang freekey ambil? berapa kemampuan lane tersebut? 2 kereta ? satu kereta?

1-MUNGKIN tidak perlu memperlahankan kereta secara tiba-tiba. mungkin boleh diperlahankan daripada suatu jarak yang jauh, jika lopak itu sudah dikenalpasti lokasinya.

berapakah saiz lopak tu, dan di mana lokasinya? tepi jalan sangat atau tengah jalan? kalau saiznya kecik, boleh cuba lalukan lopak itu di tengah kereta.

cara yang aku fikirkan terbaik ialah dengan menggesa pihak terbabit untuk menurap jalan  jalan yang terlibat atau kita sendiri menurap jalan jalan tersebut.

jika itu tidak dapat dibuat, maka bolehlah menghafal kedudukan lopak-lopak tersebut dan membuat rut perjalanan sendiri; misalnya; kalau sampai di lokasi A kita akan memandu ke tengah jalan sehingga ke suatu jarak tertentu; kemudian akan berada di pinggir jalan apabila sampai ke lokasi B etc.

Wahh... itu dia komen bernas dari ninjamerah... syabas syabas.. :clap: :clap:

fast.. bg ler dia ni kredit.. :setuju:

Yang no. 1 tu lah yg menjadi masalahnya.. di mana sometimes di jalan2 yg aku tak pernah lalu.. tiba2 ada lopak.. then dah dekat baru nampak lopak tu.. so camner aku nak buat?? alangkan jalan yang aku biasa lalu pun tiba2 lagi sekali lalu ada lubang besar... nf: :kant: Itulah yg aku terkena sekali aritu.. sebab time tu waktu malam & biasanya kat situ takda lopak pun.. abis tayar aku masuk lubang besar.. :@

Kalau kat Federal Highway memang aku dah hafal dah tempat2 yg ada lopak/jalan menggerutu.. 爏o mmg insyaAllah so far takda masalah..

Masalah aku ialah bila dekat jalan2 kampung... Kebanyakkannya jalan 2 hala.. dan cuma muat 1 kenderaan untuk 1 haluan.. Kadang2 aku rasa kesian dengan kenderaan kat belakang aku.. So.. itu yg kekadang aku redah je lobang2 tu semua.. sebab memang no way untuk elak.. sebab sepenuh2 lebar jalan tu berlubang.. The only way is to cross the other lane which is quite dangerous and impossible during peak hour.. Cess.. apsal tetiba aku tercakap Englsih ni..

Originally posted by pawa_rut at 29-1-2007 10:13 AM
ko elak je..tp sblom tu mata kena le melilau tengok line clear ke x..amek lane sebelah pun jgn ler ke tengah sgt..tp kalo stakat ko brek tu org blkg x marah ah,komfem dia pun akan brek jugak nk e ...

Itulahpasalnya..

Tp masalahnya aku tgk kenderaan lain pun main redah je lobang2/jalan2 yg tak elok tu.. aku je yg mcm terkedek2.. bukan lembab tau.. tp aku bawak seslow yg mungkin utk meminimakan impak.. :ah:

ninjamerah This user has been deleted
Originally posted by freekey at 29-1-2007 10:24 AM

Wahh... itu dia komen bernas dari ninjamerah... syabas syabas.. :clap: :clap:

fast.. bg ler dia ni kredit.. :setuju:

Kadang2 aku rasa kesian dengan kenderaan kat belakang aku.. So.. itu yg kekadang aku redah je lobang2 tu semua.. sebab memang no way untuk elak.. sebab sepenuh2 lebar jalan tu berlubang.

kesimpulannya:

1-jika nampak, dan lopak-lopak tersebut memang tidak dapat dielakkan, maka pandulah dan redahlah lopak-lopak tersebut dengan kelajuan yang rendah.

2-jika tak nampak, misalnya pada malam hari, maka aggaplah ia sebagai taqdir yang tidak dapat dielakkan. (jangan pula apabila termasuk lubang, anda melatah "holi syit!).

kekadang lubang kat jalan / jalan tak elok ni memang tak ble nak elakkan.. so kalau nak redah tu agak-agak la.. kalo kat situ cuma keta ko je yg ada bole la ko slow cam siput pong takde sape nak marah.. tapi kalau banyak keta bersusun.. kalau nak slow pun jangan la sampai orang belakang tak sabar tunggu ko nak lepas lubang tu...

Originally posted by ninjamerah at 29-1-2007 10:32 AM

kesimpulannya:

1-jika nampak, dan lopak-lopak tersebut memang tidak dapat dielakkan, maka pandulah dan redahlah lopak-lopak tersebut dengan kelajuan yang rendah.

2-jika tak nampak, misalnya pada malam hari, maka aggaplah ia sebagai taqdir yang tidak dapat dielakkan. (jangan pula apabila termasuk lubang, anda melatah "holi syit!).

Uiks.. mcm tetahu je.. :malu:

Aku takdalah sebut sekejam tu.. cuma... cuma aku cakap... F... je.. :nyorok:

It's just a燾ommon expression of frustation right?

Originally posted by freekey at 29-1-2007 10:27 AM

Itulahpasalnya..

Tp masalahnya aku tgk kenderaan lain pun main redah je lobang2/jalan2 yg tak elok tu.. aku je yg mcm terkedek2.. bukan lembab tau.. tp aku bawak seslow yg mungkin utk memini ...

bio le dorang nak jahanam kan kete dorang..dorang tu rakus..ko jangan jadik rakus mcm dorang..tak berapa baek

jgn ler cucuk keta depan dekat2 sure x nmpak lubang punye.

kalu ko boleh elak ler lubang tu kalu x leh elak lebih baik keta masuk lubang dari ko yg masuk lubang freek...hehheheehe

freekey,
ko lalu jln mana yg banyak lubang tahap mencabar n cipan ni??..
aku suruh samy velu timbus nanti...

Originally posted by takumi86 at 29-1-2007 11:26 AM
freekey,
ko lalu jln mana yg banyak lubang tahap mencabar n cipan ni??..
aku suruh samy velu timbus nanti...

Nanti weekend ni aku kasik snap gambar itu jalan.. :ah:

Btw.. liquid dgn sapa nama mamat lg sorang tu... ermmm... jap... hah... kapalterbang... korang tak tensen ke dengan Jalan Uganda dkt Kampung Jawa tu?? nf: :kant:

[ Last edited by  freekey at 30-1-2007 10:45 AM ]

ahaha.. nak test lubang byk skang nih, pi  kat strecth antara muar-parit sulong - batu pahat.. mmg letih elak lobang.. bawak keta mcm org mabuk lak rasanye